Çiçekçiler

Ankara’da Kız İsteme Çiçeği Fiyatları

Çankaya Çiçeği Burnunda

1 haftadan az

Çankaya 312 Organizasyon

4 hafta

Çankaya Kaçkar Çiçekçilik

1 haftadan az

Çankaya Runkli Adams Gelin Aksesuarı

1 haftadan az

Çankaya Hsb Doğan Çiçekçilik

1 haftadan az

Çankaya Atölye No 22

2 hafta

Çankaya Sinem Çiçekçilik

1 haftadan az

Altındağ Emre Çiçek Evi

1 hafta

Çankaya Linda Flower & Coffee

1 haftadan az

Yenimahalle EvlereÇiçek

1 hafta

Çankaya Üç Fidan Çiçekçilik

1 haftadan az

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olur?

Kız isteme seremonisinin vazgeçilmez öğeleri çiçek ve çikolatadır. Erkek tarafı çiçeğini yaptırır ve gelin evine kız istemeye gider. Peki kız isteme çiçeği nasıl olmalı? İlk olarak her tür çiçeğin kız isteme çiçeği olabileceğini söyleyelim. Çiçek türünü seçerken gelinin sevdiği seçenekler arasından seçim yapılabilir. Genellikle kız isteme çiçeği olarak gül ve orkide cinsi çiçekler tercih edilirken çeşitli çiçek türlerinden yapılan aranjmanlar da kız isteme merasimine giderken alınabilecek alternatiflerden.

Bu noktada asıl bilmeniz gereken çiçeğin türünün değil ihtişamının önemli olduğudur. Tabii fazla abartılı buketlerden bahsetmiyoruz. Kız istemeye giderken alınacak çiçeğin şık ve zarif görünmesi gerekir. Orta büyüklükte bir buket idealdir. Ne taşınması zor olacak şekilde iki tarafı da zorlayacak modeller ne de tek dal gül gibi fazla sade modeller kız isteme için ideal olacaktır.

İsteme çiçeğinde renk koşulu da yoktur. Dilediğiniz renkte çiçek modellerini tercih edebilirsiniz. Damat adayları ve aileleri genellikle kırmızı ve beyaz renkte kız isteme çiçeği modellerini tercih eder. Bunun sebebi, bu renkteki buketlerin zarif bir görünüme sahip olmasıdır. Ancak bu konuda kendinizi bu iki renkle sınırlamamanızda fayda var.

Kız istemeye giderken genellikle buket yaptırılır ancak son yıllarda damat tarafının buket yerine vazoda, saksıda veya kutularda sunulan çiçekleri de tercih ettiğini söyleyelim. Peki hangisini tercih etmeliyim diyorsanız ister buket şeklinde isterseniz de kutulu ya da saksılı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey bu özel gün için süslendiğinin belli olmasıdır.

Kız istemeye giderken alınan buketler genellikle canlı çiçeklerden hazırlanır ancak eğer şık ve farklı bir model seçeneği bulduysanız yapay çiçekli tasarımları da tercih edebilirsiniz.

İsteme Çiçeği Kaç Adet Olur?

Çok küçük ya da büyük olmaması koşuluyla dilediğiniz sayıda çiçeği kız isteme buketinde kullanabilirsiniz. Ancak genellikle 11, 13, 15, 21 ya da 41 adet çiçeğin kız isteme çiçeklerinde kullanıldığını bilmenizde de fayda var. Bu sayıların ortak noktası tek sayılar olmasıdır. Kız isteme çiçeği sayısının tek olması, “Sen benim için bu dünyada teksin” anlamına gelir. Bu buketlerle, ilişkinizin ilk resmi anından başlayarak birlikte bir ömür geçirmek istediğiniz mesajını da müstakbel eşinize vermiş olursunuz.

Ankara’da Kız İsteme Çiçeği Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kız isteme çiçeğiniz için bütçenizi planlaması yaparken seçtiğiniz bukette kullanılan çiçeğin türüne, yerli olup olmamasına, süslemesine ve büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Çünkü bu özellikler buketin fiyatına doğrudan etki eder. Bu kriterlere yakından bakalım:

Ankara’da İsteme Çiçeği Nereden Alınır?

Birbirinden şık ve güzel kız isteme çiçeği modelleri arasından seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Belirttiğimiz kriterler özelinde değerlendireceğiniz firmalar arasından seçim yaparken bütçeniz büyük ölçüde belirleyici olacaktır. Bulunduğunuz sayfada Ankara’da kız isteme çiçeği yaptırabileceğiniz tüm firmaları bulabilir, size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. Firmaların farklı söz çiçeği modellerine göz atarak sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz firmalarla iletişime geçerek ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.