Yoksa Siz Hala Düğün Temanızı Seçmediniz mi?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:41 dakika

28.05.2024

Artık neredeyse her düğünün bir teması var. Nikah şekerinden davetiyeye, düğün pastasından dekorasyona kadar tüm seçimlerinde kullanabileceğin düğün konseptleri için farklı fikirler arıyorsan ilham alabileceğin düğün temalarını senin için derledik!

düğün teması

Unutulmaz bir düğün için olmazsa olmazlar arasında düğün temaları ya da konseptleri geliyor. Çünkü birbirinden güzel çiçeklerden, ilgi çekici ve göz kamaştırıcı mekan süslemelerine, düğün pastasından davetiye ve müzik seçimlerine kadar her şeyin bir uyum içinde olması gerekiyor.

Düğündeki her detayın ayrı telden çalmasındansa senin için anlamlı bir eşyadan, filmden yola çıkıp temanı belirleyebilirsin ya da düğünü yapacağın mevsimden hareketle belirli bir renk üzerinden organizasyon yapabilirsin. Düğünde değişik fikirler araştırıp davetlilerini şaşırtabilirsin.

Seçtiğin temayı hayata geçirmek için tek ihtiyacın, onu müstakbel eşin ve senin için gerçek kılacak profesyonel bir organizasyon firması. Sıradışı düğün fikirleri de olsa aklınızdaki düğün konseptini anlatın gerisini onlara bırakın!

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Vintage Düğün Teması

Eskiye özlem duyan, nostalji seven, bir ruhu ve geçmişi olan eşyalara hayran olan ve bunu tarzına yansıtan bir gelinsen vintage düğün teması tam sana göre. Danteller, tüller, kendinden işlemeli kumaşlar, fırfırlar, püsküllerden oluşan bir vintage gelinlik modeli tercih edebilir, şık saç aksesuarları ile sade ama göz alıcı bir görünüm oluşturabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Vintage düğün konsepti dekorasyonunda ise dantel örtüleri, eski şamdanları, kristal avizeleri, eski yemek ve çatal-bıçak takımlarını değerlendirebilir düğününe nostaljik bir hava katabilirsin. Vintage düğün davetiyesi arasından size uygun bir modeli de seçebilirsin.

Vintage gelinlik arıyorsan şunu şuraya bırakalım: Gelinlikte Yükselen Trend Vintage

Vintage davetiye modelleri için de şuraya bakabilirsin: Vintage Davetiye Modelleri

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Bohem Düğün Konsepti

Özgür ruhlu, hesapsız, anı yaşayan kişilerin hayat tarzını ifade eden bohem stil için hippi, gipsy ve rustik tarzlarının harmanlanmış hali diyebiliriz. Bu stil, senin tarzını yansıtıyorsa bohem konseptli düğün tam sana göre. Dekorasyonda uçuk tonlarda sarı, şeftali, pudra tonları ile lavanta ve açık mavi tonları kullanılabilir. Beyaz ahşap sandalyeler, eskitilmiş kartpostallar, pullar, içi kuru çiçek dolu küçük saksı ve bardaklar, minik kokulu mumlar hoş olabilir.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Düğün mekanı olarak kır alanları, yeşillikler içinde bir bahçe hatta uygun dekore edilmiş bir sokak bile tercih edebilirsin.

Sade bir bohem gelinlik modeli tercih edip, eşin için ise bohem damatlık modellerine göz atabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Ayrıca bohem düğün konseptin için bu yazımızı inceleyebilirsin: Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

Rustik Temalı Düğün

Bohem tarzın hakim olduğu rustik düğün konseptini de düşünebilirsin. Rustik düğün organizasyonu yapmak istiyorsan dantelli rustik düğün davetiyeleri ile dekorasyonda, doğal hayatı yansıtan odunlar, kuru ağaç dalları, hasır kumaşlar, saman balyalarını kullanabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Doğa Temalı Düğünler

Düğün konseptini belirlerken doğayla iç içe bir organizasyon gerçekleştirmek istiyorsan doğa temalı düğünlerden birini seçebilirsin. Sahilde bir düğün için deniz temalı düğün, açık havada kır düğün istiyorsan papatya temalı düğün yapabilirsin. Gel bu temalardan birkaçına beraber bakalım:

Deniz Düğün Teması

En popüler düğün temaları arasında yer alan deniz temaları, özellikle deniz kenarı düğünü konsepti olarak tercih ediliyor. Mavinin her tonunun kullanılabildiği deniz konsepti dekorasyon süslemeleri için deniz yıldızlarını ve çapaları kullanabilirsin. Deniz temalı düğün davetiyeleri arasından deniz kabuklu davetiye modellerine göz atabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Limon Konseptli Düğün

