İstanbul'da Düğün Fotoğrafı İçin İdeal Mekanlar

İstanbul gibi eşsiz bir şehirde düğün fotoğrafı çektirecek şanslı çiftler beri gelsin! Sizin için İstanbul dış çekim mekanlarını araştırdım. Düğün albümün için İstanbul'da fotoğraf çekilecek yerleri ve mekanların giriş ücretlerini sordum soruşturdum. Sana ise şehrindeki en iyi düğün fotoğrafçıları ile iletişime geçerek, birbirinden güzel pozlar vermek kaldı. İşte İstanbul dış çekim mekanları ve 2018 yılı ücretleri.

Beykoz Kundura Fabrikası

Tarihi dokusu olan mekanlarda çekilen fotoğrafların ayrı bir büyüsü olduğuna düşünüyorsan işte fırsat. Beykoz Kundura Fabrikası, düğün fotoğrafları için harika bir fon oluşturuyor. İstanbul’un en eski fabrikalarından biri olan ve 1999 yılına kadar üretim faaliyetlerini sürdürülen mekan, bugün artık tamamen organizasyonlar, fotoğraf çekimleri, etkinlikler, dizi ve film setleri için kullanılıyor.

Dışarıdan süzülen gün ışığının, mekanın geniş koridorlarında yarattığı görsel şölen, düğün fotoğraflarını da benzersiz hale getiriyor. Mekanın, yeni kundura, karargah, hapishane, kağıt fabrikası, gazino, green box, orman, lojmanlar, genel müdürlük binası gibi farklı bölümlerinde birbirinden güzel düğün ya da nişan fotoğrafları çektirebileceğin gibi, maket eski ev ve konakların olduğu sokak dekorunda da dış çekim gerçekleştirebilirsin.

Anlayacağın bu mekan, düğün günün dışında bir tam günü ayırarak, fotoğraf çekimleri yapabileceğin bir yer. Ancak mekana gitmeden önce, randevu alman gerekiyor. Beykoz Kundura Fabrikası fotoğraf çekimi ücreti 3 saat için 2 bin TL.

Kundura Fabrikası’nda Bantfilm tarafından çekilen böyle bir karede sen de yer almak istemez misin?

0hnkzzznayxssycn - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Rahmi Koç Müzesi

İstanbul’un Hasköy sahilinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, gezmesi de fotoğraf çektirmesi de keyifli mekanlardan biri. Eminim siz de düğün fotoğraflarınız çekilirken büyük zevk alacaksınız.

Müzenin taş duvarları, antika arabaları, eski lokomotifler, vintage fotoğraflar için harika kareler vadediyor. Müze yönetiminin, içine girmenize izin verdiği, fotoğraf çektirebileceğiniz objeler şu şekilde: Fenerbahçe Vapuru, Littorina Mototren, Moda Tramvayı, DC-3 Uçak, Atlı Tramvay. Askeri denizaltı ve helikopter gibi objeler ile çekim yapılmasına izin verilmiyor. Bazı araçların ise sadece önlerinde durarak fotoğraf çekimi gerçekleştirilebiliyor.

Fotoğraf çekimi için gelin-damat ve fotoğrafçı dışında iki kişinin daha çekim için müze girişine izin veriliyor. 5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi için müzeye 550 TL ödemen gerekiyor. Bu ücreti ödeyerek hem müzeyi gezebilir hem çekim yapabilirsin. Çekim öncesi müzeden rezervasyon yaptırmayı unutma.

Rahmi Koç Müzesi’nde müstakbel eşinle birlikte düğün fotoğraflarınızı çektirmek konusunda Sisanat Wedding by Seda İkizoğlu size yardımcı olabilir.

sisanat_rahmi_koc - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Adile Sultan Kasrı

Adile Sultan Kasrı’na ilişkin gözünde bir şey canlanmadıysa, eminim Hababam Sınıfı dersem hemen hatırlayacaksın. "Adile Sultan Kasrı nerede?" diye merak ediyorsan hemen söyleyeyim: İstanbul’un Üsküdar ilçesinde boğaza sıfır konumda bulunuyor. Mimarisiyle olduğu kadar manzarasıyla da nefes kesen Adile Sultan Kasrı, tarihi dokusuyla, düğün fotoğraflarının vazgeçilmezleri arasında.

