Tesettür Balık Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

İddialı ve cesur türbanlı gelin adaylarının tercihi tesettür balık gelinlik modelleri burada!

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Vintage Düşük omuz
AVR 36
Avrupa Modaevi

Model: AVR 36

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Tarlatansız Kayık yaka
BK13
Burak Kaynar

Model: BK13

5.000 TL - 8.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
ELP 41
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 41

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage V yaka
ELW 30
Ella Wedding

Model: ELW 30

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
WHM 57
White House Moda Evi

Model: WHM 57

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern Düşük omuz
Vega
İsmira Gelinlik

Model: Vega

4.000 TL - 6.000 TL

Modern Sade Straplez
NSC 21
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 21

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 30
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 30

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Halter yaka
SFK 22
Şafak Moda

Model: SFK 22

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
IMN 21
İmza Novia

Model: IMN 21

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik V yaka
GME 20
Gülten Moda Evi

Model: GME 20

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Uzun gösteren Klasik Düşük omuz
CGB 4
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 4

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
AVR 35
Avrupa Modaevi

Model: AVR 35

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
ELZ 2
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 2

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Tesettür Balık Gelinlik Modelleri Kimlere Yakışır?

Balık kesim gelinliklerin genel özellikleri vücut hatlarını göz alıcı ve iddialı bir şekilde ortaya çıkartmak! Tam ve yarım balık gibi çeşitleri olan bu modelleri tercih etmek için ince bir bele, düzgün kalçalara, kısacası orantılı vücut hatlarına sahip olmak gerekiyor.

90-60-90 gibi orantılı hatları olan kum saati vücut tipindeki gelin adayları kapalı balık gelinlik modelleriyle ortaya koyabilir. Vücudu fazla sarması ve çok iddialı bir görünüm yaratması gibi endişeleri olan gelin adaylarına ise çıkarılabilir etekli tesettür balık model gelinlikleri öneriyoruz.

Tam balık gelinliklerle rahat hareket edemeyeceğini düşünen gelin adaylarının tercihi ise yarım balık gelinlik modelleri oluyor. Özellikle, geniş basenlerini kamufle etmek ve şık olmak kadar rahat etmek isteyen gelinler yarım balık tesettür gelinliklerle fit, şık ve rahat hissediyor.

Orantılı vücut hatlarına sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu tasarımlarla platformlu gelin ayakkabıları giymekte de fayda var. Bu tarzda gelin ayakkabıları hem gelinliği kaldırabilir hem de olduğunuzdan daha ince ve uzun bir görünüm yaratabilirsiniz.

Balık Model Tesettür Gelinlikler Hangi Düğün Mekanlarına Uygundur?

Balık model gelinlik tesettürlü gelin adaylarının iddialı bir görünüm için tercih edebileceği seçenekler arasında. Balık gelinliklerin dikkat çekici tasarımını da haliyle tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda yapılacak düğünlere çok yakıştırıyoruz. Özellikle dizden kabarık ya da kuyruklu etek tipine sahip tesettür balık gelinlikler bu mekanlarla uyumlu bir görüntü yaratıyor.

Aradığınız balık gelinlik tesettüre ve daha samimi mekanlara uygun bir tasarımsa yarım balık modelleri düşünebilirsiniz. Restoranlar, kulüp ve davet alanları ile havuz başı düğünlerde bu gelinlik modelleriyle hoş ve zarif bir görünüm yaratabilirsiniz.

Farklı Tarzlara Uygun Balık Tesettür Gelinlikler

Dantellerle hareketlendirilmiş balık kesim gelinlikler, hem zarif hem de göz alıcı bir gelinlik arayan romantik gelin adaylarına öneriyoruz. İddialı görünüme sahip olmak isteyen gelinler ise kabarık balık tesettür gelinlik modellerini tercih edebilir.

Aradığı şıklığı doğallıkta bulan gelin adayları, sade tasarımlı gelinlikleri tercih ediyor. Büyük gün için hem zarif hem de göz alıcı bir gelinlik giymek isteyen gelinlere işlemesiz sade kapalı balık gelinlikleri öneriyoruz. Özellikle çok uzun olmayan, kısa kuyruklu balık model gelinlikler, kuğu gibi bir gelin görünümü yaratıyor.

İnce ve zarif tasarımıyla yaz düğünlerine uygun bir tasarım arıyorsanız da gövdesi ipek satenden, etek kısmı tülden balık model gelinlik giyebilirsiniz. Bu model ile dirsek hizasında duvak takabileceğiniz gibi duvak kullanmak istemiyorsanız sade türbanının üzerine çiçekli bir taç takabilirsiniz.

Tesettür Balık Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Tesettür balık gelinlik alışverişine çıktığınızda bu tasarımların geniş bir fiyat aralığına sahip olduğunu göreceksiniz. Peki bu geniş fiyat skalasının nedeni nedir diye merak ediyorsanız yanıtını verelim: Gelinliğin hazır ya da özel dikim, kiralık ya da satılık olması, kumaşı, işlemeli, markası gibi bazı faktörler fiyatlara etki ediyor. Bu etkenlere yakından bakalım.

Bunlardan ilki gelinliğin dikim şekli diyebiliriz; yani hazır model ve özel dikim gelinlikler. Bunlardan daha pahalı olanın özel dikim gelinlikler olduğunu söyleyelim. Çünkü gelinlik diktirme fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan üretildiği için hazır modellere göre daha yüksek oluyor. Bu da hem daha kısa sürede hazırlanması hem daha az işçilik gerektirmesi gibi sebeplerle hazır modelleri daha uygun hale getiriyor.

Ünlü markaların tesettür balık gelinlik modellerinin, hem marka bilinirliği hem kullanılan malzemelerin daha kaliteli olması gibi nedenlerle, semtindeki butik modaevlerine kıyasla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Tesettür balık gelinlik modellerinde kullanılan kumaşı ve işlemeler de fiyatları değiştiriyor. Örneğin; Fransız danteli yerli dantele göre daha pahalı. Aynı şekilde gelinlikte kullanımı çok yaygın olan tüllerde de ithal tüller, yerli tüllere kıyasla daha yüksek fiyatlı.

El işçiliğinin de fiyatı değiştirdiğini eklemeden geçmeyelim. Dantel kaplama yöntemi, aplike etme yöntemine göre daha az işçilik gerektiriyor. Kapalı balık gelinlik modellerinde maliyeti azaltmak için süslemeleri de kaplama tekniğiyle kullanmak yerine serpme tekniğini kullanmak daha mantıklı oluyor.

Gelinlik alışverişinde ekonomik bir seçenek arayan ya da düğünden sonra saklamak istemeyen gelin adaylarının tercihi gelinlik kiralama seçeneği de olabiliyor. Gelinlik firmalarının kiralık tesettür balık gelinlik seçeneklerini inceleyerek, dilediğin modeli düğün günün için kiralayabilirsiniz. Kiralık türbanlı gelinlik modellerinin satılık modellere kıyasla % 20-30 civarında bir fark olduğunu da söyleyelim.

Kiralama metodunun hayalinizdeki gelinliği giymenize engel olacağını da sakın düşünmeyin. Çünkü hayalinizdeki tesettür balık gelinliği diktirip satın almak yerine kiralayabileceğiniz modaevleri de bulabilirsiniz.

Size uygun kapalı balık gelinliği bulabilmek için bulunduğunuz sayfada yer alan tasarımları inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın!