İstanbul'da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Düğün fotoğraflarını İstanbul’da çektirecek çiftler buraya! İşte İstanbul'da fotoğraf çekilecek yerler arasından sizin için seçtiğim 10 müthiş mekan ve çekim koşulları! Siz de önerilerinizi sıralayabilir, fotoğraf çektirmek için İstanbul'da dış mekan çekim yerleri arayan çiftlere ilham olabilirsiniz!

1-Yıldız Parkı

Bahar gelir gelmez hafta sonları kahvemi, kitabımı alıp, çalarım Yıldız Parkı’nın kapısını. Her gidişimde de etrafta mutlaka düğün fotoğrafları çektirmeye gelmiş birkaç çift görürüm. Beşiktaş’tan Ortaköy’e giden Çırağan Caddesi üzerinde yer alan Yıldız Parkı fotoğraf çekimi yapmak için herhangi bir izin ya da ücret istemiyor. Yalnızca otopark ücreti ödeyeceğiniz park, doğal ortamıyla tam bir renk cümbüşü! Yıldız Parkı'nda çekilen karelerden biri de Reyhan Atmaca Photographer'ın elinden çıkmış

Yıldız Parkı'nda Reyhan Atmaca'nın objektifinden ilginç düğün fotoğrafları

2-Fenerbahçe Parkı

Ve Fenerbahçe Parkı... Kadıköy sınırları içinde yer alan bu park, hem deniz kenarında hem de doğa ile iç içe kareler yakalayabileceğiniz İstanbul dış mekan çekim yerleri arasında. Fenerbahçe Parkı'ndan estetik bir kare de En Mutlu Günüm Photography ekibinin elinden çıkmış.

Fenerbahçe Parkı'nda doğal gelin fotoğrafları

3-Rahmi Koç Müzesi

İşte Haliç hattı Hasköy sahilinde yer alan Rahmi Koç Müzesi düğün fotoğrafları için Sisanat by Seda İkizoglu'ndan bir örnek!

Koç Müzesi fotoğraf çekimi koşulları ise şöyle: “5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi (gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi) için 500 TL ödeyerek müzeye giriş yapılmakta ve çekim yapılabilmektedir. İçine girilebilen objeler: Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak. Askeriyeye ait objelerde (denizaltı, helikopter vb.) çekim yapılamamaktadır. Düğün fotoğraf çekimleri müzenin ziyarete açık olduğu zamanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Önceden izin almak veya rezervasyon yaptırmak gerekli değildir.”

Rahmi Koç Müzesi'nde tarih kokan fotoğraflar

4-Haydarpaşa Garı

Gerek tarihi yapısıyla, gerek karşısına konumlandığı müthiş İstanbul manzarasıyla Haydarpaşa Garı İstanbul anadolu yakası dış mekan çekim yerleri arasında benim için çok özel bir yer. Fakat son iki yıldır fotoğraf çekimleri için izin almak ve ücret ödemek gerekiyor diye duymuştum. Aradım sordum. Gerçekten çekim için hafta içi düğün davetiyeniz ile Yolcu İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak, yaklaşık 265 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Raise a Smile Photography'nin elinden bir Haydarpaşa fotoğrafı örneği...

Müthiş İstanbul manzarasıyla Haydarpaşa Garı

5-Kuzguncuk

İstanbul'da dış çekim mekanları arasında en eski ve en güzel semtlerden bir tanesi olan Kuzguncuk, Üsküdar sahil hattından Çengelköy yönüne doğru ilerlerken sizi hemen karşılıyor. Rengarenk sokakları, boğaza nazır minik parkı, sevimli mi sevimli evleri, kapıları ile İstanbul dış mekan düğün çekimleri için insanın içini açıyor. Yaz aylarında hafta sonları kahvaltı için gittiğim parkında ve dolaştığım sokaklarında fotoğrafçılara ve gelin- damatlara sıkça rastlıyorum. Mahalle sakinleri çekimlerden biraz rahatsız olmuş olacak ki artık bazı evlerin camlarında izinsiz fotoğraf çekmeyin yazıyor. Bunun dışında şimdilik özel izine ihtiyaç yok. Düğün Fotoğrafçısı ekibinin meşhur Kuzguncuk fotoğraflarından bir örnek seçtim sizin için.

