Nişan Saçı Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:12 dakika

05.09.2023

Gelin saçı ve makyajının ilk provası nişan saçı ve makyajın olacak. Yüz tipin, saçının uzunluğu, nişan elbisenin modeli, gibi kriterler, hangi saç modelinin senin için daha uygun olduğunu belirleyen noktalar. Bu yazı da doğru modeli bulmanda sana yardımcı olacak...

nişan saç modelleri

Yüz Tipine Göre Nişan İçin Saç Modelleri

Yüz şekli, hem saç hem makyajda önemli bir kriter. Çünkü yüzünde nereyi kamufle etmek istersen saçını ve makyajını yaparken buna uygun küçük hileler yapabilirsin. Oval, yuvarlak, kare, kalp ve dikdörtgen en yaygın yüz tipi şekilleri arasında yer alır. Her yüz şekli için de ideal bir saç modeli var. Sen de yüz şekline uygun saç modelleri ile nişan gününde hoş görünebilirsin.

Şu galerimizdeki modellerden de ilham alabilirsin: Yenilik Arayanlar İçin 15 Farklı Nişan Saçı Modeli

Oval Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Oval yüz tipi en ideal yüz tipidir ve hemen hemen tüm saç modelleri yakışır. Bu yüz tipine sahipsen yüz hatlarını ortaya çıkartan modelleri tercih edebilirsin. Sade topuz modelleri ile atkuyruğu saç modellerini rahatlıkla kullanabilirsin.

nişan saç modelleri

Eğer nişanın için evde kendin hazırlık yapacaksan kolay ve şık at kuyruğu modelleri ile yapılışlarına ilişkin yazımız sana yardımcı olabilir: Kolay ve Şık At Kuyruğu Saç Modelleri ve Yapılışları

Yuvarlak Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu ve genişliği hemen hemen aynıysa yuvarlak yüz tipine sahipsindir. Bu yüz tipinde yanaklar dolgun, elmacık kemikleri belirsizdir. Yandan ayrılmış, dağınık topuzlara yönelebilirsin. Yüz hatlarını dairesel olmaktan çıkartıp ovale yaklaştıracak hamleler yapmalısın.

Kalp Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün alt kısmı dar üst kısmı genişse kalp yüz tipine sahipsindir. Kalp yüz şekline yakışan saç modelleri arasında başta tepeden bombeli topuzlar gelir. Kalp yüze uygun saç modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken iki kısım alın ve çenedir. Bu yüz tipine sıkıca geriye taranmış saç modelleri yakışmaz. Sımsıkı bir topuz modelinden kaçınmalısın.

nişan için saç modelleri

Kare Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu ve genişliği aynı ise kare yüz tipine sahipsindir. Köşeli, sert ve belirgin hatlı bir yüz tipidir. Eğer saçın uzunsa yumuşak dalgalarla dikkati saç uçlarına çekebilirsin. Kare yüz şekline göre topuz modelleri arasında ise en uygun olanı bukleli yandan topuzdur.

Dikdörtgen Yüz Tipine Göre Nişan Saçı Modelleri

Yüzünün uzunluğu genişliğinden fazla ise dikdörtgen yüz tipine sahipsin demektir. Köşeli ve uzun bir yapıya sahip bu yüz tipine uygun nişan saçı modelleri bakıyorsan yanlara doğru hacim kazanan ve yüzün genişliğini artıran modelleri tercih etmelisin. Bunlar; kıvırcık ya da dalgalı modeller ile ensede dağınık topuz modelleri olabilir.

nişan saçı modelleri

Gelin saçın için de yüz şekline göre saç modelleri önerilerimize bakmak istersen şu yazımızı inceleyebilirsin: Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

Yaka Tipine Göre Nişan Saç Modelleri

Nişan saç modeline karar verirken elbisenin yaka modelini de göz önüne almalısın. Yaka kısmı kapalı nişan elbisesi giyeceksen de dağınık topuz nişan saç modelleri başta olmak üzere nişan topuzu modellerini tercih edebilir, yakası açık elbiselerle açık saç modellerini kullanabilirsin.

