Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:31 dakika

17.12.2023

Düğün fotoğraflarında klasikleşmiş kalıplardan kurtulmak isteyen gelin ve damat adaylarını bu tarafa alalım! Hem eğlenceli hem de ilginç bir düğün albümü için farklı düğün fotoğrafı fikirleri sizi bekliyor. İşte başlıyoruz…

düğün fotoğrafı fikirleri

1- Nostaljik Düğün Fotoğrafları

Nostalji hissini uyandıran şeylere karşı duyulan tutkuyu biliyoruz. Eskilerden bir eşya, araba, elbise... Aslında hepsine düğününde yer verebilirsin.

E son yıllarda fotoğraf karelerindeki nostaljik esintiler de ortada. Öyleyse sen neden nostaljik ögelerle düğün albümünü süslemeyesin ki? Özellikle de eski tip rengarenk arabaların yanında poz vermek oldukça popüler.

Bu arada eski arabaları balonlarla, renkli kır çiçekleriyle de süslemeyi unutma.

Nostaljik arabayla çektiği pozlarla Arif Öztürk Photography firması sana fikir verebilir.

düğün fotoğrafı fikirleri

2- Cool Düğün Fotoğrafları

Tema belirlemek senin ve müstakbel eşin açısından keyifli bir fotoğraf çekim süreci anlamına gelir. Fotoğraf çekiminde kahve içmek gibi günlük hayatta yaptığınız aktivitelere yer verebilirsin. Aynı zamanda klasik düğün pozlarından farklı bir çalışma yapmış olursunuz.

Ayrıca çektireceğin fotoğraflar, vereceğin pozlar açısından da sana ve fotoğrafçına fikir verecektir. Böylelikle düğün fotoğraf albümüne de standartların dışında kareler eklemiş olursun.

Handan Sağlam Photography bu konseptte çalışabileceğin firmalardan biri.

düğün fotoğrafı fikirleri

3- Sonbahar Dış Çekim

Ah sonbahar, sen ne güzelsin... Bohem ve romantik bir kişiliğin varsa ve güzel enerjini düğün albümüne de yansıtmak istiyorsan bu konsept tam sana göre. İşe mevsimin renklerinde karışık ya da tek renk çiçeklerden oluşan bir gelin buketi yaptırarak başlamalısın.

Bu konseptte ön plana çıkan şeyin doğallık olduğunu söyleyebilirim. Yani uzun süre uğraşıp poz vermek yerine doğal davranıp anlık zarafetinin objektife takılması çok daha hoş duracaktır.

Aşağıdaki hoş fotoğrafı çeken fotoğrafçı Düğün Çekimcim'den bu konuda detaylı bilgi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

4- Komik Düğün Fotoğrafları

Tema belirlerken en çok tercih edilenlerden birisi de komik düğün fotoğrafları. Hep gülerek hatırlayacağınız ve enerjinizin fotoğraflara da yansıyacağı bir tema olması, özellikle de kamera karşısında gerilenler için ideal bir seçenek. Maksat albümünüz şenlensin!

Fotoğraftaki konsept senin de hoşuna gittiyse veya kafanda başka bir tema varsa Plato Bahar Wedding firmasından fiyat teklifi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

5- Denizde Dış Çekim

Yaz deyince akla gelenlerin başında deniz, kum, güneş üçlüsü var. Bu üçlünün sunduğu keyif ve huzur bambaşka. Aynı zamanda kişilere muhteşem manzaralar da sunuyor.

Kumsal, daha çok trash the dress çekimleri için kullanılan bir mekan. Trash the dress; düğün sonrasında veya başka bir vakitte çekilen, kıyafeti kirlenecek korkusu yaşamayan çiftlerin tercih ettiği bir konsept. Kumsalda da bu konseptte fotoğraflar çekilebilir, denize girebilir, kumların arasında dilediğiniz gibi poz verebilirsiniz.

Düğün günü denizde fotoğraf çektirecekseniz de suya girmeden, daha çok deniz manzarasını arkanıza alarak birçok poz verebilme imkanınız mevcut.

Bunun için firma arıyorsan da, deniz kenarındaki fotoğraflarıyla ön plana çıkan Serhan Serter Wedding Dreams fiyat teklifi alabilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

6- Doğal Dış Çekim Pozları

Doğal dış çekim pozları diyince akla hem doğa ile iç içe olmak hem de sıradan aktiviteler geliyor. Piknik ise en doğal poz verebileceğiniz aktivitelerden birisi. Piknik deyince aklına mangallar, çeşit çeşit yemeklerle kurulmuş sofralar gelmesin aman... Benim bahsettiğim daha sade piknikler. Ormanda çimenlerin üzerinde piknik sepeti ve örtü eşliğinde olabileceği gibi; kumsalda iki şarap kadehi eşliğinde de çekilebilir.