Dekorasyonda sarı sevenlerdensen limon konseptli düğün tam senlik. Sade gelinliğini sarı ayakkabılarla kombinleyebilir, nedimelerinin kıyafet rengini sarı olarak belirleyebilirsin. Düğün dekorasyonunda özellikle yeşil veya beyazla birlikte kullanıldığında davetlilerin içini açacak bir ortam yaratabilirsin. Düğün davetiyeni limonlu tasarımlardan seçmeyi unutma.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Kelebek Konseptli Düğün

Düğün süslemeleri için fikirler bakıyorsan bahar resimlerinin vazgeçilmezi kelebekleri düğününe davet etmeye ne dersin? Gelinlikten aksesuarlara, davetiyeden düğün pastasına kadar her yerde kullanabileceğin kelebekli tasarımlar düğününe cıvıl cıvıl bir hava katacak. Üst kısmında ya da etek uçlarında üç boyutlu kelebek apliklerinin kullanıldığı bir gelinlik modeli seçebilir ya da gelinliğini kelebekli ayakkabı ve saç aksesuarlarıyla tamamlayabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Papatya Konseptli Düğün

İlkbaharın habercisi papatyalar düğününe renk katacak. Papatyaları düğün dekorasyonun her yerinde kullanabileceğin gibi, damat yaka çiçeği, saç aksesuarı ya da gelin çiçeği olarak tercih edebilirsin. Papatyaları ilkbahar düğünlerine uygun, mavi, turuncu, fuşya, pembe, mor dekorasyon ögeleriyle kombinleyebilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Düğün organizasyonunda en yeni trendler de sana ilham verebilir. Bunun için şu yazımıza bakabilirsin: En Yeni Düğün Dekorasyon Trendleri Arasında Neler Var?

Sonbahar Temalı Düğün

Sonbaharın sembolü dökülen yaprakları düğününe taşıyarak ufak bir detayla mevsimin romantizmini ve kızıllığını temsil edebilirsin. Bunun için düğün dekorasyonunu hardal sarısı, tuğla rengi, kahverengi, bordo, turuncu, koyu yeşil, gülkurusu renkleriyle oluşturabilirsin. Düğün davetiyelerinden, nikah hediyeliklerine düğün mekanı süslemesinden gelin aksesuarlarına kadar düğünün her öğesinde sararmış yaprak figürünü kullanabilirsin.

Sonbahar düğün temaları hakkında daha fazla bilgi ve öneri için şu yazımıza da göz atabilirsin: Sonbahar Düğünleri İçin Tema Önerileri

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Kış Temalı Düğün

Göz alıcı bir mevsim, iç ısıtan ortamlar ve görkemli dekorasyonlar… Görsel açıdan zengin kış düğünleri son yıllarda çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Gri, bej, altın rengi, beyaz, vizon, siyah, kırmızı tonlarını kullanabileceğin düğünde topladığın kozalakları masalara yerleştirebilir, çam figürlerini davetiyende ve düğün pastanda kullanabilirsin. Tarihi bir köşkün ya da yalının bir odasında, düğün salonlarında ya da restoranlarda kış temalı düğün yapabilirsin. Kış bahçelerinde de doğayla iç içe ama sıcak bir düğün tasarlayabilirsin.

Kış bahçesi düğünleri için mekan önerileri almak istersen şuraya bakabilirsin: Düğününüzü Kış Bahçesinde Yapın

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Gelinliğinin üstüne kıra kürk, şal veya bolero alabilir, saçlarında kar tanesi saç aksesuarlarını kullanabilirsin. Kış düğününde kullanabileceğin alternatif aksesuar fikirleri için şu yazımızı incelemek isteyebilirsin: Kış Düğünü İçin Gelin Aksesuarları

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Renge Göre Düğün Teması

Düğün temanı illa bir çiçekten ya da doğadan almak zorunda değilsin. Elbette sevdiğin rengi düğün konsepti olarak seçebilirsin ya da düğünü yapacağın mevsime uygun renkleri tercih edebilirsin.

Gökkuşağı Düğün Teması

Renk demişken gökkuşağını es geçmek olmaz. Rengarenk bir düğün olsun istersen gökkuşağının tüm renklerini düğününde kullanabilirsin. Düğün mekanının süslemeleri, düğün davetiyen ve düğün pastan bu konseptte öne çıkacak.

Gökkuşağı temalı düğünler için daha fazla bilgi istiyorsan şunu da şuraya iliştirelim: Gökkuşağı Temalı Düğünler

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi? yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Sinema Temalı Düğün

Belki ilk gittiği filmi unutamayan, belki de akşamları oturup film izlemeye doyamayan çiftlerdensiniz. Sinema bizim ortak tutkumuz diyorsanız sinema temalı düğünleri deneyebilirsin. Düğün konseptleri sana hep aynı geliyor ve değişik düğün konseptleri arıyorsan bu temalar ilgini çekebilir. İster sinemaya ait kriket, film rulosu, popcorn gibi ögeleri düğün dekorasyonunda kullanabilir, istersen sevdiğin filmleri düğün teması olarak seçebilirsin.

Sinema temalı düğünler detaylı bilgi almak istersen şuna da göz atabilirsin: Sinema Temalı Düğünler

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Sinema düğün temasını seçen, Düğün.com çiftlerinden Yonca ve Hakan'ın düğün hikayesine göz atmak istersen diye de şunu şuraya bırakalım: Sinema Temalı Bir Düğün ve Filmin En Güzel Sahnesinde Yonca ve Hakan

Star Wars Temalı Düğün

İlginç düğün fikirleri denince ilk akla gelen Star Wars temalı düğün olabilir. Cem Yılmaz bu temayı “iki dakika sonra Darth Vader amcasının elini öper” diye özetlese ya da artık bayatladığını düşünsen de özellikle yurtdışında güzel örnekleri var. Star Wars’un hayran olduğun karakterlerini davetiyende, düğün pastanda kullanabilir, arkadaşlarından Darth Vader olmalarını rica edebilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Harry Potter Temalı Düğün

Yuvarlak gözlüklü o küçük çocuk Danniel Radcliffe bile evlenecek yaşa geldiğine göre Harry Potter kitapları ve filmleriyle büyüyen şimdinin gençleri için Harry Potter konseptli düğün neden olmasın ki? İlginç düğün konseptleri arasında yerini alabilecek bu temada bir düğünün dekorasyonunda asa, “snitch” ve süpürgeleri kullanabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

The Great Gatsby Temalı Düğün

Değişik düğün fikirleri arıyorsan, 1920’lerin göz kamaştırıcı partilerini izlerken içinde olmayı arzu ettiysen düğünü The Great Gatsby temalı yapmaya ne dersin? Moda dünyasına da esin kaynağı olan 1920’lere ait bir vintage gelinlik, ışıltılı aksesuarlar ve düğün dekorasyonu ile izlerken hayran kaldığın dönemi sevdiklerinle birlikte yaşayabilirsin.

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Bisiklet Temalı Düğün

Düğün için değişik fikirler arıyorsan en çok kır düğünlerine yakıştırdığımız bisiklet temalı düğün fikrine ne dersin? Özgür, sıcak, samimi, renkli... Düğünündeki herkes dekorasyonu incelerken çocukluğuna dönecek.

Kır düğünleri için dekorasyon önerileri arıyorsan şu yazımıza bakabilirsin: Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Kitap Temalı Düğün

Yalnızca film değil, kitap temalı düğünler de değişik düğünler arasında. İster en sevdiğin kitaba ait öğeleri dekoruna yansıt istersen kitapları dekoratif olarak kullan. Birkaç kitap yeterli değil diyorsan kütüphane temalı düğün fikirleri için şuraya bakabilirsin: Kütüphane Temalı Düğünler

yoksa siz hala düğün temanızı seçmediniz mi?

Düğünün için alternatif fikirler arıyorsan bu temaları sana ilham vermesi için hazırladık. Sıraladığımız bu temalardan birini seçerek düğünü ikiniz için daha özel hale getirebilirsin.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

9 Yorum

Kadir

Düğün Tarihi: 01.06.2018


Merhabalar 7 ayda düğün yapacağız ama insanların düşüncelerinde kalıcı birşeylerin kalmasını istiyoruz kır düğünü yapacağız masalara girişlere yada siz nasıl bir fikir verebilirsiniz davetiye olarak da organizasyon olarak neler önerebirsiniz?

Düğün.com

Düğün.com
Kadir Bey Merhaba. Kır düğünü dediniz, gönlümüzü fethettiniz :) Biz kır düğünlerine en çok, ahşap detayları yakıştırıyoruz. Masa üzerilerinde boydan boya çiçek ve dallarla hazırlanmış doğal runnerlar, ahşap suplalar, cipso veya kır çiçekleri hoş süslemeler olarak karşımıza çıkıyor. Dilerseniz masaları rengarenk çiçeklerle de donatabilirsiniz. Ayrıca son zamanların trendi bahçe dekorasyonunda salıncaklara ya da sepeti çiçekli bisikletlere de yer verebilirsiniz. Daha fazla fikir için Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizi de mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Kır düğününe yakışır bir davetiye istiyorsanız, çiçek desenli ya da zarfı kraft kağıttan tasarlanmış modellere yönelebilirsiniz. Eğer İstanbul'da oturuyorsanız makalemize de mutlaka göz atın. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla

