Gelinlik Renkleri: Beyaz ve Beyazın Tonları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:36 dakika

03.08.2021

"Gelinlik dediğin beyaz olur" diyorsan bu yazımızdaki alternatiflere de göz atmanı öneriyoruz. Kırık beyaz, krem, fildişi gibi beyaz tonlarında gelinlik modellerini de değerlendirebilirsin. İşte detaylar:

gelinlik renkleri: beyaz ve beyazın tonları

Düz Beyaz Gelinlik Modelleri

Klasik gelinlik rengi beyazla başlayalım. Eski zamanlarda, çok çabuk kirlenen ve sık yıkanması gereken bir renk olduğu için zenginliği sembolize ederdi. Bu nedenle evlilik gibi özel günlerde, günlük olarak giyilemeyen beyaz renkte kıyafetler tercih edilirdi.

Bu durum düğünlerde giyilen gelin elbiselerinin beyaz renkte seçilmesini bir gelenek haline getirdi. Kar beyaz gelinlik rengi olarak bir klasik olsa da son yılların en trend gelinlik modelleri arasında beyazın farklı tonlarındaki modellerin sıklıkla yer aldığını görebiliyoruz.

gelinlik renkleri: beyaz ve beyazın tonları

Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri

Beyazın daha kremsi tonları, pek çok gelin adayı için daha doğru bir tercih olacaktır. Kırık beyaz ten renginizi ısıtır, yumuşatır ve özellikle soluk tenli gelin adaylarında çok daha iyi bir görünüm sağlar.

Kırık beyazın fildişi gibi pek çok farklı tonu vardır. Bunlardan bazıları sarıya oldukça yakındır. O yüzden oldukça fazla ve farklı tonlarda gelinlik deneyip sana en yakışan tonu bulmaya çalışabilirsin.

gelinlik renkleri: beyaz ve beyazın tonları

Krem Gelinlik Modelleri

Romantik ve nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercihi olan krem rengi gelinlik modelleri gün geçtikçe daha popüler hale geliyor.

Genellikle tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için ideal olan bu tasarımların, ten rengi çok açık ya da çok koyu olmayan gelinler için uygun olduğunu da söyleyelim.

gelinlik renkleri: beyaz ve beyazın tonları

Şampanya Rengi Gelinlik

Şampanya veya mum ışığı da denilen bu renkler genellikle fildişinden daha kremsi tonlarda olur. Hatta tasarımcının zevki doğrultusunda beje kaçan tonlara da rastlanabilir.

Eğer altın renginin içinde gridekinden daha iyi görünüyorsan muhtemelen sıcak tonlarda bir ten rengine sahipsin. Eğer sıcak tonlarda bir ten rengin varsa şampanya çok doğru bir tercih olacaktır.

gelinlik renkleri: beyaz ve beyazın tonları

Açık Pembe Gelinlik

Tasarımcının tercihine göre değişse de beyaza yedirilmiş çok uçuk pembeden soluk pembeye kadar değişen bir skalada gelinlik modellerine rastlayabilirsin. Nerdeyse her ten rengine yakışan bir skala olsa da siz yine alternatif tonlarda modeller deneyerek sana en yakışan tonu bulmaya çalışmalısın.

Skala

Gelinlik renklerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada senin tarzını yansıtacak gelinliği bulmak var. Bunun için şehrindeki gelinlik firmalarının tasarımlarına göz atabilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek randevu alabilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Yavuz Niyazi

Düğün Tarihi: 25.08.2020


Yaban değili Türk Gelinlikleri çoğu sarıya kaçıyor bence yanlış gençler moda diye fildişi gelinlik alırlar çok yanlış ( GELİNLİK KAR BEYAZ ) gibi olması lazım ne model olursa olsun .. ÇOK öneli....


rukiye

Düğün Tarihi: 17.10.2014


düğün mekanınızın ışığını da aklınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. hangi renk ışığın hangi rengi fazla yansıttığını bilerek hareket edilirse o gün prensesler gibi parlayabilirsiniz