Davetkar Bir Davetiyenin Şehrinizdeki Maliyeti Nedir?

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:41 dakika

08.02.2022

Şehrindeki davetiyecilerde fiyatlar nasıl? Neye göre fiyatlar değişiyor? Uygun fiyatlı davetiye yaptırmak için nelere dikkat edebilirsin? Tüm soruların cevabı bu yazıda!

Davetiye fiyatları

Düğün Davetiye Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

  • Model: Seçeceğin düğün davetiyesinin hazır model mi yoksa özel tasarım mı olduğuna göre fiyatlar değişiyor. Uygun fiyatlı davetiye yaptırmak istersen, firmanın sana sunduğu katalogdaki modellerden birini seçebilirsin.

  • Aksesuar: Davetiyenin zarfında veya kartında kullanılan aksesuarlar ayrı olarak ücretlendiriliyor. Sadece hasır ip, ince kurdele gibi maliyeti çok olmayan bazı aksesuarlar bu ekstra ücrete tabii olmuyor. En uygun fiyatlı davetiye modellerine baktığımızda, tek bir karttan oluştuklarını görüyoruz.

  • Baskı Türü: Davetiyelerin üzerine yapılan baskı türlerine göre de fiyatlarda farklılıklar görülüyor. Klasik ofset baskılarda fiyatlar düşükken, varak baskılı düğün davetiyeleri ve fiyatlarına baktığımızda daha yüksek rakamlara rastlayabiliyoruz.

  • Malzeme: Kullanılan davetiye kağıdının gramajından, zarfın kaltesine kadar birçok etken bulunuyor. Mukavvaya yakın, yüksek gramajlı kartlarda fiyatların yükseldiği görülüyor. Ahşap ve kadife davetiye fiyatları ise ortalamanın çok üstünde.

  • Adet: Kaç tane davetiye bastıracağına karar verdin mi? Hala netleştirmediysen en kısa sürede belirlemeni öneriyoruz. Çünkü ödeyeceğin rakamı etkileyecek faktörlerden biri de bu! 200 adet ile 500 adet davetiyenin fiyatları aynı olmuyor. Davetiye sayısı arttıkça firmaların verdikleri birim fiyat düşüyor.

davetiye fiyatları

Hem uygun fiyatlı hem de hayalindeki gibi bir davetiye için bu faktörlere dikkat et: Davetiye Fiyatını Belirleyen 6 Faktör

İstanbul Davetiye Fiyatları

İstanbul’da evlenen bir çiftseniz, her konuda olduğu gibi davetiye konusunda da sonsuz seçeneğiniz var demektir.

Basılı davetiye için İstanbul’da adet başına ödeyeceğin fiyat 2,5 TL civarında. Bu fiyata mektup zarfına konmuş sade bir modeli satın alabilirsin.

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen şeffaf davetiye fiyatlarının ise ortalama 5 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Düğün davetiye fiyatları İstanbul’da 50 TL’ye kadar bile çıkabiliyor. Bunlar daha çok ahşap kutulu modeller için geçerli.

İstanbul davetiye fiyatları

Araştırdık, detaylarıyla yazdık: İstanbul'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Ankara Davetiye Fiyatları

Ankara’daki nikah davetiye fiyatları, adet başına 2 TL civarında.

Ankara düğün davetiyeleri fiyatlarını da kullanılan aksesuarlar etkiliyor. Davetiyene ekleteceğin kurdeleler ve diğer aksesuarlar için minimum 0,50 TL ödemen gerekiyor.

”Ben ihtişamlı bir model istiyorum” diyen çiftlere özel davetiyeler de mevcut. Böyle bir düşüncen varsa, yaldız baskılı modelleri tercih edebilirsin. Bu tarz düğün davetiyesi modelleri ve fiyatlarının da 5 TL’den başladığını bilmelisin.

Davetiyeni seçmeden önce olabildiğince çok firmanın davetiye modellerini incelediğinden ve içine en çok sinen tasarımı bulduğundan emin olmanı öneriyoruz!

Ankara davetiye fiyatları

Ankara’daki davetiyecilere her şeyi sorduk: Ankara Düğün Davetiyesi Fiyatları

İzmir Davetiye Fiyatları

İzmir’deki davetiyecilerde sade modeller 2 TL’den başlıyor. Eğer renkli zarflar, hasır ipler ve ince kurdeleler gibi aksesuarların kullanıldığı bir davetiye istersen rakamlar 2-3TL civarında seyrediyor.

