Gelin saçı ve makyajınızın ilk provası nişan saçı ve makyajınız olacak. Üstelik nişan başı yaptırırken çok daha fazla alternatifiniz var. Nişan saçı modeliniz için abartıdan uzak, romantik veya sade saç modelleri seçmeniz, yeni ailenizle tanışacağınız o özel günde çok daha uygun olacak.

Dağınık ve Doğal Bir Nişan Topuzu

Düğünde sıkı topuz tercih edilmesinin sebebi duvağın rahat tutturulmasıdır. Ancak nişan saçınız için sıkı topuzlar ve abartılı modeller seçmenize gerek yok. Tercihiniz ille topuzdan yana olacaksa da dağınık topuz modelleri seçmenizi öneriyoruz çünkü o gün yeni ailenizle tanışacaksınız ve küçük bir kız doğallığındaki bir görüntü duruma çok daha uygundur. Eğer örgü konusunda iyiyseniz, evde saçınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Ama bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, kendinizi sizi baştan yaratacak sihirli ellere bırakmanız daha doğru olacaktır.

1daginik topuz - 1daginik-topuz

Düz veya Dalgalı Bir Fön

Nişan saçının en büyük kolaylığı bir fönle bile geçiştirilebilmesi. Elbette görünüşünüze özen göstermeli ve günlük hayattaki halinize bir farklılık katmalısınız. Fakat düğün günü kadar uğraşmanıza gerek yok. Yüz şeklinize uygun saç modellerini seçerek, düz veya dalgalı bir fönle kolayca bu işten sıyrılabilirsiniz. Saçınıza biraz ışıltı veya renk katmak isterseniz de farklı nişan tacı modelleri ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Taç kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken nokta, nişan elbiseniz ile renk tonlarının uygun olmasıdır.

2duz dalgali fon - 2duz-dalgali-fon

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Nişanınız İçin Örgü Modelleri Arasından Seçiminizi Yapın

Herhalde küçük bir kızken annemizin saçlarımızı örüşlerini hepimiz tatlı bir tebessümle hatırlarız. İki anneye sahip olduğunuz nişan gününde de örgü saç modelleri, günün anlamına çok uygun düşer. İster gevşek ve doğal bir balık sırtı tercih edin, ister kulaklarınızın yanından gelen iki örgüyü yarım toplu bir saç modeliyle birleştirin annelerinizi çok duygulandıracağınız kesin.

Birçok örgü modeli için uzun saç gerektiğini duymuşsunuzdur. Saçları çok uzun olmayan ve açık bırakmak isteyen gelin adayları da saçlarının önüne örgüden taç yaptırıp, geri kalan saçlarını açık bırakabilirler. Böylece doğal saç isteyen adaylar, oldukça minimalist ve sade bir görüntü elde ederler. Yine isterlerse bu saç örgünün arasına küçük çiçeklerden oluşan bir saç aksesuarı da kullanabilirler.

3orgu cesitlemeleri - 3orgu-cesitlemeleri

Kısa Saçlara Ne Yapılabilir

Kısa saçın güzel yüzlü kadınlara gittiğini söylerler. Kısa saçlara sahipseniz muhtemelen güzel bir yüzünüz ve belirgin hatlarınız var. Bu güzelliği nişanınızda da sergilemekten çekinmeyin. Alnınızın üstündeki perçemlerden burgular yapıp firketeyle tutturabilir ve yüzünüzün tüm güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca minik, kibar saç aksesuarları da kısa model saçların vazgeçilmezlerinden olmalı.

4kisa saclara - 4kisa-saclara

Vintage Modeller

Vintage saç modelleri asaleti ve kibarlığı en iyi vurgulayan saç modelleri arasında. Özellikle giyeceğiniz pudra tonlarında kibar bir elbise ve inci takılarla mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ama tercihinizi vamp modellerden yana değil de daha doğal ve yumuşak modellerden yana kullanın. Sizi bu kadar narin ve zarif gören babanızın özellikle çok duygusal anlar yaşayacağına emin olabilirsiniz.

5vintage modeller - 5vintage-modeller

Şehrindeki 550 Gelin Saçı ve Makyajı Artisti Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

YG Yüksel Gürbüz

BENCE COK GÜZELLER YANLIZ KISA SAC MODELİ AZ OLANLARDA BEN BEYEN BEDİM TAC TAKBak istiyorum nişanda düyünde varkloı olsun