Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İşte sana en keyif alacağın dönem. Tecrübeli bir gelin olarak söyleyebilirim ki tavsiyelerimi dinlersen gelinlik seçme dönemi senin için de harika geçecek. Vücut tipini biliyor ve gelinlik modeli seçimini vücut tipine göre yapıyorsan zaten gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli işini çoktan kaptın demektir. “Bunlardan hiç haberim yok” diyorsan işte sana gelinlik seçiminde püf noktalar! İşini kolaylaştıracak 3 altın kuralı açıklıyorum.

Kural 1: Vücut Tipi

Gelinliğinin üzerinde harika durması için inan bana Elle Macpherson gibi “Bayan Vücut” lakabına ihtiyacın yok. Gelinlik modeli seçerken vücut tipine göre seçim yap yeter. Bu seçimi yapmak ise çok kolay. Çünkü toplamda zaten 4 ana vücut tipi var. Seninkini öğrenip ona uygun gelinlik modellerinden birini seçtikten sonra yakışmaması için hiçbir sebep yok! Muhteşemliğine atacağın ilk adımı vücut tipine uygun gelinlik seçerek başlayalım.

rb6gphzspzlkknyv - gelinlik alırken nelere dikkat edilmeli

Kural 2: Hazır Dikim mi, Diktirmek mi?

Moda dilinde Pret –a porter (hazır giyim) ve tailor made (özel dikim) olarak adlandırılan tasarımlar gelinlik seçiminde de bitmeyen çekişmelerine devam ediyor. İster tasarımcıların zamansız koleksiyonlarından bedenine göre olanı seç, istersen de o tasarımcıların tasarladıkları modelleri diktir. Seçimini etkileyen unsurlardan olan zaman ve bütçe faktörünü de hesaba katmayı unutmadan şimdi karar vermelisin. Gelinliğini hazır almak mı diktirmek mi?...

afsj35y4cpcnz7xa - gelinlik alırken nelere dikkat edilmeli

Kural 3: Düğün Mekanına Göre Gelinlik

Kural 3’ün hakkını verebilmek için iki adım önce anlattığım “Düğün Mekanı”nı seçmiş olman gerekiyor. Mesela ihtişamlı bir otel düğünü için sana önerim kabarık gelinlik modeli olurken, kır düğünü için gelinlik kumaş seçimini şifon kumaştan tasarlanmış gelinlik modellerinden seçmeni tavsiye edeceğim. Şimdi hazırsan “Düğün mekanına uygun gelinlik nasıl seçilir?” açıklıyorum.

1w5cycrvsclapri6 - gelinlik alırken nelere dikkat edilmeli

Oldukça yol kat ettiğin için artık evleneceğini duyurmanın zamanı geldi. Bil bakalım bu aşamada sana kim muhteşem bir öneri sunacak. Tabii ki Düğün.com! Peki öneri ne merak ediyor musun? Cevabın evetse bir sonraki aşama için tıkla!

Tam 467 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

NE Narin Elmasyan

aklınız karışıksa muhakkak galerilere bi göz atmalı. sağlıklı fikirlerle iletişime geçmek hem zamandan hem maliyetten tasarruf demek gerçekten.

E Eda

düğün mekanı beli olunca harekete geçilmesi önemli bi nokta. kararlar çok değişken olabiliyor