Pleksi malzemeden yapılan, şeffaf davetiye modelleri de İzmirli çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu modellerin fiyatları ise 5 TL’den başlıyor.

İzmir’de de sipariş sayısına göre birim fiyatlar değişebiliyor. Adet sayısı arttıkça, firmalar çiftlere indirimli rakamlar sunuyor.

İzmirli davetiyecilerin birçoğu özel tasarım da yapıyor. Çiftlere özel tasarlanan bu modellerde fiyatlar yükseliyor.

izmir davetiye fiyatları

İzmir’de davetiye bastıracak çiftler buraya: İzmir'de Düğün Davetiyesi Fiyatları

Adana Davetiye Fiyatları

Adana’da davetiye firmalarının fiyatları diğer şehirlere göre çok daha uygun. Davetiyelerin adet fiyatı 1-2 TL’den başlıyor. Küçük aksesuarları olan bir davetiye için ortalama 2-3 TL ödemek gerekiyor.

Adana’daki bazı firmalar, adet başına fiyat vermiyor. İçerisinde 100 tane davetiye olan kutuların toplam fiyatını çiftlere sunuyorlar.

Bu arada firmalarla anlaşmadan önce, bastıkları davetiyeleri nasıl ulaştıracaklarını mutlaka sormanı öneriyoruz. Kargo süresini öğrenmek bile, düğün sürecindeki sıkışıklığı rahatlatmak açısından önemli.

Ayrıca bazı firmalar, çiftlerin verdiği adres listesine davetiyeleri kendileri götürebiliyorlar. Çok rastlanmasa da böyle de bir seçenek olduğunu bilmelisin.

Adana davetiye fiyatları

Dikkat etmen gereken bazı konular var: Davetiye Seçerken Bunlara Dikkat

Bursa Davetiye Fiyatları

Bursa’da da uygun davetiye fiyatlarıyla karşılaşıyoruz. Bütçeni sarsmayacak ve davetlilerini bilgilendirmeye yetecek sade bir model arıyorsan 1-2 TL aralığında bulman mümkün.

Bursalı çiftlerin ilgisini çeken davetiyelerden biri de kadife kumaşla kaplanmış modeller! Kullanılan kumaşın maliyeti yüksek olduğundan, talep edilen fiyat da yükseliyor. Kadife davetiyelerin fiyatları 10 TL’den başlıyor.

Dilersen mühürlü davetiye fiyatlarına da bakalım. Standart bir davetiyenin 1-2 TL civarında olduğunu düşünürsek, bunun üzerine sadece mühür için ekstra 1-2 TL gibi bir ücret ekleniyor. Yani 3-4 TL gibi bir rakama mühürlü davetiye de yaptırabilirsin.

Bursa davetiye fiyatları

Bursa’daki davetiyecilerde durumlar şöyle: Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Antalya Davetiye Fiyatları

Antalya’da düğün davetiyesi başına ortalama 1-2 TL gibi bir rakam ödemen gerekiyor. Büyük şehirlere göre daha düşük bir maliyetle davetiye yaptırabileceğin Antalya davetiye firmaları seni bekliyor.

Davetiye firmanla önceden konuşup anlaşmaya bağlaman gereken birtakım noktaları atlamaman gerektiğini unutmamalısın. Davetiyeleri göndermeye başlaman gereken tarihte mutlaka elinde olmaları konusunda bir aksilik yaşamamak için yazılı anlaşmalar yapabilirsin.

Antalya davetiye fiyatları

Artık düğün davetiyenin bütçende kaplayacağı alanı aşağı yukarı hesaplayabiliyorsun. Sıra modelleri incelemeye ve beğendiğin firmalardan fiyat teklifi istemeye geldi. Hemen şehrindeki davetiye firmaları ile iletişime geçmeye başla!

Davetiye Firmaları

Aşkınızı ilan edecek davetiyeler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Davetiye firmanı seç

Sıradaki Makaleler

Düğün Davetiyesi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Davetiyesi Firmaları

Düğün Davetiyesi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 yorum

Mine Sezer

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Hatta bir detaydan daha fazlası..


Mine Sezer

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Seçme kısmında insan karar veremiyor vakit ayrılması gereken bir detay davetiye


irem aslan

Düğün Tarihi: 16.10.2014


davetiyeleri kendim postalamaktansa davetiye firmasının bu işi yapması daha iyi