Smokin Giymenin Püf Noktaları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 0:52 DK

23.07.2013

Smokininizi ve damat aksesuarlarını seçerken ufak detaylara dikkat ederseniz düğününüzde siz de göz kamaştırabilirsiniz! Smokin nedir, modeller nasıl birbirinden farklılaşır ve ben hangisini tercih edeyim diyorsanız okumaya devam edin!

Klasik bir smokinin ceket yakaları, ceket düğmeleri, cep ağızları saten kaplı olur ve pantolonun yanlarında boydan boya siyah saten şeritler bulunabilir veya düz tercih edilebilir. Bu yılın trendleri arasında da bulunan lacivert smokinler ya da lacivert saten yakalar gibi dönemsel olarak moda olan farklı smokin modelleri de görüyoruz.

Smokinde Renk Seçimi

Siyah tonlar ince uzun gösterir ve entelektüel bir hava verir. Siyah smokin her damadın rahatlıkla seçebileceği bir renk iken, beyaz smokin omuzları geniş ve uzun boylu erkekler tarafından tercih edilmelidir.

Kiğılı Smokin Modelleri

Smokinde Gömlek ve Aksesuar Seçimi

Kruvaze ceket güzel bir tercihtir, ancak düğme sayısı ve şekline dikkat edilmelidir. Smokinin en önemli parçalarından diğeri ise gömlek… Giyeceğiniz smokini hangi model veya hangi renk seçerseniz seçin gömlek seçiminizde mutlaka beyaz ata yaka ve siyah papyon kullanılmalı. Smokin rengine uygun desenli veya düz renk mendiller kullanabilirsiniz.

Bir smokinin içinde duruşunuz çok önemlidir. Seçiminiz içinde en rahat edeceğiniz smokin ayakkabısı olmalı. Ayakkabı duruşunuzu doğrudan etkilemektedir.

Smokininizi bir veya iki takıyla daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kravat pini veya kol düğmelerini kullanabilirsiniz.

Şehrindeki En İyi Damatlık Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DAMATLIK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

7 yorum

HY

Hasan Yavuz

18/10/2014

çok faydalı bir yazı olmuş. meger ne çok yanlış biliyormuşuz. teşekkürler


AE

Anıl Erbil

18/10/2014

Teşekkürler yav. şaklaban gibi çıkacakmışız kendi düğünümüze :D


Ebubekir Özgüven

10/11/2014

Çok teşekkürler


LE

Levent Ezer

09/03/2015

Başarılı bir yorum


AA

Aysegul Altuğ

03/05/2015

Cok yararlı bır yazı olmuş cok tesekkurler


MA

Mehmet Aslan

10/11/2015

Bilgilendirdiginiz için teşekkürler


AA

Ayçelen Angie

01/04/2016

Bence sayafanızdaki makaleler için farklı sosyal medya platformları için paylaş butonu olsa güzel olurmuş. erkek arkadaşıma yönlendirmek istedim ama şuanki çare linki kopyalamak... Bir de eklemek isterim, smokinde mendil yerine çiçek kullanmanızı öneririm.