Vintage Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Nikah günü nostaljik görünüme sahip olmak istiyorsan doğru yerdesin! İşte en şık vintage nikah elbisesi modelleri!

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MLB 13
Melis Bartu

Model: MLB 13

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
AVR 3
Avrupa Modaevi

Model: AVR 3

 
Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Klasik V yaka
MAF 2
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 2

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Straplez
MEH 1
Mehtap Moda Evi

Model: MEH 1

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 30
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 30

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Uzun gösteren Klasik Düşük omuz
CGB 4
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 4

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Straplez
KYT 21
Kıymet Tülek Houte Couture

Model: KYT 21

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 1
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Hakim yaka
AGA 11
Agraf Atelierr

Model: AGA 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem Degaje yaka
MDC 3
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: MDC 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
SRM 1
Sara Moda Evi

Model: SRM 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
AVR 4
Avrupa Modaevi

Model: AVR 4

 
Romantik Düşük omuz
ERM 20
Ekru Moda Evi

Model: ERM 20

50.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade V yaka
EVA 19
Evlilik Atölyesi

Model: EVA 19

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Hakim yaka
CSS 5
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 5

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Straplez
YS-101
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-101

4.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Vintage Nikah Elbisesi Nasıl Olur?

Aradığın nikah elbisesi vintage konseptli bir nikah merasimine uygun olabilecek bir modelse geçmişin zarafetini bugüne taşıyan bir vintage nikah elbisesi bakıyorsun demektir. Vintage nikah elbisesi modellerinin 1920’ler, 1960’lar gibi belirli bir dönemin tarzını yansıtan nostaljik tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz.

Helenistik, Viktoryen, fırfırlı, püsküllü ve dantelli gibi birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan vintage nikah elbiselerinin, sade organizasyonlar olan nikah merasimlerine uygun olacak şekilde abartısız modeller olması gerekir.

Vintage ile Retro Nikah Elbisesi Arasındaki Fark Nedir?

Vintage nikah elbisesi, özellikle 50’li ve 60’lı dönemlerin modasını yansıtan, son 100 yıllık geçmişi olan tasarımları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Retro nikah elbiseleri ise vintage görünümlü, eskinin izlerini taşıyan, ancak günümüzde tasarlanmış gelinlikleri anlatmak için kullanılır.

Vintage Nikah Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vintage nikah elbisesi alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilirseniz bu özel günde etkileyici bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz. Nikah elbisenizi alırken ilk dikkat etmeniz gereken vücut tipinizdir.

Vücudunuza uygun gelinlik seçerken istediğiniz bölgeleri daha ince ya da kalın gösterecek bir illüzyon yaratacak modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin; eğer ince bir belli, küçük göğüslü, geniş basenli yani armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız size önerimiz A kesim gibi kabarık vintage nikah elbiseleriyle geniş basenlerinizi kamufle etmeniz olacak. Prenses kesim tasarımlar da basenlerinizi kamufle etmenize yardımcı olacaktır ama bu ihtişamlı modelleri nikah organizasyonlarına önermediğimizi belirtelim.

Büyük göğüslü, ince bacaklı, elma vücut tipindeki gelin adayları da V yakalı ve yırtmaçlı vintage nikah elbiselerini edebilir. Uçuş uçuş Helenistik nikah elbiselerini, bu vücut tipi için uygun tasarımlar arasında gösterebiliriz.

Vintage nikah elbisesi seçerken evleneceğiniz mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Havaların serin olacağı bir dönemde nikah yapacaksanız, kapalı yaka ya da uzun kollu vintage nikah elbiseleri ile mevsimle uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bolero, şal, pelerin gibi zarif aksesuarları da kullanabilirsiniz.

Nikah konseptiniz ve seçtiğiniz dönem de nikah elbisenizin modelini etkileyecektir. Örneğin; ilhamını 20’lerden alan vintage temalı bir nikah organizasyonu düzenleyecekseniz, düz kesim püsküllü elbiseler, dönemin ruhunu yansıtmak için uygun bir seçim olacaktır. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, ışıltılı saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun bir görünüm yakalamanız mümkün.

Vintage Nikah Elbisesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Vintage nikah elbisesi fiyatlarının her bütçeye uygun seçeneklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Fiyatları etkileyen kriterleri bilirseniz bütçenizi zorlamayacak bir seçim yapabilirsiniz.

Fiyatlara etki eden en önemli kriterler arasında nikah elbisesinde kullanılan kumaş ve işlemeleri sayabiliriz. Bu noktada bilmeniz gereken ipek oranı yüksek kumaşlardan tasarlanan modellerin sentetik oranı yüksek kumaşların kullanıldığı nikah elbiselerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olduğudur.

Vintage nikah elbiseleri arasındaki fiyat farkına, tasarımın markası da etki eder. Ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan modeller, butik markaların ürünlerine kıyasla daha pahalıdır. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi, işçilik gibi konuları bu fiyat farkının sebepleri arasında gösterebiliriz.

Nikah elbisenizi markaların hazır model ürünleri arasından seçmeniz halince özel olarak diktirmenize kıyasla daha düşük fiyatlarla karşılaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü özel dikim hizmetinde istenen model, kişiye göre sıfırdan tasarlanıp dikilir. Bu da daha çok vakit ve emek harcanması anlamına geldiği için daha maliyetli bir üretim süreci ortaya çıkarır.

Nikah elbisenizi satın almak yerine kiralama seçeneğini de düşünebilirsiniz. Ancak vintage nikah elbisesi kiralama fiyatlarının satın alma fiyatlarına yakın olduğunu da bilmenizde fayda var. Kiralık modeller satılık tasarımlardan ortalama % 20-30 oranında daha uygun olur.

Vintage nikah elbisesi modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık vintage nikah elbiselerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!