İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin En İdeal Mekanlar

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

11:05 dakika

28.05.2024

İstanbul gibi eşsiz bir şehirde düğün fotoğrafı çektirecek şanslı çiftler! Sizin için İstanbul dış çekim mekanlarını araştırdık. Düğün albümün için İstanbul'da fotoğraf çekilecek yerleri soruşturduk. Bu mekanlarda çekim yapmış düğün fotoğrafçılarını da sıraladık!

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

İstanbul düğün fotoğrafı mekanları açısından çok zengin bir şehir. Çiftlere birçok alternatif sunuyor. Mesela deniz manzaralı düğün fotoğrafına sahip olmak isteyenler de tarihi mekanın dokusunda çekim yaptırmak isteyenler de İstanbul’da birçok dış çekim mekanı bulabiliyor.

İstanbul'da Çekim Yapılacak Yerler

  • Silivri
  • Ihlamur Kasrı
  • Atatürk Arboretumu
  • Emirgan Korusu
  • Yıldız Parkı
  • Beykoz Kundura Fabrikası
  • Adile Sultan Kasrı
  • Riva
  • Ağva
  • Adalar

Eğer dış çekimi evleneceğiniz tarihte yaptıracaksanız düğün mekanınıza yakın olan yerleri seçmenizde fayda var. Size yardımcı olması açısından Avrupa ve Anadolu yakalarındaki mekanları ayrı ayrı verdik. Ayrıca İstanbul kapalı mekan fotoğraf çekimi yerleri açısından da oldukça zengin bir şehir. O zaman başlayalım:

Avrupa Yakası Düğün Fotoğrafı Mekanları

1- Silivri

İstanbul dış çekim mekanlarından doğası ve deniziyle dikkatleri üzerine toplayan yerlerden biriyle başlayalım! Silivri'nin hem parklarını hem de kumsallarını değerlendirebilirsiniz.

İstanbul'un uzak bir noktasında yer alıyor gibi görünse de Silivri kolaylıkla ulaşım sağlanabilen bir ilçe. Silivri de ücret gerektirmeyen fotoğraf mekanları arasında yer alıyor.

Silivri düğün fotoğrafı

2- Ihlamur Kasrı

Ihlamur Kasrı Nerede: Beşiktaş ve Nişantaşı arasında, Ihlamur Mesire yerinde bulunuyor.

İstanbul düğün fotoğraf mekanlarından Ihlamur Kasrı, mimarisi ve taş işlemeleri ile göz dolduran oldukça görkemli bir yapı. Ihlamur Kasrı fotoğraf çekimi hiç bitmesin isteyebilirsin, benden söylemesi.

Ihlamur Kasrı'nda fotoğraf çektirmek ücretli. Bu ücreti TBMM Milli Saraylar'ın belirttiği banka hesap numarasına yatırdıktan sonra, Dolmabahçe Sarayı'nda taahhütname imzalaman gerekiyor.

Kasrın sadece dış mekanlarında fotoğraf çekilmesine izin verildiğini de hemen ekleyelim. Yani köşklerin içerisinde fotoğraf çekimi yasak.

Sen de Ihlamur Kasrı'nın büyüleyici atmosferinin düğün fotoğraflarına yansımasını istiyorsan Düğün Kına Wedding Studio firması ile iletişime geçebilirsin.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

3- Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu Nerede: Sarıyer ilçesinde ve İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor.

Gerçekten tam bir doğa harikası olan Atatürk Arboretumu dış çekim için İstanbul’un güzelliği ile nefes kesen köşelerinden biri. Zaten doğaya aşık olan çiftler için dış çekim mekanları İstanbul’da Atatürk Arboretumu etrafında konumlanmış durumda.

Arboretumu anlatmakla bitiremeyebiliriz ancak mutlaka göletlerin üzerindeki köprülere, iskelelerine, iki tarafı ağaçlarla kaplı patikalarına da değinmeliyiz. Özellikle bu alanlar düğün fotoğraflarında eşsiz karelerin oluşmasını sağlayacak.