Adile Sultan Kasrı fotoğraf çekimi için çok uygun bir mekan. Mekanın koridorları, ihtişamlı salonları, mimarisi ile buram buram tarih kokuyor. Fotoğraf çekimi için yalnızca kasrın içerisini kullanmak zorunda değilsin, bahçesi de en az içi kadar harika fotoğraf kareleri çıkmasını sağlayacak. Fotoğrafçınla fotoğraf çekimi için anlaşmadan önce, bu mekanda çekimin ücrete tabi olduğunu bilmelisin. Adile Sultan Kasrı fotoğraf çekimi ücreti 5000 TL + KDV.

Ihlamur Kasrı

Beşiktaş ve Nişantaşı arasında kalan, Ihlamur Mesire yerinde bulunan kasır, mimarisi ve taş işlemeleri ile göz dolduran oldukça görkemli bir yapı. Gidince sen de fark edeceksin zaten. Kasrın önünde fotoğraf çektirmekten kendini alamayacaksın.

Abdülmecit, Ihlamur Mesire alanına, "Merasim Köşkü” ve “Maiyet Köşkü” olarak anılan iki kasır yaptırmış. Ihlamur Kasrı olarak bilinen yapı ise aslında Merasim Köşkü. Merasim Köşkü'nün gösterişine karşılık, Maiyet Köşkü'nün daha sade bir yapı olduğunu hemen belirteyim.

Kasırda fotoğraf çektirmenin saatlik ücreti 500 TL. Bu ücreti TBMM Milli Saraylar'ın belirttiği banka hesap numarasına yatırdıktan sonra, Dolmabahçe Sarayı'nda taahhütname imzalaman gerekiyor. Biraz meşakkatli bir süreç olabilir. Ama sonrasında çıkacak enfes kareler için yılmamanı öneriyorum.

Kasrın sadece dış mekanlarında fotoğraf çekilmesine izin verildiğini de hemen eklemeliyim. Yani köşklerin içerisinde fotoğraf çekimi yasak.

Sen de Ihlamur Kasrı'nın büyüleyici atmosferinin düğün fotoğraflarına yansımasını istiyorsan Yüşa İpek firması ile iletişime geçebilirsin.

iqunwfi53ka51lrg - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı, Beykoz'da harika bir korunun içerisinde yer alıyor. Bu nedenle, burayı evlenecek çiftler için tatmin edici bir dış çekim mekanı olarak değerlendirebiliriz. Kasrı eminim Tosun Paşa filminden de hatırlayacaksın. Mimarisi ayrı iç ve dış mekanları ayrı güzellikte olan ve eşsiz boğaz manzarası ile yeşili buluşturan kasırda fotoğraf çekimi ücrete tabi. Hidiv Kasrı fotoğraf çekimi ücreti 1500 TL + KDV. Hem iç hem dış mekanında çekim yapabileceğin mekanda hafta içi ve hafta sonu fiyatlar değişmiyor.

Kibrithane

Kibrit fabrikası olarak 19. yüzyılda kurulan ve 1900’lü yıllara kadar faaliyetini sürdüren Kibrithane, tarihi dokuyu fotoğraflarına yansıtmak isteyen çiftlerin ilgisini çekebilecek bir mekan. Ancak çok fazla da bilinen bir yer olmadığını hemen söyleyeyim. Terk edilmiş görüntüsüyle gerçekten gelin damat fotoğrafları için çok farklı bir fon oluşturan bu eski fabrika, İstanbul’un Küçükçekmece semtinde bulunuyor.

Kibrithane ile ilgili şu dipnotu da vermeliyim: Fabrikada üretim durduktan sonra kaderine terk edildiği dönemlerde fotoğraf çekimleri için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyordu. Şimdi yeni sahipleri tarafından restore edilen Kibrithane'de fotoğraf çekim ücreti 2 saat için 250 TL. Fotoğraf çekimlerinden 1 hafta önce mekandan randevu alman yeterli.

uurzibbjirokgo3s - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

@Neş'e Kübra Photograpy

Atatürk Arboretumu

Gerçekten tam bir doğa harikası olan Atatürk Arboretumu dış çekim için İstanbul’un güzelliği ile nefes kesen köşelerinden biri.

Sarıyer ilçesinde bulunan ve İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alan arboretum, oldukça büyük bir alanı kaplıyor. Küçük küçük göletleri, göletler üzerindeki ördekleri, envaiçeşit bitki örtüsü ve ağaçları, rengarenk çiçekleri ile her köşesinde ayrı ayrı fotoğraf çekilmek isteyeceğin bir alan.

