Gelinlikte Beyaza Kısa Bir Bakış

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:49 dakika

29.06.2020

Gelinliğiniz beyaz evet, peki nasıl bir beyaz?

Gelinliğiniz nasıl bir beyaz?

Hepimiz biliriz ki beyaz, saflığı ve temizliği simgeler. Ayrıca eski zamanlarda, çok çabuk kirlenen ve sık yıkanması gereken bir renk olduğu için zenginliği de sembolize ederdi. Ama şunu da biliriz ki, beyazın birçok tonu vardır ve beyaz artık nadiren “bembeyaz”ı niteler. Hatta genellikle krem, fildişi ve kırıkbeyaz tercih edilir. Beyazın sarıya kaçan tonlarının da seçenekler arasında olmasına rağmen, siz yine de gelinlikte çok sarıya kaçan beyaz tonlarını tercih etmeyin. Çünkü bu sarı tonu yüzünüze yansıyacaktır ve kimse düğününde soluk görünmek istemez.

Zaten iyi gelinlikçilerin çoğu da ışığın renkler üzerindeki etkisini bilir ve mağazaların ışıklandırmalarını ona göre yapar. Ama siz yine de gelinlik alışverişinize giderken yanınıza beyaz bir saat alın. Böylece gelinliği giydiğinizde kolunuzu kaldırıp giydiğiniz gelinliğin tonunu daha rahat anlayabilirsiniz.

Kunyemsi

Temel Renklere Kısa Bir Bakış:

Beyaz: Çıplak beyaz, beyaz gelin adayları için oldukça uygun olabilse de pek çok Türk kadını için oldukça ustalık isteyen, zor bir renktir. Eğer soluk veya sarı bazlı bir ten renginiz varsa, çıplak beyazdan uzak durun. Ve şunu da unutmayın ki, üzerine parlaklık eklediğinizde beyaz olduğundan da daha beyaz görünecektir.

Gelinlik İndirimleri

Piraye Vera By Sevil Özaşan
HEDİYE
28 1 6
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Yapılacak Anlaşmalara Özel Fotoğraf Çekimi Ve Albüm Seti Hediye!

Piraye Vera By Sevil Özaşan
HEDİYE
28 1 6
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Tüm Gelinlik Alışverişlerinde Gelin Tacı, Gelin Buketi, Yaka Çiçeği Ve Duvak Hediye!

Fildişi: Beyazın daha kremsi tonları, pek çok gelin adayı için daha doğru bir tercih olacaktır. Fildişi ten renginizi ısıtır, yumuşatır ve özellikle soluk tenli gelin adaylarında çok daha iyi bir görünüm sağlar. Tabi, fildişinin de pekçok farklı tonu vardır ki bunlardan bazıları sarıya oldukça yakındır. O yüzden oldukça fazla ve farklı tonlarda gelinlik deneyip size en yakışan tonu bulmaya çalışın.

Şampanya veya mumışığı: Bu renkler genellikle fildişinden daha kremsi tonlarda olur. Hatta tasarımcının zevki doğrultusunda beje kaçan tonlara da rastlanabilir. Sıcak ten renklerine sahip gelin adayları için ( Eğer altın renginin içinde gridekinden daha iyi görünüyorsanız muhtemelen sıcak tonlarda bir ten rengine sahipsiniz.) şampanya çok doğru bir tercih olacaktır. Şampanya sofistike bir renk olarak da algılandığı için, olgun veya 2. Evliliğini yapan gelin adayları tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Açık Pembe veya Rom Rengi: Tasarımcının tercihine göre değişse de beyaza yedirilmiş çok uçuk pembeden soluk pembeye kadar değişen bir skalada gelinlik modellerine rastlayabilirsiniz. Nerdeyse her ten rengine yakışan bir skala olsa da siz yine alternatif tonlarda modeller deneyerek size en yakışan tonu bulmaya çalışın.

Skala

Tüm gelinlikçileri görmek için tıklatın.

Gelinlik galerilerini gezmek için tıklayın.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

R

Rukiye

17/10/2014

düğün mekanınızın ışığını da aklınızda bulundurmayı ihmal etmeyin. hangi renk ışığın hangi rengi fazla yansıttığını bilerek hareket edilirse o gün prensesler gibi parlayabilirsiniz