Burada fotoğraf çekimleri ücrete tabi. Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Arboretumu'nda gelin, damat ve fotoğrafçı dışında üç kişi daha çekim paketi içerisinde mekana giriş yapabiliyor.

Sen de Atatürk Arboretumu'nun doğal güzelliğini düğün fotoğraflarında görmek istersen, Stüdyo Aybars'ın Atatürk Arboretumu'nda çektiği harika fotoğraflar var. İlgini çekerse fiyat teklifi almayı unutma.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

4- Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Nerede: Sarıyer ilçesinde, Emirgan ve İstinye semtlerinin arasında yer alıyor.

İstanbul'un karmaşası içinde kendine özgün konumu ve doğası ile bir anda ayrı bir dünyaya adım attığını hissettirecek bir yer Emirgan Korusu. Dört mevsim güzellikleri ile düğün fotoğrafları için size harika bir alan sunuyor.

İçerisinde yer alan köşkleri, göletleri, peyzajı, çiçekleri, ağaçları ve tabii ki Boğaz manzarası fotoğraflarınızı farklı boyutlara taşıyor. Kalabalık günlerde dahi korunun büyüklüğü sayesinde rahatça çekim yaptırabiliyorsunuz. Emirgan Korusu dış çekim için müthiş bir seçenek!

İstanbul düğün fotoğrafçısı Stüdyo Tek'in burada çektiği birçok kare var. Fikir vermesi açısından firma sayfasını ziyaret edebilir, dilersen fiyat teklifi alabilirsin.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

Stüdyo Tek

Stüdyo Tek

Firmayı İncele

5- Yıldız Parkı

Yıldız Parkı Nerede: Beşiktaş ilçesinde yer alıyor.

Yıldız Parkı dış çekim mekanları arasında İstanbul’un sayılı yeşil kalmayı başarabilen alanlarından biri. Parkın içerisinde Çadır, Kaskat, Malta olmak üzere birçok köşk bulunuyor.

Yıldız Parkı, göletleri, köprüleri, rengarenk çiçekleri, ağaçları ile düğün fotoğrafı çektirecek çiftlere gerçekten harika bir doğal ortam sunuyor. Parkın sunduğu renk cümbüşünü kaçırmamak için özellikle bahar ve yaz ayları ideal.

Yıldız Parkı giriş ücreti ödemen ya da parkta fotoğraf çekimi için herhangi bir yerden izin istemen gerekmiyor. Eğer parkta bulunan köşklerin içerisinde de çekim yapmak istersen, o zaman Beltur’dan izin almalısın.

Bu arada parkın otoparkı olduğunun bilgisini de vereyim. Ancak otopark ücretli. Yıldız Parkı'nda çekilen bu kare MK Foto Wedding firmasının elinden çıkmış. Yani Yıldız Parkı düğün çekimi için firmayla iletişime geçebilirsin.

Yıldız Parkı düğün fotoğrafı

6- Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı Nerede: Sarıyer ilçesinde yer alıyor.

İstanbul’un en büyük oksijen kaynaklarından biri Belgrad Ormanı! Doğa ile iç içe, devasa ağaçların arasında fotoğraf çektirmek isteyen çiftler için biçilmiş kaftan. Aynı zamanda İstanbul’da dış çekim mekanları arasında merkezi bir noktasında yer almasından dolayı da popüler hale gelmiş.

Bahar mevsiminde yeşil renginin hakim olduğu ormanda, kış ve sonbahar döneminde dökülmüş yapraklarla muhteşem manzaralar ortaya çıkıyor. Özellikle ormandaki iki tarafında upuzun ağaçların olduğu yollarda çekilen fotoğraflar çok başarılı oluyor.

Belgrad Ormanı’nda düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin belli bir ücret ödemesi gerektiğini de belirtelim. Şu keyifli fotoğrafa imza atan Foto Film Sanat firması da sana yardımcı olabilir.

