En Yeni Düğün Trendi: Kış Düğünleri

Göz alıcı bir mevsim, iç ısıtan ortamlar ve görkemli dekorasyonlar! Görsel açıdan zengin, farklı konseptlere uygun kış düğünleri son yıllarda çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Gel birlikte ihtişamlı kış düğünlerini inceleyelim!

Kış mevsiminin seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok ama bana sorarsan kış mevsiminin kendine has bir büyüsü var. Aralıkla gelen rengarenk yılbaşı ruhu, ocağın insanı sihirli bir dünyadaymış gibi hissettirdiği karlı havası ve şubatın o romantik rüzgarı… Son yıllarda çiftler de kış mevsiminin etkileyici özelliklerini anlamış olacak ki kış düğünleri giderek artıyor. Eğer sen de kış düğününün büyüsüne kapılmayı düşünüyorsan senin için önerilerim var. Hazırsan başlıyoruz!

yzhaerxjoyhirqpv - en yeni düğün trendi: kış düğünleri

Kış Düğünü Mekanları

Kış düğünleri için en ideal mekanlar genellikle kapalı alanlar oluyor. Her ne kadar büyüleyici bir mevsim olsa da havanın soğuk olduğunu kabul etmek gerek. Tarihi bir köşkün ya da yalının bir odasında, düğün salonlarında ya da lezzetli ikramların yapıldığı restoranlarda kışın bir düğün yapabilirsin. Kış düğünleri için en göz alıcı mekanlar neresi diye sorarsan, cevap balo salonları ve kış bahçeleri!

radbf9z5ggo3onru - kış düğün mekanları

Görkemli Kış Düğünleri İçin Balo Salonu

Otellerin, tarihi köşklerin ya da yalıların balo salonları, görkemli kış düğünleri için mükemmel bir mekan seçeneği. Eğer gösterişli dekorasyonlardan hoşlanıyorsan bir balo salonu kiralayarak kışın unutulmaz bir düğün gerçekleştirebilirsin. Balo salonlarında yapılan kış düğünlerinde bordo, zümrüt yeşili gibi koyu renkler ve altın detayların kullanıldığı dekorasyonlar oldukça etkileyici oluyor. Böyle bir dekorasyonla misafirlerinin kraliyet balosunda gibi hissetmelerini sağlayabilirsin.

58nycuv1fo6nawqo - kış düğün mekanı

Büyüleyici Bir Etki İçin Kış Bahçeleri

Kış mevsiminde açık alanda düğün yapmak maalesef mümkün değil. Ama cam duvarlı kış bahçeleri sıcacık bir ortamda kışın büyüleyici atmosferini hissettiriyor. Şeffaf duvarlar sayesinde üşümeden kendini dışarıda gibi hissedebilirsin. Yani, açık alanda düğün yapma hayali kuruyorsan kış mevsimi diye bu hayalinden vazgeçmek zorunda değilsin. Bir kış bahçesi kiralayarak kürkler, kar kristalleri, renkli çiçekler ve şeffaf sandalyeler kullanarak karlar içinde etkileyici bir düğün yapabilirsin.

8o7lajzchgs9d7vh - kış bahçeleri

İnsanın İçini Isıtan Kış Düğünü Süslemeleri

Kabul etmek gerek, düğünlerin bu kadar göz kamaştırmasının sebebi yetenekli düğün organizasyon firmalarının yaptığı dekorasyonlar. Masa ortası çiçeği, sandalye, mumluk, tavan aksesuarı! Her biri düğünün daha unutulmaz bir hal almasını sağlıyor. Kış düğünlerinde dekorasyonda kullanılan süslemeler oldukça zengin ve iç ısıtan cinsten. Masa ortası süsü olarak klasik çiçeklerin yanı sıra kuru dallar, kozalaklar ve çam yapraklarını kullanarak kış ruhunu yansıtan bir süsleme seçebilirsin. Kar ya da beyaz temalı bir düğün yapmayı planlıyorsan, cipso çiçeklerinden büyük top şeklinde bir masa çiçeği kullanmanı öneriyorum. Cipso çiçekleri masalarda adeta bir kar bulutu varmış izlenimi yaratacaktır.

ev7vbnj23vgfbv2d - en yeni düğün trendi: kış düğünleri

Mumluklar kış düğünlerinin vazgeçilmez süslemelerinden. Dekorasyonunda cam mumlukları; dikenli kestane kabukları, kuru dallar, çam yaprakları ile süsleyerek kış ruhunu masana taşıyabilirsin. Eğer bordo ve altın tonlardaki gösterişli bir kış düğünü teman varsa eski tip altın şamdanlar ve uzun mumlar dekorasyonuna çok yakışacaktır.