Kuzguncuk'ta dugunfotografcısı.com çekimleri ile eğlenceli ve romantik düğün pozları

6-Boğaz Sahil Hattı

İstabul'da fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında en iyi seçeneklerden bir tanesi de Boğaz hattı. Arnavutköy, Bebek, Sarıyer, Beylerbeyi, Anadolu Hisarı... Boğaza kıyısı olan İstanbul dış mekan fotoğraf çekim yerleri fotoğraflarınız için güzel bir fon olacaktır. İstanbul'da Boğaz'da çekim yapmak istemeyecek fotoğrafçı var mıdır bilmiyorum ama siz yine de beğendiyseniz Neş' Kübra Photography ile iletişime geçip, fiyat teklifi isteyin derim.

Nedimeler eşliğinde, balonlarla boğazda gelin pozu

7-Atatürk Arboretumu

İstanbul'da fotoğraf çekilecek güzel yerler listemize giren Atatürk Arboretumu, Sarıyer'de İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor. Arboretum tam bir doğa harikası! İçerisinde yer alan küçük göller, kendine has ağaçlar ile müthiş bir mekan. Dış mekan düğün fotoğraf çekimi için ücrete tabi olduğunu duymuştum. Bu yazıyı yazarken aradım ve sordum. Şartları şöyle: Gelin, damat ve fotoğrafçıyla birlikte toplam 6 kişilik giriş ve çekim ücreti 295 TL. Atatürk Arboretumu nasıl bir yer diye merak edenlere Caravan Wedding'in karelerinden bir örnek

Atatürk Arboretumu tam bir doğa harikası

8-Prens Adaları

En sevdiklerimden, İstanbul'da dış mekan çekim yerleri için bir başka örnek: Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada! Kabataş’tan, Kadıköy’den ve Bostancı’dan vapurla ya da dilerseniz deniz taksiyle ulaşabileceğiniz adalar, düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan! Upuzun sokakları, denizi, rengarenk çiçekleri, şirin mi şirin evleri, faytonları, atları ile keyifli çekimlerin adresi.

Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada©En Mutlu Günüm Photography

9- Hidiv Kasrı

İstanbul’un Anadolu yakasında Beykoz ilçesinde yer alan Hidiv Kasrı oldukça geniş ve güzel bir korunun içerisine yer alıyor. Kasrın içerisinde artık fotoğraf çekimine izin vermiyorlar ama zaten etrafı o kadar güzel ki, İstanbul'da dış mekan fotoğraf çekimi için yeterince tatmin edici. Boğaz manzarası ve yemyeşil doğa bir arada! Yine içeriye girmek için yalnızca otopark ücreti ödemeniz yeterli. İşte Hidiv Kasrı düğün fotoğrafları için Caravan Wedding'in karelerinden bir örnek!

Hidiv Kasrı©caravanfotograf.com

10- Kilyos

Kumsalda düğün fotoğrafı çekimi yapılacak yer denince akla gelen tek ve en güzel alan olan Kilyos, İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında bulunuyor. Burası Save The Date, Trash The Dress ya da düğün fotoğrafı çekimi için çok uygun. Uzun sahili, mavi yeşil denizi ve muhteşem fonu ile bakmaktan sıkılmayacağınız resimlerinizin olacağı garanti. İşte size Bal Medya’dan Kilyos sahilinde çekilmiş bir fotoğraf…

alternatif metin

Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (14)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Sırma Ç.

Sokak temalı fotoğraflar cok hos gözüküyor . yararlı bir makale olmuşl tebriklerr :)

LK Lale Kalender

Atatürk Arboretumu fiyatı cok uygun gözüküyorrr :)

N Neslihan

Atatürk arboretumu 2016 fiyatı 400 tl olacaktır bilginize

AS Aydan Saygi

Kışın evlenenler için çok alternatif yok. sadece Koç müzesi mi var gidilecek?