Belgrad Ormanı düğün fotoğrafı

7- Galata Kulesi

Galata Kulesi Nerede: Beyoğlu’nda yer alıyor. “Kime sorsanız gösterir” minvalinde bir yapı.

528 senesinden beri ayakta duran ve nice tarihi olaylara tanıklık etmiş bir yapıya geldi şimdi sıra. Kız Kulesi’ne olan aşk hikayesi ile bilinen Galata Kulesi, İstanbul dış çekim yerleri arasında en romantik pozları çektirebileceğin mekanlardan biri.

Öncelikle fotoğraf çekimi için mekanın içine girmene gerek yok. Zaten kuleye gittiğinde etrafında birçok kişinin olduğunu göreceksin. O nedenle eğer mümkünse burada hafta içi ve erken saatlerde çekim yapmanızı öneriyorum. Daha sakin olacaktır. Hatta yapabilirseniz gece çekimine çıkmalısınız. Karanlıkta Galata Kulesi’nin ışıklarla ortaya çıkardığı manzara kendine hayran bırakan cinsten.

Oralara kadar gitmişken; Galata semtinin nostaljik sokaklarında, Beyoğlu’nda nostaljik tramvayın önünde ve Galata Köprüsü’nün manzarası eşliğinde düğün fotoğrafları çektirmeyi de unutmayın.

Eğer düğün fotoğraflarına, İstanbul'un tarihi sembollerinden biri olan Galata Kulesi'ni dahil etmek istersen, Biriken Hikaye, bu eşsiz tarihi mekanda harika kareler çıkarıyor. Hatta bu harika kare de aynı firmaya ait. İlgini çekerse fiyat teklifi almayı unutma.

Biriken Hikaye

8- Karaköy Sokakları

İstanbul'da son yılların en popüler bölgelerinden olan Karaköy, günlük hayatta da yolu düşenlerin fotoğraf çektirmeden geçmediği bir yer. Semtin ara sokaklarının eğlenceli havası, ışıl ışıl aydınlatmaları, duvarları süsleyen grafitileri özellikle özgür ruhlu çiftlerin ilgisini çekiyor. Burada çekilen düğün dış çekim fotoğrafları da aynı semt gibi, rengarenk ve eğlenceli oluyor! Ücretsiz olması da cabası!

Sen de müstakbel eşinle böyle renkli fotoğrafların olsun istiyorsan şehirdeki fotoğrafçılardan Serhan Serter Wedding Dreams ile görüşebilirsin.

karaköy düğün fotoğrafları

9- Balat Sokakları

Özellikle düğün fotoğraflarında vintage bir esinti isteyen çiftler için Balat sokaklarını adres gösterebiliriz. Fatih'e bağlı tarihi semtlerden Balat'taki eski evler, rustik kapılar, Arnavut kaldırımlı sokaklar, aradığın nostaljik görünüm için ideal bir platform yaratıyor.

Bölgede ister sokak sokak dolaşıp senin ve müstakbel eşinin hoşuna giden bir lokasyon bulabilir, istersen de tecrübeli Balat düğün fotoğrafçılarının yönlendirmelerini takip edebilirsin. Bu firmaların, senin için semtin düğün fotoğrafı için en uygun bölgelerinde eşsiz bir çekim programından yararlanabilirsin.

Sana yardımcı olabilecek Bekir Işık Düğün Fotoğrafçısı firmasına göz atabilirsin.

balat düğün fotoğrafları

10- Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi Nerede: İstanbul’un Hasköy sahilinde yer alıyor.

Rahmi Koç Müzesi, gezmesi de fotoğraf çektirmesi de keyifli mekanlardan biri. Eminim siz de düğün fotoğraflarınız çekilirken büyük zevk alacaksınız.

Müzenin taş duvarları, antika arabaları, eski lokomotifler, vintage fotoğraflar için harika kareler vadediyor. Müze yönetiminin, içine girmenize izin verdiği, fotoğraf çektirebileceğiniz objeler şu şekilde: Fenerbahçe Vapuru, Littorina Mototren, Moda Tramvayı, DC-3 Uçak, Atlı Tramvay.

