Muğla Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Mekanları

Muğla'da kına gecesi veya bekarlığa veda partisi düzenleyebileceğin davet alanlarını incele, beğendiklerinden ücretsiz fiyat teklifi iste!

Sayfa 1 / 10
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Kına gecesi düğünden birkaç gün önce yapılan geleneksel bir eğlence organizasyonudur. Farklı konseptlerde yapılabilen kına gecesi için öncelikle yapmanız gereken ilk şey kişi sayınızı belirlemektir. Ardından mekan arayışına girerek planlamanızı yapabilirsiniz. Eğer hamamda kına eğlencesi yapmayı planlıyorsanız, düğün öncesi bakımı olarak da düşünebileceğiniz bu organizasyon için tarihi hamamları ya da otellerin gelin hamamı paketlerini değerlendirebilirsiniz. Üstelik bu paketler içerisinde spa ve soğuk oda seçenekleri de bulunabiliyor. Osmanlı konsepti bir eğlence içinse, balo salonları ya da tarihi mekanları tercih edebilirsiniz. Peki, kına da neler yapılır? Öncelikle kına kıyafetleri arasında seçim yapmanızı öneririz. Kına günü istediğiniz bir abiye elbise ile misafirlerinizi karşılar ve kınaya kadar müzik ve dans eşliğinde eğlenebilirsiniz. Ardından da kına yakma törenine geçerken bindallı giyerek geleneksel kına merasimine geçebilirsiniz. Rivayete göre gelin ve damada kına yakılmasının nedeni, onları nazarlardan korumak ve evliliklerinde huzurun ve mutluluğun eksik olmamasını sağlamaktır. Bu nedenle kınayı yakacak olan kadının mutlu bir evliliği olması gerekiyor. Kınanın yakılışı esnasında kına türküsü okunur. Bu türkünün amacı gelini duygulandırarak ağlatılmasıdır. Damadın annesi tarafından gelinin kına yakılan avuçlarına altın bıraktıktan sonra kına eldiveni ile gelinin elleri kapatılır ve eğlenceye kalındığı yerden devam edilir. Kınanın sonunda misafirlere hatıra vermek amacıyla kına hediyeleri dağıtılır ve gece sonlanır. Muğla’da kına organizasyonları için firma ararken kına konseptinizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca firmalardan ücretsiz fiyat teklifi alabileceğinizi de unutmayın!

Tüm İlçeler Kına Mekanları

Tüm Şehirler Kına Mekanları

Muğla Kına Ve Bekarlığa Veda Mekan - Sıkça Sorulan Sorular