Arboretumu anlatmakla bitiremeyebilirim ancak mutlaka göletlerin üzerindeki köprülere, iskelelerine, iki tarafı ağaçlarla kaplı patikalarına da değinmeliyim. Özellikle bu alanlar düğün fotoğraflarında eşsiz karelerin oluşmasını sağlayacak. Burada fotoğraf çekimleri ücrete tabi. Pazartesi günleri kapalı olan Atatürk Arboretumu fotoğraf çekimi ücreti 472 TL. Gelin, damat ve fotoğrafçı dışında üç kişi daha çekim paketi içerisinde mekana giriş yapabiliyor. Bu kadar anlattın bari bir de fotoğrafını göster diyenler için Neş'e Kübra Photography'den bir kare gelsin.

1ttuelwf0tb3jbkj - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Haydarpaşa Garı

Kadıköy'deki ünlü Haydarpaşa Garı fotoğraf çekimi için tercih edebileceğin mekanlar arasında. Tarihi yapısı ve mimarisiyle önemli yapılardan biri olan gar, özellikle vintage tarzda hoş fotoğraf karelerine fon oluşturuyor.

Gar bir süredir restorasyonda olduğu için fotoğraf çekimine şu an için izin verilmiyor. Çalışma bittikten sonra davetiyen ile Yolcu İşleri Müdürlüğü’ne başvurmayı unutma.

İşte senin için Evet Dedim'in elinden çıkmış bir Haydarpaşa fotoğrafı örneği...

izqddb47xwo9jjby - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Orijinal fotoğraflar için illa mekana ücret ödemenin gerekli olmadığını düşünenlerdensen, İstanbul'un parkları, sahilleri, Boğaz'ı ve sevimli sokakları ne güne duruyor? Şimdi de düğün fotoğraflarını çektirebileceğin bu mekanlara bir göz atalım:

Yıldız Parkı

Yıldız Parkı dış çekim mekanları arasında İstanbul’un sayılı yeşil kalmayı başarabilen alanlarından biri. Beşiktaş ilçesinde yer alan parkın içerisinde Çadır, Kaskat, Malta olmak üzere birçok köşk bulunuyor. Bu köşklerin kapısı ve bahçeleri önünde fotoğraf çektirerek, düğün fotoğraflarınız için harika birer fon oluşturabilirsiniz, benden söylemesi.

Yıldız Parkı, göletleri, köprüleri, rengarenk çiçekleri, ağaçları ile düğün fotoğrafı çektirecek çiftlere gerçekten harika bir doğal ortam sunuyor. Parkın sunduğu renk cümbüşünü kaçırmamak için özellikle bahar ve yaz ayları ideal.

Yıldız Parkı fotoğraf çekimi için herhangi bir ücret ödemen ya da herhangi bir yerden izin istemen gerekmiyor. Eğer parkta bulunan köşklerin içerisinde de çekim yapmak istersen, o zaman Beltur’dan izin almalısın.

Bu arada parkın otoparkı olduğunun bilgisini de vereyim. Ancak otopark ücretli. Yıldız Parkı'nda çekilen bu kare Wedding Shot firmasının elinden çıkmış.

jkm5onuoypxsggew - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Fenerbahçe Parkı

Papatyaları, erguvan ağaçları, denize nazır konumuyla Kadıköy’de bulunan Fenerbahçe Parkı, bakmaya doyum olmayan düğün fotoğrafları için eşsiz bir park. İster çimlere oturup, piknik konseptli fotoğraflar çektirin, ister arkanızı denize verip, kendinizi yeşil ile mavinin uyumuna bırakın.

Fenerbahçe Parkı’nda rengarenk çiçeklerin açtığı bahar ve yaz aylarında çekilen fotoğraflar, eminim harika kareler sunacak. Ama bence sarı sarı yaprakların etrafı sardığı sonbaharı ve parkın bembeyaz örtüyle kaplandığı kış aylarını da es geçme.

Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimi için herhangi bir ücret ödemen gerekmiyor. Belki de bu yüzden, özellikle yaz aylarında hafta sonları iğne atsan, bir gelin ile damada düşüyor. Benim önerim, siz siz olun çekim için mutlaka hafta içi günleri tercih edin.

Fenerbahçe Parkı'nın alabildiğine yeşil ortamı senin düğün fotoğraflarını da süslesin istiyorsan Başrolde firması ile bir görüş derim.

