Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Düğün mekanını seçtin! Şimdi, sıra düğün hazırlıklarının en heyecanlı ve önemli ikinci aşaması olan gelinlik seçiminde. Sana ufak bir tüyo; Düğün mekanın belli ise gelinlik seçimini avantaja dönüştürebilirsin. Nasıl mı? İşte tam da bu yüzden okumaya devam etmelisin!

Otel Düğünü

Otel düğünleri ihtişamlı, parıltılı, biraz abartılı ve bol çiçekli organizasyonlar olur. Hatta biraz kusursuzluğun resmidir. O nedenle sen de seçtiğin gelinlik ile en az otelin kadar göz alıcı olmalısın. Otelde yapacağın düğün için uzun kuyruklar, prenses kesim gelinlik modelleri, işlemeli kumaşlar, bir prensesin takacağı uzunluktaki duvaklar, abartılı topuzlar, taçlar gibi yapacağın tüm seçimler bu düğün mekanı için biçilmiş birer kaftandır. Eh tüm bu açıklamalardan sonra kusursuzluğu yansıtacağın gelinliğini balo tipi gelinlik modelleri arasından seçmeni öneriyorum.

otel_gelinlik - Otel düğünleri için kabarık gelinlik modelleri ve öneriler

Tarihi Mekan Düğünü

Tarihi mekanlar, dokuları olan ve tarih kokan düğün mekanlarıdır. O yüzden düğün temandan gelinliğine, gelin ayakkabından saçına kadar bir bütün olacak şekilde seçimler yapmalısın. Mesela gelinliğini, eski zamanları andıran vintage görünümlü modern gelinlik modelleri arasından tercih edersen, zarif ve asil bir gelin olursun, tıpkı mekanın gibi… Düz veya A kesim gelinliğinin yakasını kayık yaka, kumaşını ise dantel kumaştan tercih etmeni öneriyorum.

vintage_dugun_gelinlik - Tarihi mekanlarda evlenecek gelinlere vintage gelinlik modelleri

Kır Düğünü

Uçuş uçuş, hareketli, ipek şifon, organze veya tül gibi sen hareket ettikçe tüm hareketlerine uyum sağlayan hafif kumaşlar ile tüm gece ışıldayacağını düşünüyorum. Kesiminde ise A, düz, tam veya yarım balık gelinlik modelleri tercih edersen hem çim alanda hem de davetliler arasında daha rahat edeceğini göreceksin. Eh balo tipi bir gelinlik giyip masalar arasından geçerken davetlileri rahatsız etmek istemezsin değil mi?

kir_yarim_balik - Kır düğünü gelinleri için yarım balık gelinlik modelleri

Sosyal Tesis Düğün Mekanı

Sosyal tesis mekanları gösterişten uzak sade ve nezih atmosferlerin olduğu düğün mekanlarıdır. Bu mekanda bol taşlı bir model giymek yerine, dantel kumaşlı, truvakar veya uzun kollu, v veya illüzyon yaka, düz veya A kesim gelinlik modellerini tercih etmelisin. Ya da tarzına uygun gelinlik modellerini inceleyerek de seçim yapabilirsin.

sosyal_tesis_gelini_26_12_14 - Sosyal tesislerde düğün yapacak gelinlere A kesim gelinlik modeli örnekleri

Kulüp ve Davet Alanları Düğün Mekanı

Kulüp ve davet alanları için benim aklıma ilk gelen seksi gelinlik modelleri oluyor. Çünkü bu mekanlarda sizden beklenen hanım hanımcık gelin olmanız değildir. Kendinden emin ne istediğini bilen gelin olmanızı ve sırt dekoltesi bol olan sıradışı bir gelinlik giymenizi öneriyorum. Tabii vücut tipine uygun gelinlik modellerine de bakmayı sakın unutma!

davetler_seksi_gelinlik - Kulüp davet alanlarında düğün yapan gelinler için seksi gelinlik modelleri

Restaurant Düğünü

Restaurant düğünleri için sade gelinlik modellerini önereceğim. Çünkü diğer mekan düğünlerine göre daha küçük çaplı kutlamaların yapıldığı mekanlardır restaurant düğünleri. Hareketlerinizi sınırlamamak için, düz veya denizkızı formunda saten, ipek saten veya dantel kumaşlardan bir gelinlik tercih etmelisiniz.

restaurant_gelinlik - Restaurant düğünü gelinlerine şık ve sade gelinlik modeli önerileri

Nikah Sonrası Yemeği

Nikah sonrası yemekleri küçük gruplar halinde gidilen veya çok yakınların davet edildiği organizasyonlardır. Bu mekanlarda fazla hareket etmeyeceğin için oturduğunda kırışmayacak dantel, ipek şifon, eğer kış gelini olacaksan krep kumaş ve düz, balık, yarım balık, A kesim gelinlik modelleri tercih etmelisin. Mesela sana ilk önerim dantel gelinlik modelleri arasından düz kesim olanlar, ikinci önerim ise midi veya mini boy gelinlik modelleri olur.

nikah_gelinlik - Nikah sonrası yemeğinde giyilebilecek dantel gelinlik modelleri

Tekne Düğünü

Bir kere mekanın sabit bir yer olmayacağı için gelinlik seçiminde rahatlık ve hareket kabiliyetinin en yüksek düzeyde olabileceği gelinlik modeli seçmelisin. Kumaş olarak ipek şifon veya tül gibi hafif kumaşlar seçmeni öneririm. Gelinliğin ise kesinlikle mini veya düz kesim, tarlatan gerektirmeyen bir model olmalı ki ayağına dolaşmasın teknede…

teknede_kisa_gelinlik - Tekne düğünlerinde kullanılabilecek en güzel kısa gelinlik modelleri

Bonus

Tüm mekanlara uygun gelinlikleri tek tek sıraladıktan sonra ünlü modacı Esin Arıcan'dan gelinlik seçme tüyolarını mutlaka dinlemenizi öneriyorum!

Tam 467 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

M Mehtap

makalenin videoyla desteklenmesi çok iyi olmuş, sorularımıza cevap bulabiliyoruz teşekkürşer

ŞS Şule Sakin

gelinlikten şıklık sadelikten geçiyor bence

HD Hilal Dırak

ben aldı şimdi gelinlik geldi bi giydim üstüme mükemmel oldu tavsiye ederim