Sade Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Düğününde zarafetiyle davetlilerini büyülemek isteyen, minimalist gelinlerin tercihi olacak birbirinden şık sade tesettür gelinlik modelleri burada!

Romantik V yaka
KYT 21
Kıymet Tülek Houte Couture

Model: KYT 21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Klasik V yaka
ZMG  1
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
UGB018S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB018S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 30
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 30

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
NSG 64
Neşe Gelinlik

Model: NSG 64

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur Halter yaka
SFK 22
Şafak Moda

Model: SFK 22

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern Düşük omuz
Vega
İsmira Gelinlik

Model: Vega

4.000 TL - 6.000 TL

Modern Sade Straplez
Victoria
Atelier No.7

Model: Victoria

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Firuze
Setr-i Nur Gelinlik Kayseri

Model: Firuze

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Modern V yaka
BNB 54
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 54

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Düşük omuz
MHM 44
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 44

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ELP 41
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 41

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
WHM 57
White House Moda Evi

Model: WHM 57

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
Camai
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Camai

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
ELZ 1
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 1

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage V yaka
ELW 30
Ella Wedding

Model: ELW 30

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Sade düz gelinlik modelleri tesettürlü gelin adayları için her vücut tipine uygun seçenekleri ile markaların koleksiyonları arasında yer buluyor. Farklı vücut tiplerine uygun tesettürlü sade gelinlik modellerine hızlıca bakalım: Armut vücut tipine sahip gelin adayları saten ya da tüllerin ağırlıkta olduğu A kesim sade kapalı gelinlik modelleri ile prenses kesim tasarımlarla geniş kalçalarını kamufle edebilir.

Elma vücut tipine sahip gelinler ise belden aşağısı ince, akışkan kumaştan, düz kesim kapalı sade gelinlik modellerini tercih edebilir.Orantılı vücut hatlarıyla dikkat çeken kum saati vücut tipindeki kapalı gelin adayları ise balık kesim sade gelinlik tesettür modelleri ile hoş bir görünüm yakalayabilir. İşlemesiz kumaştan balık gelinlikleri, en zarif tesettür gelinlik modelleri arasında gösterebiliriz.

Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları ise bel bölgesinin kıvrımsız yapısını kamufle edebilecek ve vücudu olduğundan daha kıvrımlı gösterecek sade kapalı gelinlik modellerine yönelmeliler. A kesim sade saten tesettür gelinlikler gibi belden oturan ve kabarık etekli gelinlikler bel bölgesini kıvrımlı gösterir. Düz kesim sade gelinlik modelleri kapalı dikdörtgen vücut yapısına sahip gelin adaylarına yakıştırıyoruz.

Sade gelinlikler tesettürlü büyük beden gelinler için de ideal tasarımlardan. Çünkü gelinliklerde yer alan işlemeler, kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterir. Bu nedenle büyük beden gelinler için vücut tipine göre ince göstermek istediği bölgelerinde işlemesiz kumaşların kullanıldığı kapalı gelinlik modelleri sade tasarımlarıyla uygun seçenekler arasında yer alır.

Sade Tesettürlü Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanlarına Uygundur?

Gelinlik seçiminde düğününüzü yapacağınız düğün mekanını ve mevsimi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Sade gelinlik modelleri tesettürlü gelinlerden özellikle kır, sahil, tekne, havuz başı gibi açık hava düğün mekanları ile restoran, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant mekanlarda evlenecek olanlar için ideal seçenekler arasında.

İlkbaharda ya da yazın; kır, havuz başı ve sahil gibi açık alanları tercih edecek gelin adayları için ideal gelinlik modelleri tesettür sade tül, şifon gibi uçuş uçuş kumaşların kullanıldığı modellerdir diyebiliriz. Restoran, kulüp gibi kapalı alanlarda ise az kabarık sade gelinlik modellerinden düz veya A kesim tesettür gelinlik modelleri sade bir seçim olacaktır.

Bu mekanların modern havasına eşlik etmesi için zarif bir sade saten gelinlik tesettürlü gelin adayları tarafından tercih edilebilir. Tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacak bir gelin adayının tercih edebileceği tesettür gelinlik sade olabilir. Bu mekanlarda evlenecek gelin adayları, sade ve şık tesettür gelinlik modelleriyle tarzından ödün vermeden mekanların ihtişamına uyum sağlayabilir.

En Sade Tesettür Gelinlik Modelleri: Sade Gelinlik Elbiseler

Minimalist tesettür gelinlik modellerini araştıran kapalı gelin adaylarına gelinlik elbiseleri öneriyoruz. Sade şık tesettür gelinlikler, abartısız organizasyonlar olmalarından dolayı özellikle nikah merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Fazla kabarık olmayan, elbise formunda gelinlik modelleri düz sade seçenekleriyle bu merasimlerin samimi havasına uyum sağlıyor. Hatta bu elbiseler sade nikah gelinlikleri olarak da adlandırılıyor.

Nikah için sade gelinlik modellerinin sıklıkla tercih ediliyor olması kabarık bir model giymeye engel değil. Gösterişli bir gelinlik arayışında olan gelin adaylarına ise kabarık ancak işlemesiz tasarımları öneriyoruz. Prenses kesimler bu organizasyonlar için abartılı kaçacakken, fazla kabarık olmayan A kesim tasarımlar işlemesiz kumaşlardan tasarlanan seçenekleriyle zarif bir görünüm için tercih edilebilecek sade gelinlikler modellerinden.

Sade Tesettür Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sade tesettür gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken birçok farklı seçenek ve fiyat ile karşılaşabilirsiniz. Geniş fiyat aralığına neden olan kriterlere de hızlıca bakalım: Sade kapalı gelinlik modelleri arasından seçim yaparken markaların hazır tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Hazır modellerin yanı sıra firmaların özel dikim hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Ancak özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalıdır.

Sade tesettür gelinliklerde kullanılan kumaşlar ve süsleme malzemeleri de fiyatlara etki eder. Farklı kumaşların kullanıldığı sade kapalı gelinliklerde farklı fiyatlar görebilmek mümkün. Çünkü gelinlikte, genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaşın ipek oranı arttıkça fiyatı da yükselir. Alacağınız sade tesettür gelinliğin markası da fiyatları etkileyen faktörlerden.

Son olarak tasarımcıların gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde, daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini de söyleyelim. Sade tesettür gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.