Gelin Çiçeği Modelleri, Gelin Buketleri

Renkli, taşlı, sıra dışı gelin buketleri, sade gelin çiçeği modelleri, gerçek ya da yapay gelin el buketlerinin tümü bu galerilerde! Nasıl bir buket istediğini karar vermek için mutlaka incele!

Gelin Buketi ve Damat Yaka Çiçeği Uyumu Nasıl Yakalanır?

Gelin buketi modelleri ararken öncelikle canlı gelin çiçeklerini mi yoksa yapay çiçekleri mi seçeceksiniz buna karar vermeniz gerekiyor. Peki, canlı ya da yapay gelin buketi ile damat yaka çiçeğinin uyumu nasıl yakalanmalı? İster gelin buketinin bir minyatürünü isterseniz de buketin renklerinde farklı çiçekleri damat yaka çiçeği olarak kullanabilirsiniz. Kır düğünleri için canlı çiçeklerin temanızı güçlendireceğini unutmayın. Canlı gelin buketinin içinde yer alan minyatür çiçekler varsa bunları damat yaka çiçeği olarak da kullanabilirsiniz. Yapay gelin buketi için seçeneğiniz çok daha fazla. Gelin çiçeğinizin minyatür halini çiçekçinizden temin edebilirsiniz.

Yapma ve Canlı Gelin Çiçeği Modelleri Arasındaki Farklar

Yapma çiçekleri hatıra olarak yıllarca saklayabilirsiniz. Üstelik her mevsimde istediğiniz model çiçek de yaptırabilirsiniz. Canlı çiçekleri ise hatıra olarak saklayabileceğiniz süre sınırlıdır. Üstelik canlı çiçek tercihinde bulunurken düğününüzün olacağı mevsim özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Kesme çiçek modelleri narindir ve kullanırken dikkat etmeniz gereklidir. Yapma çiçekler ise kesme çiçeklere göre çok daha dayanıklıdır. Eğer nikah ve düğünü ayrı yapacaksanız nikah çiçeği modelleri için canlı çiçeklere yönelebilirsiniz. Düğün için de yapay çiçek modeli yaptırarak çiçek atma geleneğinde yapay olanı atabilirsiniz. Nişan çiçeğiniz için de büyük ve gösterişli bir aranjman yaptırabilirsiniz. Genel olarak nişan çiçeği modelleri yapay olanlardan tercih edilir. Bunun nedeni nişan çiçeğinin köşe çiçeği olarak ev dekorasyonda kullanılmak istenmesidir.

Nasıl bir gelin buketi yaptırmak istediğinize karar vermek için galerilerimizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Beğendiğiniz modeller için çiçekçilerden fiyat teklifi alabileceğinizi unutmayın.

Gelin Buketi/Çiçeği Nasıl Seçilir?

Bir düğün mekanını tamamlayan detayların başında düğün çiçekleri gelir. Düğün töreninizde kusursuz bir süsleme istiyorsanız gelin el çiçeği ile uyumlu aranjmanlarla mekanı süslemelisiniz.

Öncelikle gelin çiçeği modellerini inceleyerek zevkinize göre seçiminizi yapmalısınız. Tabii mevsimi de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Gelin buketi konusunda fikir edinip beğendiğiniz modelleri gelin buketçisi sayfalarımızdaki firmalardan kolayca temin edebilirsiniz.

Eğer nasıl bir gelin el buketi seçeceğinize karar veremiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Gelin çiçeği seçerken öncelik vermeniz gereken; gelinlik modelleri ile uyumlu buketler arasından tercih yapmak olmalıdır. Örneğin; kabarık etekli bir gelinlik giyecekseniz gözyaşı veya sarkık gelin çiçeği yerine doğal çiçeklerle süslenmiş şakayık gelin buketini tercih edebilirsiniz.

Kararınızı verirken göz önünde bulundurmanız gereken ikinci bir konu düğün temanızdır. Kırmızı detaylarla süslenmiş bir düğün temanız var ise kırmızı güllerden yapılmış bir gelin buketi ve kırmızı düğün çiçekleri ile düğün temanızla uyumu yakalayabilirsiniz.