Askeri denizaltı ve helikopter gibi objeler ile çekim yapılmasına izin verilmiyor. Bazı araçların ise sadece önlerinde durarak fotoğraf çekimi gerçekleştirilebiliyor.

Fotoğraf çekimi için gelin-damat ve fotoğrafçı dışında iki kişinin daha çekim için müze girişine izin veriliyor. 5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi için müzeye belirli bir ücret ödemen gerekiyor. Rahmi Koç Müzesi giriş ücretini ödeyerek hem müzeyi gezebilir hem çekim yapabilirsin. Çekim öncesi müzeden rezervasyon yaptırmayı unutma.

Müzede çekilen eşsiz fotoğraflara sahip olmak istersen Vast Wedding firmasına göz atabilirsin.

Rahmi Koç Müzesi düğün fotoğrafı

Last Wedding

Last Wedding

Firmayı İncele

11- Kibrithane

Kibrithane Nerede: Küçükçekmece ilçesinde yer alıyor.

Kibrit fabrikası olarak 19. yüzyılda kurulan ve 1900’lü yıllara kadar faaliyetini sürdüren Kibrithane, tarihi dokuyu fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftlerin ilgisini çekebilecek bir mekan.

Ancak çok fazla da bilinen bir yer olmadığını hemen söyleyeyim. Bu eski fabrika, terk edilmiş görüntüsüyle gerçekten gelin damat fotoğrafları için çok farklı bir fon oluşturuyor.

Kibrithane ile ilgili şu dipnotu da vermeliyim: Fabrikada üretim durduktan sonra kaderine terk edildiği dönemlerde fotoğraf çekimleri için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyordu.

Şimdi yeni sahipleri tarafından restore edilen Kibrithane'de fotoğraf çekimi için ücret alınıyor. Fotoğraf çekimlerinden 1 hafta önce mekandan randevu alman yeterli.

Kibrithane'de fotoğraf çekimi için anlaşabileceğin firmalardan birisi olan Doğukan Karadağ firmasına göz atabilirsin.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

Anadolu Yakası Düğün Fotoğrafı Mekanları

1- Beykoz Kundura Fabrikası

Beykoz Kundura Fabrikası Nerede: Beykoz’da Yalıköy Mahallesi’nde yer alıyor.

Tarihi dokusu olan mekanlarda çekilen fotoğrafların ayrı bir büyüsü olduğuna düşünüyorsan işte fırsat. Beykoz Kundura Fabrikası, düğün fotoğrafları için harika bir fon oluşturuyor.

Dışarıdan süzülen gün ışığının, mekanın geniş koridorlarında yarattığı görsel şölen, düğün fotoğraflarını da benzersiz hale getiriyor.

Mekanın, yeni kundura, karargah, hapishane, kağıt fabrikası, gazino, green box, orman, lojmanlar, genel müdürlük binası gibi farklı bölümlerinde birbirinden güzel düğün fotoğrafları çektirebilirsin. Bu alanları nişan çekim yerleri olarak da kullanabilirsin.

Eğer Beykoz Kundura Fabrikası'nda düğün fotoğrafların olsun istersen, Studyo Class Foto, ortaya harika kareler çıkarıyor. İlgini çekerse fiyat teklifi almayı unutma.

Beykoz Kundura Fabrikası düğün fotoğrafı

2- Adile Sultan Kasrı

Adile Sultan Kasrı Nerede: İstanbul’un Üsküdar ilçesinde Boğaz’a sıfır konumda bulunuyor.

Adile Sultan Kasrı’na ilişkin gözünde bir şey canlanmadıysa, eminim Hababam Sınıfı dersem hemen hatırlayacaksın. Mimarisiyle olduğu kadar manzarasıyla da nefes kesen Adile Sultan Kasrı, tarihi dokusuyla, düğün fotoğraflarının vazgeçilmezleri arasında.

