Antalya’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:21 dakika

28.05.2024

Antalya’da yaşayan veya Antalya’da düğün yapacak olan çiftlerimizi böyle alalım! Antalya denince ilk akla gelen plajları ve denizi olsa da, düğün fotoğraflarında sahil konseptinin dışına çıkabilirsiniz. Şehirde birçok yeşil alan ve tarihi mekan da mevcut. Yani dilersen bir antik kentte, dilersen de bir şelalenin önünde düğün albümün için poz verebilirsin. İşte Antalya’da düğün fotoğrafı çektirmek için 10 ideal mekan!

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

1- Kaleiçi

Mimari ve tarihi dokusuna, cumbalı evlerine, her yanı sarmış begonvillerine, portakal ağaçlarına, dar sokaklarına, kaldırım taşlarına bayılıyoruz! Birçok Antalya düğün fotoğrafçısı da sıkça tercih ediyor gelin-damat çekimleri için Kaleiçi’ni.

Şehir merkezinden uzaklaşmak istemeyen, cıvıl cıvıl, hayat dolu çiftler için ideal bir dış çekim mekanı. Ancak düğün sezonu ve Antalya’nın turizm sezonunun aynı dönemlere denk geldiğini düşünce, çekim yapmak için biraz kalabalık olabilir. Hem sıcaktan hem de kalabalıktan biraz olsun kaçmak için çekimleri erken saatlerde organize etmekte fayda var!

Ayrıca Kaleiçi’nde çekilmiş fotoğraflara göz atmak istersen de Antalya Düğün Fotoğrafçısı’nın sayfasını incelemeni tavsiye ederiz.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

2- Kaputaş Plajı

Düğün albümlerinde romantik fotoğrafların yer alması için Antalya dış çekim mekanları arayan çiftleri, özellikle gelinliğini kirletmekten korkmayan gelinleri böyle alalım!

Antalya'daki bir doğa harikası olan Kaputaş Plajı'nda trash the dress konseptinde fotoğraflar çekilebilirsin. Deniz kenarında yürürken veya denizin içinde çekilen fotoğraflarınıza bakan herkes hayran kalacak. Bırak gelinliğin kirlensin, ayakkabılarının içine kum girsin... Harika kareler için değer!

Peki burada çekim yapmak için hangi firmayla iletişime geçebilirim dersen, Yılmaz Çamkesen Fotoğraf Atölyesi'nin burada çekilmiş kareleri bulunuyor. Beğendiysen firmayla mutlaka iletişime geç!

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

3- Phaselis

Phaselis’e Antalya-Kemer otoyolunun 57. kilometresinden sola döndükten sonra ulaşılıyor. Milattan önce 7. yüzyılda kurulan antik kente deniz yolu ile de ulaşmak mümkün. Çekimi düğün sonrası bir güne alarak fotoğraflarda dilediğin gibi özgür olabilirsin.

Ayrıca amfi tiyatronun basamaklarında verilen pozların da çok hoş durduğunu söylemeden geçmeyelim.

Efe Studio Düğün & Balayı Fotoğrafçısı, Phaselis’te birçok fotoğraf çekmiş, incelemeye ne dersin?

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

4- Konyaaltı Atatürk Parkı

Fotoğraflarını düğün günü çektirecek çiftler için önerebileceğim Konyaaltı Atatürk Parkı, hem deniz manzaralı hem doğa ile iç içe kareler çektirmek isteyenlerin özellikle tercih etmesi gereken bir yer. Falezlerin üzerinde yükselen bu parkta, ayakkabını, gelinliğini kirletmeden ve şehirden uzaklaşmadan harika fotoğraflar çektirebilirsin.

Antalya düğün fotoğrafçılarından Dy Produksiyon Evlilik Masalımız’ın sayfasını incelediğinde Konyaaltı Atatürk Parkı’nda çekilen fotoğraflar hakkında fikir edinebilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

5- Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı ve Lara Plajı deniz seviyesinde fotoğraflar çektirmek isteyenler için ideal mekanlar. Düğün günü plaj çekimi yapmak belki bir miktar sıkıntı yaratabilir. Eteğinin kirlenmesi, ayakkabına kum girmesi gibi küçük şeyleri dert etmeyeceksen sorun yok.

Fakat sen yine de düğünden sonra bir gün bu plajlarda "Trash the Dress" çekimi yapmayı düşün. İşte o zaman plajın hakkını vermiş olursun!

Ayrıca Atilla Color Fotoğraf Stüdyoları’nın sayfasında firmanın Konyaaltı Plajı’nda çektiği bir sürü kare bulunuyor. Bu "trash the dress" konseptli romantik fotoğraf karesi de firmaya ait! Eğer aklında bu mekanda çekim yapmak varsa, firmadan mutlaka teklif al!

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

6- Hadrian Kapısı

Antalya’da çok bilinen, birçok kişinin buluşma noktası olarak belirlediği yerlerden birisidir Hadrian Kapısı. Süslü kemerleri, şık sütunları, mermer yapısı ve tarihi dokusu ile şehirden uzaklaşmak istemeyenler için ideal. Aynı zamanda tarihi bir ruhu olan mekân, Antalya dış çekim düğün fotoğrafları isteyen çiftlerin ziyaret etmesi gereken noktalardan.

