Çiçekçiler

Mersin Çiçekçiler

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Çiçeği: Canlı Çiçek mi Yoksa Yapay Çiçek mi?

Gelin çiçeği gelinin en dikkat çekici ve en önemli aksesuarlarından biridir. Düğünün sonunda gerçekleşecek çiçek atma töreni için gözler hep onun üzerinde olur. Peki, canlı gelin çiçeği mi yoksa yapay gelin çiçeği mi?

Eğer mis gibi kokan mevsim çiçeklerinden bir gelin buketi yaptırmak istiyorsanız ve ilkbahar-yaz düğünü yapıyorsanız canlı çiçek tercih edebilirsiniz. Yalnız canlı el çiçeği uzun ömürlü olmayacağı için sonrasında çiçeğinizi aynı şekilde muhafaza edemeyeceğini unutmamanız gerekiyor. Yapay gelin çiçeği tercihinizi özellikle sonbahar ve kış aylarında yapılacak salon düğünlerinde tercih edebilirsiniz. Yapay gelin el çiçeği almanın en önemli avantajı, uzun yıllar bozulmadan saklayabilecek olmanızdır. Üstelik artık çiçek tasarımcılarının nerdeyse canlı çiçeğe birebir benzeyen doğallıkta yapay çiçekler yaptıklarını da söyleyebiliriz.

Gelin Buketi Ne Renk Olmalı?

Gelin çiçeği rengine karar verirken, düğün temanızı ve mevsim özelliklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Tema renklerinize uygun seçeceğiniz gelin çiçeği ve düğün süslemeleri oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Düğün mevsiminize uygun renklerde seçeceğiniz gelin buketi ile de çok şık görüneceğinizi unutmayın. Mevsim çiçekleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz “Hangi Mevsimde Hangi Düğün Çiçeği?” adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Mersin’de profil sayfalarını incelediğiniz ve beğendiğiniz çiçek firmalarından tek tıkla kolay bir şekilde ücretsiz fiyat teklifleri alabileceğinizi unutmayın!

Tüm İlçeler Çiçekçiler

Tüm Şehirler Çiçekçiler