6mbxf44ma5pfpaxj - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Kuzguncuk

İstanbul’un doğal dokusunu yitirmemiş belki de en güzel semtlerinden biridir Kuzguncuk. Bu sevimli semt, Üsküdar sahil hattında Çengelköy’e doğru giderken seni karşılıyor. İstanbul düğün fotoğrafı dış çekim mekanları arasında sayabileceğim Kuzguncuk, rengarenk sokakları, bir film dekorundan fırlamış gibi duran eski evleri, kapıları ile gerçekten cıvıl cıvıl düğün fotoğraflarına ev sahipliği yapıyor.

Fotoğraf çekimlerini, sıcacık mahalle havasını iliklerine kadar hissedeceğine emin olduğum Kuzguncuk’ta yapacaksan, hemen şu uyarıyı yapmama izin ver: Mahalleli, fotoğraf çekimi için Kuzguncuk’u tercih eden yeni evlenecek çiftlerden o kadar rahatsız olmuş ki, kimileri camlarına ‘izinsiz fotoğraf çektirmeyin’ yazısı bile asmış. Bu nedenle eğer çok beğendiğin ve önünde fotoğraf çektirmek istediğin binaların kapılarını çalıp izin istemende fayda var.

npas20exg6ihaano - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

@Neş'e Kübra Photograpy

Boğaz Sahil Hattı

Dillere destan, nice filmlere fon oluşturmuş İstanbul Boğazı, neden senin düğün fotoğraflarını da süslemesin? Boğaza kıyısı olan Arnavutköy, Tarabya, Bebek, Sarıyer, Beylerbeyi, Anadolu Hisarı. Fotoğraf çekimlerin için sen hangi semti istiyorsan seç; martılar, İstanbul Boğazı, gemiler düğün fotoğraflarında müstakbel eşin ile sana eşlik etsin.

Mesela sen de böyle hoş karelerde yer almak istiyorsan, SanART Photo Studios ile iletişime geçip, fiyat teklifi isteyebilirsin.

rktaj3me5pbcaot0 - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Adalar

Prens Adaları arasında yer alan Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada İstanbul iline bağlı adalar arasındadır. Kadıköy ve Bostancı ile Kabataş’tan vapurla ulaşılabilen adalara, daha konforlu şekilde ulaşmak istersen deniz taksi de kullanabilirsin. Sayfiye havasındaki adalarda denizi, yeşili, mahalle ortamını, şirin evleri, faytonları fotoğraflarına dahil edebilirsin. Dilersen bisiklet kiralayıp, birbirinden sevimli gelin damat pozları da elde edebilirsin.

Halil Sarı Fotoğrafçılık firması ile iletişime geçerek sen de Adalar'ın hoş dokusunu düğün fotoğraflarında görebilirsin.

4p85hnz9jmegcase - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

Şile

Karadeniz'e kıyısı olan İstanbul’un bir ilçesi olan Şile, hoş bir sayfiye yeri. Upuzun sahili ve berrak suları ile düğün fotoğraflarının yanı sıra, Save The Date, Trash The Dress çekimlerin için de ideal bir mekan.

Düğününden sonra belirleyeceğin bir günde Şile sahilinde, müstakbel eşinle birlikte gönlünce kumların üstünde yuvarlan ya da suların içinde dans et. Ortaya çıkacak tüm karelerin nefes kesici olacağına eminim. Dilersen fotoğraflarında bembeyaz atlar da size eşlik edebilir.

İşte sana Gözde Balseven-Bal Medya'dan Şile sahilinde çekilmiş bir fotoğraf…

orrb8b1ydkdpirni - istanbul'da düğün fotoğrafı için ideal mekanlar

İstanbul’da düğün fotoğraflarını çektirebileceğin mekanları sıralamaya çalıştım. Benim aklıma gelenler bunlar. Eğer fotoğraf çekimi için uygun olabilecek senin de bildiğin yerler varsa yorum kısmına yazıp, paylaşmayı unutma!

Şehrindeki 203 Düğün Fotoğrafçısı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (15)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Sırma Ç.

Sokak temalı fotoğraflar cok hos gözüküyor . yararlı bir makale olmuşl tebriklerr :)

LK Lale Kalender

Atatürk Arboretumu fiyatı cok uygun gözüküyorrr :)

AK Ayse Kaya

Hic oyle degil maalesef simdi sordum 413 tl dediler

N Neslihan

Atatürk arboretumu 2016 fiyatı 400 tl olacaktır bilginize

AS Aydan Saygi

Kışın evlenenler için çok alternatif yok. sadece Koç müzesi mi var gidilecek?

