Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:39 dakika

09.04.2021

Düğün fotoğraflarında klasikleşmiş kalıplardan kurtulmak isteyen gelin ve damat adaylarını bu tarafa alalım! Hem eğlenceli hem de ilginç bir düğün albümü için farklı düğün fotoğrafı fikirleri sizi bekliyor. İşte başlıyoruz…

düğün fotoğrafı fikirleri

1- Albümlerin Vazgeçilmezi: Nostaljik Arabalar

Eski araba tutkusu bir başkadır. İstediğin kadar en son çıkan araba modellerini kullan, eski model renkli bir Wolksvagen minibüs gördüğünde heyecan duyuyorsundur diye düşünüyorum.

E son yıllarda fotoğraf karelerindeki vintage esintiler de ortada. Eski tip rengarenk arabaların yanında poz vermek oldukça popüler. Öyleyse sen neden nostaljik arabalarla düğün albümünü süslemeyesin ki?

Bu arada eski arabaları balonlarla, renkli kır çiçekleriyle de süslemeyi unutma.

Nostaljik arabayla çektiği pozlarla Yüşa İpek firması sana fikir verebilir.

düğün fotoğrafı fikirleri

2- Düğün Fotoğraflarında Bohem Esintiler

Bohem düğünlerden, bohem gelinliklerden sonra şimdi de bohem fotoğraflar revaçta! Gösterişten uzak saflığın ve doğallığın ön planda olduğu pozları vermen için de konsepte uygun bir gelin olman gerekiyor tabi.

Mesela bohem gelinlik yerine prenses kesim gelinlik giyersen bu konseptte biraz tuhaf duracaktır. O nedenle düğünün bohem olmayacaksa bile çekim günü özel olarak hazırlanman gerekebilir.

Bohem fotoğraflarıyla ön plana çıkan bir firma arıyorsan Mehmet Budak Wedding Photography'yi incelemeni öneririz.

düğün fotoğrafı fikirleri

3- Onlar Olmadan Asla!

Evde bir hayvan dostun varsa, sana arkadaşlık eden o güzel canlıyı bu özel gününde de yanında görmek isteyebilirsin. Zaten bir süre sonra ailenden biri olmuştur muhakkak. E fotoğraflara da aile bireylerinden birini dahil etmemek olmaz.

Ayrıca çektireceğin fotoğraflar, vereceğin pozlar açısından da sana ve fotoğrafçına fikir verecektir. Böylelikle düğün fotoğraf albümüne de standartların dışında kareler eklemiş olursun.

İkimizin Hikayesi bu konseptte çalışabileceğin firmalardan biri.

düğün fotoğrafı fikirleri

4- Mevsim Renkleri Düğün Albümünü Şenlendirsin

Ah sonbahar, sen ne güzelsin... Bohem ve romantik bir kişiliğin varsa ve güzel enerjini düğün albümüne de yansıtmak istiyorsan bu konsept tam sana göre. İşe mevsimin renklerinde karışık ya da tek renk çiçeklerden oluşan bir gelin buketi yaptırarak başlamalısın.

Bu konseptte ön plana çıkan şeyin doğallık olduğunu söyleyebilirim. Yani uzun süre uğraşıp poz vermek yerine doğal davranıp anlık zarafetinin objektife takılması çok daha hoş duracaktır.

Aşağıdaki hoş fotoğrafı çeken fotoğrafçı Ahmet Özgür Photography'den bu konuda detaylı bilgi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

5- Bir Mekan Önerisi Olarak: Nostaljik Binalar

Son dönemlerdeki vintage esintilerden bahsetmiştik. İşte bu da aslında o akıma dahil.

Sevimli nostaljik binaların kendilerine özgü mistik bir atmosferi vardır. Yani orada daha önce kimlerin yaşadığı, kaç senedir orada olduğu gibi birçok soru aklımızı kurcalar. Yaşanmışlıklar da her zaman insanın dikkatini çekmiştir.

Yüzyıllar öncesinden günümüze gelen binaların önünde veya mekanın içerisinde çekilen fotoğraflar düğün albümünüzde klasik pozların dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Firma olarak da eski binalarda çekim konusunda tecrübeli olan İmaj Wedding'i öneririz.

düğün fotoğrafı fikirleri

İmaj Wedding

İmaj Wedding

Firmayı İncele

6- Kendinize Bir Tema Belirleyin

Tema belirlemek senin ve müstakbel eşin açısından keyifli bir fotoğraf çekim süreci anlamına gelir. Şöyle ki, düğün albümün baştan sonra bir hikaye anlatır gibi çekilmiş karelerden oluşur. Aynı zamanda klasik düğün pozlarından farklı bir çalışma yapmış olursunuz. Hatta belirlediğiniz tema sayesinde ortaya komik düğün fotoğrafları da çıkarabilirsiniz. Maksat albümünüz şenlensin!

