İskenderun Çardak Restaurant

50 - 150 Kişi
250 TL'den az

Dörtyol Mandarin Cafe & Restaurant

50 - 150 Kişi
250 TL'den az

Dörtyol Lotus At Çiftliği

100 - 250 Kişi
250 TL'den az

İskenderun Sinem Down Cafe

50 - 150 Kişi
250 - 500 TL

Payas Görkem Restaurant

50 - 150 Kişi
250 TL'den az

Antakya Riva Cafe & Restaurant

100 - 250 Kişi
250 TL'den az

Antakya Dionysos Şarap Evi

50 - 75 Kişi
250 TL'den az

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Hatay Söz ve Nişan Mekanları

Hataylı çiftler tarafından da söz ve nişan organizasyonları mekanlarda yapılmaya başlandı. Hem organizasyonlara katılımın çok olması hem de evde uzun sürecek bir temizlik yapmaya gerek kalmaması çiftlere cazip geliyor.

Hatay’ın birçok ilçesinde nişan mekanı bulunuyor. Tabii bu oranın Antakya ve İskenderun gibi ilçelerde daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Hatay nişan mekanlarında 50 kişiden 300 kişiye kadar davetli ağırlamanız mümkün. Zaten ortalamaya baktığımızda bir söz / nişan organizasyonuna maksimum 300 kişinin katıldığını görüyoruz.

Hatay söz ve nişan mekanlarının kapalı ve açık alanları bulunuyor. Mekanların bahçe, teras gibi alanlarını organizasyonunuz için değerlendirebiliyorsunuz. Ayrıca bazı mekanlarda yer alan açılır kapanır tavan sistemi de kötü hava koşullarına karşı tedbirli olmanızı sağlıyor.

Hatay’da nişan organizasyonlarına daha çok restoranların ev sahipliği yaptığını söyleyebiliriz. Yani geniş düğün salonlarına bakmaktan daha ziyade restoranlara yönelebilirsiniz.

Restoran gibi mekanlar, günlük yaşamda da devamlı olarak yemek servisi yaptıklarından nişan menüsü konusunda çok başarılı olabiliyorlar. Organizasyonu yemekli mi yoksa yemeksiz mi yapacağına karar veremeyen çiftler için de buraya not düşelim.

Hataylı Çiftler Neden Mekanda Nişan Yapmalı?

Mekanda söz / nişan yapmanın büyük avantajları var. Evde nişan yaparsanız yemeğinden içeceğine, sandalyesinden süslemesine kadar her detayla sizin ilgilenmeniz gerekecek. Ancak Hatay nişan mekanları bu hizmetlerin hepsini tek bir pakette sunabiliyor. Siz sadece hazırlanıyor ve mekana gidiyorsunuz.

Hatay nişan mekanları, size özel bir organizasyon ekibi tahsis ediyor. Bu ekip, organizasyonun bütün akışını belirliyor. İlk olarak hangi şarkıyla mekana gireceksiniz? Yüzükler ne zaman takılacak? Pasta kesme seremonisinin vakti geldi mi? Bunun gibi kafanızı kurcalayan soruların hepsi bu ekip tarafından yanıtlanıyor. Aynı zamanda organizasyonun başından sonuna kadar sizi devamlı olarak yönlendiriyorlar.

Mekanların birçoğu nişan masası süsleme hizmetini de kendi içerisinde hallediyor. Böylece dışarıdan bir organizasyon firmasıyla anlaşmanıza gerek kalmıyor. Nişan masası için mekanların hazır süsleme çeşitleri bulunuyor. Bunlardan birini tercih edebileceğiniz gibi tamamen size özel bir konsept oluşturulmasını da isteyebiliyorsunuz.

Nişan organizasyonunuzda davetlilerinize yemek sunumu yapabilir veya sadece atıştırmalık ikram edebilirsiniz. Özellikle yemekli organizasyonlar için Hatay nişan mekanlarını tavsiye ediyoruz. Çünkü mekanlar size özel birçok menü seçeneği sunduğundan, davetlilere ne sunacağınızı uzun süre düşünmenize gerek kalmıyor.

Hatay mekanlarından, söz / nişan tepsisi süsleme talebinde bile bulunabiliyorsunuz. Konseptinize uygun bir tepsi modeliyle karşınıza çıkıyorlar!

Hatay Söz ve Nişan Mekanlarının Fiyatları

Hatay nişan mekanları, çiftlere özel standart bir paket hazırlayabiliyor. Bu paket üzerinden fiyatlandırma yapıyorlar. Nişan paketi dahilinde standart süsleme, DJ, fotoğraf gibi hizmetler yer alıyor. Eğer yemekli bir nişan organizasyonu yapacaksanız, o zaman devreye kişi başı fiyatlandırma giriyor. Her davetliniz için seçeceğiniz menüye göre bir ödeme yapıyorsunuz.

Size özel bir nişan masası tasarlanmasını istiyorsanız, bunun için ekstra ödeme yapmanız gerekebiliyor. Nişan masasının üzerinde kullanılacak aksesuarlara, masa fonuna ve ikramlıklara göre fiyatlar değişiyor.

Hafta içi yapılan organizasyonların fiyatları hafta sonundakilere göre daha uygun oluyor. Aynı durum, kış ve yaz organizasyonları arasında da var.

Hatay nişan mekanları, bazı dönemlerde çiftlere özel kampanyalar düzenleyebiliyor. Mesela nişan organizasyonu yapana pastayı hediye etmek gibi jestlerde bulunabiliyorlar. Bu fırsatları yakalamak için düzenli olarak firma sayfalarını ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Hatay’da size en uygun söz / nişan mekanını bulmak için firma sayfalarından sundukları hizmetleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca daha önceden yaptıkları organizasyonların fotoğraflarına da bakabilirsiniz. Beğendiğiniz mekanlardan fiyat teklifi almayı da ihmal etmeyin!

Tüm İlçeler Söz ve Nişan Mekanları

Tüm Şehirler Söz ve Nişan Mekanları

 • Hatay Söz, Nişan Mekanları Fiyatları

  İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
  Antakya 100 150 TL 15.000 TL
  Dörtyol 150 150 TL 22.500 TL
  İskenderun 100 250 TL 25.000 TL
  Payas 100 150 TL 15.000 TL