Hangi Mevsimde Hangi Düğün Çiçeği?

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:08 dakika

13.05.2022

Her mevsime ayrı bir güzellik, her güzelliğe ayrı bir çiçek yakışır! Günümüz koşullarında her mevsimde her çiçeği bulmak mümkün olsa da aslında her çiçeğin yetiştiği mevsim farklıdır. Mevsiminde alınan çiçek ise hem daha hesaplı hem de daha uzun ömürlü olur. Siz de düğün bütçenizi yormamak ve doğaya karşı duyarlı davranmak isteyen Düğün.com çiftlerindenseniz düğün çiçeği seçiminizde bu rehber size çok yardımcı olacak!

İlkbahar Düğünleri

İlkbahar düğünlerinde gelin çiçeği olarak güzel kokulu ve renkli buketlere kolayca ulaşabilirsiniz. Her davetli için ufak bir demet taze nergis, şakayık, zambak veya frezya sunabileceğiniz masa üstü süslemeleri düğününüzde herkese ilkbahar coşkusunu yaşatabilir. Farklı renkleri tercih ediyorsanız araya birkaç lale de katabilirsiniz. Gelin çiçeği seçiminizi yaparken gelinliğinizin renkleriyle ya da aksesuarlarıyla olan uyumuna dikkat etmelisiniz.

hangi mevsimde hangi düğün çiçeği?

Yaz Düğünleri

Manolya, lavanta, zambak, karanfil ya da papatya gibi rengarenk bir çiçek seçkisine hazır mısınız? Yaz düğünleri hem hareketli hem de renkli düğünlerdir. Bu yüzden elinizden geldiğince çok çiçek ve renk kullanmaya çalışın. Sade bir düğün planlıyorsanız da yazın kraliçesi güller yardımınıza koşacaktır. Sıcak hava koşulları yüzünden hemen bozulabilecek çiçeklerinizi korumak için çiçekçinizden yardım alabilirsiniz.

hangi mevsimde hangi düğün çiçeği?

Sonbahar Düğünleri

Sonbahara uygun düğün çiçekleri koyu pastel tonları ve yumuşak renklerde olanlardır. Orkideler, kasımpatları ya da hezaren çiçeklerinden oluşan bir gelin çiçeği tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çiçekçinizin kuru dallar ile hazırlayacağı sonbahar aranjmanları da zengin bir masa üstü dekorasyonu olabilir.

hangi mevsimde hangi düğün çiçeği?

Mevsime uygun çiçeklerini seçerek gelin buketini evde de yapabilirsin. Nasıl mı? Şu yazımızda anlattık: Gelin Buketin Bedavaya Gelsin: Evde Gelin Çiçeği Yapımı

Kış Düğünleri

Çiçek çeşitliliğinin diğer mevsimlere göre daha seyrek olduğu kış aylarında yine de çok güzel aranjmanlar ve çiçek demetleri hazırlayabilirsiniz. Sümbüller, kamelyalar, süsenler ya da kardelenler ile hazırlanmış dekorlar düğün temanızı destekleyecektir. Canlı gelin çiçeği yerine kurutulmuş çiçekler de kullanabilirsiniz.

hangi mevsimde hangi düğün çiçeği?

Şehrinizin düğün çiçekçilerini inceleyip önerilerimizi de unutmadan gelin buketinize kolaya sahip olun!

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

derya

Düğün Tarihi: 17.10.2014


faydalı ve yerinde bi yazı omuş teşekkürler