Şehir Şehir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve Maliyeti Etkileyen Faktörler

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:05 dakika

11.03.2022

Düğün bütçenin ne kadarını, o günün hatırasını seneler sonraya taşıyacak düğün fotoğraflarına ayıracaksın? Düğün fotoğrafçına karar vermeden önce sana fikir vermesi için düğün fotoğrafçısı fiyatlarını etkileyen faktörleri ve şehir şehir fiyatları araştırdık!

düğün fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Düğün gününden hatıra kalacak fotoğraflar için ihtiyacın olan düğün fotoğrafçısını araştırmaya başladıysan senin için birçok seçeneğin beklediğini bilmelisin.

Çünkü düğün fotoğraf fiyatları çekim süresi, türü, konsept, düğün albümünün kalitesi gibi kriterlere göre değişiklik gösteriyor.

Çoğu fotoğrafçı, çekilen tüm fotoğraflar, bir albüm, bir aile albümü ve bir iki posterden oluşan standart paket seçenekleri sunarken düğün hikayesi, trash the dress çekimleri gibi ekstralar, fiyat farkına neden oluyor.

Yani fotoğrafçılarla konuştuğunda tam olarak bir fiyat alabilmen için kafanda neler olduğunu anlatman gerekiyor.

1- Süre

Öncelikle fotoğrafçıyla ne için anlaşacağını belirlemelisin. Sadece düğün sırasında fotoğraf ya da video çekimi için anlaşabileceğin gibi düğün günü sabahın ilk saatlerinden gecenin sonuna kadar her anının çekimini yaparak düğün hikayesi için anlaşma yapabilirsin.

Fotoğrafçının seninle geçireceği süre arttıkça fiyatların da artacağını bilmende fayda var.

Peki düğün fotoğrafçınla ne zaman anlaşman gerektiğini biliyor musun? Şu yazımız sana yardımcı olabilir: Düğün Fotoğrafçınızı Ne Zaman ve Nasıl Seçmelisiniz?

2- Fotoğraf ya da Klip Çekimi

Düğün öncesi ya da sonrasında konseptli dış mekan çekimleriyle hazırlanan düğün klipleri ya da düğün sabahından sonuna kadar çekilen düğün belgeseli gibi düğün video çekimi fiyatları sadece fotoğraf çektirme işlemlerine göre daha pahalı oluyor.

düğün fotoğrafçısı

3- Şehir Dışı Çekim

Fotoğrafçıların, katalog çekimi, portre çekimi ya da gelin damat fotoğraf çekimi dedikleri dış mekan çekimleri şehir içinde yapılabildiği gibi şehir dışında hatta yurt dışında da gerçekleştiriliyor.

Düğün dış çekim fiyatlarında çekimin yapılacağı konum da fiyatları etkiliyor. Şehir içinde yapılan çekimlerin maliyeti, şehir dışı ve yurt dışına göre daha uygun oluyor.

4- Özel Çekimler

Düğün sırasında çekilecek fotoğraf ve videonun yanı sıra save the date, trashday ve konsept çekimler de eklendiğinde maliyet artıyor.

Bu çekimlerin yapılacağı mekanın yeri, konsepti, kullanılacak aksesuarlar ve çalışacak kişi sayısı gibi kriterler de özel çekimlerin fiyatlarını etkiliyor.

düğün fotoğrafçısı

5- Kalite

Her konuda olduğu gibi düğün fotoğraf çekimi fiyatlarında da kullanılan ekipmanların kalitesi fiyatlarda etkili oluyor. Özellikle de düğün fotoğraf albümü fiyatlarında.

Düğün albümü fiyatları, albümde kullanılan malzemeler, ne kadar büyük ya da gösterişli olacağı gibi seçeneklere bağlı olarak değişiyor. Fotoğrafçınla görüştüğünde sana sunduğu seçenekleri öğrenebilir, seçimini buna göre yapabilirsin.

6- Marka

İçine popüler bir isim, yıllar içinde kazanılan tecrübe gibi faktörler girdikçe fiyatlar artıyor. Örneğin; ünlü birkaç isimle çalışmış olan bir fotoğrafçının düğün çekim fiyatları, kimi zaman aynı ölçüde beğendiğin başka bir fotoğrafçıdan daha pahalı olabiliyor.

düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçısı fiyatlarını etkileyen faktörleri incelediğimize göre fiyatlardan da bahsedebiliriz. Senin için şehir şehir düğün fotoğrafçısı fiyatlarını araştırdık:

İstanbul Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Hayatının en özel gününü ve gecesini kayıt altına almak artık üzerine epey düşünülen bir şey.

