Sonbahar Gelinleri için Kişisel Bakım Rehberi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:57 dakika

29.06.2020

Sağlık ve kişisel bakım herkes tarafından dikkate alınması gereken ve akla hemen kozmetik ürünleri getiren bir kavram. Oysa bakım demek kozmetiklerin yanı sıra insanın yiyip içtikleri, soluduğu hava ya da bedensel hareketliliği gibi çok daha geniş bir yelpazeyi kapsar.

sonbahar-gelinleri-intro

Nedir Bu Kişisel Bakım?

Kişisel bakım, elbette sadece evlenmeyi planlayanlar tarafından değil aslında kadın - erkek herkes tarafından dikkate alınması gereken bir kavram. Kişisel bakım denince akla hemen kozmetik ürünler gelir. Oysa bakım demek kozmetiklerin yanı sıra insanın yiyip içtikleri, soluduğu hava ya da bedensel hareketliliği gibi çok daha geniş bir yelpazeyi kapsar. Doğanın kendi kabuğuna çekilip bir sonraki bahara hazırlık yaptığı bu sonbahar ilkbaharda gibi hissedin ve yenilenmenin yollarını arayın.

Bedeninizi Koruyun

İnsanın bedeni, duruş biçimi, yeme alışkanlığı, uyku düzeni gibi çok değişik unsurlardan etkilenebilir. Gerçekten bakımlı görünmek sağlıkla ilgilidir, kozmetik müdahalelerle değil. Örneğin hiçbir makyaj sigaradan sararmış dişleri kapatamaz. Aynı şekilde cildin parlak, gergin ama aynı zamanda yumuşak olması bakım kremlerinden çok beslenmeyle ve günde ne kadar su tüketildiği ile ilgilidir. Düzensiz bir uyku alışkanlığının yarattığı göz altı morlukları kapatıcı uygulamalarla yalnızca daha az belirgin olacaktır.

bedeninizi-koruyun

Kişisel Bakım Alışkanlığı Edinmek

Kişisel bakımın anahtarı her şeyden önce konuyla ilgili bilinç sahibi olmaktır. Bedeninize ve ruhunuza düzenli olarak bakma alışkanlığını kazanmak, bundan zevk almayı öğrenmek kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacaktır. Bakımlı görünmenin olmazsa olmaz koşulları spor yapmak, dengeli beslenmek, ki bu düğün stresini yenmenizin yollarından biridir, sağlık problemlerini dikkate almak, düzenli uyku uyumak, saç ve cilt için gereken bakımı yapmaktır. Kaçınılması gerekenler ise sigara içmek veya dumanına maruz kalmak, aşırı alkol tüketmek, hareketsizlik, aşırı kozmetik kullanımı ve aşırı strese maruz kalmak şeklinde sıralanabilir.

Kendinize Yatırım Yapın

Evlilik hazırlıklarının yapıldığı bu heyecanlı dönem bakımlı olma alışkanlığı kazanmak için de çok iyi bir zamandır. Ne de olsa hayatınızı yeni biriyle birleştirmeye, yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyorsunuz! Daha sağlıklı, bilinçli bir yaşam tarzı sizin (ve doğal olarak yeni kuracağınız ailenin) daha bakımlı olmasını sağlayacaktır. İşe sağlıkla ilgili bilgi edinerek başlayabilirsiniz. Genel sağlığı korumak ve sürdürmekle ilgili pek çok kitap kitapçıların raflarında sizi beklemekte.

kendinize_yatirim_yapin

Hayatınıza Hareket Katın!

Yaşam tarzınıza uygun bir egzersiz sağlıklı yaşam amacınıza büyük katkıda bulunacaktır. Hızlı tempo yürüyüş, yüzme, pilates gibi sizi çok yormayacak ama toksinlerinizden arınmanızı sağlayacak, hayatınıza hareket katacak seçeneklerden bünyeniz, yaşınız ve iş temponuza en uygununu seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra yoga gibi ruhunuza iyi gelecek şeyler yapmak için kendinize vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki beden sağlığını huzursuz bir ruh kadar olumsuz etkileyen başka bir şey yoktur. Bu yatırımın faydalarını yıllar sonra daha iyi anlayacaksınız. Özellikle çocuk sahibi olmaya karar verdiğinizde sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz!

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezleri Firmaları

Güzellik Merkezleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Berfin

Düğün Tarihi: 18.10.2014


Kişisel bakımın kesinlikle alışkanlık haline getirilmesi gerek. öbür türlü bi faydası görülmüyor.