Piknik konseptinde fotoğrafçın yaratıcılığını kullanarak pozlara birçok aksesuar ekleyebilir. Örneğin çiçeklerle donatılmış renkli bir bisiklet, nostaljik bir araba veya güzel bir ağaca kurulmuş salıncak gibi. Unutmadan, dilersen gece pikniği konseptini de tercih edebilirsin.

Piknik konseptinde çekilmiş fotoğraflara bakmak istersen de Stüdyo Alyans sayfasını inceleyebilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

7- Gece Düğün Fotoğrafları

Gündüz çekilen fotoğraflar, gün ışığında verilen pozlar gayet güzel duruyor, evet. Ancak sınırların biraz dışına çıkmaya ne dersin? Şu ana kadar düğün albümlerinde gece çekilen fotoğraflarla çok da karşılaşmamışsındır diye düşünüyorum. İşte senin farkın da bu noktada ortaya çıkacak!

Gece yıldızların size eşlik edeceği karelerle düğün gününü anmak farklı bir deneyim olacaktır. Bohem ışıklarla çektirdiğin romantik bir poza ne dersin?

Gece pozlarını da deniz kenarında veya ormanda çektirebilirsin. Ya da dilersen turistik bir yapının önünde de poz verebilirsin ancak bana sorarsan en güzeli doğa ve gökyüzü konsepti.

Gece fotoğraflarıyla başarılı bir albüm oluşturduğunu düşündüğümüz Olivo Wedding bu konuda güzel bir örnek.

düğün fotoğrafı fikirleri

Olivo Wedding

Olivo Wedding

Firmayı İncele

8- Botanik Park Fotoğraf Çekimi

Yeşilin birçok tonunu bir arada bulunduran böyle bir manzarada çektirdiğiniz fotoğrafların oldukça hoş görüneceğini bilmelisin. Bu konseptte çalışmalar yapabileceğiniz birçok alan mevcut.

Düğününü yapacağın mevsime göre de farklı renk tonlarından faydalanabilirsin. İlkbaharda çekilen fotoğraflar ise çiçeklerin oluşturduğu renk yelpazesiyle karelerine ayrı bir hava katar.

Eğer böyle botanik parkta düğün fotoğrafları çektirmek istiyorsan bu konuda MRY Wedding sana yardımcı olacaktır.

düğün fotoğrafı fikirleri

MRY Wedding

MRY Wedding

Firmayı İncele

9- Klasik Düğün Fotoğrafları

Son dönemlerdeki vintage esintilerden bahsetmiştik. Vintage görünüme sahip fotoğraflar istiyorsan, eski yapılardan yararlanabilirsin. İhtişamlı nostaljik binaların kendilerine özgü mistik bir atmosferi vardır. Yani orada daha önce kimlerin yaşadığı, kaç senedir orada olduğu gibi birçok soru aklımızı kurcalar. Yaşanmışlıklar da her zaman insanın dikkatini çekmiştir.

Yüzyıllar öncesinden günümüze gelen binaların önünde veya mekanın içerisinde çekilen fotoğraflar düğün albümünüzde klasik pozların dışına çıkmanızı sağlayacaktır.

Firma olarak da eski binalarda çekim konusunda tecrübeli olan Doğuş Fotoğrafçılık / Emin Karademir'i öneririz.

düğün fotoğrafı fikirleri

10- Masalsı Düğün Fotoğrafları

Doğa içinde, masal gibi bir ortamda düğün fotoğrafları, sence de çok etkileyici görünmüyor mu? Böyle bir ortamı bulacağın konusunda endişe duyuyorsan sana iyi bir haber verelim: Birçok düğün fotoğrafçısı, nasıl bir mekanda çekim yapmak istediğini öğrenip, buna uygun önerilerde bulunuyor.

Doğa içinde, asma köprü üzerinde yürüyen bu çiftin fotoğrafları Studyo Class Foto imzası taşıyor. Sen de böyle büyüleyici kareler için firmayla iletişime geçebilirsin.

düğün fotoğrafı fikirleri

Düğün albümü, dış mekan çekimi konusunda sana yardımcı olacağını düşündüğüm fikirleri listeledim. Dilersen bu konseptlerde başarılı fotoğraflar çeken diğer düğün fotoğrafçılarından da fiyat teklifleri alabilir, aklına takılan sorular varsa onlara iletebilirsin. Eğer senin de yeni çiftlere önereceğin düğün fotoğrafı fikirleri varsa yorumlarda paylaşmayı unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Kış Düğünleri İçin İçleri Isıtacak 10 Düğün Fotoğrafı Fikri

En Yaratıcı Gelin Fotoğrafları

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

aysun lale

Düğün Tarihi: 20.10.2014


hobilerle foto çekgtirmek güzel.


elçin çağ

Düğün Tarihi: 20.10.2014


ahahaha sondaki uyarı çok güzel :D