TD Tuba Doğan

Atatürk arboretumu 2016 yılında 6 kişilik ücret 413 lira.

ZA Zeynep Anlı

Çok fazla ve abartılı bir fiyat çıkartıyorlar.

H Huya

Bence cok guzel bi yer degil ayrica cok uzak ve internet teki gibi degil ben gittim hic begenmedim

S Serap

Bisey sorcam anlamadım ya çekim ücretiyle beraber mi 400 yoksa giriş ucretimi sadece

D Düğün.com

Merhaba Serap, 400 TL Rahmi Koç Müzesi'nde düğün fotoğrafı çekimi yapmak için girişte ödenen rakam. Bu fiyatı ödeyerek gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi olarak kişi giriş yapıp içeride çekim yapabilirsiniz. Fotoğrafçınıza ödeyeceğiniz fiyat buna dahil değil.

G Gülen

Küçüksu kasrı Gelin-damat çekimi için giriş ücreti ne kadar istiyor?

D Düğün.com

Merhaba Gülen, Milli Saraylara bağlı olan Küçüksu Kasrı'nda saatlik çekim ücreti 500 TL. Fakat en doğru ve güncel bilgiye Milli Saraylardan veya Küçüksu Kasrı'ndan ulaşabilirsin.

Z Zeynep

İç mekanda çekim yapılabiliyor mu?

GT Gamze Tozan

Meraba fener bahce parkinin giris ucretini biliyor musnuz

D Düğün.com

Merhaba Gamze, Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimleri için ücret talep etmiyor. Giriş ve fotoğraf çekimi ücretsiz.

KN Kubra Nurkan

Arkadaslar hidiv kasri ve buna benzer yerler 1500 tlden bahsediyorlar şaka gibi uçmuş fiyatlar

MY Mehmet Yıldırım

Gelin ve damatlara yardımcı olacakları yerde kar peşindeler, bence bu tarz yerler halka bütün ihtiyaçlar için ücretsiz olmalı.

GHS Gamze Hilal Salman

Merhaba, şubat ayın içerisinde nişan yapmayı planlıyoruz. Hava şartlarına bağlı olarak fotoğraf çekimi yapılır diye düşünüyorum. Kapalı mekan olarak net bir fikrim yok, fakat dış mekanda Fenerbahçe parkı olabilir gibi. Fiyat konusunda bilgi vermeniz mümkün mü acaba?

D Düğün.com

Merhaba Gamze, Fenerbahçe Parkı fotoğraf çekimleri için ücret talep etmiyor. Çekim için sadece anlaştığın düğün fotoğrafçısına ücret ödeyeceksin.

SD Serdar Demirci

Merhaba, ben ataturk arberturumunu dusunuyodum ama fiyati gorunce sok oldum. Yeni evlenenlere yardimci olmak yerine herkes somurmenin pesinde cok ayip. Riva veya agva dusunuyorum cok guzel yerler. Kisnda karda hasta olabilirsiniz ama guzel pozlar yakalanir bence

N Nestor

Ücretsiz yerlerde çektirebilirsin o halde.

SS Seçkin Sazak

Merhablar, Emirgan korusu için giriş ücreti nedir? Bilgi verebilir misiniz?

CC Can Cantürk

10 tl otopark ücreti haricinde başka ücret ödemezsiniz

CC Cansu Can

Emirgan korusu kalabalık açısından çok problem yaratıyor mu?

TN Tuğçe Nalkıran

merhaba ben kasım 26 da evlenıcemde dış çekim düşünüyoruzda siz o aya nereyi önerirsiniz acaba yani giriş ücreti olmayan bi yer olucak

D Düğün.com

Merhaba Tuğçe, Artık kasım ayında bile hava günlük güneşli olduğu için yazıda bahseetiğimiz her mekan olabilir. Tavsiyem renkleri çok güzel yansıttığı için Atatürk Arboretumu olacaktı fakat giriş ücreti istemediğin için Yıldız Parkı ya da Hidiv Kasrı'nı da tercih edebilirsin.

ÖH Özlem Hatipoğlu

Merhaba biz dış çekim yaptırcaz ama İstanbulda nasıl bir yere gidebiliriz bu ayda havalarda soğudu ?