Vintage Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Nikah günü nostaljik görünüme sahip olmak istiyorsan doğru yerdesin! İşte en şık vintage nikah elbisesi modelleri!

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Helen Tek omuz
HAN 49
Hanzade Altaylı

Model: HAN 49

9.100 TL

Tesettür Bisiklet yaka
ZGM 13
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 13

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
ELZ 1
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
SRM 1
Sara Moda Evi

Model: SRM 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Cesur Halter yaka
SFK 22
Şafak Moda

Model: SFK 22

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Boyundan bağlamalı
KRG 52
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 52

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Straplez
NSC 21
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
WHM 57
White House Moda Evi

Model: WHM 57

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Tek omuz
SET 45
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 45

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
MRS 5
Meryem Salcan Tasarım

Model: MRS 5

4.500 TL - 5.500 TL

Romantik Uzun gösteren Klasik Düşük omuz
CGB 4
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 4

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
NSG 64
Neşe Gelinlik

Model: NSG 64

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Tarlatansız Kayık yaka
BK13
Burak Kaynar

Model: BK13

5.000 TL - 8.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Hakim yaka
AGA 11
Agraf Atelierr

Model: AGA 11

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage V yaka
ELW 30
Ella Wedding

Model: ELW 30

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vintage Nikah Elbisesi Nasıl Olur?

Aradığın nikah elbisesi vintage konseptli bir nikah merasimine uygun olabilecek bir modelse geçmişin zarafetini bugüne taşıyan bir vintage nikah elbisesi bakıyorsun demektir. Vintage nikah elbisesi modellerinin 1920’ler, 1960’lar gibi belirli bir dönemin tarzını yansıtan nostaljik tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Helenistik, Viktoryen, fırfırlı, püsküllü ve dantelli gibi birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan vintage nikah elbiselerinin, sade organizasyonlar olan nikah merasimlerine uygun olacak şekilde abartısız modeller olması gerekir.

Vintage ile Retro Nikah Elbisesi Arasındaki Fark Nedir?

Vintage nikah elbisesi, özellikle 50’li ve 60’lı dönemlerin modasını yansıtan, son 100 yıllık geçmişi olan tasarımları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Retro nikah elbiseleri ise vintage görünümlü, eskinin izlerini taşıyan, ancak günümüzde tasarlanmış gelinlikleri anlatmak için kullanılır.

Vintage Nikah Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vintage nikah elbisesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilirseniz bu özel günde etkileyici bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz. Nikah elbisenizi alırken ilk dikkat etmeniz gereken vücut tipinizdir.

Vücudunuza uygun gelinlik seçerken istediğiniz bölgeleri daha ince ya da kalın gösterecek bir illüzyon yaratacak modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin; eğer ince bir belli, küçük göğüslü, geniş basenli yani armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız size önerimiz A kesim gibi kabarık vintage nikah elbiseleriyle geniş basenlerinizi kamufle etmeniz olacak. Prenses kesim tasarımlar da basenlerinizi kamufle etmenize yardımcı olacaktır ama bu ihtişamlı modelleri nikah organizasyonlarına önermediğimizi belirtelim.

Büyük göğüslü, ince bacaklı, elma vücut tipindeki gelin adayları da V yakalı ve yırtmaçlı vintage nikah elbiselerini edebilir. Uçuş uçuş Helenistik nikah elbiselerini, bu vücut tipi için uygun tasarımlar arasında gösterebiliriz.

Vintage nikah elbisesi seçerken evleneceğiniz mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde nikah yapacaksanız, kapalı yaka ya da uzun kollu vintage nikah elbiseleri ile mevsimle uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bolero, şal, pelerin gibi zarif aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Nikah konseptiniz ve seçtiğiniz dönem de nikah elbisenizin modelini etkileyecektir. Örneğin; ilhamını 20’lerden alan vintage temalı bir nikah organizasyonu düzenleyecekseniz, düz kesim püsküllü elbiseler, dönemin ruhunu yansıtmak için uygun bir seçim olacaktır. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, ışıltılı saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun bir görünüm yakalamanız mümkün.

Vintage Nikah Elbisesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Vintage nikah elbisesi fiyatlarının her bütçeye uygun seçeneklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Fiyatları etkileyen kriterleri bilirseniz bütçenizi zorlamayacak bir seçim yapabilirsiniz.

Fiyatlara etki eden en önemli kriterler arasında nikah elbisesinde kullanılan kumaş ve işlemeleri sayabiliriz. Bu noktada bilmeniz gereken ipek oranı yüksek kumaşlardan tasarlanan modellerin sentetik oranı yüksek kumaşların kullanıldığı nikah elbiselerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğudur.

Vintage nikah elbiseleri arasındaki fiyat farkına, tasarımın markası da etki eder. Ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan modeller, butik markaların ürünlerine kıyasla daha pahalıdır. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi, işçilik gibi konuları bu fiyat farkının sebepleri arasında gösterebiliriz.

Nikah elbisenizi markaların hazır model ürünleri arasından seçmeniz halince özel olarak diktirmenize kıyasla daha düşük fiyatlarla karşılaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü özel dikim hizmetinde istenen model, kişiye göre sıfırdan tasarlanıp dikilir. Bu da daha çok vakit ve emek harcanması anlamına geldiği için daha maliyetli bir üretim süreci ortaya çıkarır.

Nikah elbisenizi satın almak yerine kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Ancak vintage nikah elbisesi kiralama fiyatlarının satın alma fiyatlarına yakın olduğunu da bilmenizde fayda var. Kiralık modeller satılık tasarımlardan ortalama % 20-30 oranında daha uygun olur.

Vintage nikah elbisesi modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık vintage nikah elbiselerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!