Çiçekli Gelinlikler

Düğününde romantik tarzını ortaya koymak isteyen gelin adaylarının tercihi çiçekli gelinlik modellerinin en şık örnekleri burada!

Romantik U yaka
NEW 22
New In Style Moda Evi

Model: NEW 22

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
VNW 12
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 12

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Bisiklet yaka
CGB 6
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 6

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Tarlatansız Straplez
VZJ 5
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 5

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik V yaka
VNW 11
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 11

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Romantik Modern Cesur Straplez
Nil
Studio Bride

Model: Nil

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
VNW 9
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 9

8.000 TL - 10.000 TL

Romantik Cesur Kare yaka
VNW 3
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 3

6.000 TL - 8.000 TL

Romantik Straplez
PRY 14
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 14

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
YLD 8
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 8

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
VNW 8
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 8

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem V yaka
NSC  20
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 20

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
NSC  17
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Tarlatansız Düşük omuz
Yonca
Madame Amour

Model: Yonca

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Düşük omuz
Kayra
Madame Amour

Model: Kayra

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
Yasmin 2019
Madame Amour

Model: Yasmin 2019

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Zayıf gösteren Düşük omuz
VZJ 66
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 66

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Eteği çıkabilen İllüzyon yaka
WHM 36
White House Moda Evi

Model: WHM 36

3.000 TL - 5.000 TL

Klasik Romantik Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
PIB  137
Pınar Bent

Model: PIB 137

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Helen Zayıf gösteren V yaka
VZJ 22
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 22

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Yasmin 2020
Madame Amour

Model: Yasmin 2020

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Eteği çıkabilen Düşük omuz
Balık Gelinlik
Pınar Bent

Model: Balık Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
VNW 7
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 7

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Romantik Cesur V yaka
2019 Oscar de la Renta Dar Kesim Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Oscar de la Renta Dar Kesim Gelinlik

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Çiçekli Gelinlik Nasıl Olur?

Düğününde romantik ve cıvıl cıvıl bir gelinlik giymek isteyen gelin adaylarının tercihi çiçekli gelinlik modelleri oluyor. Özellikle kır ya da havuz başı gibi açık alan düğünlerine yakıştırdığımız bu gelinlikler, ilkbahar ve yaz mevsimlerinin de canlı havasına uyum sağlıyor. Çiçekli gelinliklerin birçok farklı tasarım seçeneği bulunuyor. Gelinliğin üzerinde kullanılan çiçek detayları üç boyutlu aplikeler, renkli işlemeler, danteller ya da güpürler gibi seçeneklerden tasarlanabiliyor.

İşleme Türüne Göre Çiçekli Gelinlik Modelleri

Gelinliğin çiçekleri, üç boyutlu aplikeler gibi sonradan eklenen detaylardan oluşabileceği gibi kendinden işlemeli gelinlik modellerinin çiçekli seçeneklerini de bu tasarımlar arasında sayabiliriz. İşte işleme türüne göre çiçekli gelinlik modelleri

İri Çiçekli Gelinlik Modelleri

İri çiçek desenleriyle modern ve iddialı bir tasarıma sahip olan gelinlikler özellikle zayıf gelin adayları için ideal. Romantik bir görünüm için tercih edebileceğiniz bu tasarımları kır düğünlerinde giyebilirsiniz.

Dantelli Çiçekli Gelinlik Modelleri

Gelin adayların en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında işlemeli tülden çiçekli tasarımlar yer alıyor. Bu gelinliklerin en şık örneklerinden olan dantelli çiçekli gelinlikleri romantik gelin adaylarına öneriyoruz.

Renkli Çiçekli Gelinlik Modelleri

Cıvıl cıvıl bir gelinlik arayışındaysanız çiçekleri renkli işlemelerden yapılan tasarımları düşünebilirsiniz. Bu zarif ve şık tasarımları özellikle kır ve çiftlik düğünlerine giyebilirsiniz.

Kabartma Çiçekli Gelinlik

Çiçek desenli güpürlerin işlendiği tül ile hareket kazanan tasarımlar kabartma çiçekli gelinlik olarak adlandırılıyor. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikler ile karmaşık bir görünüm yaratmamak için fazla takı kullanmak yerine yalnızca çiçekli bir saç aksesuarı tercih etmenizi öneriyoruz.

Üç Boyutlu Çiçekli Gelinlik Modelleri

Son yılların en trend modelleri arasında yer alan üç boyutlu gelinlikler, çiçekli aplikeli seçenekleriyle hareketli ve romantik tasarımlar arasında yer buluyor. Bu tasarımları havuz başı, kır, kumsal gibi açık hava düğünlerinde tercih edebilirsiniz.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Çiçekli Gelinlik Modelleri

Aralarında çiçek detaylarının da yer aldığı gelinlik işlemeleri, kullanıldığı bölgeye hacimli bir görünüm katar. Bu nedenle çiçekli gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipinizi bilmeniz önemli. Farklı vücut tiplerine göre, farklı bölgelerinde çiçek detaylarına yer verilen tasarımları tercih etmelisiniz. Bu konuda ipuçlarına ihtiyacınız varsa okumaya devam!

Üstü Çiçekli Gelinlik Modelleri

Üst kısmında çiçek detaylarının kullanıldığı gelinlikler, üst bedeni zayıf gelinler için ideal. Bu nedenle gövdesi çiçekli tasarımları armut ve kum saati vücut tiplerine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Bu modellerin üst kısmı hareketli tasarıma sahip olduğu için aksesuar kullanımını minimumda tutmalısınız.

Eteği Çiçekli Gelinlik Modelleri

Çiçek detaylarının etek kısmında kullanıldığı gelinlikler de alt bedeni ince gelin adayları için ideal. Elma, kum saati ve ters üçgen vücut tipindeki gelin adayları eteği çiçekli modelleri rahatlıkla giyebilir. A ya da prenses etek gibi kendinden hacimli modeller ise armut vücut tipine sahip gelinler tarafından tercih edilebilir.

Kolları Çiçekli Gelinlik Modelleri

Kolları çiçekli gelinlik modelleri arasından seçim yaparken ihtiyacınız olan illüzyonu yaratacak tasarımlara yönelmelisiniz. Eğer ince kollarınız varsa kolları dar ve çiçekli gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımlar kollarınızı olduğundan kalın göstermenize yardımcı olur. Ancak kollarınızda fazlalıklarınız varsa İspanyol kollar gibi kolu bol modellere yönelmelisiniz. Böylece fazlalıklarınızı kamufle edebilirsiniz.

Çiçekli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok gelinlik modelinde olduğu gibi çiçekli gelinlik modellerinde de geniş fiyat aralığı söz konusu. Fiyatlardaki bu çeşitliliğin nedenleri arasında ise modelin tasarımcısı, kumaşı, işlemeleri gibi detayları sıralayabiliriz.

Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model çiçekli gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel dikimin ekstra işçilik ve süre gerektirmesi gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlıdır.

Çiçekli gelinlik modellerinin fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan çiçekli gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor.

Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; gelinliğin çiçekleri Fransız danteli ile veriliyorsa, klasik güpürden çiçekli tasarımlara kıyasla daha yüksek fiyatlar söz konusu olabiliyor.

Çiçekli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık çiçekli gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.