2019 Milano Gelinlik Moda Haftası’na Bohem Gelinlikler Damga Vurdu

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:11 dakika

29.06.2020

Gelin adaylarına en yeni gelinlik trendlerine uygun tasarımlar sunmak isteyen firmalar, gelinlik modasını yakından takip ediyor. İzmir gelinlik firmalarından Evlilik Atölyesi de her yıl İtalya’da düzenlenen, Milano gelinlik fuarı Sì Sposaitalia Collezioni’ye katıldı ve dünyaca ünlü markaların gelinlik koleksiyonları arasında öne çıkan detayları ve izlenimlerini Düğün.com okurları için aktardı! İşte Evlilik Atölyesi’nin Sì Sposaitalia Collezioni izlenimleri:

milano gelinlik moda haftası

Instagram’dan bizi takip edenler bilir, geçtiğimiz günlerde Milano’da, dünyanın en prestijli gelinlik fuarlarından biri olan Sì Sposaitalia Collezioni’ye katıldık ve rüya gibi bir hafta geçirdik. İtalya’nın romantik ve aşk dolu sokaklarında Roberto Cavalli, Elisabetta Polignano ve Enrico Miccio gibi İtalya’nın en ünlü tasarımcılarının gelinlik tasarımlarını yakından keşfetme şansı yakaladık, aynı zamanda dünyanın birçok yerinden tasarımcılarla tanıştık ve 2020 gelinlik trendlerini yakından görme fırsatı elde ettik.

milano gelinlik moda haftası

Bu yıl gelinliklerin daha hafif ve daha zahmetsiz olduğunu söyleyebiliriz. Yeni gelinlik tasarımları gelenekselden giderek uzaklaşıyor, gösterişli ve kat kat modeller yerini sade, rahat giyilebilir ve pratik gelinlik modellerine bırakıyor.

Tabii teknolojide yaşanan değişimler gelinlik sektörünü de dönüştürüyor. Tasarımlar giderek daha teknolojik öğeleri taşımaya başlıyor ve “lüks”ün tanımı değişiyor. El yapımı detaylar, hafif ve şeffaf kumaşlar, kadının kırılganlığını ve narinliğini simgeliyor.

Bohem Gelinler ve Gelinlikler Ön Planda

İlk olarak 19. yüzyılın başlarında Fransa’ya göç eden çingeneleri tanımlamak için kullanılan “bohem” kelimesi sonraki yıllarda özgür ruhlu, anı yaşayan kişileri ifade etmiş. 60’lı yıllarda bir moda akımı haline gelen bohem, boho ya da boho chic için aslında birçok tarzın harmanlanmış halidir de diyebiliriz.

Son yıllarda ortalığı kasıp kavuran bohem moda akımı Milano Bridal Fashion Week’te ön plana çıkan akımlardan biriydi ve önümüzdeki yıllarda da trend olarak kalmaya devam edecek gibi duruyor. Hiç uğraşılmamış gibi duran salaş görünümler, açık yakalar, yırtmaçlı ve volanlı kollar, 2020 bohem gelinlerinin karşılaşacağı detaylar olacak.

milano gelinlik moda haftası

Rahatlık ve doğallığın ön planda olduğu bu tarzda hayat bulan bohem gelinlikler geçmiş yıllarda olduğu gibi sırt detaylarıyla, drapelerle ve korsajlı tasarımlarıyla göz dolduruyor. Bu yıl avangart görünüm isteyen, trend odaklı gelinlerimiz, giymesi cesaret isteyen ve oldukça yüksek yakalarla karşılaşacaklar. Ancak tasarımcılar bu yüksekliği hafif dokunuşlarla ve şeffaf kumaşlarla dengelemişler gibi duruyor.

Modern Gelinlere Öneriler

2020 yılının gelinlik trendlerinde sırt açıklıkları kalçalara kadar iniyor. Uzun kollar ve yüksek yakalar ise bu açıklığı dengeliyor, gelini zarif ve gizemli gösteriyor. Fakat şu da bir gerçek ki; elbiseyi seçen gelin değil, gelini seçen elbisedir. Gelinlik, gelinin vücut şekline uygun olarak hazırlandığında zarif ve rahat olur.

21’inci yüzyılın ilk çeyreğini yavaş yavaş geride bırakırken, gelin adaylarına önerimiz, düğünün tadını çıkarabilecekleri, rahat edebilecekleri gelinlikler seçmeleri. Gelinlik kişiliğin bir ifadesidir, bu sebeple onlara gelinliklerini hiç kimseden etkilenmeden, özgürce seçmelerini öneriyoruz. Kişiliklerini tamamlayabilecekleri, kendi tarzlarını ve karakterlerini yansıtabilecekleri modeller gece boyunca rahat etmenizi sağlayacak.

milano gelinlik moda haftası

Son söz…

Sì Sposaitalia Collezioni’de İtalya’nın önde gelen birçok tasarımcısını görme şansımız oldu, özellikle Enzo Miccio’nun defilesi görülmeyi değerdi. Organizasyonu genel olarak çok başarılı bulduk. Fırsat ve zaman oldukça Milano Bridal Fashion Week’e her sene gitmek ve tasarımlarımızı da orada sergilemek istiyoruz.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum