Evlenmeden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:28 dakika

12.08.2021

Düğün hazırlığında olan çiftlere gelinlikten damatlığa, gelin buketinden saç ve makyaj tarzlarına kadar birçok konuda ilham verecek sahnelerin yer aldığı filmleri bir araya getirdik. Önermesi bizden, izlemesi ve keyifli vakit geçirmesi de sizden olsun!

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Evlilik hazırlıkları yaparken müstakbel eşinle birlikte izleyebileceğin düğün filmleri hem eğlenmenizi hem de düğününüzle ilgili harika fikirler bulmanızı sağlayacak! İster nişanlınla ister en yakın arkadaşlarla izle, düğün stresinden biraz uzaklaşıp kafanı rahatlatacak, düğünle ilgili filmler!

Mamma Mia!

Bu eğlenceli müzikal, gençliğinde çok aykırı bir kadın olan Donna’nın kızı Sophie’nin düğününe hazırlık sürecinde geçiyor. Babasını hiç tanımayan Sophie’nin, olası babaları annesinin gizlice okuduğu günlüğünden öğrendiği kadarı ile düğüne davetli olan 3 adamdan biridir ve Sophie, babasını bulmak için kolları sıvar. Donna'ya ise usta oyuncu Meryl Streep hayat veriyor.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Hadi İnşallah

İnternet fenomeni Pucca'nın Küçük Aptalın Büyük Dünyası, Allah Beni Böyle Yaratmış ve Ay Hadi İnşallah gibi kitaplarından esinlenerek çekilen Hadi İnşallah, 2014 yapımı yerli komedi filmlerinden. Filmde Pucca'yı Büşra Pekin, Pekmez'i ise şarkıcı Murat Boz canlandırıyor.

Pucca, zor bir ayrılık süreciyle karşı karşıyadır ve bunalımın eşiğindeyken ailesi de kendisine yeni bir iş bulup, toparlanması için baskı yapar. Hiç istemeden İzmir'deki bir yerel televizyon kanalıyla iş görüşmesine gider ve yaşamını değiştirecek yakışıklı “Pekmez” ile o gün karşılaşır. Ne yapıp edip beraber olmayı kafaya koyar. Ama karşısında da zorlu bir rakibi vardır...

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ın başrollerini paylaştığı, yerli evlilik filmlerinden olan “Kocan Kadar Konuş: Diriliş”te Efsun ile Sinan'ın düğün telaşına tanık oluyoruz. Efsun'un ailesinden özellikle Peyker Hanım ile Sinan'ın düğün için ortaya çıkan babaannesi Cavide Hanım’ın arasındaki bazen sert bazen de eğlenceli olan rekabeti, evlilik hazırlığında nasıl yansıyor dersin? Keyifli vakit geçirmek için bu filme göz atabilirsin.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Düğün Dernek

Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkan dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas seferber edilecektir. Filmin başrollerinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi var.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda

Yerli evlilik konulu filmler arasında keyifli senaryosuyla dikkat çeken filmin başrollerini Cemal Hünal, Sedef Avcı, Burcu Kara, Sinem Kobal, Engin Altan Düzyatan, Gürgen Öz gibi ünlü isimler üstleniyor.

Gelelim filmin konusuna… Esra heyecanla evlilik hazırlıkları yaparken, en yakın arkadaşı Didem sevgilisi Cem'i evliliğe ikna etmek için çeşitli taktikler uygulamaya başlar. Didem evlenme teklifi beklerken, Cem yeni filminde başrol oynadığı Gözde'yle tanışır ve filmine konsantre olur. Bunun üzerine kıskançlık krizlerine giren Didem, Cem'i yakın takibe alır. Bu takip esnasında erkeklerin Antalya rüya gibi bir otelde bekarlığa veda partisinde olduklarını öğrenir. Kızların partiye sızmasıyla komik ve romantik bir macera başlar.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Sen de bekarlığa veda partisi yapacaksan şu yazımızda sana ilham verecek birkaç önerimiz var: Bekarlığa Veda Konsepti Arayanlara 5 Eğlenceli Öneri

Teklif - The Proposal

Sandra Bullock ve Ryan Reynolds’ın rol aldığı 2009 yapımı bu romantik komedi bir kitap editörü olan Margaret’in Amerika’da kalabilmesi için asistanı Andrew ile evlenmek zorunda kalmasını konu alıyor. Çift, erkek tarafının yanına gitmek üzere Alaska'ya yolculuk yaptıklarında, sürpriz bir düğünle karşılaşırlar ancak peşlerindeki göçmenlik bürosu yetkililerini başlarından savmak için bu plana sonuna kadar bağlı kalmak zorundadırlar.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Bu filmlere de göz at: En İyi Netflix Filmleri

Gelinlerin Savaşı – Bride Wars

Liv ve Emma'nın yaşam amaçları, üzerlerine bir gün beyaz gelinliği geçirebilmek üzerine kuruludur. Bu iki arkadaş sonunda muradına erer ama birbirlerine yakın tarihlerde evleneceklerdir. Birlikte o özel günlerine mutlu mesut hazırlanırken, evlenecekleri yerde yapılan bir hata işleri değiştirir; evlilik tarihleri aynı güne alınmıştır. Şimdi arkadaşları önemli bir teste talip olmuştur.

