Sivas Söz ve Nişan Mekanları

Sivas'ta söz veya nişan yapabileceğin mekanların hepsine bu sayfadan ulaşabilirsin! Mekanların süslemelerine bak, hizmetlerini incele ve beğendiklerinden fiyat teklifi al!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Söz ve Nişan Mekanları
Tüm Şehirler Söz ve Nişan Mekanları


Sivas Söz, Nişan Mekanları Fiyatları
İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
Merkez 150 32 TL 4.800 TL
Zara 50 50 TL 2.500 TL

Sivas Söz ve Nişan Mekanları

Önceden söz ve nişan organizasyonları daha çok evde yapılırken, günümüzde Sivaslı çiftler de mekan arayışına girmeye başladılar. Çünkü evde yapılan organizasyonlar için büyük bir emek vermek gerekiyor ve kız tarafının ailesi günler öncesinden hazırlık yapmaya başlıyorlar. Bir mekanla anlaştıkları takdirde, bütün organizasyonu mekanın yetkili ekibi planlıyor ve uyguluyor.

Sivas’ta nişan organizasyonları için genellikle butik düğün salonları, kafeler ve restoranlar tercih ediliyor. Tabii kalabalık bir nişan töreni yapmak isteyen çiftler için de geniş mekanlar bulunuyor. Sivas söz ve nişan mekanlarının kapasiteleri 100 kişiden başlıyor 750 kişiye kadar çıkabiliyor.

Sivas nişan salonları; yemek servisi, ışık ve ses sistemi, süsleme, DJ, orkestra gibi birçok hizmet veriyor. Genelde çiftlere özel standart bir nişan paketi sunuyorlar. Ekstra talepleri de anlaşmalı firmalarıyla görüşerek hallediyorlar.

Mekanlarda yemekli nişan organizasyonu yapabileceğiniz gibi davetlilerinize sadece kokteyl menüsü de sunabiliyorsunuz. Bu kokteyl menülerde cips, kanepe, çerez, kuru pasta gibi atıştırmalıklarla beraber içecekler sunuluyor.

Sivas’taki söz ve nişan mekanları, süsleme konusunda da çok başarılılar. Çiftlere birden fazla süsleme seçeneği sunuyor ve tarzlarına en yakın olanı seçmelerine imkan sağlıyorlar.

Sivas’ta Mekanda Nişan Yapmanın İncelikleri

Eğer Sivas’ta bir nişan mekanı arayışına girdiyseniz, öncelikle kişi sayınıza uygun alanı olan yerlere bakmaya özen göstermelisiniz. Davetlilerinizin sıkışık bir şekilde oturacağı küçük mekanlarla anlaşırsanız, memnuniyetsiz ayrılabilirsiniz. Aynı şekilde az kişi çağıracağınız organizasyonlar için de çok geniş bir alanı olan mekanlarla anlaşmamalısınız.

Nişan organizasyonlarının olmazsa olmazı süslemelerdir. Birçok çift, tarzına uygun bir konsept seçip ona göre süsleme yapılmasını ister. Siz de mekanlarla görüşürken bir konsept oluşturup oluşturamayacaklarını sorabilirsiniz. Mesela sonbaharda nişan yapacaksanız, kahverengi ve turuncu renklerin hakim olduğu bir konsept oluşturmalarını isteyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızın birçoğunu nişan masanızın başında çektireceksiniz. Bu nedenle şık bir masa düzenlemesi yapmanız çok önemli. Sivas’taki salonlarla görüştüğünüzde, nişan masası süslemesi yapıp yapmadıklarını öğrenmelisiniz. Eğer böyle bir hizmetleri yoksa dışarıdan bir firmayla anlaşabilir veya kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Nişan organizasyonlarında müzik seçimleri de çok önemli oluyor. Giriş müziğinizden ilk dans şarkınıza kadar her parçayı önceden belirlemelisiniz. Sonrasında anlaşacağınız mekanın DJ’i ile bir toplantı yapıp, şarkıların isimlerini paylaşabilirsiniz.

Mekanda nişan organizasyonu yapacaksanız, seçeceğiniz elbisenin de şıklığıyla göz kamaştırması gerekir. Nişan konseptinize uygun renklerde ve vücut tipinize uygun modelde bir elbise seçimi yapmalısınız. Müstakbel eşiniz de sizin elbisenize uygun bir takım elbise ile davetlilerin karşısına çıkmalı.

Sivas Nişan Salonlarının Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sivas nişan salonlarının fiyatlandırmaları değişebiliyor. Yemekli bir organizasyon yapacaksanız, mekanlardan kişi başı fiyat alıyorsunuz. Ancak davetlilerinize sadece atıştırmalıklar sunulmasını istiyorsanız, mekandan toplam bir fiyat alabiliyorsunuz.

Yemekli nişan organizasyonlarında verilen kişi başı rakam, seçtiğiniz menünün içeriğine göre belirleniyor. Beyaz etli menüler kırmızı etli olanlara göre çok daha uygun fiyatlara sunuluyor. Ayrıca mekanın hazır menülerinden birini seçmek yerine tamamen size özel bir menü oluşturulmasını isterseniz, bu durumda da fiyatların yükseleceğini bilmelisiniz.

Sivas’taki bazı nişan mekanları, nişan masası süslemesini paket dahilinde tutarken bazıları ayrı şekilde ücretlendirebiliyor. O nedenle nişan masasının mekan tarafından yapılmasını istiyorsanız, fiyatları hakkında detaylı bir bilgi almalısınız.

Mekanda söz ve nişan yapmak istiyorsanız ama bütçeniz düşükse, kış ve sonbahar gibi mevsimleri tercih edebilirsiniz. Çünkü bu dönemlerde mekanlar indirimli fiyatlar sunuyorlar.

Size en uygun Sivas nişan mekanını bulmak için firmaların sayfalarını ziyaret edip, detaylı bir şekilde incelemeyi unutmayın. Beğendiğiniz mekanlardan da kısa bir form doldurarak fiyat teklifi alabilirsiniz.