Antalya’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Düğün fotoğrafları çektireceksiniz ve Antalya dış çekim mekanları nereler diye başladınız araştırmaya! İşte Antalya düğün fotoğrafçıları elinden çıkmış karelerle birlikte o mekanlar!

Kaleiçi

Mimari ve tarihi dokusuna, cumbalı evlerine, her yanı sarmış begonvillerine, portakal ağaçlarına, dar sokaklarına, kaldırım taşlarına bayılıyorum! Tek bayılan da ben değilim anlaşılan. Birçok Antalya dış mekan düğün fotoğrafçısı da sıkça tercih ediyor gelin-damat çekimleri için Kaleiçi’ni. Şehir merkezinden uzaklaşmak istemeyen, cıvıl cıvıl, hayat dolu çiftler için ideal bir dış çekim mekanı. Yalnız aklımda bir soru var! Düğün sezonu ve Antalya’nın turizm sezonunun aynı dönemlere denk geldiğini düşünce, çekim yapmak için biraz kalabalık gibi geliyor bana. Hem sıcaktan hem de kalabalıktan biraz olsun kaçmak için çekimleri erken saatlerde organize etmekte fayda var!

1hatira kutusu kaleici - Hatıra Kutusu©Hatıra Kutusu

Hadrian Kapısı

Antalya’da çok bilinen, birçok kişinin buluşmak için seçtiği yerlerden birisi olan Hadrian Kapısı, süslü kemerleri, şık sütunları, mermer yapısı ve tarihi dokusu ile şehirden uzaklaşmak istemeyen ama aynı zamanda tarihi bir ruhu olan Antalya dış çekim düğün fotoğrafları isteyen çiftlere tavsiyem.

2kocak_hadrian_kapisi - Hadrian Kapısı©Koçak Fotoğraf Video Prodüksiyon

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Konyaaltı Atatürk Parkı

Fotoğraflarını düğün günü çektirecek çiftler için önerebileceğim Konyaaltı Atatürk Parkı, hem deniz manzaralı hem doğa ile iç içe fotoğraflar isteyen çiftlere gelsin. Falezlerin üzerinde yükselen bu parkta, ayakkabınızı, gelinliğinizi kirletmeden, şehirden uzaklaşmadan da harika fotoğraflar çektirebilirsiniz.

3guzz fotograf konyaalti_ataturk_parki - Konyaaltı©Güzz Fotoğraf Stüdyosu

Antalya Lünaparkı

Düğün albümlerinde alternatif fotoğraflar için Antalya dış çekim mekanları arayan, içindeki çocuğu bir türlü büyütemeyen, eğlenceli çiftler! Torunlarınızın bile bayılarak bakacağı düğün fotoğrafları için kapın düğün fotoğrafçınızı, tutun size en yakın lünaparkın yolunu! Siz çocuklar gibi eğlenirken fotoğrafçınız harika kareler yakalasın.

4turkuaz lunapark - Antalya Lünaparkı©Turkuaz Digital Fotoğrafcılık

Yat Limanı

Düğün fotoğraflarınızı Antalya yat limanında çektirirseniz birçok farklı atmosferi bir araya getirebilirsiniz diye düşünüyorum. Antalya kalesinin eteklerinde ve surlarla çevrili olan yat limanında hem deniz fonlu hem de tarihi yapıların eşlik ettiği kareler yakalayabilirsiniz. Ayrıca limandaki yatlardan gözünüze kestirdiklerinizde fotoğraf çektirmek için şansınızı deneyin derim. Gelinliğinizle bir fotoğraf çektirmeyi rica ettiğinizde size hayır diyebilecek insan sanmıyorum ki olsun!

5turkuaz antalya_yatlimani - Yat Limanı©Turkuaz Digital Fotoğrafcılık

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı ve Lara Plajı şehrin içinde, kumsalda, deniz seviyesinde fotoğraflar çektirmek için ideal dış mekanlar. Düğün günü plaj çekimi yapmak belki bir miktar sıkıntı yaratabilir. Eteğinizin kirlenmesi, ayakkabınıza kum girmesi gibi küçük şeyleri dert etmeyecekseniz sorun yok. Fakat siz yine de düğünden sonra bir gün bu plajlarda "Trash the Dress" çekimi bir yapmayı düşünün. İşte o zaman hakkını vermiş olursunuz! Trash the Dress de ne diyorsanız, sizi düğün fotoğrafçıları jargonunu kapmanız için böyle alayım!

6turkuaz_antalya_konyaalti - Konyaaltı©Turkuaz Digital Fotoğrafcılık

Olimpos

Sadece kişi başı 5 TL giriş ücreti ödeyeceğiniz Olimpos, Kemer ve Adrasan arasında yer alıyor. Portakal ağaçları, antik kent kalıntıları, muhteşem doğası ile akıllarda yer eden Olimpos, düğün fotoğraflarınızda fark yaratacağınız bir sit alanı. Eğer Olimpos'a uzaksanız, düğün günü değil ama düğünden önce ya da sonra ayarlayacağınız çekimler için daha rahat bir seçenek olabilir.

7olimpos_tara_arseven - Olimpos©Taradise Weddings

Perge

Kişi başı 15 TL giriş ücreti ödeyeceğiniz Perge, Antalya şehir merkezinin 17 km doğusundaki, Aksu sınırları içinde yer alıyor. Mimarisi yanında mermer heykeltıraşlığıyla da ünlü bu yeri düğün günü çekimleri için belki biraz uzak bulabilirsiniz; ama gününüzü iyi planladığınız takdirde neden olmasın!

8perge_studyo_asiyan - Perge©Stüdyo Aşiyan

Phaselis

Phaselis’e Antalya-Kemer otoyolunun 57. kilometresinden sola döndükten sonra ulaşılıyor. Milattan önce 7. Yüzyılda kurulan antik kente deniz yolu ile de ulaşmak mümkün. Çekimi düğün sonrası bir güne alarak fotoğraflarda dilediğiniz gibi özgür olabilirsiniz. Giriş ücreti ise kişi başı 8 TL.

9phaselis_tararseven - Phaselis©Taradise Weddings

Ulupınar

Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı bir köy olan Ulupınar, fotoğraflarınıza derelerin ve şelalerin fon olacağı bir yer. Bir film karesini andıran bu fotoğraf ve benzerlerinde siz de olabilirsiniz. O halde Antalya'da düğün fotoğrafçısı arayanlar buraya! Kimin karelerinde kendinizi görmek istiyorsanız, ondan fiyat teklifi isteyin. Fiyatlar hakkında ön araştırma yapmak isterseniz de böyle buyurun: Antalya'da düğün fotoğrafçısı fiyatları!

10turkuaz ulupinar - Ulupınar©Turkuaz Digital Fotoğrafcılık

Şehrindeki 267 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (4)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

PY Pınar Yanıkkol

bu uygun mekanları bir araya topladığınız için teşekkürler güzel bir çalışma olmuş

MT Meltem Turan

biz atatürk parkında yaptırmıştık çekimleri çok güzel pozlar çıkmıştı

BK Burcu Koparal

sizce en iyi çekim antalyada nereyi kullanabilirz

İ İsmail

Bence benim şahsi fikrim imkanınız varsa olimpos-çıralı

İK İsmail Koç

Teşekkürler düğün.com gerçekten çok yardımınızı gördüm