Fotoğrafraki konsept senin de hoşuna gittiyse veya kafanda başka bir tema varsa Evet Dedim firmasından fiyat teklifi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

Evet Dedim

Evet Dedim

Firmayı İncele

7- Yaz Düğünlerinin Gözdesi Kumsal Fotoğrafları

Yaz deyince akla gelenlerin başında deniz, kum, güneş üçlüsü var. Bu üçlünün sunduğu keyif ve huzur bambaşka. Aynı zamanda kişilere muhteşem manzaralar da sunuyor.

Kumsal, daha çok trash the dress çekimleri için kullanılan bir mekan. Trash the dress; düğün sonrasında veya başka bir vakitte çekilen, kıyafeti kirlenecek korkusu yaşamayan çiftlerin tercih ettiği bir konsept. Kumsalda da bu konseptte fotoğraflar çekilebilir, denize girebilir, kumların arasında dilediğiniz gibi poz verebilirsiniz.

Düğün günü kumsalda fotoğraf çektirecekseniz de suya girmeden, daha çok deniz manzarasını arkanıza alarak birçok poz verebilme imkanınız mevcut.

Bunun için firma arıyorsan da, kumsal fotoğraflarıyla ön plana çıkan Serhan Serter Wedding Dreams fiyat teklifi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

8- Eşinle Baş Başa Keyifli Bir Pikniğe Ne Dersin?

Piknik deyince aklına mangallar, çeşit çeşit yemeklerle kurulmuş sofralar gelmesin aman... Benim bahsettiğim daha sade piknikler. Ormanda çimenlerin üzerinde piknik sepeti ve örtü eşliğinde olabileceği gibi; kumsalda iki şarap kadehi eşliğinde de çekilebilir.

Piknik konseptinde fotoğrafçın yaratıcılığını kullanarak pozlara birçok aksesuar ekleyebilir. Örneğin çiçeklerle donatılmış renkli bir bisiklet, nostaljik bir araba veya güzel bir ağaca kurulmuş salıncak gibi. Unutmadan, dilersen gece pikniği konseptini de tercih edebilirsin.

Piknik konseptinde çekilmiş fotoğraflara bakmak istersen de Stüdyo Alyans sayfasını inceleyebilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

9- Standartların Dışına Çık: Gece Fotoğrafları

Gündüz çekilen fotoğraflar, gün ışığında verilen pozlar gayet güzel duruyor, evet. Ancak sınırların biraz dışına çıkmaya ne dersin? Şu ana kadar düğün albümlerinde gece çekilen fotoğraflarla çok da karşılaşmamışsındır diye düşünüyorum. İşte senin farkın da bu noktada ortaya çıkacak!

Gece yıldızların size eşlik edeceği karelerle düğün gününü anmak farklı bir deneyim olacaktır. Bohem ışıklarla çektirdiğin romantik bir poza ne dersin?

Gece pozlarını da deniz kenarında veya ormanda çektirebilirsin. Ya da dilersen turistik bir yapının önünde de poz verebilirsin ancak bana sorarsan en güzeli doğa ve gökyüzü konsepti.

Gece fotoğraflarıyla başarılı bir albüm oluşturduğunu düşündüğümüz Olivo Wedding bu konuda güzel bir örnek.

düğün fotoğrafı fikirleri

Olivo Wedding

Olivo Wedding

Firmayı İncele

10- Göl ve Ormanın Kartpostal Tadında Buluşması

Yeşilin birçok tonunu bir arada bulunduran böyle bir manzarada çektirdiğiniz fotoğrafların oldukça hoş görüneceğini bilmelisin. Bu konseptte çalışmalar yapabileceğiniz birçok alan mevcut.

Düğününü yapacağın mevsime göre de farklı renk tonlarından faydalanabilirsin. İlkbaharda çekilen fotoğraflar ise çiçeklerin oluşturduğu renk yelpazesiyle karelerine ayrı bir hava katar.

Eğer böyle göl ve orman manzarasında düğün fotoğrafı çektirmek istiyorsan çalışacağın fotoğrafçı ile konuşup onun da yardımıyla mekan belirleyebilirsin. Bu konuda Royal Fotoğrafçılık sana yardımcı olacaktır.

düğün fotoğrafı fikirleri

Düğün albümü, dış mekan çekimi konusunda sana yardımcı olacağını düşündüğüm fikirleri listeledim. Dilersen bu konseptlerde başarılı fotoğraflar çeken diğer düğün fotoğrafçılarından da fiyat teklifleri alabilir, aklına takılan sorular varsa onlara iletebilirsin. Eğer senin de yeni çiftlere önereceğin düğün fotoğrafı fikirleri varsa yorumlarda paylaşmayı unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

En Yaratıcı Gelin Fotoğrafları

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AL

aysun lale

Düğün Tarihi: 20.10.2014


hobilerle foto çekgtirmek güzel.


elçin çağ

Düğün Tarihi: 20.10.2014


ahahaha sondaki uyarı çok güzel :D