Sade Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

Düğününde zarafetiyle davetlilerini büyülemek isteyen, minimalist gelinlerin tercihi olacak birbirinden şık sade tesettür gelinlik modelleri burada!

MHM 44

Model

: MHM 44

Özellikler

: Sade, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

Model Yke

Model

: Model Yke

Özellikler

: Sade, Straplez

₺3.000 - ₺5.000

CEY 20

Model

: CEY 20

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺3.000 - ₺5.000

CSS 2

Model

: CSS 2

Özellikler

: Modern, Romantik, Cesur, Sade, Straplez

₺3.000 - ₺7.000

ELW 30

Model

: ELW 30

Özellikler

: Sade, Vintage, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

EVA 19

Model

: EVA 19

Özellikler

: Modern, Sade, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

77005

Model

: 77005

Özellikler

: Sade, Klasik, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

₺3.000 - ₺6.000

Belle Mariee 2

Model

: Belle Mariee 2

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺3.000 - ₺5.000

INC 20

Model

: INC 20

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺5.000 - ₺7.000

HAN 49

Model

: HAN 49

Özellikler

: Sade, Helen, Tek omuz

₺9.100

Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Model

: Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, Straplez

₺13.600

BRP 5

Model

: BRP 5

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺7.000 - ₺10.000

SDY 24

Model

: SDY 24

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺3.000 - ₺5.000

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Sade, Modern, Düşük omuz

₺4.000 - ₺6.000

Aida

Model

: Aida

Özellikler

: Sade, V yaka

GLŞ 6

Model

: GLŞ 6

Özellikler

: Sade, Modern, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

LME 18

Model

: LME 18

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺4.000 - ₺7.000

BRP 6

Model

: BRP 6

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

₺7.000 - ₺10.000

Dalila

Model

: Dalila

Özellikler

: Sade, Bohem, V yaka

77020

Model

: 77020

Özellikler

: Sade, Vintage, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Modern, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Sade Tesettür Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri Kimler İçin Uygundur?

Sade düz gelinlik modelleri tesettürlü gelin adayları için her vücut tipine uygun seçenekleri ile markaların koleksiyonları arasında yer buluyor. Farklı vücut tiplerine uygun tesettürlü sade gelinlik modellerine hızlıca bakalım: Armut vücut tipine sahip gelin adayları saten ya da tüllerin ağırlıkta olduğu A kesim sade kapalı gelinlik modelleri ile prenses kesim tasarımlarla geniş kalçalarını kamufle edebilirler.

Elma vücut tipine sahip gelinler ise belden aşağısı ince, akışkan kumaştan, düz kesim gelinliklerin kapalı sade modellerini tercih edebilir. Orantılı vücut hatlarıyla dikkat çeken kum saati vücut tipindeki kapalı gelin adayları ise balık kesim sade gelinlik tesettür modelleri ile hoş bir görünüm yakalayabilir. İşlemesiz kumaştan balık gelinlikleri, en zarif tesettür gelinlik modelleri arasında gösterebiliriz.

Dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları ise bel bölgesinin kıvrımsız yapısını kamufle edebilecek ve vücudu olduğundan daha kıvrımlı gösterecek sade kapalı gelinlik modellerine yönelmeliler. A kesim sade saten tesettür gelinlikler gibi belden oturan ve kabarık etekli gelinlikler bel bölgesini kıvrımlı gösterir. Düz kesim sade gelinlik modelleri kapalı dikdörtgen vücut yapısına sahip gelin adaylarına yakıştırıyoruz.

Sade gelinlikler tesettürlü büyük beden gelinler için de ideal tasarımlardan. Çünkü gelinliklerde yer alan işlemeler, kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterir. Bu nedenle büyük beden gelinler için vücut tipine göre ince göstermek istediği bölgelerinde işlemesiz kumaşların kullanıldığı kapalı gelinlik modelleri sade tasarımlarıyla uygun seçenekler arasında yer alır.

Sade Tesettürlü Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanlarına Uygundur?

Gelinlik seçiminde düğününüzü yapacağınız düğün mekanını ve mevsimi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Sade gelinlik modelleri tesettürlü gelinlerden özellikle kır, sahil, tekne, havuz başı gibi açık hava düğün mekanları ile restoran, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant mekanlarda evlenecek olanlar için ideal seçenekler arasında.

İlkbaharda ya da yazın; kır, havuz başı ve sahil gibi açık alanları tercih edecek gelin adayları için ideal gelinlik modelleri tesettür sade tül, şifon gibi uçuş uçuş kumaşların kullanıldığı modellerdir diyebiliriz. Restoran, kulüp gibi kapalı alanlarda ise az kabarık sade gelinlik modellerinden düz veya A kesim tesettür gelinlik modelleri sade bir seçim olacaktır.

Bu mekanların modern havasına eşlik etmesi için zarif bir sade saten gelinlik tesettürlü gelin adayları tarafından tercih edilebilir. Tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda düğün yapacak bir gelin adayının tercih edebileceği tesettür gelinlik sade olabilir. Bu mekanlarda evlenecek gelin adayları, sade ve şık tesettür gelinlik modelleriyle tarzından ödün vermeden mekanların ihtişamına uyum sağlayabilir.

En Sade Tesettür Gelinlik Modelleri: Sade Gelinlik Elbiseler

Minimalist tesettür gelinlik modellerini araştıran kapalı gelin adaylarına gelinlik elbiseleri öneriyoruz. Sade şık tesettür gelinlikler, abartısız organizasyonlar olmalarından dolayı özellikle nikah merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Fazla kabarık olmayan, elbise formunda gelinlik modelleri düz sade seçenekleriyle bu merasimlerin samimi havasına uyum sağlıyor. Hatta bu elbiseler sade nikah gelinlikleri olarak da adlandırılıyor.

Nikah için sade gelinlik modellerinin sıklıkla tercih ediliyor olması kabarık bir model giymeye engel değil. Gösterişli bir gelinlik arayışında olan gelin adaylarına ise kabarık ancak işlemesiz tasarımları öneriyoruz. Prenses kesimler bu organizasyonlar için abartılı kaçacakken, fazla kabarık olmayan A kesim tasarımlar işlemesiz kumaşlardan tasarlanan seçenekleriyle zarif bir görünüm için tercih edilebilecek sade gelinlikler modellerinden.

Sade Tesettür Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Sade tesettür gelinlik modelleri ve fiyatlarını araştırırken birçok farklı seçenek ve fiyat ile karşılaşabilirsiniz. Geniş fiyat aralığına neden olan kriterlere de hızlıca bakalım: Sade kapalı gelinlik modelleri arasından seçim yaparken markaların hazır tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Hazır modellerin yanı sıra firmaların özel dikim hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Ancak özel dikim gelinliklerin hazır modellere kıyasla daha pahalıdır.

Sade tesettür gelinliklerde kullanılan kumaşlar ve süsleme malzemeleri de fiyatlara etki eder. Farklı kumaşların kullanıldığı sade kapalı gelinliklerde farklı fiyatlar görebilmek mümkün. Çünkü gelinlikte, genellikle sentetik karışımlı ipek kumaşlar kullanılır. Kumaşın ipek oranı arttıkça fiyatı da yükselir. Alacağınız sade tesettür gelinliğin markası da fiyatları etkileyen faktörlerden.

Son olarak tasarımcıların gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde, daha yüksek bütçe ayırmanız gerektiğini de söyleyelim. Sade tesettür gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.