V Yaka Nişan Elbisesine Uygun Nişan Saç Modelleri

Nişan elbisen, V yaka gibi boynu açık yakalardan biriyse açık saç nişan saçı modellerini seçebilirsin. Askılı ya da düşük omuzlu modeller de açık saçı daha iyi taşır. Bunun için saçlarını açık kullanacaksan dalgalı nişan saçı modellerini tercih edebilir, aksesuar olarak zarif taçlar kullanabilirsin.

nişan saç modelleri

Şu yazımız nişan tacını seçerken sana yardımcı olabilir: Nişanlık ve Saç Modeline Göre Nişan Tacı Modelleri

Kayık Yaka Nişanlığa Uygun Saç Modelleri

Kayık yaka nişanlık tercih ettiysen, saçlarını açık bırakman boğucu bir görüntü oluşturabilir. Bu yaka ile zarif topuz modellerini kullanabilirsin. Eğer saçların uzunsa tepeden at kuyruğu modellerini de tercih edebilir, boynunu daha ince ve uzun gösterebilirsin.

nişan saçı modelleri

Hakim Yaka Nişan Kıyafetine Uygun Saç Modelleri

Halter yaka, hakim yaka ve bisiklet yaka gibi yakası kapalı bir nişan elbisesi tercih edeceksen, omuz ve boyun bölgeni tamamen kapatan modeller olduğu için saçlarını açık kullanmamalısın. Saçlarını hafif dağınık şekilde toplatabileceğin gibi, sıkı bir balerin topuzu da yaptırabilirsin. Nişan elbisenin sırt dekoltesi varsa at kuyruğu nişan saç modelleri uygun seçim olabilir.

nişan saç modelleri

Nişan elbisene henüz karar veremediysen ve seçimini neye göre yapacağın konusunda öneriler arıyorsan, sana yardımcı olabilecek şu makalemize de göz atabilirsin: Söz ve Nişan Elbiseni Seçerken Dikkat Etmen Gereken 5 Şey

Uzunluğuna Göre Nişan Saç Modelleri

“Bana uygun nişan için saç modelleri hangileri” diye merak ediyorsan, dikkat etmen gereken önemli noktalardan biri de saçının uzunluğu. Saçlarını iyi tanırsan, dergilerde ya da internette gördüğün modelin sana yakışıp yakışmayacağını kolayca anlayabilirsin.

Uzun Nişan Saçı Modelleri

Saçların, kolunun omuz ile dirsek arasında kalan kısmının ortasını geçiyorsa, uzun saçlısın demektir. Birçok saç modeli senin için uygun. Özellikle örgü modellerin çok yakıştığı uzun saçlar, nişan saç aksesuarları için de uygun bir zemin. Örgülü uzun nişan saçı modellerinde, örgülerin arasında, tarzına uygun olacak şekilde çiçekler ya da zincirler kullanabilirsin.

nişan saç modelleri

Orta Uzunlukta Nişan Saçı Modelleri

Orta uzunlukta saç, tam olarak omuz ile omuzdan 4 parmak aşağısı arasında kalan saç boyudur. Bu nedenle uzun saçla karıştırılır.

Nişan saçın için dalgalı saç modeli tercih edeceksek saçlarının biraz daha kısa görüneceğini bilmelisin. Işıltılı tokalarla süslediğin ense topuzu ya da taçlı açık saç modelleri, orta uzunlukta saçlar için ideal nişan saçı modelleri olabilir.

nişan saç modelleri

Kısa Nişan Saçı Modelleri

Maskülen kısalıktan omza kadar uzanan saç boyuna kısa saç şekli denir. Çok kısa, küt, kulak altı ve omuz hizasına kadar olan tüm saç şekillerini içeren boydur.

Nişan için kısa saç modelleri arayan gelin adayları, nişan ve düğün hazırlıklarında daha pratik seçimler yapabiliyor olmaları nedeniyle avantajlı sayılabilir. Sen de kısa saç için nişan saçı nasıl olur diye araştırıyorsan, örgülü ve aksesuarlı modelleri tercih edebilir, aksesuar olarak taraklı nişan saç tokası kullanabilirsin.

nişan saç modelleri

Taraklı nişan saçı modellerini incelemek için şu galerimize de bakabilir, nişan günün için ilham alabilirsin: Taraklı Saç Aksesuarları

nişan saçı modelleri

Tarza Göre Nişan İçin Saç Modelleri

Nişan gününde saç modelinle de tarzını ortaya koymalısın. Romantik tarzdan hoşlanan bir gelin adayıysan zarif topuzlar, pırıltılı aksesuarlar gibi soft seçimlerinle saçlarına da bunu yansıtmalısın. Özgür ruhlu gelin adayları ise dağınık, örgülü saç modelleriyle bohem havayı saçlarına taşıyabilir. Nostalji sevenler ise retro saç aksesuarlarıyla vintage bir hava yakalayabilir. Peki senin tarzına uygun saç modeli hangisi? Gel, beraber bakalım!