Son olarak seçiminizi yaparken saç ve makyajınızı da hesaba katmalısınız. Topuz yaptırdığınız saçlarınıza taktığınız toka ve taşlarla uyumlu bir süslemeyi gelin çiçeğinize de uyguladığınızda ne kadar güzel olacağını bir düşünün.

Eğer hala gelin çiçeği modelleri arasında beğenebileceğiniz bir bukete rastlamadıysanız, ilk adımı atarken aldığınız nişan çiçekleri de ilham kaynağınız olabilir ve düğün çiçekçinizden bu çiçeklerden bir buket tasarlamasını isteyebilirsiniz. Zaten sizin için özel olan bu çiçekler düğününüzle beraber bir kat daha anlamlı olacaktır.

El Çiçeğine Karar Verirken Bilinmesi Gerekenler Neler?

-Gelinliğinizin modeli, düğününüzün teması, saç stiliniz gibi bazı kriterler el çiçeğinizi seçerken belirleyici olacaktır. -El çiçeğinizin süslemelerini ve çiçeklerin rengini gelinliğinizle uyumlu seçmelisiniz. Gelinliğinizde boncuk, taş, dantel gibi detaylar varsa bunları çiçeğinize de aktarabilirsiniz. -Saç stilinizle gelin çiçeğiniz arasında kontrast yaratıp sıkı bir topuzla sarkıntıları olan şık bir buket alabilirsiniz. Saç aksesuarlarınızın benzerlerini de el çiçeğinizin süslemesinde kullanabilirsiniz. -Düğününüzü yapacağınız mevsim de gelin çiçeği seçiminizi etkileyecektir. İlkbahar düğünleri nergis, şakayık, zambak veya frezya, lale; yaz düğünleri için manolya, lavanta, zambak, karanfil ya da papatya gibi çiçeklerden bir buket oluşturabilirsiniz. Sonbaharda ise kurumuş yaprak ve toprak renklerinden süslemelerle orkideler, kasımpatları ya da hezaren çiçekleri, kış aylarında ise sümbüller, kamelyalar, süsenler ya da kardelenler kullanabilirsiniz. -Düğün töreninizde kusursuz bir süsleme istiyorsanız gelin el çiçeği ile uyumlu aranjmanlarla mekanı süslemelisiniz. -El çiçeğinizi damat yaka çiçeğiyle uyumlu olacak şekilde oluşturabilirsiniz. İster gelin çiçeğinizin bir minyatürünü çiçekçinizden edinebilir isterseniz de buketin renklerinde farklı çiçekleri damat yaka çiçeği olarak kullanabilirsiniz. Kır düğünleri için canlı çiçeklerin temanızı güçlendireceğini unutmayın.

El Çiçeği Fiyatları Nedir?

Her biri birbirinden güzel olan gelin çiçeği modelleri arasından şüphesiz size ve düğününüze en çok yakışanı seçmekte epey zorlanacaksınız. Elbette el çiçeğiniz için ne kadar bütçe ayıracağınız da seçiminizde önemli ölçüde belirleyici olacaktır.

Gelin el çiçeği tercihi yaparken bilmeniz gereken ilk şey el çiçeği fiyatlarının kullanılan çiçeğe göre değiştiği. Elbette buket için kullanacağınız papatya ile orkidenin fiyatı farklılık gösterecektir. Ayrıca hazırlatacağınız el çiçeğinde nadir bulunan çiçekleri ile mevsim çiçeklerini ya da çiçeklerle kullanacağınız aksesuarlar da el çiçeği fiyatlarını etkiliyor. Tül, ip ya da fiyonk gibi süsleme malzemeleri ise fiyatları çok fazla etkilemiyor. Eğer siz de el çiçeğiniz için fikirler arıyorsanız bu sayfalarda yer alan yüzlerde gelin el çiçeği modelini inceleyebilirsiniz. Çiçekçi firmanızı hala belirlemediyseniz de şehrinizdeki çiçekçilerle iletişime geçebilir, sizin için uygun olan firmalardan ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.