Kate Hudson ve Anne Hathaway’in başrollerini paylaştığı Gelin Savaşları, romantik komedi sevenlerin kaçırmayacağı eğlenceli bir film.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Davetsiz Çapkınlar - Wedding Crashers

Jeremy ile John, kendilerince son derece keyif aldıkları bir çapkınlık yöntemi geliştirmişlerdir. Katıldıkları her düğünde birini tavlayıp, onunla çıkmak konusunda son derece başarılı ve özgüven sahibidirler. Ne zaman seçtikleri kızlardan birinin ailesi ile tanışırlar işte o an işler tepetaklak olmaya başlar. Başrollerde Vince Vaughn ve Owen Wilson’ı izlediğimiz filmdeki her düğünde ilgini çekecek bir detay bulabilirsin.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Vay Kaynanam Vay - Monster-in-Law

Uzun yıllar boyunca Bay Doğru'yu arayan Charlotte sonunda hayallerinin erkeğine rastladığını düşünmektedir. Kevin Fields gerçekten mükemmel bir erkektir... Ta ki annesi Viola ile tanışıncaya dek... Viola bütün genç kadınların korkulu rüyası olabilecek bir kayınvalide adayıdır. Ulusal bir TV kanalındaki işini henüz kaybetmiştir ve elindeki tek varlığı olan oğlunu da tıpkı işi gibi kaybedeceğini düşünmektedir.

Jennifer Lopez ve Jane Fonda’nın rol aldığı filmde belki de gerçek hayatından kesitler bulabilirsin.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Kalbinin Sesini Dinle - My Big Fat Greek Wedding

Başrollerde Nia Vardalos ve John Corbett’i izlediğimiz 2002 yapımı filmde ailesi 30'lu yaşlarına gelmiş ve hala evlenmemiş olan Toula’nın hikayesine seyirci oluyoruz.

Ailesinin henüz evlenmediği için endişelendiği Toula’nın, lan Miller adlı, uzun boylu, yakışıklı bir lise öğretmenine aşık olması, daha da endişelenmelerine yol açar. Çünkü damat, gelin ve ailesi gibi Yunan değildir ve gelinin babası bu evliliğe kesinlikle karşı çıkmaktadır.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Kaçak Gelin - Runaway Bride

Tüm zamanların en çok gişe hasılatı yapan romantik komedi filmlerinden biri olan 1999 yapımı Kaçak Gelin’de başrolleri Julia Roberts ve Richard Gere üstleniyor. Yabancı düğün filmlerinin en bilinenlerinden biri olan filmin konusu ise şöyle:

Ike Graham New York'ta bir gazetecidir. Yazı yazmak için gerekli ilham perisini kaybeden Ike, ses getirecek bir haber arayışındayken, Marryland'de bir kasabada sık sık nişanlanan fakat düğünlerinden devamlı kaçan Maggi Carpenter’ı duyar. Onunla ilgili bir yazı dizisi hazırlamak üzere yola çıkar. Maggi’nin hikayesine bu şekilde dahil olur.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

En İyi Arkadaşım Evleniyor - My Best Friend’s Wedding

Birbirine bu sözü veren arkadaşları mutlaka duymuşsundur: “… yaşımıza geldiğimizde hala evlenmemiş olursak birbirimizle evlenelim.” Başrollerdeki Julia Roberts ve Dermont Mulroney’in Julianne ve Michael karakterlerini canlandırdığı, 1997 yapımı “En İyi Arkadaşım Evleniyor” filmi de birbirine böyle bir söz veren iki arkadaşın hikayesinden yola çıkıyor.

Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, Chicago’da spor yazarı olan arkadaşı Michael’i araması gerektiğini düşünürken, Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir. Bunun üzerine Julianne arkadaşına düğün hazırlıklarında yardım etmek bahanesiyle hemen Chicago’ya gelir. Ancak gelişinin asıl nedeni bu evliliği önlemektir.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Gelinin Babası - Father of the Bride

İlki 1950’de çekilen Gelinin Babası, 1995’te Steve Martin ve Diane Keaton’ın oyunculuğu ile yeniden canlandırıldı.

21 yaşındaki kızı Annie’nin evlenmeye karar vermesiyle yaşamındaki değişiklikler baba George Banks’i altüst edecektir. Kızının olmadığı bir hayat düşünemeyen George, onun adına sevinmekle üzülmek arasında gidip gelmekte ve bir yandan da düğünle ilgili hazırlıklarla ilgilenmek zorundadır. Bu karmaşa, düğün hazırlıklarına da yansıdığında komik olayların ardı arkası kesilmez.

Bu film düğün öncesi ailenle birlikte hem keyifli hem de duygusal anlar yaşamanızı sağlayabilir.

evlenmeden önce mutlaka i̇zlemeniz gereken filmler

Evlilik hazırlıkları yaparken müstakbel eşinle, ailenle ya da arkadaşlarında birlikte izleyebileceğin; hem eğlenmeni hem de düğününüzle ilgili harika fikirler bulmanı sağlayacak filmleri sıraladık. Ünlü isimlerin kendi düğünlerde yaptıkları tercihlere de göz atmak istersen şu yazımıza da göz atabilirsin: En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

sıla

Düğün Tarihi: 22.10.2014


ayy daha izlemediğim filmler varmış ya benim. çok yardımcı oldunuz gerçekten :D


krem

Düğün Tarihi: 23.06.2015


ilk baştaki filimin adı ne