Yeni Evlenenler İçin Düğün Hediyesi Fikirleri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

2:16 dakika

03.11.2020

Gelin ve damadı, düğünden sonra istemedikleri hediyelerle baş başa bırakma. Ne alacağını bildiğin zaman düğün hediyesi almak çok zahmetsiz bir iş. İşte mükemmel düğün hediyesini seçmek için basit ipuçları!

Düğün Hediyesi

Yeni Evlenenlere Düğün Hediyesi Nasıl Olmalı?

Yeni evli çiftlere, düğünde takılan altın/para dışında, kutlama amacıyla düğün hediyesi alınır. Sen de bir yakının için hediye arayışındaysan, düğün hediyelerinin nasıl olması gerektiğini anlatarak başlayalım:

  • Yeni evli çiftlere hediye seçimi yaparken genellikle kullanışlı olmasına dikkat edilir. Özellikle evli çiftin yeni bir evi sıfırdan kurduğunu düşündüğümüzde, ihtiyaçlarını karşılayacak seçimler yapmak daha faydalı olacaktır.

  • Aslında yeni evli akrabaya ya da yeni evlenen arkadaşa ne hediye alınır sorusunun yanıtı yakınlık derecesine göre değişiklik gösterir. Yakın olduğun kişilerin ihtiyaçlarını sorup, buna göre bir hediye seçimi yapabilirsin. Ancak çok yakın değilsen hediye türü olarak ev aksesuarlarını tercih edebilirsin.

  • Yeni evli çifte hediye seçimi yaparken, her iki tarafından kullanabileceği bir hediye tercih etmeye çalışmalısın. Eğer birden fazla hediye alabilecek imkanın varsa, iki taraf için ayrı birer hediye tercihi yapabilirsin.

Yeni Evlenen Arkadaşa Ne Hediye Alınır?

Evlenen arkadaşa düğün hediyesi bakarken, ne alacağına yakınlık derecene göre karar verebilirsin. İş arkadaşın ya yakın arkadaşın için alabileceğin hediye seçeneklerinden bahsedelim:

Yakın Arkadaşa Düğün Hediyesi

Arkadaşın gerekli çeyiz eşyalarını tamamladıysa ekstra ufak dokunuşlar da senden olsun. Gelin ve damatla konuşup, onlardan ihtiyaçlarına yönelik ufak ipuçları da alabilirsin. Çay makinesi, küçük ev aletleri gibi hediyeler, ihtiyaç giderebilecek hediyelikler arasında.

Eğer tüm eşyalar tamamsa evi süsleyecek şık aksesuarlar da alabileceğin hediyelerden. Hediyeni çok beğeneceklerinden emin olsan bile, hediye paketinin içine geri iade veya değişim kartı eklemeyi sakın unutma.

Yakın Arkadaşa Düğün Hediyesi

Evlenen İş Arkadaşına Hediye Seçenekleri

Özellikle işe başlayalı çok uzun zaman olmadıysa, düğün hediyeleri ile ilgili ofis politikaları olup olmadığını öğrenmende fayda var. Çünkü çalışanlar kendi aralarında istedikleri kişiye ya da birleşerek iş arkadaşlarına hediye alabilirler.

Bireysel hediye alacaksan da yakın arkadaşına alacağın hediyelere kıyasla daha klasik seçimler yapmalısın. Ev dekorasyonuna uygun yastık kılıfları, fotoğraf çerçeveleri, şamdanlar veya tablolar alınabilir.

Evlenen İş Arkadaşına Hediye

Akrabalar İçin Düğün Hediyeleri

Akrabalar düğünde, arkadaşlara göre daha büyük hediyeler taktığı icin ayrıca hediye olarak çeyize ek olacak eşyalar hediye eder. Havlu/ bornoz takımları, çamaşırlık, ütü gibi eşyalar ile biblolar, saatler gibi süs eşyaları akrabalar için alınacak düğün hediyeleri arasında.

Akrabalar İçin Düğün Hediyeleri

Eğer Hiçbir Şey Bulamazsan...

Gelin ve damada hediye almakta çok zorlanır ve hiçbir hediyede karar kılamazsan; çifte nakit para vermekte hiçbir zaman sakınca yoktur. Bu hediye her halükarda çiftin işine yarar. Ne miktarda para hediye edeceğinin kesin, katı bir kuralı yoktur ama bir hediye alsaydın yapacağın harcama miktarı ile ölçebilirsin.

Dikkat etmen gereken bir diğer önemli nokta da bu parayı ne şekilde vereceğindir. Eğer balayı harcamaları için veriyorsan, bilet veya bagaj fişi şeklinde bir kartın içine koyabilirsin. Yeni evleri için harcamalarını arzu ediyorsan; ev veya sevimli bir anahtar şeklinde bir kartın içinde verebilirsin. Çiftin minnettar kalacağından kuşkun olmasın.

Yakınların için alabileceğin düğün hediyesi fikirlerine değindik. Eğer senin aklına gelen hediyelikler varsa bizimle yorum olarak paylaşmayı unutma!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 yorum

LU

leman ufuk

22/10/2014

balayına gittikleri yerde rezervasyon yaptırma fikri güzelmiş :)