Vintage Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Nikah günü nostaljik görünüme sahip olmak istiyorsan doğru yerdesin! İşte en şık vintage nikah elbisesi modelleri!

Vintage Romantik Cesur Hakim yaka
AGA 8
Agraf Atelierr

Model: AGA 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage Straplez
M-0125
Neslihan Moda

Model: M-0125

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik U yaka
Duru
Büşra Tezel Modaevi

Model: Duru

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage Romantik Straplez
M-0123
Neslihan Moda

Model: M-0123

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage V yaka
Sade
Alev Şenol Dikim Evi

Model: Sade

850 TL - 1.250 TL

Romantik Sade Vintage Bisiklet yaka
Ebru Kırcalı Bridal Store 1
Ebru Kırcalı Bridal Store

Model: Ebru Kırcalı Bridal Store 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage Bohem Tesettür Hakim yaka
AYS 9
Ayşegül Kalelio Gelinlik Ümraniye

Model: AYS 9

10.000 TL - 15.000 TL

Romantik Sade Vintage Bisiklet yaka
MNE 25
Mine Ertuğrul Atelier

Model: MNE 25

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage Hakim yaka
MNC 50
Minnet Cabbar Moda Evi

Model: MNC 50

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Vintage V yaka
TMM 15
Tailor Made Moda

Model: TMM 15

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Sade Vintage Straplez
LWD 06
Pronovias

Model: LWD 06

10.000 TL - 20.000 TL

Modern Sade Vintage Straplez
LWD 03
Pronovias

Model: LWD 03

10.000 TL - 30.000 TL

Vintage Bohem Romantik Uzun gösteren Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
2022 Temperley London Bohem Gelinlik
 

Model: 2022 Temperley London Bohem Gelinlik

 
Sade Vintage Modern Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
2022 Vera Wang Volan Detaylı Gelinlik
 

Model: 2022 Vera Wang Volan Detaylı Gelinlik

 
Sade Vintage Bohem Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Hakim yaka
2022 Temperley London Hakim Yaka Gelinlik
 

Model: 2022 Temperley London Hakim Yaka Gelinlik

 
Vintage Düşük omuz
2020 Viktor & Rolf Kısa Gelinlik
 

Model: 2020 Viktor & Rolf Kısa Gelinlik

 
Romantik Vintage Bisiklet yaka
2022 Naeem Khan Mini Gelinlik
 

Model: 2022 Naeem Khan Mini Gelinlik

 
Sade Vintage Modern Tarlatansız Uzun gösteren Hakim yaka
2022 Temperley London Sade Gelinlik
 

Model: 2022 Temperley London Sade Gelinlik

 
Sade Modern Vintage Uzun gösteren Tarlatansız
2022 Vera Wang Balık Gelinlik
 

Model: 2022 Vera Wang Balık Gelinlik

 

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vintage Nikah Elbisesi Nasıl Olur?

Aradığın nikah elbisesi vintage konseptli bir nikah merasimine uygun olabilecek bir modelse geçmişin zarafetini bugüne taşıyan bir vintage nikah elbisesi bakıyorsun demektir. Helenistik, Viktoryen, fırfırlı, püsküllü ve dantelli gibi birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan vintage nikah elbiselerinin, sade organizasyonlar olan nikah merasimlerine uygun olacak şekilde abartısız modeller olması gerekir.

Vintage ile Retro Nikah Elbisesi Arasındaki Fark Nedir?

Vintage nikah elbisesi, özellikle 50’li ve 60’lı dönemlerin modasını yansıtan, son 100 yıllık geçmişi olan tasarımları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Retro nikah elbiseleri ise vintage görünümlü, eskinin izlerini taşıyan, ancak günümüzde tasarlanmış gelinlikleri anlatmak için kullanılır.

Vintage Nikah Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vintage nikah elbisesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilirseniz bu özel günde etkileyici bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz. Nikah elbisenizi alırken ilk dikkat etmeniz gereken vücut tipinizdir. Vücudunuza uygun gelinlik seçerken istediğiniz bölgeleri daha ince ya da kalın gösterecek bir illüzyon yaratacak modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Örneğin; eğer ince bir belli, küçük göğüslü, geniş basenli yani armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız size önerimiz A kesim gibi kabarık vintage nikah elbiseleriyle geniş basenlerinizi kamufle etmeniz olacak. Prenses kesim tasarımlar da basenlerinizi kamufle etmenize yardımcı olacaktır ama bu ihtişamlı modelleri nikah organizasyonlarına önermediğimizi belirtelim.

Vintage gelinlikler arasından nikah için uygun bir model seçerken evleneceğiniz mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde nikah yapacaksanız, kapalı yaka ya da uzun kollu vintage nikah elbiseleri ile mevsimle uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bolero, şal, pelerin gibi zarif aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Nikah konseptiniz ve seçtiğiniz dönem de nikah elbisenizin modelini etkileyecektir. Örneğin; ilhamını 20’lerden alan vintage temalı bir nikah organizasyonu düzenleyecekseniz, düz kesim püsküllü elbiseler, dönemin ruhunu yansıtmak için uygun bir seçim olacaktır. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, ışıltılı saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun bir görünüm yakalamanız mümkün.

Vintage Nikah Elbisesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Fiyatlara etki eden en önemli kriterler arasında nikah elbisesinde kullanılan kumaş ve işlemeleri sayabiliriz. Bu noktada bilmeniz gereken ipek oranı yüksek kumaşlardan tasarlanan modellerin sentetik oranı yüksek kumaşların kullanıldığı nikah elbiselerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğudur. Seçiminizi bütçenize uygun kumaş ve işlemelere sahip gelinliklerden yapabilirsiniz.

Vintage nikah elbiseleri arasındaki fiyat farkına, tasarımın markası da etki eder. Ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan modeller, butik markaların ürünlerine kıyasla daha pahalıdır. Tasarımcı gelinliklerinin marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi, işçilik gibi konuları bu fiyat farkının sebepleri arasında gösterebiliriz.

Nikah elbisenizi markaların hazır model ürünleri arasından seçmeniz halince özel olarak diktirmenize kıyasla daha düşük fiyatlarla karşılaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü özel dikim hizmetinde istenen model, kişiye göre sıfırdan tasarlanıp dikilir. Bu da daha çok vakit ve emek harcanması anlamına geldiği için daha maliyetli bir üretim süreci ortaya çıkarır.

Nikah elbisenizi satın almak yerine kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. İster hazır model ister özel olarak diktirdiğiniz vintage elbisenizi kiralayabilirsiniz. Ancak vintage nikah elbisesi kiralama fiyatlarının satın alma fiyatlarına yakın olduğunu da bilmenizde fayda var. Kiralık modeller satılık tasarımlardan ortalama % 20-30 oranında daha uygun olur.

Vintage nikah elbisesi modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık vintage nikah elbiselerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz! Firmaların yoğunluk durumunu göz önünde bulundurarak vakit kaybetmeden harekete geçmenizde de fayda var.