Tüm düğün hazırlık sürecini sakin geçiren, düğün organizasyonu konusunda yardım alan gelinler bile düğün günü çok yaklaştığında heyecanlarına ve telaşlarına engel olamıyorlar. Biz de tecrübelerimize dayanarak; kendinizi çok daha iyi hissetmenizi ve hazırlıklı olmanızı sağlayacak 15 tüyoyu sizlerle paylaşıyoruz. Bu maddeleri okuyup uyguladıkça kendinizi düğüne çok daha hazır ve güvenli hissedeceksiniz.

İyi Bir Dost

Evlenme kararınızı ailenizden sonra ilk kiminle paylaştınız? Tabii ki en yakın dostlarınızla. Düğün planlama sürecinizde en yakın arkadaşlarınızı kendinize yakın tutmalısınız. Ne de olsa sizi onlardan daha iyi anlayabilecek kimse yoktur. Düğün gününüzdeki en özel detayları paylaşıp yardım alabileceğiniz birisi mutlaka yanınızda olmalıdır.

iyi_bir_dost - Iyi_Bir_Dost

İş Bitirici Akrabalar

Düğün gününüzde konuklarla ilgilenecek, çevresi geniş ve sosyal iletişim becerileri yüksek bir akrabanız, sizi kalabalığın karmaşasından uzak tutacaktır. Ayrıca sürekli yol tarifi almak için arayacak olan misafirlerinizle de ilgilenmesi için akrabalarınıza görev vermeyi unutmayın.

is_bitirici_akrabalar - Is_Bitirici_Akrabalar

Düğün Organizasyon İndirimleri

Sabırlı Olmak Bir Erdemdir

Her şeyin hallolduğunu, yapılması gereken her işin bittiğini düşündüğünüz anda, hiç beklenmedik bazı ufak problemler olabilir. Sakin ve soğukkanlı bir şekilde konunun üstüne eğilip doğru kararlar alarak problemleri çözebilirsiniz.

Profesyonel Bir Organizatör

Artık modern çiftlerin iyi bir organizasyon firmasıyla çalışması gerçekten önemli bir ihtiyaç. Düğününüz ile ilgili en ince detayları bile gözden kaçırmayacak biri ile çalışmak iş yükünüzü büyük ölçüde azaltacaktır. Yılların getirdiği tecrübe ile, düğününüzün kusursuz olması için çalışacak bir organizasyon firması sahip olmanız gereken en önemli şeylerden biri.

Şık Bir Ajanda

Düğün hazırlıklarınız boyunca yanınızda minik bir ajanda bulundurun. Yapılması gereken işlerin final kontrolünü yapabileceğiniz bu ajanda, unutmuş olabileceğiniz detayları size hatırlatacaktır. Zaten geri kalan tüm süreçte Düğün Ajandam size yapmanız gerekenleri mail yoluyla hatırlatıyor olacak.

Makyaj Uzmanınız

Düğün gününüzde mümkünse makyözünüz her an yakınınızda olmalı. Özellikle yazın yapılacak bir düğünde, terleyeceğiniz için makyajınızın sık sık tazelenmesi gerekecektir. Makyözünüz yanınızda olamayacaksa bile gelin makyajınızı yaptığınız malzemeler mutlaka yanınızda olsun.

makyaj_uzmaniniz - makyaj_uzmaniniz

Güzel Bir Gülümseme

Konuklarınızın karşısına çıkarken gülümsemeniz çok önemlidir. Bir gün önce yapacağınız ufak alıştırmalar ve yüz bakımı sayesinde misafirlerinizin karşısına sıcak ve samimi bir gülümseme ile çıkabilirsiniz.

guzel_bir_gulumseme - Guzel_Bir_Gulumseme

Taze Bir Yüz

Düğün gününüzün telaşından kaçmak için kendinize ufak mola anları yaratın. Yanınızda taşıyacağınız pratik bir diş fırçası ve macunu ile yapacağınız ufak bakım, hem ferahlamanızı sağlar, hem de kendinize olan güveninizi tazeler.

En Sevdiğiniz Bakım Ürünleriniz

Favori parfümünüzden ufak bir tester, hoş kokulu ıslak mendiller ve en sevdiğiniz sakızınız. Bu üç şey sayesinde kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Çikolata desteğini de unutmamak lazım.

Minik Bir Çanta

Düğün günü her an yanınızda olması gereken bazı ihtiyaçlarınız için ufak bir çanta seçmelisiniz. Gelinliğiniz ile uyumlu şık bir çanta, kişisel bakım ürünlerinizi, telefonunuzu ve acil ihtiyaçlarınızı hep yanınızda tutmanızı sağlar.

Bir Saatlik Kaçamak

Rahat ve sakin bir düğün için, eşiniz ve kendinize 1 saat ayırmalısınız. Bu bir saat içinde masaj yaptırabilir, spa ya da sauna gibi rahatlatıcı seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Tazelenmiş bir vücut, ikinize de iyi gelecektir.

bir_saatlik_kacamak - Bir_Saatlik_Kacamak

Neşeli Bir Topluluk

Düğün gününüze yaklaşırken çevrenizde yakın arkadaşlarınız olmalı. Sizi her an neşelendirecek, heyecanınızı yatıştıracak ve esprileriyle sizi güldürecek insanlar stresten uzak bir düğün günü için olmazsa olmazlardandır.

neseli_bir_topluluk - Neseli_Bir_Topluluk

Sakin Bir Alan

Düğününüzü yapacağınız mekanla anlaşırken size özel oda verilip verilmeyeceğini mutlaka sorun. Düğünden önce dinlenip arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ya da neşeli dedikodular yapıp gülebileceğiniz bir alan sizi çok rahatlatacaktır.

Beslenme Uzmanı

Hareketli bir gün geçireceğinizi göz önüne alarak, hafif ve sağlıklı besinleri tüketmeyi seçin. Ağırlık yapmayacak gıda ve içecekler kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Gazlı ve alkollü içeceklerden uzak durmanız sizin yararınıza olur. Düğün hazırlıklarınızı yaparken uzman bir diyetisyenden alacağınız ufak tavsiyeler çok işinizi yarayacaktır.

saglikli_beslenme - Saglikli_Beslenme

Acil Durum Çantası

Düğününüzün yapılacağı mekana düğün gününüzden önce ufak bir acil durum çantası bırakmalısınız. Bu çantada minik bir dikiş seti, ağrı kesici ilaçlar, yara bandı, oje, yedek çorap ve iç çamaşırı gibi temel ihtiyaçlar bulunduğunda her şeye karşı hazırlıklı hale gelirsiniz.

Şehrindeki 227 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

NU Nur Ulu

Düğünün eğlenceli olabilmesi için gerekli tek şey yakın arkadaşlarınız ve aileniz, geri kalanı çok da önemli değil zaten..

Nur Öztürk

katılıyorum nur hanım :)

E Eda

fazla ayrıntı