Elma Vücut Tipi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Biraz kalın bir bele ve neredeyse bel ölçün genişliğinde kalça yapısına sahipsin. O halde sen elma vücut tipinde bir gelin adayısın. Peki, nasıl bir gelinlik giyeceğine karar verebildin mi? Eğer hala kuşkuların ve henüz cevaplanmayan soruların varsa gel beraber vücut tipini tanıyıp uygun gelinlik modelini seçelim.

Elma Vücut Tipi Nedir?

Geniş omuzlar, dolgun ve büyük göğüsler, kalın bir bel ile düz bir kalça yapısı elma vücut tipi nedir sorusunun cevabıdır. En önemli özelliği kalın bel ile karın çevresi ve neredeyse bel genişliğinde kalça yapısına sahip olmasıdır. Elma vücut tipinde göğüs, bel ve basen bölgesi ölçüleri birbirine oldukça yakındır. Dikkat çekilmesi gereken bölge ise tartışmasız ince ve düzgün bacaklardır.

bboqtwnh17koicwi - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Elma Vücut Tipi Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Aynaya baktığında sütun gibi ince bacaklar, kalçalarının squat hareketine fazlasıyla ihtiyacı olduğunu düşündürecek kadar düz bir kalça ve kalça genişliğinde bir bel görüyorsan sen elma vücut tipinde bir kadınsın demektir.

Baştan söylemek isterim ki mini etekler en favori kıyafetin olmalı. Mini etek senin kadar hiçbir vücut tipine yakışmaz. Hatta üst tarafına dökümlü gömlekler, yırtmaçlı, mini ve kalem etekler senin favorin olmalı.

whm4a4hay4lqp4ff - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Elma Vücut Tipinin İdeal Ölçüleri

İdeal vücut ölçüsünün 90 60 90 olduğunu düşünerek elma vücut tipinin ideal ölçüleri aşağıdaki gibidir diyebilirim.

Göğüs: 94
Bel: 78
Kalça: 88

Elma vücut tipinin en büyük özelliği karın bölgen ile kalçalarının ölçülerinin birine çok yakın olmasıdır. Zayıf da olsan şişman da bu oran değişmez. 94-70-82 de olabilirsin, 98-78-88 de... Vücudunun en ihtişamlı kısmı bacakların ve göğüslerin bunu aklından çıkarma yeter.

Elma Vücut Tipine Uygun Gelinlikler

Elma vücutlar nasıl gelinlik giyinmeli? Gelinlik seçerken dikkat çekeceğimiz iki bölgen var. Biri güzelliğini vurgulayacağımız göğüslerin, diğeri ise muhteşem incelikteki bacakların. Kamufle etmemiz gereken yerin ise bel bölgen.

Sivri ve Sert Yakalar

İster normal hayatında olsun istersen de gelinlik seçiminde olsun V yaka senin imzan olmalı. Boyunu uzatmak istediğin kadar derinlik vermelisin. –V yaka boyu ve boynu daha güzel gösterir. – Tabi doz önemli! Fazla derinlik verdiğinde göğüslerinin olması gerektiğinden çok dikkat çekeceğini de hesaba katmalısın. Her an açılacakmış gibi duran dekolte bölgesi ile pek de rahat edemeyebilirsin. Önerim göğüslerinin bittiği noktanın tam ortasıdır. Yuvarlak yakalardan ise mümkün olduğunca uzak durmalısın.

ldd7e94h4dpqxohm - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

İncelen Beller

Elma vücut grubundakilere zayıflama önerilerini dikkate alıp mümkün olduğunca spor yapmalısın tabii ama o günlük bir beden küçük bir bele sahip olmak için korselerden faydalanabilirsin. Dolgun göğüslere sahip olduğun için şanslısın çünkü toparlayıcı korseler belini tek beden inceltse bile göğüslerinin büyüklüğü sayesinde daha ince görünecek.

jxbnavmzylflmzcx - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Göğüslerini belirginleştirirken belini inceltmenin bir yolu da hemen göğüslerinin altından başlayan alanda kemer ya da sımsıkı drapelerle çerçevelenerek bel oyuntun varmış gibi illüzyon yaratan gelinlik modellerini tercih etmek olabilir. Bu bölgede kalın ve daha sıkı, tok kumaşları tercih edersen daha güzel görüneceğinden emin olabilirsin.

azr6fb6z4snmr0mw - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Yırtmaçlı Modeller

Senin gelinlik eteğin kesinlikle Helen tipi ya da yırtmaçlı kesimler. Hatta bel bölgesini kapatmak için korse kullanmalı ve Helen modelini tercih etmelisin. Helen tipi olarak adlandırdığımız gelinlikler düz kesim gelinlik modelleri ile aynı ismi taşır. Özellikle ipek şifon ve şifon gibi uçuşan kumaşlardan tasarlandığında elma vücut tipi için en harika gelinlik modeli olacaktır..