Adile Sultan Kasrı, İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasında bulunan ideal mekanlardan biri. Mekanın koridorları, ihtişamlı salonları, mimarisi ile buram buram tarih kokuyor. Fotoğraf çekimi için yalnızca kasrın içerisini kullanmak zorunda değilsin, bahçesi de en az içi kadar harika fotoğraf kareleri çıkmasını sağlayacak.

İkimizin Hikayesi'nin bu mekanda çektiği harika kareler var. Bu romantik fotoğraf karesi de onlardan bir tanesi. İlgini çekerse firma ile iletişime geçip, fiyat teklifi almayı unutma.

Adile Sultan Kasrı

3- Riva

Riva, Beykoz ilçesine bağlı bir köy. Burası daha çok İstanbulluların hafta sonu vakit geçirmek ve doğayla iç içe olmak için ziyaret ettiği bir bölge. Riva'da yeşil alanların yanı sıra tarihi bölgeler ve plajlar da bulunuyor.

Riva Kalesi'nin önünde tarihi dokusu olan fotoğraflar çektirebilirsiniz. Ayrıca Karadeniz'e kıyısı olan plajlarında da çok başarılı düğün fotoğrafları ortaya çıkabilir.

Beykoz ve Riva düğün fotoğraflarına göz atmak istersen, Batuhan Karataş Art'ın çalışmaları sana bu konuda yardımcı olabilir. Beğenirsen, fiyat teklifi almayı da unutma.

Riva düğün fotoğrafı

4- Ağva

Ağva, İstanbul sınırları içerisindeki bir tatil cenneti! Yemyeşil doğasının yanı sıra Karadeniz'e olan kıyısı sayesinde düğün fotoğrafı çekmek için birçok alanı bulunuyor. Aynı zamanda Ağva'da göl kenarında ve bungalov evlerin önünde de fotoğraf çektirilebiliyor.

Ağva'da fotoğraf çekimi için bir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ancak göldeki kayıklarda, bungalov evlerin önünde fotoğraf çektirmek için izin almanız gerekebilir.

Ağva; trash the dress çekimleri için de ideal yerlerden biri. Aşağıdaki kare de İstanbul düğün fotoğrafçılarından Olivo Wedding'e ait. Firma sayfasına göz atmayı unutma!

olivio wedding

Olivo Wedding

Olivo Wedding

Firmayı İncele

5- Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı Nerede: Kadıköy’de denize sıfır bir noktada yer alıyor.

Haydarpaşa Garı fotoğraf çekimi için tercih edebileceğin mekanlar arasında. Tarihi yapısı ve mimarisiyle önemli yapılardan biri olan gar, özellikle vintage tarzda hoş fotoğraf karelerine fon oluşturuyor.

Gar bir süredir restorasyonda olduğu için fotoğraf çekimine şu an için izin verilmiyor. Çalışma bittikten sonra davetiyen ile Yolcu İşleri Müdürlüğü’ne başvurmayı unutma.

İşte senin için Nacinstamedya'nın elinden çıkmış bir Haydarpaşa fotoğrafı örneği...

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

Nacinstamedya

Nacinstamedya

Firmayı İncele

6- Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı Nerede: Kadıköy’de yer alıyor.

Papatyaları, erguvan ağaçları, denize nazır konumuyla Fenerbahçe Parkı; bakmaya doyum olmayan düğün fotoğrafları için eşsiz bir park. İster çimlere oturup, piknik konseptli fotoğraflar çektirin, ister arkanızı denize verip, kendinizi yeşil ile mavinin uyumuna bırakın.

Fenerbahçe Parkı’nda rengarenk çiçeklerin açtığı bahar ve yaz aylarında çekilen fotoğraflar, eminim harika kareler sunacak. Ama bence sarı sarı yaprakların etrafı sardığı sonbaharı ve parkın bembeyaz örtüyle kaplandığı kış aylarını da es geçme.