Antalya fotoğrafçılarından Yücel Çetin Photography’nin Hadrian Kapısı’nda çektiği düğün fotoğrafları mevcut. Bu kareleri görmek istersen firma sayfasından inceleyebilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

7- Yat Limanı

Antalya Kalesi’nin eteklerinde yer alan ve surlarla çevrili olan yat limanı, fotoğrafçılara farklı atmosferleri bir araya getirme imkanı sunuyor. Öyle ki; burada hem denizin hem de tarihi yapıların eşlik ettiği kareler yakalanabilir.

Ayrıca limandaki yatlardan gözüne kestirdiklerinde fotoğraf çektirmek için şansını denemeni öneririz. Gelinliğinle fotoğraf çektirmeyi rica ettiğinde kabul etmeyecek insan sanmıyoruz ki olsun!

Yat limanını arkana alıp mavi rengin ağırlıkta olduğu harika fotoğraf karelerin olsun ister misin? Muratpaşa'da bulunan Lovefotomedia firmasıyla mutlaka iletişime geç! Firmanın bu yat limanında ve Antalya'daki birçok farklı mekanda çekilmiş kareleri bulunuyor. Aşağıdaki fotoğraf da bu firmanın elinden çıkmış.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

8- Lüks Oteller

Antalya'da fotoğraf çekilecek yerler arasında; kumsallar, doğa harikaları ve müzeler yer alıyor. Bununla birlikte turizm şehri olan Antalya, düğün çekiminizi yapabileceğiniz lüks otellerin de yoğun olarak bulunduğu bir yer. Çeşitli türlerde ve konsept seçeneklerinde bulunan oteller, gerek dış çekim gerek iç mekan fotoğraflarınız için uygun alanlar sunabiliyor. Antalya Düğün Atölyesi de bu otellerde çekim yapan firmalardan birisi.

Unutulmaz anlarını birbirinden güzel otellerden birinde ölümsüzleştirmek istersen Antalya Düğün Atölyesi'nin bu mekanlarda çektiği birçok kare var. İnceleyip fiyat teklifi alabilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Peki diğer ünlülerin nerede evlendiğini biliyor musun: Hangi Ünlü Nerede Evlendi?

9- Perge

Antalya düğün fotoğrafı mekanlarından bir diğeri de Perge! Perge, Antalya şehir merkezinin 17 km doğusundaki Aksu sınırları içinde yer alıyor. Mimarisinin yanında mermer heykeltıraşlığıyla da ünlü bu yeri düğün günü çekimleri için belki biraz uzak bulabilirsin; ama gününü iyi planladığın takdirde neden olmasın!

Antik kentin içerisinde çektirdiğin düğün fotoğrafları albümüne de mistik bir hava katacak. Milattan önceki dönemlerden günümüze gelen bu yapıların arasında, aşkınızı ölümsüzleştireceğiniz kareler çektireceksiniz.

Bu mekanda fotoğraf çeken bir firma arıyorsan da Foto Antalya’yı sana önerebiliriz.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Foto Antalya

Foto Antalya

Firmayı İncele

10- Manavgat Plajları

Antalya ilinin Manavgat ilçesi, ev sahipliği yaptığı doğal güzellikler ile akıllara geliyor. İlçede, güneşin sıcaklığını hissedebileceğin birçok plaj bulunuyor. Bu plajlar, düğün fotoğrafçıları tarafından sık sık tercih ediliyor. Ayaklarını sıcacık kumlarda dinlendirirken harika pozlar çıkmasını istersen sen de bu plajlardan birine yönelebilirsin.

Antalya’da düğün fotoğrafı çekilecek yerlerden Manavgat, ziyaretçilerine müthiş manzaralar sunuyor. Bu ilçede bulunan düğün fotoğrafçılarından Stüdyo A'nın sayfasında bu mekanda çekilmiş harika kareleri var. Manavgat plajlarının harika doğasını düğün fotoğraflarında görmek istersen firmayı inceleyip mutlaka teklif al!

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Antalya’da fotoğraf çekilecek yerleri senin için listeledik. Bu dış çekim mekanlarını çekimden önce gidip gezebilir, hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Ama o kadar uğraşmak istemezsen de, listedeki mekanlarda düğün fotoğrafı çeken firmaların sayfalarını ziyaret edebilirsin. Hatta bazı fotoğraf firmalarının Düğün.com çiftlerine özel sunduğu indirimler var, onları da incelemeni öneririz. Senin önereceğin yerler varsa yorum yapmayı ve diğer gelin adaylarıyla paylaşmayı unutma!

Ayrıca Antalya düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istersen de firma listeleme sayfamızı ziyaret etmeni öneririz.

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Düğün Fotoğrafında Son Trend: Trash The Dress

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 Yorum

İsmail koç

Düğün Tarihi: 17.06.2016


Teşekkürler düğün.com gerçekten çok yardımınızı gördüm


BURCU KOPARAL

Düğün Tarihi: 24.11.2014


sizce en iyi çekim antalyada nereyi kullanabilirz

İ

İsmail
Bence benim şahsi fikrim imkanınız varsa olimpos-çıralı

  Cevapla

meltem turan

Düğün Tarihi: 15.10.2014


biz atatürk parkında yaptırmıştık çekimleri çok güzel pozlar çıkmıştı


pınar yanıkkol

Düğün Tarihi: 15.10.2014


bu uygun mekanları bir araya topladığınız için teşekkürler güzel bir çalışma olmuş