4lktbmp5jmkdggje - kış düğünü süsleme

Kırmızı yılbaşı çiçekleri, çam yaprakları ve kozalakların kullanıldığı sandalye süsleri kış düğünleri için harika bir seçim olacaktır. Sandalye süslemelerinde bu tarz kışa özgü bitkiler ve objeler kullanarak düğününüze kış ruhunu yansıtabilirsin. Eğer giydirme yapmak istiyorsan kürkler, kareli battaniyeler kullanarak farklılık yaratabilirsin.

ozuzoidcp32ogffv - kış düğünü dekorasyon

Kış Düğünleri için Kışlık Gelinlik Önerileri

Uzun kollu gelinlikler kış gelinleri için biçilmiş kaftan. Uzun kollu gelinlikler karşımıza tül üzeri dantel aplikeli, dantel kumaştan ya da şifon tül gibi farklı tarzlarda çıkabiliyor. Ancak kış mevsiminde evleniyorsun diye illa uzun kollu bir gelinlik giymek zorunda değilsin. Kısa kollu ya da straplez bir model de pekala tercih edebilirsin. Böyle gelinlikleri kullanacağın kışa özgü gelin aksesuarları ile tamamlayarak kolaylıkla bu mevsime adapte edebilirsin.

fxmeiuqvss5qgyec - kışlık gelinlik

Kış Gelinleri için Gelin Aksesuarları

Aksesuar olmadan hiç bir kıyafet tamamlanmış sayılmaz. Gelinlik de buna dahil. Kış gelinleri, gelinliklerini tamamlamak için pek çok aksesuar seçeneğine sahip. Kürkler ve yün şallar bu seçeneklerin başında geliyor. Soğuk hatta karlı bir havada evlenmeyi düşünüyorsan o zaman gelinliğinin üzerine yapay bir kürk alabilirsin. Kesinlikle beyaz kürk kullanacaksın diye bir kural yok. Kahve tonlarında bir seçim yaparak görünümüne renk katabilirsin. Eğer kürk senin için fazla gösterişliyse tercihini yün şallardan yana kullanabilirsin. Kış gelinlerinin kullanabileceği bir diğer aksesuar ise zarif eldivenler. Kadife kürklü ya da dantel eldivenlerle zarif bir görünüm elde edebilirsin. Kışın gelinliğini tamamlamak için daha fazla aksesuar istiyorsan eğer “Kış Düğünü için Gelin Aksesuarları” makalesi sana aradığın ilhamı verecektir.

xql2g1typcpv1mvn - kış gelin aksesuarları

Kış Düğünlerini Renklendiren Gelin Buketleri

Kış düğünlerine en çok yakışan gelin buketleri mevsim çiçeklerinden hazırlanmış olanlar. Küçük kırmızı yılbaşı çiçekleri, kozalaklar, çam yaprakları, pamuk çiçeği, cipso, Atatürk çiçeği, gardenya, lale, gül ve düğün çiçeği gibi kış çiçeklerini kullanarak göz alıcı buketlere sahip olabilirsin. Özellikle içerisinde kırmızı çiçeklerin yer aldığı buketleri kış gelinlerinin eline çok yakıştırıyorum.

rtv6o0voyvotyush - kış düğünü çiçekleri

Karlı Düğünlere Kışlık Damatlıklar

Kışın o soğuk ve çetin havasında damatlık olarak nasıl bir seçim yapılmalı diye düşünüyorsan eğer sana önerim kadife, tüvit ya da yünlü kumaşlardan tasarlanan takım elbiseler veya smokinlerden yana bir seçim yapman olacak. Lacivert, bordo ya da koyu mor kadife smokin havalı bir görünüme sahip olmanı sağlayacak. Rustik tarzda bir kış düğünü yapmayı düşünüyorsan tüvit kumaştan takım elbiseler deneyebilirsin.