Ve yırtmaçlar. İşte seni muhteşem mertebesine ulaştıracak etek kesimi. Kare ya da küçük bir V yaka, bel bölgesi tamamıyla toparlanmış ve belden aşağısı şifon kumaşla gizemli yırtmaç verilmiş bir gelinlik düşün. Böyle bir gelinlikle romantik olabileceğin gibi, üst bedeni dökümlü etek kesimi ise balık ya da yarım balık yırtmaçlı gelinlik modeli ile de harika olacaksın.

hcphkntbokfhqwmk - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Elma Vücut Tipindeki Ünlüler

Dolgun göğüslü dar kalçalı ünlüler arasında Kate Winslet, Drew Barrymore, Catherine Zeta Jones, Elizabeth Hurley ve Angelina Jolie elma tipi vücuda sahip ünlüler arasında ilk sıralarda yer alır. Hatta dikkat edersen bu kadınlar gittikleri tüm kırmızı halılarda dikkatleri ya dolgun göğüslerine ya da muhteşem bacaklarına çekerler. Angelina Jolie’nin dikkat çekmeye çalıştığı ve alay konusu olduğu bir kırmızı halı fotoğrafı bile vardır.

lsu2k6vrhrflywrl - elma vücut tipi hakkında bilmen gereken her Şey

Şimdi Sıra Sende, Haydi, Sor!

Şunu çok iyi bilmeni istiyorum ki vücut tipine uygun gelinlik seçtiğinde kusur olarak gördüğün hiçbir ayrıntıya gözün takılmayacak. Makalede dikkat çektiğim bölgelere uygun seçim yapmanı öneriyorum. Fakat yine de aklında kalan bir gelinlik modeli varsa o modeli nasıl giyeceğini bilmiyorsan makale altına yorum bırakabilirsin. Mesela “Elma tipli vücuda sahibim ama yine de balık kesim gelinlik giymek istiyorum karnımı nasıl kamufle etmeliyim?” gibi. Haydi, sorularını yaz bana…

Şehrindeki 476 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (12)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Derya Çal

Benim vücut tipim de elma fakat kalçam da düz bir kalça değil basen yok ama kalçam da büyük sayılabilir... Bu şekilde a kesim gelinlik alt kısmı balık değil de kabarık bir model seçmem uygun olur diye düşünüyorum bir öneriniz var mıdır?

D Düğün.com

Merhaba Derya, Elma vücut tipinin en büyük özelliği karın bölgesi ve kalça ölçülerinin birine çok yakın olmasıdır. Zayıf da olsan şişman da bu oran değişmez. 94-70-82 de olabilirsin, 98-78-88 de... Elma vücut tipinde göğüsler ve üst beden al bedene göre daha geniş olduğu için benden kabaran bir prenses kesimdense kesinlikle A kesimi öneriyoruz. A şeklinde aşağıya inan etek kesimi üst bedenle ile birlikte bakıldığında daha uyumlu görünecektir. Kısacası doğru yoldasın!

FB Figen Butkani

Benim göğüs 90 bel 74 basen 94 balık model gelinlik nasıl olur acaba

D Düğün.com

Merhaba Figen, Ölçülerine bakacak olursak sen de elma vücut tipinde bir gelin adayısın. Gelinlik seçerken dikkat çekeceğin iki bölgen var. Biri güzelliğini vurgulayacağın göğüslerin, diğeri ise muhteşem incelikteki bacakların. Kamufle etmen gereken yerin ise bel bölgen. Düğün günü bir beden küçük bir bele sahip olmak için korselerden faydalanabilirsin. Dolgun göğüslere sahip olduğun için şanslısın, çünkü toparlayıcı korseler belini tek beden inceltecek olsa bile göğüslerinin büyüklüğü sayesinde belin daha ince görünecek. Bütün bunları göz önüne aldığımızda balık model gelinlik tercih edebilirsin gibi duruyor. Balık Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! yazımızı mutlaka okumanı tavsiye ederiz. İçine en çok sinen kesimi bulmak için mutlaka hepsini dene. A kesim, prenses, düz, balık... Hangisi ile kendini daha güzel ve rahat hissedersen o kesimdeki modellere yönelebilirsin. Böylece neyin sana yakıştığını da gözlerinle görmüş olursun.

ŞT Şeyma Tonguç

Benim sırtım etli ve omuzlarım iri ben nasıl bir üst model tercih etmeliyim gelinlikte

D Düğün.com

Merhaba Şeyma, Eğer evlendiğin mevsim ve mekan uzun kollu gelinlik giymene izin veriyorsa sana dantel veya transparan kumaştan tasarlanmış bir gelinlik giymeni tavsiye ediyorum. Truvakar kol da omuzlarını toparlayacaktır. Uzak durman gerekenler arasında straplez ve düşük omuzlu gelinlikler geliyor bunu sakın unutma. Sırtın içinse sırtı kapalı veya damla kesim dekolte tercih edebilirsin. kapalı sırt tercih edeceksen kayık yaka veya V yaka gelinlik modelinin de harika duracağına eminim.

