Ciddi İlişki Nedir? Evliliğe Adım Attığınızı Nasıl Anlarsın?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:48 dakika

20.10.2023

Sevgilinle ilişkin iyi gidiyor ve onunla bir ömür geçirmek seni hiç de korkutmuyor. Peki bu yolculuğun sonunda evlilik olup olmadığını, ilişkinizi nasıl "ciddi" olarak adlandıracağını biliyor musun? Senin için ipuçlarımız var:

ciddi ilişki

Ciddi İlişki Nedir? Ciddi İlişki Nasıl Olur?

Toplumumda evliliğe doğru gittiği düşünülen ilişkiler için söylenen ciddi ilişki, yüzeysel bir birliktelikten çok, dürüstlük, hakikat, özgürlük, saygı ve samimiyeti barındıran bir ilişkidir.

Ciddi İlişki Belirtileri Nelerdir?

Peki bir birlikteliğin var ve aklında bir ilişkinin ciddi olduğu nasıl anlaşılır sorusu varsa belirttiğimiz ipuçlarına göre değerlendirme yapabilirsin:

Vakit Yaratmak

Günlük koşturmaca sırasında görüşmek için vakit bulamayabilirsiniz. Ancak, tüm bu yoğunluk içinde birbirinizi düşünüyor ve boş zaman bulmak yerine vakit yaratıyorsanız ilişkinin derinliğinden bahsedebiliriz.

Bu durum yalnızca ilişkinin ilk dönemlerinde değil, ne kadar zaman geçerse geçsin devam ediyorsa, ilişkinizi ciddi olarak değerlendirebilirsiniz.

Kararsızlık Duymamak

Bugün onunla birlikte olup yarın ondan ayrılmaya hazırsan, ilişkinin ilişkinizi analiz etmenizin zamanı gelmiş demektir. Fırtınalı duygular ve kararsızlıklar ilişkinin olgunlaşmadığını gösterir.

Gelecek Planları Yapmak

Birlikte amaçlar kurmak, istediğiniz hayatı birlikte planlamak, ilişkinin uzun süreli olacağının göstergesidir. Geleceğe dair planlarınız tatlı bir hayal görüntüsünden çıkıp daha spesifik planlara dönüşüyorsa doğru yoldasınız.

Çünkü ciddi olmayan bir ilişkide paylaşımlar yüzeyseldir. Konuşmalarınız gözlerinin ne kadar güzel olduğundan, gelecekteki çocuğunuzun masrafları için birikim yapmanızın gerekliliğine dönmüşse; her an teklif bekleme vakti gelmiş demektir.

ciddi ilişki

Yakınlarla Tanıştırmak

Birlikte vakit geçirmekten zevk almak bir ilişkinin olmazsa olmazı. Ancak partnerin, seni yakın arkadaşlarıyla, ailesiyle, akrabalarıyla tanıştırıyorsa durum ciddi diyebiliriz. Çünkü bu durum, o ailenin ve çevrenin bir parçası olduğunun en önemli göstergelerinden biridir.

Ayrıca birbirinizin çevresine ve ilişkilerine duyduğunuz sevgi ve saygı, birbirinizin hayat görüşüne duyduğunuz sevgi ve saygıyı tanımlar.

Yakın Arkadaş Olmak

Biriyle yıllar boyu süren bir yolculuğuna çıkacağını farz et. Bu sürede bu kişiye son derece yakın olacaksın. Dolayısıyla söz konusu kişinin aynı zamanda arkadaşın olmasını da istersin.

İlişkiyi sürdüren geçici heyecan ya da zevklerden çok arkadaşlık, karşılıklı saygı, hayranlık ve ilgi olacaktır. Uzun vadeli ilişkiler gelişimlerini ve hayatta kalmalarını sağlam bir arkadaşlık temeline borçludur.

Sosyal Medya Meselesi

Çift olarak sosyal medya kullanmıyorsanız ya da sadece ilgi alanlarınıza yönelik bir kullanımınız varsa bu maddeyi dikkate almanıza gerek yok.

Ancak sosyal medya hesaplarını düzenli şekilde kullanan bir partnere sahipsen ve bu kişi profilinde eski sevgilileriyle ilişki durumlarını paylaştığı halde seninle ilişkisine dair paylaşım yapmamışsa bu kötü haber olabilir.

Ciddi ilişki nasıl olmalı sorusunun yanıtına dair ipuçlarını paylaştık. Senin de bu maddeler arasına eklemek istediklerin varsa bizimle yorum yazaram paylaşmalı unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

mehmet

Düğün Tarihi: 21.10.2014


7.artık telefonlar saklanmıyorsa :P