Fenerbahçe Parkı, Anadolu Yakası ücretsiz dış çekim mekanları arasında yer alıyor. Belki de bu yüzden, özellikle yaz aylarında hafta sonları iğne atsan, bir gelin ile damada düşüyor. Benim önerim, siz siz olun çekim için mutlaka hafta içi günleri tercih edin.

Fenerbahçe Parkı'nın alabildiğine yeşil ortamı senin düğün fotoğraflarını da süslesin istiyorsan Arif Öztürk Photography firması ile bir görüş derim.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

7- Boğaz Sahil Hattı

Dillere destan, nice filmlere fon oluşturmuş İstanbul Boğazı, neden senin düğün fotoğraflarını da süslemesin? Boğaza kıyısı olan Arnavutköy, Tarabya, Bebek, Sarıyer, Beylerbeyi, Anadolu Hisarı. Fotoğraf çekimlerin için sen hangi semti istiyorsan seç; martılar, İstanbul Boğazı, gemiler düğün fotoğraflarında müstakbel eşin ile sana eşlik etsin.

Sen de tıpkı bu romantik fotoğraf karesindeki gibi İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarasını arkana alarak düğün fotoğraflarını çektirmek istersen, Handan Sağlam Photography firmasıyla iletişime geçip teklif alabilirsin.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

8- Adalar

Prens Adaları arasında yer alan Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada İstanbul iline bağlı adalar arasındadır. Kadıköy ve Bostancı ile Kabataş’tan vapurla ulaşılabilen adalara, daha konforlu şekilde ulaşmak istersen deniz taksi de kullanabilirsin.

Sayfiye havasındaki adalarda denizi, yeşili, mahalle ortamını, şirin evleri, faytonları fotoğraflarına dahil edebilirsin. Dilersen bisiklet kiralayıp, birbirinden sevimli gelin damat pozları da elde edebilirsin.

Wedding Photograph & Film firması ile iletişime geçerek sen de Adalar'ın hoş dokusunu düğün fotoğraflarında görebilirsin.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

9- Şile

Karadeniz'e kıyısı olan İstanbul’un bir ilçesi olan Şile, hoş bir sayfiye yeri. Upuzun sahili ve berrak suları ile düğün fotoğraflarının yanı sıra, Save The Date, Trash The Dress çekimlerin için de ideal bir mekan. Eğer Şile'de çekim yapmayı düşünürsen Şile düğün fotoğraflarına göz atmanda fayda var.

Düğününden sonra belirleyeceğin bir günde Şile sahilinde, müstakbel eşinle birlikte gönlünce kumların üstünde yuvarlan ya da suların içinde dans et. Ortaya çıkacak tüm karelerin nefes kesici olacağına eminim. Dilersen fotoğraflarında bembeyaz atlar da size eşlik edebilir.

İşte sana Ebru Aydemir Photography'den Şile sahilinde çekilmiş bir fotoğraf…

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

10- Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı Nerede: Beykoz’da yer alıyor.

Hidiv Kasrı, harika bir korunun içerisinde yer alıyor. Bu nedenle, burayı evlenecek çiftler için tatmin edici bir dış çekim mekanı olarak değerlendirebiliriz. Kasrı eminim Tosun Paşa filminden de hatırlayacaksın. Mimarisi ayrı iç ve dış mekanları ayrı güzellikte olan ve eşsiz boğaz manzarası ile yeşili buluşturan kasırda fotoğraf çekimi ücrete tabi.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

11- Kuzguncuk

İstanbul’un doğal dokusunu yitirmemiş belki de en güzel semtlerinden biridir Kuzguncuk. Bu sevimli semt, Üsküdar sahil hattında Çengelköy’e doğru giderken seni karşılıyor.

İstanbul düğün fotoğrafı dış çekim mekanları arasında sayabileceğim Kuzguncuk, rengarenk sokakları, bir film dekorundan fırlamış gibi duran eski evleri, kapıları ile gerçekten cıvıl cıvıl düğün fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor.