weycls5qyo5xh35l - kışlık damatlık

Unutulmaz Kış Düğünlerinin Sırrı: Karda Dış Çekim

Karın büyüsüne kapılmamak elde değil. Kış mevsiminde bir düğün yapmak istiyorsan o zaman fotoğraf çekimini de karda yapmanı öneririm. Bu şekilde o özel gününü bembeyaz karlar ve muhteşem manzaralar eşliğinde ölümsüzleştirebilirsin.

qpirjd8znfxb0l6s - kışın dış çekim

Karlı dış çekimlerde eşinle birlikte bir battaniyeye ya da şala sarılarak romantik karelerin çıkmasını sağlayabilirsin.

ln78inwbuljegbws - karda dış çekim

Bembeyaz karlar içinde renk getirmeye ne dersin? Renkli meşaleler ya da konfetiler kullanarak eğlenceli düğün fotoğraflarına sahip olabilirsin.

tma1hj80wdtbefyu - kış düğünü dış çekim

Kar tanelerinin ve sizin romantik anlarınızın bir arada olduğu detay çekimler ortaya görsel açıdan harika sonuçlar çıkaracaktır.

hgqu9ehxu1sygqzb - en yeni düğün trendi: kış düğünleri

Kış Düğünü Davetiyeleri

Büyüleyici bir kış düğünü planlıyorsan düğün davetiyen de bir o kadar etkileyici ve kışı yansıtmalı. Kozalak, çelenk, çam, kar tanesi gibi motifler kullanarak düğün temanı davetiyene yansıtabilirsin. Özel tasarım davetiye yaptırmayı düşünüyorsan çam yaprakları ya da kırmızı yılbaşı çiçekleri kullanmak hoş bir dokunuş olabilir.

rviqolf2rg53p5hp - kış düğünü davetiyeleri

Kışın Balayı Fikirleri

Unutulmaz bir kış düğünü yaptın, şimdi sıra eşinle birlikte harika bir balayına çıkmaya geldi. Kışın balayı yapmak pek çok çift için düşündürücü olabilir. Ancak kışı seven bir çiftseniz sizin için her şey yolunda. Göl kenarında bir bungalov kiralayıp şömine başında eşinle birlikte harika bir balayı geçirebilirsin. Dışarıda yağmur ya da kar yağarken siz şöminenin karşısında romantik dakikalar yaşayabilirsiniz. Balayı için bir diğer seçeneğin ise kayak tatili. Eğer kayak yapmayı bilmiyorsanız birlikte öğrenmek için güzel bir fırsat olabilir. Evlilik hazırlığı sırasında yaşadığın gerginliği atmak ve rahatlamak için spa otelinde bir balayı yapabilirsin. Karların içinde sıcak jakuzilerin olduğu spa merkezleri romantik bir balayı için harika fırsat. “Ben kışın bile deniz, kum, güneş istiyorum” diyorsan eğer Dubai ya da Maldivler gibi sıcak bölgelere gidip dilediğin gibi bir balayı yapabilirsin. Daha farklı balayı önerileri görmek istiyorsan Kış Ayları İçin Ulaşılabilir Balayı Önerileri makalemize göz atabilirsin.

ieg040wy2kwudbet - en yeni düğün trendi: kış düğünleri

Dekorasyondan balayına, davetiyeden gelinliğe kadar kış düğünleriyle ilgili önerilerimin sonuna geldim. Sen de bir kış aşığıysan bu anlattıklarımdan sonra artık kendini karlı, serin havaların kucağına bırakarak büyüleyici bir kış düğünü yapabilirsin.

Şehrindeki 185 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Cemre Sena Baykara tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Fatma Ç.

kış mevsiminde yapacağınız düğünün tasarrufuyla bu fikirleri hayata geçirmek gerçekten akıllıca.

D Deniz

sırf karda fotograf çektirmek için bile değer kışın düğün yapmaya.