Doğru nişanlık seçimini yaptıktan sonra tarzına uygun nişan başı modellerini bulmalısın. Elbisenin modeli tamam, peki hangi saç modelleri nişan gününde tarzını ortaya koymana yardımcı olur? Gel, beraber bakalım:

Klasik Tarzda Nişan Saçı Modelleri

Özellikle de tarihi mekan ve davet salonlarında yapılacak nişana uygun saç modelleri klasik tarzda nişan saçı olabilir. Dalgalı nişan saç modelleri ile ışıltılı aksesuarlar kullanabilir, klasik bir topuz yaptırabilirsin.

nişan saç modelleri

Romantik Tarzda Nişan Saçı Modelleri

Yarım toplanmış saçların, zarif topuzların, romantik tarzını ortaya koymak için ideal nişan saçı modelleri olduğunu söyleyebiliriz. Işıltılı taçlar ve zarif saç tokaları ile süsleyebileceğin romantik saçların özellikle dantelli nişan elbisesi ile çok hoş duracak.

nişan saç modelleri

Bohem Tarzda Nişan Saçı Modelleri

Özgür ruhlu gelin adaylarının seçimi, nişan için de bohem tarzda bir organizasyon olabilir. Bunun için seçtiğin düz kesim nişan elbisesi ile doğal nişan saç modelleri tercih edebilirsin. Salık nişan saç modelleri ile bu tarzın vazgeçilmezi örgü saç modellerini deneyebilirsin. Bohem tarza uygun çiçekli saç modelleri için aksesuar olarak taçlar ve tokalar kullanabilirsin.

nişan saç modelleri

Eğer düğünün için de bohem tarzda bir gelinlik tercih etmeyi düşünüyorsan, şu yazımız sana ilham verebilir: Özgür Ruhlu Gelinlerin Tercihi: Bohem Gelinlik

Vintage Nişan Saçı Modelleri

Nostalji seven gelin adayları için vintage nişan saçı modelleri ideal bir seçenek. Işıltılı nişan saç tokası ile romantik topuzunu süsleyebilir, çiçekli bantlarla vintage görünümünü tamamlayabilirsin.

nişan saç modelleri

Vintage saç modelleri alternatifleri için de Vintage Gelin Saçı Modelleri galerimize göz atabilirsin.

Tarzına göre, beğendiğin saç modelini uygulamak için işin uzmanına ihtiyaç duyacaksın. Şehrindeki saç ve makyaj firmalarının saç modellerini inceleyerek senin için doğru uzmana ulaşabilir, nişan gününde hayal ettiğin görünüme kavuşabilirsin.

nişan saçı modelleri

Nişan saçı modelleri arasından sana önerilerimiz bu şekilde. Sen de tarzını seç, sana uygun saç modelini belirle. Ayrıca yorum bırakarak nişan saçı modelleri hakkında fikirlerini paylaşabilir, diğer gelin adaylarına ilham verebilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Öykü Çelik

Düğün Tarihi: 15.03.2021


Resim eklemişsiniz çok güzel ancak bu resimlerin videoları da var mı yani evet arkadan çok güzel ön taraf nasıl gözüküyor bilmiyoruz bide resmî yakınlaştırarak bakınca bulanıklaşıyor çok araştırdım ama bulamadım sakıncası yoksa uzun nişan saçı modelleri başlığı altında ki resim de en sağdaki saç modelini çok beğendim ancak bulamadım lütfen yardımcı olur musunuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, yazımızda yer alan görseller, gelin adaylarına ilham vermesi amacıyla kullanılmış temsili modellerdir. Dilerseniz şehrinizdeki gelin saçı ve makyajı firmalarında modelin benzerini yaptırabilir ya da yüz şeklinize ve tarzınıza uygun olup olmadığı konusunda firma uzmanlarına danışabilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

yüksel gürbüz

Düğün Tarihi: 28.10.2013


BENCE COK GÜZELLER YANLIZ KISA SAC MODELİ AZ OLANLARDA BEN BEYEN BEDİM TAC TAKBak istiyorum nişanda düyünde varkloı olsun