Şu uyarıyı da yapmadan geçmeyelim: Mahalleli, fotoğraf çekimi için Kuzguncuk’u tercih eden yeni evlenecek çiftlerden o kadar rahatsız olmuş ki, kimileri camlarına ‘izinsiz fotoğraf çektirmeyin’ yazısı bile asmış. Bu nedenle eğer çok beğendiğin ve önünde fotoğraf çektirmek istediğin binaların kapılarını çalıp izin istemende fayda var.

i̇stanbul’da düğün fotoğrafı i̇çin en i̇deal mekanlar

İstanbul’da düğün fotoğraflarını çektirebileceğin mekanları sıralamaya çalıştım. Benim aklıma gelenler bunlar. Eğer fotoğraf çekimi için uygun olabilecek senin de bildiğin yerler varsa paylaşmayı unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Düğün Fotoğrafçını Seçmene Yardım Ediyoruz!

En Popüler Dış Çekim Konseptleri

İstanbul'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün Fotoğrafı Fikirleri

Gelin Adayları İçin Dış Çekim Saç Modelleri

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Yazıda Yer Alan Firmalar

Bu yazıda neler var?

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

17 Yorum

Emine Saço

Düğün Tarihi: 08.11.2022


Aralık ilk haftası için kapalı ve uygun fiyatlı alan biliyor musunuz yardımcı olur musunuz ?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, kriterlerinizi girerek ücretsiz düğün asistanımız ile size en uygun düğün mekanlarını bulabilirsiniz. İyi günler dileriz.

  Cevapla

Selin Yıldız

Düğün Tarihi: 19.04.2020


Ben bu sene nişan yapmayı düşünüyorum mekan olarak karar veremedim ve dış çekim nişan günümü gidilmeli yoksa bir kaç gün öncesinden mi yardımcı olursanız sevinirim ?

Düğün.com

Düğün.Com
Merhaba, Şehrinizdeki nişan mekanlarını size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeyebilir, ilginizi çeken firmalardan fiyat teklifi alabilirsiniz. Dış çekimi ister aynı gün ister farklı bir gün yapabilirsiniz. Nişan gününden farklı bir günde çekim yaptırmanız halinde mekana geç kalma telaşı gibi programınızı daha yoğun hale getirecek sorunlar yaşamayabilirsiniz, rahatlıkla hazırlanabilirsiniz. Aynı gün dış çekim yapılması halinde ise saç, makyaj, elbise gibi hazırlıkları yeniden yaptırmanız gerekmez. Örneğin; nişanınız akşamsa sabah hazırlıkları yapıp çekime gidebilirsiniz. İyi günler dileriz...

  Cevapla

Özlem Hatipoğlu

Düğün Tarihi: 09.11.2017


Merhaba biz dış çekim yaptırcaz ama İstanbulda nasıl bir yere gidebiliriz bu ayda havalarda soğudu ?


Tuğçe Nalkıran

Düğün Tarihi: 22.09.2017


merhaba ben kasım 26 da evlenıcemde dış çekim düşünüyoruzda siz o aya nereyi önerirsiniz acaba yani giriş ücreti olmayan bi yer olucak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuğçe, Artık kasım ayında bile hava günlük güneşli olduğu için yazıda bahseetiğimiz her mekan olabilir. Tavsiyem renkleri çok güzel yansıttığı için Atatürk Arboretumu olacaktı fakat giriş ücreti istemediğin için Yıldız Parkı ya da Hidiv Kasrı'nı da tercih edebilirsin.

  Cevapla

Cansu Can

Düğün Tarihi: 15.04.2017


Emirgan korusu kalabalık açısından çok problem yaratıyor mu?


Seçkin Sazak

Düğün Tarihi: 20.02.2017


Merhablar, Emirgan korusu için giriş ücreti nedir? Bilgi verebilir misiniz?