TD Tuba Doğan

Atatürk arboretumu 2016 yılında 6 kişilik ücret 413 lira.

ZA Zeynep Anlı

Çok fazla ve abartılı bir fiyat çıkartıyorlar.

S Serap

Bisey sorcam anlamadım ya çekim ücretiyle beraber mi 400 yoksa giriş ucretimi sadece

D Düğün.com

Merhaba Serap, 400 TL Rahmi Koç Müzesi'nde düğün fotoğrafı çekimi yapmak için girişte ödenen rakam. Bu fiyatı ödeyerek gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi olarak kişi giriş yapıp içeride çekim yapabilirsiniz. Fotoğrafçınıza ödeyeceğiniz fiyat buna dahil değil.

G Gülen

Küçüksu kasrı Gelin-damat çekimi için giriş ücreti ne kadar istiyor?

D Düğün.com

Merhaba Gülen, Milli Saraylara bağlı olan Küçüksu Kasrı'nda saatlik çekim ücreti 500 TL. Fakat en doğru ve güncel bilgiye Milli Saraylardan veya Küçüksu Kasrı'ndan ulaşabilirsin.

GT Gamze Tozan

Meraba fener bahce parkinin giris ucretini biliyor musnuz

D Düğün.com

Merhaba Gamze, Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimleri için ücret talep etmiyor. Giriş ve fotoğraf çekimi ücretsiz.

KN Kubra Nurkan

Arkadaslar hidiv kasri ve buna benzer yerler 1500 tlden bahsediyorlar şaka gibi uçmuş fiyatlar

GHS Gamze Hilal Salman

Merhaba, şubat ayın içerisinde nişan yapmayı planlıyoruz. Hava şartlarına bağlı olarak fotoğraf çekimi yapılır diye düşünüyorum. Kapalı mekan olarak net bir fikrim yok, fakat dış mekanda Fenerbahçe parkı olabilir gibi. Fiyat konusunda bilgi vermeniz mümkün mü acaba?

D Düğün.com

Merhaba Gamze, Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimleri için ücret talep etmiyor. Çekim için sadece anlaştığın düğün fotoğrafçısına ücret ödeyeceksin.

SD Serdar Demirci

Merhaba, ben ataturk arberturumunu dusunuyodum ama fiyati gorunce sok oldum. Yeni evlenenlere yardimci olmak yerine herkes somurmenin pesinde cok ayip. Riva veya agva dusunuyorum cok guzel yerler. Kisnda karda hasta olabilirsiniz ama guzel pozlar yakalanir bence

N Nestor

Ücretsiz yerlerde çektirebilirsin o halde.

SS Seçkin Sazak

Merhablar, Emirgan korusu için giriş ücreti nedir? Bilgi verebilir misiniz?

CC Can Cantürk

10 tl otopark ücreti haricinde başka ücret ödemezsiniz

CC Cansu Can

Emirgan korusu kalabalık açısından çok problem yaratıyor mu?

TN Tuğçe Nalkıran

merhaba ben kasım 26 da evlenıcemde dış çekim düşünüyoruzda siz o aya nereyi önerirsiniz acaba yani giriş ücreti olmayan bi yer olucak

D Düğün.com

Merhaba Tuğçe, Artık kasım ayında bile hava günlük güneşli olduğu için yazıda bahseetiğimiz her mekan olabilir. Tavsiyem renkleri çok güzel yansıttığı için Atatürk Arboretumu olacaktı fakat giriş ücreti istemediğin için Yıldız Parkı ya da Hidiv Kasrı'nı da tercih edebilirsin.

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.

Görüşleriniz için teşekürler.

Fikrini almak istiyoruz. Neleri beğendin, neleri beğenmedin bu formu kullanarak bize bildirebilirsin.

programattik