Düğününüzü Kurtaracak Acil Durum Çantasında Neler Olmalı?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:38 dakika

17.12.2020

Özenle hazırlandığın düğün gününde son dakika sürprizleriyle karşılaşabilirsin. Makyajın akabilir, çorabın kaçabilir, gelinliğin sökülebilir. Ama tüm bu riskler canını sıkmasın. Düğün öncesi yapılması gerekenler arasında başta bu aksiliklere karşı önlem almak geliyor. Bunun için kendine acil durumlarda lazım olacak bir düğün günü çantası hazırlayabilirsin!

Düğün gününde “Keşke yanımıza alsaydık” dememek için acil durumlara yönelik hazırlayacağın düğün çantası ile aksiliklere karşı önceden hazırlıklı olmakta fayda var. Çantana düğünden önceki bir hafta boyunca aklına geldikçe eklemeler yapabilirsin. Düğün günü telaşında sana yardımcı olması için bir arkadaşını da görevlendirmelisin. Gelin çantanı düğün mekanına getirmek ve götürmek görevi ona ait olsun.

Peki bu gelin çantasında olması gerekenler neler dersen senin için hazırladığımız listeyi inceleyebilirsin. Haydi bir liste hazırladık. Dilersen birlikte bakalım!

1-Gelin Makyaj Kutusu

Düğün sırasında davetlilerini öpecek, dans ederken terleyeceksin. Bu durumda makyajının ufak rötuşlara ihtiyacı olabilir. Bu yüzden düğün acil durum çantasında bulunması gerekenler arasında gelin makyaj çantası da bulunuyor. Bu çantanın içine gelin makyajında kullandığın makyajın tonlarında malzemeler koymalısın.

gelin makyaj çantası

Diğer makyaj malzemelerine kıyasla daha sık tazeleyeceğini düşünürsek, rujunu gelin el çantana alman daha pratik bir çözüm olacaktır. Gelin el çantasında başka neler olması gerekir dersen onları da şurada anlattık: Bir Gelinin Düğün Çantasında Olması Gerekenler

Gelin saçını ve makyajını nasıl koruyacağına dair ipuçlarının da bulunduğu düğün günü önerilerimize göz atmak istersen de şu makalemize bakabilirsin: Düğün Gününüz İçin 10 Pratik Öneri

2-Sağlık Malzemeleri

Düğün için gerekli malzemeler listesine ufak tefek kazalar için yara bandı, aşırı heyecanlar için sakinleştirici, baş ağrılarına karşı ağrı kesici, alerjik semptomlara karşı ilaçları da eklemeyi unutmamalısın.

sağlık malzemeleri

3-Lekeler İçin Pratik Çözümler

Kazara oluşacak lekelere karşı leke çıkartıcı mendil, aseton, makyaj temizleme mendili ve bebek pudrası düğün için gerekenler listesi arasında olmalı. Eğer gelinliğinde bir leke oluşursa bebek pudrasını biraz suyla karıştırarak gelinliğinin üzerine sürersen, lekeyi kamufle etmiş olursun.

4-İğne-İplik

Düğün için çanta hazırlarken, düğün günü gelinliğinde ya da damatlıkta oluşacak küçük söküklere karşı, iğne ve iplik muhakkak hazır olmalı.

dikiş seti

Küçük söküklere bu tarz çözümler bulabilirsin. Ayrıca düğün günü mutlaka ihtiyaç duyacağın şeylerin listesini de buraya koyalım: Düğün Gününde Gerekli 15 Şey

5-Yedek Çorap

Özellikle kısa gelinlik tercih edeceksen, giyeceğin çoraptaki ufak bir kaçık bile dikkat çekecektir. Bunun için bir yedek çorap da düğünde unutulmaması gerekenler arasında.

6-Beyaz Elbise

Gelin çantasında neler olmalı diye düşünürken yedek bir elbise aklına gelmeyebilir. Yanında yedek beyaz bir elbise bulunması, gelinliğin başına telafisi mümkün olmayan bir kaza gelmesi halinde cankurtaran olacaktır. Ayrıca düğün sonrası daha rahat dans edebilmek için de kullanabilirsin.

mini beyaz elbise

Yedek elbise olarak kısa elbiseleri tercih edebileceğin gibi uzun modellere de bakabilirsin. Beyaz uzun elbiselerin bulunduğu şu galerimiz de sana ilham verebilir: Beyaz Uzun Elbise Modelleri

7-Yedek Gelin Ayakkabısı

Salonda giyeceğin o şık topuklu ayakkabı bir süre sonra hareket etmeni zorlaştırabilir. Bunun için yanında yedek gelin ayakkabısı bulundurabilirsin.

yedek gelin ayakkabısı

Yedek gelin ayakkabısı nasıl olmalı dersen şu makalemize bakabilirsin: Yedek Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

8-Damat İçin Yedek Gömlek

Acil durum çantasında olması gerekenler arasında damat için yedek bir gömlek de yer alıyor. Çünkü çantaya damat için yedek bir gömlek alırsan, gömleğin lekelenmesi, düğmesinin kopması ya da sökülmesi gibi risklere karşı önlem almış olabilirsin.

damat için yedek gömlek

Düğün günü gelin çantası hazırladığın gibi damat için de bir çanta hazırlayabilirsin. Peki damat yedek çantasında ne olmalı dersen şu makalemiz sana yardımcı olabilir: Düğün Yedek Çantasında Damatlar İçin Neler Bulunmalı?

Düğün hazırlıkları ihtiyaç listesine ekleyebileceğin, gelin çantanda bulunması gerekenlere dair önerilerimiz bu şekilde. Sen de çantanı hazırlarken tavsiyelerimizi göz önüne alabilir, düğün günü tüm aksiliklere karşı hazırlıklı olabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

özden

Düğün Tarihi: 22.10.2014


canım annemin kıymetini bir kez daha anlıyorum. hepsini hazır etmiş şunu ututtuk dediğim anda çıkarmıştı çantasından. evet arkadaşlar arkadaş ve anneniz en öenmli acil yardımcınız olacak o gün :)