Beyaz Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Farklı tarz ve kesimlerde birbirinden şık beyaz nikah elbisesi modelleri burada!

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 30
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 30

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Helen Tek omuz
HAN 49
Hanzade Altaylı

Model: HAN 49

9.100 TL

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
NSG 64
Neşe Gelinlik

Model: NSG 64

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
MRS 5
Meryem Salcan Tasarım

Model: MRS 5

4.500 TL - 5.500 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SDY 24
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 24

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 1
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
Callido
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Callido

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
IMN 21
İmza Novia

Model: IMN 21

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
MLB 13
Melis Bartu

Model: MLB 13

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Straplez
VZJ 1
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ELP 41
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 41

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Bisiklet yaka
ZGM 13
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 13

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Tarlatansız Kayık yaka
BK13
Burak Kaynar

Model: BK13

5.000 TL - 8.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Hilal
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: Hilal

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage Modern V yaka
NSG 63
Neşe Gelinlik

Model: NSG 63

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Düşük omuz
MHM 44
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 44

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Beyaz Nikah Elbisesi Modelleri Nasıl Olur?

Nikahta giyilecek beyaz elbiseler, düğünlerde giyilen gelinliklere kıyasla daha sade tasarımlardır. Nikah ve düğünü ayrı ayrı yapacaksanız ve iki farklı gelinlik giyecekseniz düğün için daha ihtişamlı, nikah için ise sade elbiseleri tercih edebilirsiniz. Genelde nikah elbiseleri beyaz tercih edilirken, renkli nikah elbisesi tercih eden gelinlere de rastlamak mümkün.

Beyaz elbise modelleri nikah gibi samimi organizasyonlar için farklı kesim, kumaş ve işlemelerle birbirinden şık seçenekler oluşturuyor. Tarzınız, vücut tipiniz, nikahın yapılacağı mevsim gibi kriterlere göre bu modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Az kabarık ve az işlemeli tasarımlar tercih edebileceğiniz beyaz nikahlık elbiseler arasında. Etek kesimlerine göre beyaz nikah elbise modelleri gruplara ayrılır.

Etek Kesimine Göre Beyaz Nikah Elbise Modelleri

Kadın beyaz nikah elbisesi modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri vücut tipinize uygun bir model seçmek olmalı. Çünkü en güzel resmi nikah elbiseleri vücudunuza uygun olanlardır. Beyaz nikah elbisesi tesettür modeller arasında da mevcuttur. Önemli olan vücut tipine göre doğru elbiseyi bulmaktır. Farklı vücut tiplerine sahip gelin adayları için beyaz nikah kıyafetlerini anlatalım:

A Kesim Nikahlık Beyaz Elbise Modelleri

Nikah beyaz elbise modelleri prenses kesim gelinlikler gibi kabarık etekli tasarımlar olmamalı. Bu durumda A kesim beyaz abiye nikah elbiseleri arasından seçim yapabilirsiniz. A harfi şeklinde inen bu tasarımlar her vücut tipine uyum sağlasa da biz en çok geniş basenlere ve ince üst bedene sahip olan armut vücut tipine sahip gelin adaylarına bu etek kesimini öneriyoruz.

Düz Kesim Nikah İçin Beyaz Elbiseler

Özellikle kabarık olmayan nikah elbise modelleri beyaz renkteki seçenekleriyle zarif ve şık bir görüntü yaratıyor. Nikahta giyilen beyaz elbiselerden düz kesim olanlar özellike dikdörtgen vücut tipine sahip gelinler için ideal. Bu modeller düz bel bölgenizi kamufle ederken nikah töreni için hoş bir görünüm ve konfor da sunuyor.

Beyaz Balık Nikah Elbisesi Modelleri

İddialı tarzını ve orantılı vücut hatlarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının nikah kıyafeti balık elbiseler oluyor. Balık nikah elbisesini ince ve uzun gelin adaylarına öneriyoruz. Eğer rahat hareket etmek sizin için önemliyse nikahta balık modeller yerine yarım balık etek kesimine sahip nikah elbiselerini tercih edebilirsiniz. Beyaz balık nikah elbisesi farklı kumaştan tasarımlarla çeşitlendirilebiliyor.

Hangi Mevsimde Hangi Beyaz Nikah Abiyesi Uygundur?

Gelelim mevsime göre nikah elbisesi seçimine! Bu noktada kumaş seçimi önemli bir konu. İlkbahar ve yaz mevsiminde evlenecek gelin adayları beyaz tül nikah elbiseleri tercih edebilir. Ayrıca beyaz şifon nikah elbisesi modelleri de yine bu mevsimler için uygun seçenekler arasında. Sonbahar gelinlerinin tercihi ise en çok beyaz saten nikah elbisesi modellerinden yana oluyor.

Saten beyaz nikah elbisesi modellerinin yanı sıra kalın tafta ve ipek kumaştan elbiseler de tercih edilebilir. Sade şık nikah elbiseleri ile uyumlu hafif, kırışmayan kumaşları seçmek nikah elbisesi seçiminde mantıklı olacaktır. Kışın evlenecek kapalı gelin adayları için ise kalın satenden nikah elbisesi modelleri, saten kumaşın kattığı göz alıcı görünümle mevsim için uygun bir seçim olabilir.

