Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:32 dakika

24.07.2020

Düğün fotoğraflarında klasikleşmiş kalıplardan kurtulmak isteyen gelin ve damat adaylarını bu tarafa alalım! Hem eğlenceli hem de ilginç bir düğün albümü için farklı düğün fotoğrafı fikirleri sizi bekliyor. İşte başlıyoruz…

düğün fotoğrafı fikirleri

1- Albümlerin Vazgeçilmezi: Nostaljik Arabalar

Eski araba tutkusu bir başkadır. İstediğin kadar en son çıkan araba modellerini kullan, eski model renkli bir Wolksvagen minibüs gördüğünde heyecan duyuyorsundur diye düşünüyorum.

E son yıllarda fotoğraf karelerindeki vintage esintiler de ortada. Eski tip rengarenk arabaların yanında poz vermek oldukça popüler. Öyleyse sen neden nostaljik arabalarla düğün albümünü süslemeyesin ki?

Bu arada eski arabaları balonlarla, renkli kır çiçekleriyle de süslemeyi unutma.

Nostaljik arabayla çektiği pozlarla Yüşa İpek firması sana fikir verebilir.

düğün fotoğrafı fikirleri

Düğün albümünde olmazsa olmaz fotoğraflara da göz atmak için şu yazımıza bakabilirsin: Düğün Albümünde Mutlaka Olması Gereken 10 Gelinle Damat Resmi

2- Düğün Fotoğaflarında Bohem Esintiler

Bohem düğünlerden, bohem gelinliklerden sonra şimdi de bohem fotoğraflar revaçta! Daha çok toprak tonlarının hakim olduğu bu kareler benim de favorilerimden. Gösterişten uzak saflığın ve doğallığın ön planda olduğu pozları vermen için de konsepte uygun bir gelin olman gerekiyor tabi.

Mesela bohem gelinlik yerine prenses kesim gelinlik giyersen bu konseptte biraz tuhaf duracaktır. O nedenle düğünün bohem olmayacaksa bile çekim günü özel olarak hazırlanman gerekebilir.

Bohem fotoğraflarıyla ön plana çıkan bir firma arıyorsan Kalbimizde Düğün Var'ı incelemeni öneririm.

düğün fotoğrafı fikirleri

Bu yazıyı incelemeden düğün fotoğrafçını seçme: Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

3- Onlar Olmadan Asla!

Evde bir hayvan dostun varsa, sana arkadaşlık eden o güzel canlıyı bu özel gününde de yanında görmek isteyebilirsin. Zaten bir süre sonra ailenden biri olmuştur muhakkak. E fotoğraflara da aile bireylerinden birini dahil etmemek olmaz.

Ayrıca çektireceğin fotoğraflar, vereceğin pozlar açısından da sana ve fotoğrafçına fikir verecektir. Böylelikle düğün fotoğraf albümüne de standartların dışında kareler eklemiş olursun.

Halil Sarı Fotoğrafçılık bu konseptte çalışabileceğin firmalardan biri.

düğün fotoğrafı fikirleri

Bu galeride de sana fikir verecek birçok fotoğraf var: Düğün Fotoğraflarında Sevimli Dostlarınıza da Yer Verin

4- Rengarenk Çiçekler Düğün Albümünü Şenlendirsin

Ah bahar, sen ne güzelsin... Cıvıl cıvıl bir kişiliğin varsa ve güzel enerjini düğün albümüne de yansıtmak istiyorsan bu konsept tam sana göre. İşe canlı renklerde karışık ya da tek renk çiçeklerden oluşan bir gelin buketi yaptırarak başlamalısın.

Bu konseptte ön plana çıkan şeyin doğallık olduğunu söyleyebilirim. Yani uzun süre uğraşıp poz vermek yerine doğal davranıp anlık zarafetinin objektife takılması çok daha hoş duracaktır.

Aşağıdaki hoş fotoğrafı çeken fotoğrafçı Her Aşk Bir Hikaye'den bu konuda detaylı bilgi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

Düğün fotoğraflarında aksesuarlara yer vermeyi unutma: Düğününüzün Detaylarını Fotoğraflayın!

5- Bir Mekan Önerisi Olarak: Eski Binalar

Son dönemlerdeki vintage esintilerden bahsetmiştim. İşte bu da aslında o akıma dahil.

Eski binaların kendilerine özgü mistik bir atmosferi vardır. Yani orada daha önce kimlerin yaşadığı, kaç senedir orada olduğu gibi birçok soru aklımızı kurcalar. Yaşanmışlıklar da her zaman insanın dikkatini çekmiştir.

Yüzyıllar öncesinden günümüze gelen binaların önünde veya mekanın içerisinde çekilen fotoğraflar düğün albümünüzde klasik pozların dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Firma olarak da eski binalarda çekim konusunda tecrübeli olan Düğün Hikayecim'i öneririm.

düğün fotoğrafı fikirleri

Hala nerede fotoğraf çektirmen gerektiğine karar veremediysen bu mekanlara göz at: İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

6- Kendinize Bir Tema Belirleyin

Tema belirlemek senin ve müstakbel eşin açısından keyifli bir fotoğraf çekim süreci anlamına gelir. Şöyle ki, düğün albümün baştan sonra bir hikaye anlatır gibi çekilmiş karelerden oluşur. Aynı zamanda klasik düğün pozlarından farklı bir çalışma yapmış olursunuz. Hatta belirlediğiniz tema sayesinde ortaya komik düğün fotoğrafları da çıkarabilirsiniz. Maksat albümünüz şenlensin!

Sana bu yazımda önereceğim tema ise, aşağıdaki fotoğrafta gördüğün gibi yolculuk! Evliliğin de keyifli bir yolculuğun başlangıcı olduğunu düşünürsek düğün fotoğrafları açısından oldukça güzel bir tema seçeneği olacaktır. Valizlerle çekilen kareler, upuzun yolların ortasında yürürken verdiğin pozlar ve çok daha fazlası.

Yolculuk konsepti senin de hoşuna gittiyse veya kafanda başka bir tema varsa Evet Dedim firmasından fiyat teklifi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

Düğün tarihini duyurmak için de fotoğraf çektirecek misin? Bu yazıyı incele, sonra karar ver: Merak Edenler İçin Save the Date Ne Demek | Ne Zaman Çekilir?

7- Yaz Düğünlerinin Gözdesi Kumsal Fotoğrafları

Yaz deyince akla gelenlerin başında deniz, kum, güneş üçlüsü var. Bu üçlünün sunduğu keyif ve huzur bambaşka. Aynı zamanda kişilere muhteşem manzaralar da sunuyor.

Kumsal, daha çok trash the dress çekimleri için kullanılan bir mekan. Trash the dress; düğün sonrasında veya başka bir vakitte çekilen, kıyafeti kirlenecek korkusu yaşamayan çiftlerin tercih ettiği bir konsept. Kumsalda da bu konseptte fotoğraflar çekilebilir, denize girebilir, kumların arasında dilediğiniz gibi poz verebilirsiniz.

Düğün günü kumsalda fotoğraf çektirecekseniz de suya girmeden, daha çok deniz manzarasını arkanıza alarak birçok poz verebilme imkanınız mevcut.

Bunun için firma arıyorsan da, kumsal fotoğraflarıyla ön plana çıkan Bal Medya’dan fiyat teklifi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

Sahilde çekilen fotoğraflar başkadır: Şile Düğün Fotoğrafları

8- Eşinle Başbaşa Keyifli Bir Pikniğe Ne Dersin?

Piknik deyince aklına mangallar, çeşit çeşit yemeklerle kurulmuş sofralar gelmesin aman... Benim bahsettiğim daha sade piknikler. Ormanda çimenlerin üzerinde piknik sepeti ve pötikareli örtü eşliğinde olabileceği gibi; kumsalda iki şarap kadehi eşliğinde de çekilebilir.

