Sivas Düğün Salonları

Sivas'taki birbirinden güzel ve uygun fiyatlı düğün salonlarını hemen incele! Beğendiğin salonlardan fiyat teklifi almayı da unutma.

Sivas Düğün Salonları

Sivas’ta da diğer illerde olduğu gibi en sık tercih edilen mekanların başında düğün salonları geliyor. Hemen hemen her ilçede bulunmaları ve uygun fiyatlar talep etmeleri çiftleri cezbediyor.

Sivas düğün salonlarının kapasiteleri 400 kişiden başlıyor ve bu rakam gittikçe artıyor. Yani oldukça kalabalık düğünler için bile uygun düğün salonu bulabiliyorsunuz.

Düğün salonları, çoğunlukla kapalı balo salonlarında hizmet veriyorlar. Ancak bazılarının bahçe, teras gibi açık alanları da bulunuyor. Bu alanlar daha çok davetlilerin hava almak için kullandığı bölümler oluyor. Bazı düğün salonlarında ise kokteyl alanı o kadar değerlendirilebiliyor.

Sivas düğün salonlarının büyük bir kısmında davetlilere sadece atıştırmalıklar sunulurken, bazılarında yemek servisi de yapılabiliyor. Bunun için mekanla önceden görüşmenizde fayda var. Yemekli menülerde; ordövr tabağı, ara sıcak, ana yemek ve tatlı sunumu yapıyorlar.

Düğün salonlarının sundukları pakette; süsleme, fotoğraf çekimi, video kayıt, DJ, canlı müzik, ses ve ışık sistemleri, hazırlık odası, maket pasta gibi birçok hizmet bulunuyor. Bunlara ekstra olarak talepleriniz olursa, onları da mekan yetkilileriyle paylaşabiliyorsunuz.

Mekanlarda davetlilerinizin kullanabileceği otoparklar da bulunuyor. Kendisine ait otoparkı olmayan düğün salonları ise bunun için çözüm üretebiliyor. Davetlilerin park yeri aramakla vakit kaybetmemesi açısından bu önemli bir detay.

Sivas’ta Düğün Salonu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sivas’ta düğün salonlarıyla görüşmeye başlamadan önce mutlaka davetli sayınızı netleştirmelisiniz. Sayı netleştikten sonra görüştüğünüz mekanların kapasitesinin bu rakamla eşdeğer olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde davetlileriniz dar bir alanda rahatça eğlenemez ve kötü bir ortam oluşturmuş olursunuz.

Düğün salonları genelde kapalı alanlarda hizmet verdiklerinden dolayı o alanın ferah olması çok önemli. O nedenle Sivas düğün salonlarının yüksek tavanlı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca salonun kolonsuz veya az kolonlu olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. Çünkü bazı salonlardaki kolonlar, davetlilerin görüş açısını etkilediğinden dolayı problem yaşanabiliyor.

Düğün salonlarının konumu da çiftler için çok önemli. Ailenizin ve diğer yakınlarınızın ikamet ettiği bölgeye yakın bir noktadaki mekanlarla görüşmeniz en mantıklısı olacaktır. Özellikle yaşı büyük davetlileriniz yollarda zorluk çekebilirler.

Sivas’taki düğün salonlarıyla görüşürken, süsleme alternatifleri olup olmadığını sormalısınız. En azından size renk seçenekleri sunmaları bile tarzınıza yakın bir süsleme yapılmasına olanak sağlayabilir.

Sivas Düğün Salonu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sivas’ta düğün salonları, çiftlere genelde toplam bir rakam sunuyor. Yani düğünle ilgili ihtiyacınız olan hizmetleri bir pakette topluyorlar ve bu pakete toplam bir fiyat veriyorlar. Eğer yemekli organizasyon yapmayı planlıyorsanız, o zaman durumlar değişiyor. Seçtiğiniz yemek menüsünün içeriğine göre kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Menüdeki ana yemeğin kırmızı mı yoksa beyaz et mi olduğuna göre fiyatlar artıp azalıyor.

Düğün yapacağınız tarih de fiyatları büyük oranda etkiliyor. Kış düğünleri yazın yapılanlara göre çok daha uygun fiyatlı oluyor. Aynı şekilde hafta içi yapılan düğünler de hafta sonundaki organizasyonlara nazaran daha indirimli fiyatlarla sunuluyor.

Sivas düğün salonlarından talep ettiğiniz ekstra hizmetler, ayrıca ücretlendiriliyor. Mesela düğün paketinin dışında orkestra talebinde bulundunuz diyelim. Orkestra için ayrı bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Mekanların süslemeleri de fiyatları etkiliyor. Her düğün salonunun standart süslemeleri oluyor. Bunun dışında masalara şamdan, gelin yolu, gelin takı gibi talepleriniz olursa ekstra ödeme yapmanız gerekebiliyor.

Sivas düğün salonlarından net bir rakam almak isterseniz, mekanların sayfalarındaki formu doldurarak kendilerine ulaşabilirsiniz.

Tüm İlçeler Düğün Salonları

Tüm Şehirler Düğün Salonları

Sivas Düğün Salonları - Sıkça Sorulan Sorular