CC

Can Cantürk
10 tl otopark ücreti haricinde başka ücret ödemezsiniz

  Cevapla

BS

Busra Sayin
Acaba nisanda festivalde de mi ücretsiz

  Cevapla

Serdar Demirci

Düğün Tarihi: 07.10.2016


Merhaba, ben ataturk arberturumunu dusunuyodum ama fiyati gorunce sok oldum. Yeni evlenenlere yardimci olmak yerine herkes somurmenin pesinde cok ayip. Riva veya agva dusunuyorum cok guzel yerler. Kisnda karda hasta olabilirsiniz ama guzel pozlar yakalanir bence

N

Nestor
Ücretsiz yerlerde çektirebilirsin o halde.

  Cevapla

Gamze Hilal Salman

Düğün Tarihi: 26.09.2016


Merhaba, şubat ayın içerisinde nişan yapmayı planlıyoruz. Hava şartlarına bağlı olarak fotoğraf çekimi yapılır diye düşünüyorum. Kapalı mekan olarak net bir fikrim yok, fakat dış mekanda Fenerbahçe parkı olabilir gibi. Fiyat konusunda bilgi vermeniz mümkün mü acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gamze, Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimleri için ücret talep etmiyor. Çekim için sadece anlaştığın düğün fotoğrafçısına ücret ödeyeceksin.

  Cevapla

Kubra Nurkan

Düğün Tarihi: 22.09.2016


Arkadaslar hidiv kasri ve buna benzer yerler 1500 tlden bahsediyorlar şaka gibi uçmuş fiyatlar

MY

Mehmet Yıldırım
Gelin ve damatlara yardımcı olacakları yerde kar peşindeler, bence bu tarz yerler halka bütün ihtiyaçlar için ücretsiz olmalı.

  Cevapla

Gamze Tozan

Düğün Tarihi: 11.08.2016


Meraba fener bahce parkinin giris ucretini biliyor musnuz

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gamze, Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimleri için ücret talep etmiyor. Giriş ve fotoğraf çekimi ücretsiz.

  Cevapla

Gülen

Düğün Tarihi: 09.08.2016


Küçüksu kasrı Gelin-damat çekimi için giriş ücreti ne kadar istiyor?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gülen, Milli Saraylara bağlı olan Küçüksu Kasrı'nda saatlik çekim ücreti 500 TL. Fakat en doğru ve güncel bilgiye Milli Saraylardan veya Küçüksu Kasrı'ndan ulaşabilirsin.

  Cevapla

Z

Zeynep
İç mekanda çekim yapılabiliyor mu?

  Cevapla

Serap

Düğün Tarihi: 27.04.2016


Bisey sorcam anlamadım ya çekim ücretiyle beraber mi 400 yoksa giriş ucretimi sadece

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Serap, 400 TL Rahmi Koç Müzesi'nde düğün fotoğrafı çekimi yapmak için girişte ödenen rakam. Bu fiyatı ödeyerek gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi olarak kişi giriş yapıp içeride çekim yapabilirsiniz. Fotoğrafçınıza ödeyeceğiniz fiyat buna dahil değil.

  Cevapla

TUBA DOĞAN

Düğün Tarihi: 12.02.2016


Atatürk arboretumu 2016 yılında 6 kişilik ücret 413 lira.

ZA

Zeynep Anlı
Çok fazla ve abartılı bir fiyat çıkartıyorlar.

  Cevapla

H

Huya
Bence cok guzel bi yer degil ayrica cok uzak ve internet teki gibi degil ben gittim hic begenmedim

  Cevapla

AYDAN SAYGI

Düğün Tarihi: 26.01.2016


Kışın evlenenler için çok alternatif yok. sadece Koç müzesi mi var gidilecek?


Neslihan

Düğün Tarihi: 11.12.2015


Atatürk arboretumu 2016 fiyatı 400 tl olacaktır bilginize


Lale Kalender

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Atatürk Arboretumu fiyatı cok uygun gözüküyorrr :)

AK

Ayse Kaya
Hic oyle degil maalesef simdi sordum 413 tl dediler

  Cevapla

Sırma Ç.

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Sokak temalı fotoğraflar cok hos gözüküyor . yararlı bir makale olmuşl tebriklerr :)