Smokin Giymenin Püf Noktaları

Smokininizi ve damat aksesuarlarını seçerken ufak detaylara dikkat ederseniz düğününüzde siz de göz kamaştırabilirsiniz! Smokin nedir, modeller nasıl birbirinden farklılaşır ve ben hangisini tercih edeyim diyorsanız okumaya devam edin!

Klasik bir smokinin ceket yakaları, ceket düğmeleri, cep ağızları saten kaplı olur ve pantolonun yanlarında boydan boya siyah saten şeritler bulunabilir veya düz tercih edilebilir. Bu yılın trendleri arasında da bulunan lacivert smokinler ya da lacivert saten yakalar gibi dönemsel olarak moda olan farklı smokin modelleri de görüyoruz.

Smokinde Renk Seçimi

Siyah tonlar ince uzun gösterir ve entelektüel bir hava verir. Siyah smokin her damadın rahatlıkla seçebileceği bir renk iken, beyaz smokin omuzları geniş ve uzun boylu erkekler tarafından tercih edilmelidir.

wzggzebskowhs31x - Kiğılı Smokin Modelleri

Smokinde Gömlek ve Aksesuar Seçimi

Kruvaze ceket güzel bir tercihtir, ancak düğme sayısı ve şekline dikkat edilmelidir. Smokinin en önemli parçalarından diğeri ise gömlek… Giyeceğiniz smokini hangi model veya hangi renk seçerseniz seçin gömlek seçiminizde mutlaka beyaz ata yaka ve siyah papyon kullanılmalı. Smokin rengine uygun desenli veya düz renk mendiller kullanabilirsiniz.

Bir smokinin içinde duruşunuz çok önemlidir. Seçiminiz içinde en rahat edeceğiniz smokin ayakkabısı olmalı. Ayakkabı duruşunuzu doğrudan etkilemektedir.

Smokininizi bir veya iki takıyla daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kravat pini veya kol düğmelerini kullanabilirsiniz.

Şehrindeki 75 Damatlık Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (7)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

HY Hasan Yavuz

çok faydalı bir yazı olmuş. meger ne çok yanlış biliyormuşuz. teşekkürler

AE Anıl Erbil

Teşekkürler yav. şaklaban gibi çıkacakmışız kendi düğünümüze :D

Ebubekir Özgüven

Çok teşekkürler

LE Levent Ezer

Başarılı bir yorum

AA Aysegul Altuğ

Cok yararlı bır yazı olmuş cok tesekkurler

MA Mehmet Aslan

Bilgilendirdiginiz için teşekkürler

AA Ayçelen Angie

Bence sayafanızdaki makaleler için farklı sosyal medya platformları için paylaş butonu olsa güzel olurmuş. erkek arkadaşıma yönlendirmek istedim ama şuanki çare linki kopyalamak... Bir de eklemek isterim, smokinde mendil yerine çiçek kullanmanızı öneririm.