Beyza Aybike

Düğün Tarihi: 17.06.2016


Merhaba bisiklet ve barbie temalı bir organizasyon yapmak istiyorum. Nişandan düğüne kadar aynı konsept üstünden gitmek istiyorum nelerden fikir edinebilirim tesettür gelinlik tercih edeceğim nasıl model olmalı bu konsepte göre. Teşekkür ederim şimdiden


yasemin ersöz

Düğün Tarihi: 03.02.2016


Merhaba, bizde kır düğünü yapıyoruz zeytin ağaçları arasında sıkıntım ise beyaz tiffany sandalyeler için ellerinde yalnızca siyah sandalye minderi olması. Aklımdaki tema turkuaz jüt kumaşı ve beyazdan oluşan süslemelerdi ama siyah minderler tamamen alakasız oldu şu andaki temayla. Bu minderlere uygun olarak öneriniz olabilirmi? Siyah turkuaz ve beyaz ya da siyah somon beyaz mı?


Ayşe yücel

Düğün Tarihi: 19.12.2015


Merhaba.Çok taşlı bir gelinliğe nasıl bir konsept gider sizce ? Ağır bir gelinlik.Ama değişik bi fikir arıyorum düğün için

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ayşe, Eğer gelinliğin gösterişli bir modelse düğün teması olarak ihtişamlı bir tema öneriyoruz. Mesela masa süslemelerini taşlı mumlardan seçebilir, renk olarak altın rengi ya da parlak grilerden faydalanabilirsin. Davetiyeni varaklı modellerden seçmelisin ki davetlilerin gösterişli bir düğüne hazırlıklı olsun. Düğününü ise kır düğünü yerine havuz başı veya otel düğünü konseptinde yapmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

melek inceler

Düğün Tarihi: 27.06.2015


hepsi çok hoş bende kendi organizasyonumu kendim yapacagım bunlardanda fikir edinecegim tabiki:) herkesin gönlüne göre olması dileğiyle ... melek


Melek İNCELER

Düğün Tarihi: 22.04.2015


muhteşem detaylar çok beğendim bizde organizasyoncu olarak deniz temalı yapacağız...adeta bizi anlatsın istiyoruz fikir ve temalarınız başarılı :) saygılar


Merve Poyraz

Düğün Tarihi: 07.02.2015


Merhaba, düğünümüz mayısta İzmir Narlıdere'de deniz kıyısında bir kır düğünü olacak.yerler çim ve mekanda ağaçlar var. Deniz ve bahar temaları arasında kaldım,ikisini mekan dekorasyonunda nasıl birleştirebilirim veya birleştirebilir miyim? çünkü mayıs bahar ayı ve deniz kenarında olacak ikisi de olsun dedim :) şimdiden teşekkürler...

M

Merve
Merhaba , Narlıderede nereyi tuttunuz , bizde arıyoruz ama henüz bulamadık.

  Cevapla

Hilal&Mert

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Hepsi çok güzel. Kararsız kaldım :)


Naciye Salihler

Düğün Tarihi: 26.05.2014


Merhabalar Ceyda hanım, benim sıkıntım düğünüm deniz kenarında marinada çim alanda yapılacak, ancak gelinliğimde ortam uymaktan hayalimdeki gelinliği aldım. Hayalimdeki gelinlikte 2-3 metre kuyruğu olan ağır salon gelinliği.. düğün mekanında renklerden kaçındım, beyaz süsleme olsun dedim, düğün mekanını gelinliğime uydurabilmem için ne yapabilirim. Şimdiden çok teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Sevgili Naciye Hanım, Çim alanda 2-3 metrelik bir kuyruğu taşımak için önerilerim olacak. Birincisi, mekana giriş ve nikah seremonileri tamamlandıktan sonra kuyruğunuzu kısaltmak için terzinizden yardım isteyin. Beyaz bir kopça yardımıyla gelinliğinizin kuyruğunu eteğinize tutturarak kısaltabilirsiniz. İkinci önerim kesinlikle dolgu topuklu bir ayakkabı giymeniz yönünde. Ağırbaşlı bir gelinliği babet gibi düz ayakkabılarla giymek uygun olmayacaktır. Düğün mekanını gelinliğinie uydurmak içinse dantel desenli pastalar, kollu şamdanlar ve beyaz güller gibi asil dekorasyon ögeleri kullanabilirsiniz. Çim alanın üzerine dans etmek için kurulacak bir platform, maliyeti arttırsa da düğününüzde rahat etmenizi sağlayabilir. Mutluluklar :)

  Cevapla