Ankara'da Söz/Nişan Çiçeği Fiyatları ve En Şık Modeller

Ankara'daki çiçekçilerin söz/nişan çiçeği fiyatlarını ve modellerini incele! Firmaların tasarımlarına göz at, ilgini çeken firmalardan fiyat teklifi almayı unutma!

Nişan ve Söz Çiçek Modelleri Nasıl Olur?

Söz ve nişan organizasyonu gerçekleştirecek gelinlerin görünümüne romantik bir hava katan buketler, düğün için tercih edilen gelin çiçeklerine kıyasla daha sade ve küçüktür. Düğün için ihtişamlı bir gelin buketi tercih edebilirsin ama söz ve nişan organizasyonlarda bu buketler abartılı kaçacaktır. Bu nedenle nişan çiçeği olarak daha minimal tasarımlar tercih edilir.

Nişan ve söz elbisesini tamamlayan en şık aksesuarlardan olan söz/nişan buketlerinde genellikle canlı çiçekler tercih edilir. Ancak söz çiçeğini uzun yıllar saklamak isteyen gelin adayları yapay çiçekli söz ve nişan çiçeklerine yönelir. Ankara’da bulabileceğiniz söz ve nişan çiçeği modelleri ile fiyat seçeneklerine de hemen değinelim.

Ankara’da Söz - Nişan Çiçeği Modelleri Arasından Nasıl Seçim Yapılır?

Ankara çiçekçilerinden alacağın söz/nişan buketi seçenekleri arasından seçim yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Buketin büyüklüğü, çiçeklerin büyüklüğü ve cinsi bunlardan sadece birkaçıdır.

Nişan buketini seçerken dikkat etmen gerekenlerin başında organizasyonu yapacağınız mekan gelir. Örneğin; ihtişamlı bir otelin davet salonunda yapılacak organizasyonlar için beyaz rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı buketler ideal olacaktır. İncili süslemelere sahip, beyaz güllerden bir buket yaptırabilirsiniz. Kır alanı gibi doğallık ve sadeliğin ön planda olduğu alanlarda ise papatyaların kullanıldığı bir nişan buketi uygun seçim olacaktır.

Organizasyonunuzun konsepti de seçeceğiniz buket modelini etkiler. Nişan konseptinizi seçip, nişan çiçeğinizde ve süslemelerinde temanıza uyan detaylara yer vermelisiniz. Örneğin; yeni yıl konseptli bir nişan organizasyonu için buketinde kokinalara, süslemesinde ise kozalaklara yer verebilirsiniz. 80’ler temalı, nostaljik bir organizasyon için ise inciler ve metalik renkte kurdele ile hareketlendirilen bir buket tercih ederek temayı zenginleştirebilirsiniz. Mekan dekorasyonunda kullanılacak çiçeklerin aynısından gelin buketi yaptırabileceğiniz gibi benzer ve aynı renklerde olan bir el çiçeği de tercih edebilirsiniz.

Buketinizin elbisenizle de uyumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Elbisenizin rengiyle uyumlu çiçeklerden hazırlanan buket seçeneklerini düşünebilirsiniz. Buketin süslemesinde elbisenizin kumaşından bir parça kullanabilir, ahenkli bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bunun için buketinizi yaptıracağınız çiçekçiye elbisenizin fotoğrafı ya da bir parça kumaşla gitmenizi öneriyoruz.

Söz ve nişan organizasyonlarının yapılacağı mevsim de buket seçiminde etkili kriterlerdendir. İlkbaharda canlı renkler ve taze kır çiçeklerin, sonbaharda ise kahverengi tonlarında çiçekler ve süslemelerin kullanıldığı buketler idealdir.

Söz ve Nişan İçin Çiçek Modelleri

Söz ve nişan buketi yapımında canlı ve yapay çiçekler kullanılır. Bu çiçeklerden hazırlanan buketlere de kısaca değinelim:

Yapay Nişan Çiçek Modelleri

Buketinizi uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız veya favori çiçeğinizin mevsiminde nişanlanmıyorsanız, yapay çiçekleri düşünebilirsiniz. Yapay nişan çiçeği modellerini aksesuarlarınızla da hareketlendirebilirsiniz. Nişan masası süslemeleriyle uyumlu çiçeklerden bir buket yaptırabilir, süslemelerde kullanılan kumaş seçeneklerini buketinize hareket katmak için de değerlendirebilirsiniz.

Canlı Nişan Çiçeği Modelleri

Canlı nişan çiçeği tercih edecekseniz düğün temanızı, mekan süslemelerinde kullanılan çiçekleri, gelinliğinizi ve düğün mevsimini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Örneğin; ilkbahar aylarında nişanlanacaksanız papatya, ayçiçeği gibi mevsimin favori canlı çiçeklerinden bir buket yaptırabilirsiniz.

Canlı çiçeklerin kullanıldığı buket seçimi için mevsim çiçeklerinin neler olduğunu da bilmeniz gerekir. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde, sonbahar ve kışa göre daha fazla seçeneğiniz vardır. Örneğin; nergis, şakayık ve frezya gibi çiçek çeşitlerini ilkbaharda, zambaktan hem ilkbaharda hem yazın faydalanabilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olmak için Ankara’daki çiçekçilerden bilgi alabilirsiniz. Çiçeklerin mevsiminin yanı sıra dayanıklılık sürelerini de sormayı unutmayın!

Ankara Söz - Nişan Çiçeği Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Ankara’da faaliyet gösteren çiçekçilerin nişan buketi fiyatlarını etkileyen kriterlere de değinmeden geçmeyelim.

Söz/nişan çiçeği için firmaların fiyatlarına etki eden faktörlerin başında seçtiğiniz çiçeğin cinsi geliyor. İthal çiçekler yerli olanlara kıyasla daha yüksek fiyatlıdır.

Firmaların hazır model buketlerini satın almak yerine daha özel bir model yapılmasını isterseniz de fiyatların artacağını söyleyelim. Çünkü hem çiçeklerin temin edilmesi, hazırlanması ve tasarlanması ekstra emek ve vakit gerektireceğinden özel tasarım buketlerin fiyatları daha yüksektir.

Buketi tamamlamak için kullanılan malzemeler de fiyatları etkiler. Örneğin; tül kumaşla hareketlendirilen gelin buketi, inciler ve taşlarla süslenen tasarımlara kıyasla daha uygundur.

Ankara’daki firmalardan birden fazla hizmet almanız halinde indirimden yararlanabilirsiniz. Yani mekan süsleme, nişan buketi gibi birden fazla ürün ve hizmet almanız halinde bazı firmalar damat yaka çiçeği gibi ürünleri çiftlere hediye edebiliyor.

Ankara’da söz ya da nişan buketi yaptırmak isterseniz bu bilgileri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Buketinizi nerede yaptırabileceğini merak ediyorsanız, bu sayfada yer alan, Ankara’daki firmaların tasarımlarına göz atabilirsiniz. İlginizi çeken firmalarla kolayca iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm Şehirler Çiçekçiler