Damat Saati Nasıl Seçilir?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:35 dakika

23.11.2023

Söz, nişan ya da düğünde "damada hediye" denince akla ilk o gelir! Damat saatlerine dair merak ettiğin tüm soruların yanıtlarını bu yazıda bir araya getirdik! Hemen incele!

damat saati

Damat Saati Nedir?

Damat saati aslında bildiğimiz erkek saatinin ta kendisidir. Adının damat saati olması tamamen hediye edildiği zamanla alakalıdır.

Damat Saati Nasıl Olmalı?

Damat saatinin kalitesi ve şıklığı, damada verilen değeri göstermek açısından önem taşır. Bu nedenle senin için bazı damat saati önerilerimizi bir araya topladık.

  • Saatin kalitesi senin için en önemli faktör olmalı. Malzemesi, işçiliği gibi konuları iyice araştırmalısın.
  • Damat saati alırken kullanılan metaller, camının kalitesi ve tasarımında kullanılan aksesuarlar gibi teknik konulara da bakılmalı.
  • Damat saati alırken tabii ki damadın tarzına uygun bir model almalısın. Müstakbelinin giyim tarzı ve stiline göre bir seçim yaparsan o saati günlük olarak da kullanabilir.
  • Sportif bir stili olan birine kronograf, hasır ya da çelik bilezik damat saati, casual ya da klasik giyinenlere ise kahverengi ya da siyah deri kayışlı saat modellerinden alabilirsin.

damat saati

Damat Saati Hangi Marka Olmalı?

Damat saati ömürlük bir hatıra olduğu için en önem vermen gereken kriterlerden biri de markadır. Saat denince ise İsviçre menşeli markalar hem kaliteleriyle hem de güncel teknolojiyle uyumlu modern tasarımlara sahip oldukları için daha fazla öne çıkar.

Ayrıca damat saatleri uzun süreli kullanılacağı için üretici firmanın bilinirliğini dikkate alarak seçim yapabilirsin. Bu nedenle bütçeni ona göre ayarlamalısın.

damat saati

Damat Saati Damatlıkla Uyumlu Olmalı mı?

Öncelikle şu sorunun cevabını vermelisin. Satın almak istediğin saati sadece düğünde mi takmasını istiyorsun yoksa tüm hayatı boyunca severek kullanacağı bir model mi istiyorsun? Cevabın ne olduğunu ikimiz de biliyoruz. O halde seçimi sadece düğün günü için yapmayacağını anlamış olmalısın. Tabii damatlık modelleriyle uyumlu saatler takmak da önemli, ama tek kıstas bu değil. Eğer seçimini lüks saat markalarından yapacak olursan seçtiğin model ne olursa olsun saatin camı ve kullanılan aksesuar özelliklerinin kalitesi ile düğün günü de takabileceği bir model seçmiş olabilirsin.

Senin için damat saati modellerine dair tüm detayları paylaştık. Özellikle damatlık firmalarının saat gibi aksesuarları da ürün seçenekleri arasında bulundurduğunu, bu markalarda hediye edilebilecek şık saat modellerini bulabileceğini de unutma!

Damatlık Firmaları

En şık damatlıklar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Damatlık firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Damatlık kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Damatlık Firmaları

Damatlık kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

Gamze Karık

Düğün Tarihi: 13.11.2014


Makaleniz az özle çok şey anlattı.Teşekkürler:)


Mehmet Ali Şen

Düğün Tarihi: 15.10.2014


saat internetten alınır mı zaten ya


Papatya Duru

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Saat seçimi bir bey için çok önemli, o yüzden biz de nişanımızda eşime saat alırken baya zorlanmıştık.