Fikir Ayrılıkları Sizi Ayırmasın!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:21 dakika

25.10.2020

Mutlu bir beraberlik yaşarken birden kendini içinden çıkılmaz bir tartışma içinde bulursan, kafanı bir anlık boşaltıp ilişkin için elinden geleni yapmak istediğini kendine hatırlat. Hiçbir konu büyütmeye değmez. Ama biz yine de en sık yaşanan kavga konuları ve bunları nasıl çözebileceğini anlatmak istedik:

sevgiliyle tartışma

Sevgiliyle Kavga Sebeplerinin Başında O Var: Kıskançlık

Bu bir ilişki klasiğidir. İlişkinizin bir döneminde mutlaka eski sevgili yüzünden kavga edeceksiniz. Özellikle birlikteliğinizin başladığınız günlerde yaşanır bu sorun. Bunun tek sebebi, birbirinizi tam olarak tanımamak ve tam anlamıyla güvenmemektir. Sizin için yaratılıp yaratılmadığı konusunda şüpheleri varken neden eski sevgililer hakkında konuşuyorsunuz ki?

Geçmişin geçmişte kaldığı konusunda uzlaşın Konu açıldığında eski sevgilileri gündemden çıkarın. İkiniz için neyin önemli olduğuna odaklanın. Üçüncü bir kişiye ihtiyacınız yok. Günün sonunda birlikte olan sizsiniz. Niye geçmişte kalmış bir ilişki ikinizin birlikte geçireceği keyifli dakikalardan çalsın ki!

sevgiliyle tartışma

Özel Günlerde Beklentiler Sevgiliyle Tartışma Nedeni

Doğum günü ya da yılbaşı gibi özel bir gün için hayal edilen program gerçekleşmeyince çiftler arasında çatışmalar yaşanabilir. Sen doğum gününde lüks bir restoranda yemek hayal ederken, gün hamburgercide sonlanabilir. Büyük hayal kırıklığı da ilişkilerde tartışmaya yol açabilir.

Beklentilerini yüksek tutman, yaşayacağın hayal kırıklığı katsayısını artırabilir. Bunun yerine beklentilerin üzerine açık açık konuşmayı düşünebilirsin.

Sevgili ile Tartışmaktan Kaçınmalı: Din

İlişkilerde de din önemli bir konudur. Din konusunda uzlaşmaya varmadan ilişkinize devam etmeniz zor olabilir. Farklı dinlere mensup kişiler arasında yaşanan ilişkilerde, özenli davranmak, okumak, araştırmak ve merak ettiklerini sormak önemlidir. Bu şekilde birbirinizi daha iyi tanıma şansı da yakalamış olursunuz.

Dinlememek de Sevgiliyle Kavga Sebeplerinden

Yalnızca duygusal değil tüm ilişkilerde en önemli sorunlardan biri. Hayatındaki insanın da sana anlattığı en ufak bir konuyu bile dinlemekten kaçınmazsan daha sorunsuz bir ilişki yaşayabilirsin.

Aynı şekilde tartışma sırasında da sevgilinin ne dediğini dinlemen sorunları kolayca aşmanızı sağlayacaktır. Özellikle tartışırken kendi sıranı beklemek yerine, sevgilinin gerçekten ne söylediğine kulak vermelisin.

sevgiliyle tartışma

Hem Korkuya Hem Tartışmaya Yol Açar: Ulaşamamak

Günümüzde cep telefonlarımızı elimizden düşürmediğimizi göz önünde bulundurursak sevgilinin sana ulaşamaması gibi bir durumun tartışma konusu olması kaçınılmaz.

Sana ulaşamaması sağlığın konusunda endişe duyup, korkmasına ya da ilişkinizde sorun olduğunu düşünmesine yol açabilir. Bu durum da tartışmaya yol açacaktır.

Özellikle yeni başlayan ilişkilerde sıklıkla görülen bu durumun önüne geçmek zor değil. Ders, toplantı gibi, telefona her an bakamayacağın anlar için sevgiline önceden haber verebilirsin. Cevapsız arama ya da sevgilinden sana ulaşamadığına dair mesaj aldığında hızlıca dönüş yapmayı da ihmal etme!

sevgiliyle tartışma

Arkadaşlar Dahi Tartışma Nedeni Olabilir

Ara sıra kendi arkadaşlarınla vakit geçirmeyi unutma. Her zaman sevgilinin arkadaşlarıyla zaman geçirmen seni sıkabilir. Bunun sonucunda çatışma yaşayabilirsiniz.

Çiftler arasında yaşanan gerginliklerin sebeplerinden biri zaman paylaşımıdır. Sürekli hayatından fedakarlık ettiğini düşünüp, sinirlenmek yerine iyi organize olmaya çalışabilirsin.

Onu Değiştirmeye Çalışma Hatasına Düşme

Bir insanı ilk tanıdığımız hali ile severiz ancak zaman geçtikçe onu değiştirmeye, kendimize benzetmeye çalışırız. Peki ama neden? Partnerin senin istediğin gibi değişirse, ilk aşık olduğun insan olmaktan çıkmaz mı? Mükemmel insan diye bir kavram yoktur. Bu yüzden partnerini iyi ve kötü yanları ile kabul etmeye çalışmalısın.

İlişkilerde tartışma sebebi olan durumlardan söz ettik. Sen de bu sevgilinle bu sorunları yaşayabilirsin ancak sakin kalarak çözüm odaklı davranmanda fayda var. Unutma: Hiçbir fikir veya tartışma, ilişkinizden daha önemli değil!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

sevim ağca

Düğün Tarihi: 13.10.2014


hiçbiri takılmaya deecek şeyler değil bence. gönüller bir olsun yeter


halil kayışdağ

Düğün Tarihi: 13.10.2014


faydalı bir yazı dikkat etmek lazım. herşey oturup konusularak halledilebilir


Ulusoy

Düğün Tarihi: 30.07.2017


Tabi canım eski sevgili çağırılmazsa düğün olur mu?

A

Alpkan
Herşey tamam da eski sevgili ne alaka. Bu yorumlar Türkler için Fransızlar için değil.

  Cevapla