Trabzon Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Mekanları

Trabzon kına mekanları Düğün.com'da! Kına gecesi ve bekarlığa veda partisi düzenleyebileceğin işletmeleri incele, beğendiklerinden fiyat teklifi al!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Kına Gecesinde Ne Giyilir?

Kına gecesi geleneksel bir merasimdir ve geleneklere göre de düğünden 1 gün önce kız evinde gerçekleşir. Tabii artık günümüzde kına organizasyonu düğünden birkaç gün önce ve farklı mekanlarda yapılabiliyor. Kına için kıyafet seçerken öncelikle nasıl bir mekanda ve nasıl bir konseptte kına organize edeceğinizi belirlemeniz gerekir. Eskiden kına gecelerinin tek bir kıyafeti olurdu o da bindallı ya da kaftandı. Şimdilerde gelin adayları kına kıyafetleri için artık abiyeleri de tercih ediyorlar. Kına yakma merasimine kadar kına abiyesi giyen gelin adayları, yalnızca kınanın yakılacağı zaman bindallı ya da kaftan giyiyorlar. Tarihi mekanda gerçekleşecek Osmanlı konseptli kına organizasyonu için Osmanlı sultanlarının elbiselerinden ilham alabilirsiniz. Örneğin, dönem dizisi olan “Muhteşem Yüzyıl” bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Kına Malzemeleri Nelerdir?

Kına gecesinin belli başlı malzemeleri vardır. Bunlar; kına tahtı, kına tepsisi, kına paketleri, kına kesesi ve kına hediyeleri Taht, özellikle son yıllarda gelin adaylarının sıkça tercih ettiği bir aksesuardır. Özellikle Osmanlı konseptli kınalarda tercih edilen bu tahtlar harem ortamı yaratmak için kullanılıyor. Kına tepsisi, kınanın karıldığı tepsidir. Kına paketleri içerisinde kuru kınanın olduğu küçük paketlerdir ve misafirlere ikram edilir. Kına kesesi de misafirlere ikram edilen çerezlerin olduğu kesedir. Kına hediyelikleri ise gecenin sonunda konuklara verilen hatıralardır. Trabzon’da kına için firma ararken, konseptinizi belirlemeyi, bütçe çıkarmayı ve konuk sayınızı belirmeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca beğendiğiniz firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri de alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Kına Mekanları

Tüm Şehirler Kına Mekanları

Trabzon Kına Ve Bekarlığa Veda Mekan - Sıkça Sorulan Sorular