Etek Boyuna Göre Nikah İçin Beyaz Elbise Modelleri

Nikah merasimlerinde her boyda beyaz elbiseleri giyebilirsiniz. Uzun, kısa ya da mini tasarımlar arasından vücudunuza ve tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Beyaz tesettür nikah elbisesi arıyorsanız uzun veya midi boy tasarımlara göz atabilirsiniz. Kısa boylu gelin adayları için nikah elbisesini mini boy öneriyoruz. Büyük beden beyaz nikah elbisesi arayanlar için ise uzun tasarımları öneriyoruz.

Beyaz Uzun Nikah Elbisesi Modelleri

Çok kabarık olmayan uzun beyaz nikah elbisesi modelleri samimi nikah organizasyonlarında sıklıkla tercih ediliyor. Fırfırlı, volanlı, dantelli ya da tamamı işlemeli birçok beyaz nikah elbisesi uzun etekli modellerle ilgilenen gelin adaylarının farklı seçeneklerini oluşturuyor. Uzun etekli modeller beyaz tesettür nikah elbisesi arayanlar için de güzel seçenekler sağlıyor.

Beyaz Kısa Nikah Elbisesi Modelleri

En yeni gelinlik trendleri arasında mini tasarımların da yer alması, beyaz nikah elbiseleri arasında bu boyda tasarımların karşımıza çıkmasını sağlıyor. Özellikle bacaklarınıza güveniyorsanız tercih edebileceğiniz beyaz nikah elbisesi kısa etekli tasarımlar olabilir. Vücut tipinize göre çan, balık ya da düz etekli beyaz mini nikah elbisesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kısa beyaz nikah elbisesi modelleri arasında farklı tasarıma sahip bir seçenek arıyorsanız önü kısa arkası uzun gelinlik modellerini de düşünebilirsiniz. Asimetrik etek boylarını tercih etmeyen gelin adayları içinse midi boy beyaz nikah elbisesi modelleri de mevcut. Beyaz midi boy nikah elbisesi modelleri minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında.

Farklı Tarzlarda Beyaz Nikah Elbisesi Modelleri

Beyaz nikah elbisesi modellerinin farklı tarzlara hitap eden birçok seçeneği bulunuyor. Bohem, vintage ya da sade… Doğru bir seçimle nikah merasiminizde de tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Minimal tasarımlardan hoşlanıyorsanız işlemesiz, sade beyaz nikah elbiselerini düşünebilirsiniz. Vücut tipinize göre uzun ya da kısa boy modelleri değerlendirebilir, beyaz sade nikah elbisesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Beyaz Bohem Nikah Elbisesi Modelleri

Nikah elbiseleri bohem tarzları seven gelinler için de ideal. Şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelin adaylarının tercihi beyaz bohem nikah elbiseleri oluyor. Salaş kesimler, bol kollar, güpür işlemeler gibi özelliklere sahip beyaz elbise modelleri ile tarzınızı konuşturabilirsiniz. Bohem nikah elbisenizi mini veya uzun boy modeller arasından seçebilirsiniz.

Dantelli Beyaz Nikah Elbisesi Modelleri

Güpürlü ve dantelli nikah elbisesi modelleri, romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler için ideal. Bu modeller arasından seçim yaparken vücut tipinize göre, üstü, eteği, kolları ya da tamamı dantelli tasarımları değerlendirebilirsiniz. Beyaz güpür nikah elbisesi modelleri arasından seçim yaparken işlemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli göstereceğini de unutmayın.

Beyaz Takım Elbise Kadın Nikah Kıyafetleri

Beyaz takım elbise kadınlar arasında son yıllarda sıkça tercih ediliyor. Hem maskülen bir görünüm sağlarken hem de vintage bir hava katıyor. Maskülen bir görünüm ve ekstra konfor için nikahta beyaz takım elbise ya da tulum seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Eğer basenleriniz genişse dar, inceyse havuç kesim pantolonlu modellere yönelebilirsiniz.

Nikah Elbisesi Beyaz Olmak Zorunda mı?

Beyaz nikah elbiseleri gelin adaylarının favori tasarımlarından. Beyaz, eski dönemlerde saflığı, temizliği, ayrıca zenginliği de temsil ettiği için düğün gibi özel kutlamalarda sıklıkla tercih edilen bir renkti. Bu durum nikah ve düğünlerde beyaz giyilmesini gelenek haline getirmiş durumda. Ancak nikahta beyaz elbise giymek şart değil.

Tarzınızı yansıttığını düşünüyorsanız düz beyaz nikah elbisesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kırık beyaz nikah elbisesi gibi beyazın farklı tonlarına da yönelebilirsiniz. Farklı bir görünüm için ise pudra, bej, krem gibi nikah elbisesi modelleri arasından da tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Örneğin; romantik bir görünüm için pudra tonlarında, nostaljik bir görünüm için ise bej nikah elbiselerini değerlendirebilirsiniz.

Beyaz nikah elbiselerine ilişkin kesim, etek boyu, tarz gibi detayları paylaştık. Size en uygun modeli, bulunduğunuz sayfadaki ürünleri seçtiğiniz özelliklere göre filtreleyerek bulabilirsiniz. Beyaz nikah elbisesi modellerinden tesettür, bohem, takım elbise gibi seçenekleri inceleyebilir ve nikah elbisesi fiyatlarını öğrenebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.