Kumsal fotoğrafları için popüler mekanlardan biri: Salda Gölü Düğün Fotoğrafları

Piknik konseptinde fotoğrafçın yaratıcılığını kullanarak pozlara birçok aksesuar ekleyebilir. Örneğin çiçeklerle donatılmış renkli bir bisiklet veya güzel bir ağaca kurulmuş salıncak gibi. Unutmadan, dilersen gece pikniği konseptini de tercih edebilirsin.

Piknik konseptinde çekilmiş fotoğraflara bakmak istersen de Vue Photographie’nin sayfasını inceleyebilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

Düğün fotoğrafı çekimi için ne kadar ödeyeceğini biliyor musun? Gel beraber bakalım: İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

9- Standartların Dışına Çık: Gece Fotoğrafları

Gündüz çekilen fotoğraflar, gün ışığında verilen pozlar gayet güzel duruyor, evet. Ancak sınırların biraz dışına çıkmaya ne dersin? Şu ana kadar düğün albümlerinde gece çekilen fotoğraflarla çok da karşılaşmamışsındır diye düşünüyorum. İşte senin farkın da bu noktada ortaya çıkacak!

Gece yıldızların size eşlik edeceği karelerle düğün gününü anmak farklı bir deneyim olacaktır. Ya da gece ateş başında çektirdiğin romantik bir poza ne dersin?

Gece pozlarını da deniz kenarında veya ormanda çektirebilirsin. Ya da dilersen turistik bir yapının önünde de poz verebilirsin ancak bana sorarsan en güzeli doğa ve gökyüzü konsepti.

Gece fotoğraflarıyla başarılı bir albüm oluşturduğunu düşündüğüm Enes Çiçek Photography bu konuda güzel bir örnek.

düğün fotoğrafı fikirleri

Bu gelin fotoğrafı fikirlerini de seveceksin: En Yaratıcı Gelin Fotoğrafları

10- Göl ve Ormanın Kartpostal Tadında Buluşması

Yeşilin birçok tonunu bir arada bulunduran böyle bir manzarada çektirdiğiniz fotoğrafların oldukça hoş görüneceğini bilmelisin. Bu konseptte çalışmalar yapabileceğiniz birçok alan mevcut. Örneğin İstanbul’daki Atatürk Arboretumu bunlardan birisi.

Düğününü yapacağın mevsime göre de farklı renk tonlarından faydalanabilirsin. Sonbaharda çekilen fotoğraflar sarı ve kahverengi yaprakların eşlik etmesiyle, ilkbaharda çekilen fotoğraflar ise çiçeklerin oluşturduğu renk yelpazesiyle karelerine ayrı bir hava katar.

Eğer böyle göl ve orman manzarasında düğün fotoğrafı çektirmek istiyorsan çalışacağın fotoğrafçı ile konuşup onun da yardımıyla mekan belirleyebilirsin. Bu konuda Neş’e Kübra Photography sana yardımcı olacaktır.

düğün fotoğrafı fikirleri

Bembeyaz karların arasında romantik pozlar vermeye ne dersin? Bence bu yazıyı da incele: Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

Düğün albümü, dış mekan çekimi konusunda sana yardımcı olacağını düşündüğüm fikirleri listeledim. Dilersen bu konseptlerde başarılı fotoğraflar çeken diğer düğün fotoğrafçılarından da fiyat teklifleri alabilir, aklına takılan sorular varsa onlara iletebilirsin. Eğer senin de yeni çiftlere önereceğin düğün fotoğrafı fikirleri varsa yorumlarda paylaşmayı unutma!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AL

Aysun Lale

20/10/2014

hobilerle foto çekgtirmek güzel.


Elçin Çağ

20/10/2014

ahahaha sondaki uyarı çok güzel :D