A Aleyna

Benim belim ince omuzlarim normal genislikte hafif kalcalarim var ve gogus bedeni 75. Nasil bir model tercih etmeliyim. A tipi dantel kol dusunuyordum sizce uygun mu

D Düğün.com

Merhaba Aleyna, Pek ayrıntılı yazmamışsın ama göğüs bedenin, ince belin ve hafif kalçam var dediğin için senin armut vücut tipinde olduğunu düşünüyorum. Eğer vücut tipin gerçekten armut vücut tipindeyse A kesim gelinlik kesinlikle sana çok yakışacaktır. Dilersen buradan sana önerilerimizi inceleyebilirsin. Armut vücut tipinden başka bir vücut tipinde olduğunu düşünüyorsan da buradan vücut tipini öğrenebilirsin.

D Didee

Merhaba, benim vucut tipim elmaya yakin sanirim omuzlarim yuzdugum icin oldukca genis ancak goguslerimde kucuk, belim ince degil malesef ama bacaklarim muazzam ince kalcamda spor yaptigimdan cok duz degil. Sirtimi begenmiyorum bu yuzden saclarimi acik tercih edecegim. Gelinlik konusunda ise muhtesem kararsizim. Helen stilini begenmedigim icin ?? daha da artiyor. Tavsiyeniz ne olur. Balik model olur mu? Yoksa cuval gibi mi durur

D Düğün.com

Merhaba Dide, Omuzların geniş olduğu için omuzlarını daha da ortaya çıkartacak olan kayık yakadan uzak durmalısın. Göğüslerin küçük olduğu için derin V yaka ile harika bir görünüm yakalayabilirsin. Balık model gelinlik modeli özellikle V yaka uzun kollu tercih edebilirsin. Sana tavsiyem deneyerek seçimini yapman. Hiç beğenmediğin bir model bile üzerine giydiğinde harika durabilir.

TNE Tuğba Nur Erkul

Merhaba benim bel bölgem çok geniş ve bu beni çok rahatsız ediyor. Boyum 1.63 kilom 53. Nisanda düğünüm var ve ben prenses model gelinlik düşünüyorum. Nasıl olur sizce? Ve bel bölgemi nasıl kapatabilirim?

D Düğün.com

Merhaba Tuğba Nur, Bel bölgeni inceltmek için prenses kesim gelinlik tercih edebilirsin. İçine bir de korse giyersen daha da ince görüneceğine emin olabilirsin. Fakat gelinliğinin altına mutlaka yüksek topuklar giymelisin.

S Seda

Meraba benim goguslerim kucuk bel bolgem kalin gobegim var biraz kalcam biraz cikik kilo vermeye calisiyrm ama cok zor vriyrm yakinlarda sözüm olucak soz kiyafeti ve gelinlik onerirmisiniz nasil bisey aliyim tesekkurler.

ZK Zeliha Karadeniz

Merhabalar benimde sırtım geniş goguslerım buyuk bacakların Ince tembuzda dugunum var nasıl gelinlik gıymeliyim

DS Dilber Savaş

iyi günler benim şuan gögüs 106 bel 92 karın 107 basen 111 kollarımda iri tombul ve tesettürlüyüm yazınızı okudum dekolte ve yırtmaç tercih edemem hayalim prens model ama bilmiyorum beni zarif gösterir mi yardımcı olursanız sevinirim

AK Ayşenur Kılıç

boyum 1,60 bel bölgem 74 kalça 91 göğüs 80 ve yazınızdaki gibi ince bacaklara ve geniz omuzlara da sahip olduğum söylenemez pek nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim yardımcı olursanız çok memnun olurum :)

DS Dilber Savaş

Cevab veriyorlar ya

B Bahar

Merhaba ben gelinligimi aldim kendimi cok kilolu ve cirkin hissediyorum gogus olcum 100 bel olcum 80 ve kalca olcumde 103 ve yaka kollari tul A kesim bi gelinlik aldim ama daha ince gorunebilmemin bi caresi var mi acaba tesekkurler simdiden

A Adana'da​

Merhabalar benim belim 75 cm kalçamda 93 ben ne vücutluyum yardımcı olurmusunuz

D Düğün.com

Merhaba, Sadece bel ve kalça ölçüsünden hangi vücut tipine sahip olduğunun bilgisini veremiyoruz. Net bir vücut tipi söyleyebilmemiz için göğüs ölçünü de yazmalısın.