Hikaye fotoğrafçılığı, temalı çekimler, trash the dress, düğün öncesi çekimleri de diyebileceğimiz engagement session derken bu iş çok başka bir yere taşınmış durumda.

Nasıl düğün fotoğrafları fiyatları ile karşılaşacağına gelince bunu elbette taleplerin ve nasıl bir sonuç görmek isteyeceğin belirleyecektir.

Fakat yine de aşağı yukarı bir fikir edinmende faydası olacağını düşündüğümüz İstanbul düğün fotoğrafçıları fiyatları şöyle: İstanbul düğün fotoğrafçıları fiyatları ortalama 1.500-3.000 TL'den başlıyor.

düğün fotoğrafçısı istanbul

İstanbul'da düğün fotoğrafçısı fiyatlarıyla ilgili tüm detaylar için şu yazımıza bakabilirsin: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ankara Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Ankara düğün fotoğrafçıları ortalama bir çekim hizmeti için 3.000 TL talep ediyor. Birçok düğün fotoğrafçısı Ankara'da minimum 1.000-1.500 TL'ye de çekim yapabiliyor.

Düğün hikayesi fotoğrafları gözünü güne açtığından andan gecenin sonuna kadar senin için kurgulanıp gerçek bir hikaye çıkartırken sadece birkaç saatliğine seninle olacak fotoğrafçılarla da anlaşabilirsin.

ankara düğün fotoğrafçıları

Ankara düğün fotoğrafçısı fiyatlarıyla ilgili şöyle bir yazımız da var: Ankara'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İzmir Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

En ilginç gelin damat pozları için profesyonel düğün fotoğrafçısına mutlaka ihtiyaç duyacaksın.

Alışılmışın dışında bir düğün fotoğraf albümünüz olsun istiyorsan İzmir düğün fotoğrafçıları ortalama bir çekim için 1.500-3.000 TL, minimum hizmetleri içeren bir paket için 1.000-1.500 TL arasında fiyat çıkartacaklardır.

izmir düğün fotoğrafçıları

Şu yazımız da ilgini çekebilir: İzmir'de Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Adana Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Evlilik fotoğrafların yıllar sonra bile bakıldığında aynı ruhu ve enerjiyi yansıtsın istiyorsan bu konuda uzman bir ekiple çalışman kuşkusuz en iyi sonucu doğuracaktır. Adana düğün fotoğrafçıları arasında düğün fotoğrafı fiyatları ortalamasına bakıldığında 1.500 - 3.000 TL, minimum çekim hizmeti için ise 1.000 -1.500 TL fiyat çıkarıyor.

adana düğün fotoğrafçıları

Adana'da evlenecek çiftlere şu yazımızı da öneriyoruz: Adana'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Antalya Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün fotoğraf fiyatları arasında Antalya düğün fotoğrafçılarına geldiğimizde ortalama bir düğün fotoğraf çekimi paketi için 1.500TL, minimum bir hizmet içeren uygulama içinse yaklaşık 1.000-1.500 TL arasında bir fiyat ile karşılaşıyoruz.

antalya düğün fotoğrafçıları

Antalya düğün fotoğrafçısı fiyatları için şu yazımızda detayları bulabilirsin: Antalya'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bursa düğün fotoğrafçıları minimum bir hizmet içeren düğün fotoğraf çekimi paketleri için yaklaşık 1.000-1.500 TL arasında bir fiyat biçerken, ortalama bir çekim hizmetini 3.000 TL’ye veriyorlar.

bursa düğün fotoğrafçıları

Bursa düğün fotoğrafçısı fiyatları için şu yazımızda detayları bulabilirsin: Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 10 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Düğün fotoğrafçını seçerken tüm seçenekleri incelemeni öneriyoruz. Aklındaki tüm soruları cevaplandırmadan anlaşma yapmamalı ve tam olarak ne istediğin iyi ifade ettiğinizden emin olmalısın. Fotoğrafçını seçerken mutlaka daha önce yaptığı işleri görerek karar verebilirsin. Bunun için şehrindeki birbirinden profesyonel düğün fotoğrafçılarının profillerini inceleyebilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum