Antalya’da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:57 dakika

05.08.2020

Antalya’da yaşayan veya Antalya’da düğün yapacak olan çiftlerimizi böyle alalım! Antalya denince ilk akla gelen plajları ve denizi olsa da, düğün fotoğraflarında sahil konseptinin dışına çıkabilirsiniz. Şehirde birçok yeşil alan ve tarihi mekan da mevcut. Yani dilersen bir antik kentte, dilersen de bir şelalenin önünde düğün albümün için poz verebilirsin. İşte Antalya’da düğün fotoğrafı çektirmek için 10 ideal mekan!

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

1- Hadrian Kapısı

Antalya’da çok bilinen, birçok kişinin buluşma noktası olarak belirlediği yerlerden birisidir Hadrian Kapısı. Süslü kemerleri, şık sütunları, mermer yapısı ve tarihi dokusu ile şehirden uzaklaşmak istemeyenler için ideal. Aynı zamanda tarihi bir ruhu olan mekân, Antalya dış çekim düğün fotoğrafları isteyen çiftlerin ziyaret etmesi gereken noktalardan.

Antalya fotoğrafçılarından Yücel Çetin Photography’nin Hadrian Kapısı’nda çektiği düğün fotoğrafları mevcut. Bu kareleri görmek istersen firma sayfasından inceleyebilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Deniz manzarası düğününüze eşlik etsin: Antalya’nın En Şık Deniz Kenarı Düğün Mekanları

2- Konyaaltı Atatürk Parkı

Fotoğraflarını düğün günü çektirecek çiftler için önerebileceğim Konyaaltı Atatürk Parkı, hem deniz manzaralı hem doğa ile iç içe kareler çektirmek isteyenlerin özellikle tercih etmesi gereken bir yer. Falezlerin üzerinde yükselen bu parkta, ayakkabını, gelinliğini kirletmeden ve şehirden uzaklaşmadan harika fotoğraflar çektirebilirsin.

Antalya düğün fotoğrafçılarından Dy Produksiyon Evlilik Masalımız’ın sayfasını incelediğinde Konyaaltı Atatürk Parkı’nda çekilen fotoğraflar hakkında fikir edinebilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Düğün fotoğraflarında büyüleyici görünmeni sağlayacak gelinliğini henüz almadıysan gelinlik alışverişi öncesi şu yazımıza göz atabilirsin: Antalya'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

3- Yat Limanı

Antalya Kalesi’nin eteklerinde yer alan ve surlarla çevrili olan yat limanı, fotoğrafçılara farklı atmosferleri bir araya getirme imkanı sunuyor. Öyle ki; burada hem denizin hem de tarihi yapıların eşlik ettiği kareler yakalanabilir.

Ayrıca limandaki yatlardan gözüne kestirdiklerinde fotoğraf çektirmek için şansını denemeni öneririm. Gelinliğinle fotoğraf çektirmeyi rica ettiğinde kabul etmeyecek insan sanmıyorum ki olsun! Aşağıdaki fotoğraf da Kare Kadraj'ın elinden çıkmış.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

4- Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı ve Lara Plajı deniz seviyesinde fotoğraflar çektirmek isteyenler için ideal mekanlar. Düğün günü plaj çekimi yapmak belki bir miktar sıkıntı yaratabilir. Eteğinin kirlenmesi, ayakkabına kum girmesi gibi küçük şeyleri dert etmeyeceksen sorun yok.

Fakat sen yine de düğünden sonra bir gün bu plajlarda "Trash the Dress" çekimi yapmayı düşün. İşte o zaman plajın hakkını vermiş olursun!

Ayrıca Düğün Partisi Wedding Photography’nin sayfasını inceleyerek; firmanın Konyaaltı Plajı’nda çekilen karelerine bakabilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Son zamanların trendi Trash the Dress hakkında her şey: Trash The Dress

5- Kaleiçi

Mimari ve tarihi dokusuna, cumbalı evlerine, her yanı sarmış begonvillerine, portakal ağaçlarına, dar sokaklarına, kaldırım taşlarına bayılıyorum! Tek bayılan da ben değilim anlaşılan. Birçok Antalya düğün fotoğrafçısı da sıkça tercih ediyor gelin-damat çekimleri için Kaleiçi’ni.

Şehir merkezinden uzaklaşmak istemeyen, cıvıl cıvıl, hayat dolu çiftler için ideal bir dış çekim mekanı. Ancak düğün sezonu ve Antalya’nın turizm sezonunun aynı dönemlere denk geldiğini düşünce, çekim yapmak için biraz kalabalık olabilir. Hem sıcaktan hem de kalabalıktan biraz olsun kaçmak için çekimleri erken saatlerde organize etmekte fayda var!

Ayrıca Kaleiçi’nde çekilmiş fotoğraflara göz atmak istersen de Antalya Düğün Fotoğrafçısı’nın sayfasını incelemeni tavsiye ederim.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bütçe planlamasında bu yazı çok işine yarayacak: Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

6- Olimpos

Olimpos, Kemer ve Adrasan arasında yer alıyor. Portakal ağaçları, antik kent kalıntıları, muhteşem doğası ile akıllarda yer eden Olimpos, düğün fotoğraflarında fark yaratacağınız bir alan. Plaj fotoğrafları için de sıklıkla tercih edilen ve harika manzaralar yakalamanızı sağlayan bir nokta.

Eğer Olimpos'a uzaksan, düğün günü değil ama düğünden önce ya da sonra planlanacak çekimler için daha rahat bir mekan seçimi olabilir.

Unutulmaz anlarını Olimpos'ta ölümsüzleştirmek istersen Zekeriya Durmaz Photography'nın burada çektiği birçok kare var. İnceleyip fiyat teklifi alabilirsin.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Peki diğer ünlülerin nerede evlendiğini biliyor musun: Hangi Ünlü Nerede Evlendi?

7- Perge

Antalya düğün fotoğrafı mekanlarından bir diğeri de Perge! Perge, Antalya şehir merkezinin 17 km doğusundaki Aksu sınırları içinde yer alıyor. Mimarisinin yanında mermer heykeltıraşlığıyla da ünlü bu yeri düğün günü çekimleri için belki biraz uzak bulabilirsin; ama gününü iyi planladığın takdirde neden olmasın!

Antik kentin içerisinde çektirdiğin düğün fotoğrafları albümüne de mistik bir hava katacak. Milattan önceki dönemlerden günümüze gelen bu yapıların arasında, aşkınızı ölümsüzleştireceğiniz kareler çektireceksiniz.

Bu mekanda fotoğraf çeken bir firma arıyorsan da Foto Antalya’yı sana önerebilirim.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bu fikirler düğün albümüne renk katacak: Düğün Fotoğrafı Fikirleri

8- Phaselis

Phaselis’e Antalya-Kemer otoyolunun 57. kilometresinden sola döndükten sonra ulaşılıyor. Milattan önce 7. yüzyılda kurulan antik kente deniz yolu ile de ulaşmak mümkün. Çekimi düğün sonrası bir güne alarak fotoğraflarda dilediğin gibi özgür olabilirsin.

Ayrıca amfi tiyatronun basamaklarında verilen pozların da çok hoş durduğunu söylemeden geçmeyeyim.

Efe Studio, Phaselis’te birçok fotoğraf çekmiş, incelemeye ne dersin?

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

9- Ulupınar

Antalya ilinin Kemer ilçesine bağlı bir köy olan Ulupınar, fotoğraflarına derelerin ve şelalelerin fon olacağı bir yer. Bir film karesini andıran bu fotoğraf ve benzerlerinde sen de olabilirsin.

Antalya’da düğün fotoğrafı çekilecek yerlerden Ulupınar, ziyaretçilerine müthiş manzaralar sunuyor. Burada çekilen bazı fotoğrafları incelemek istersen seni Ufuk Saraçoğlu’nun sayfasına alabilirim!

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Bu yazıyı okumadan düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

10- Antalya Lunaparkı

Düğün albümlerinde alternatif fotoğrafların yer alması için Antalya dış çekim mekanları arayan, içindeki çocuğu bir türlü büyütemeyen eğlenceli çiftleri böyle alayım!

Torunlarının bile hayran kalarak bakacağı unutulmaz kareler için kap düğün fotoğrafçını, tut sana en yakın lunaparkın yolunu! Sen ve müstakbel eşin çocuklar gibi eğlenirken fotoğrafçınız harika kareler yakalasın.

Ayrıca Antalya düğün fotoğrafçısı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istersen de firma listeleme sayfamızı ziyaret etmeni öneririm.

antalya’da düğün fotoğrafı i̇çin i̇deal mekanlar

Antalya’da fotoğraf çekilecek yerleri senin için listeledim. Bu dış çekim mekanlarını çekimden önce gidip gezebilir, hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Ama o kadar uğraşmak istemezsen de, listedeki mekanlarda düğün fotoğrafı çeken firmaların sayfalarını ziyaret edebilirsin. Hatta bazı fotoğraf firmalarının Düğün.com çiftlerine özel sunduğu indirimler var, onları da incelemeni öneririm. Senin önereceğin yerler varsa yorum yapmayı ve diğer gelin adaylarıyla paylaşmayı unutma!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

İsmail koç

Düğün Tarihi: 17.06.2016


Teşekkürler düğün.com gerçekten çok yardımınızı gördüm


BURCU KOPARAL

Düğün Tarihi: 24.11.2014


sizce en iyi çekim antalyada nereyi kullanabilirz

İ

İsmail
Bence benim şahsi fikrim imkanınız varsa olimpos-çıralı


meltem turan

Düğün Tarihi: 15.10.2014


biz atatürk parkında yaptırmıştık çekimleri çok güzel pozlar çıkmıştı


pınar yanıkkol

Düğün Tarihi: 15.10.2014


bu uygun mekanları bir araya topladığınız için teşekkürler güzel bir çalışma olmuş