Renkli Gelinlikler

Cıvıl cıvıl renkli gelinlik modellerini hemen incele!

Lola

Model

: Lola

Özellikler

: Klasik, Romantik, Kare yaka

8.000 TL - 10.000 TL

UGB187S21

Model

: UGB187S21

Özellikler

: Görkemli, Tarlatansız, Zayıf gösteren, U yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Model 8

Model

: Model 8

Özellikler

: Romantik, Kare yaka

7.999 TL - 8.999 TL

Model 7

Model

: Model 7

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

7.999 TL - 8.999 TL

SGE 8

Model

: SGE 8

Özellikler

: Modern, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Ezgi

Model

: Ezgi

Özellikler

: Görkemli, Tek omuz

6.500 TL - 7.500 TL

NSC 6

Model

: NSC 6

Özellikler

: Modern, Cesur, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Filiz

Model

: Filiz

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Kayık yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Navy Blue

Model

: Navy Blue

Özellikler

: Görkemli, Romantik, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Dalia

Model

: Dalia

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Black

Model

: Black

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Gotik, Kare yaka

20.000 TL - 25.000 TL

Glamour Bridal 8

Model

: Glamour Bridal 8

Özellikler

: Görkemli, Klasik, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Sorina

Model

: Sorina

Özellikler

: Görkemli, Modern, Cesur, V yaka

5.000 TL - 8.000 TL

GME 9

Model

: GME 9

Özellikler

: Romantik, Modern, Eteği çıkabilen, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Buğlem

Model

: Buğlem

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Klasik, V yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Eslem Moda 8

Model

: Eslem Moda 8

Özellikler

: Romantik, Görkemli, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

KRG 21

Model

: KRG 21

Özellikler

: Romantik, Görkemli, Boyundan bağlamalı

5.000 TL - 7.000 TL

NHC 15

Model

: NHC 15

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

3.000 TL - 5.000 TL

Eslem Moda 38

Model

: Eslem Moda 38

Özellikler

: Romantik, Görkemli, Modern, İllüzyon yaka

5.000 TL - 7.000 TL

GME 6

Model

: GME 6

Özellikler

: Romantik, Helen, Tek omuz

5.000 TL - 7.000 TL

NSC 43

Model

: NSC 43

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Silverstone

Model

: Silverstone

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Cesur, Bisiklet yaka

29.270 TL

NEW 4

Model

: NEW 4

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Glamour Bridal 42

Model

: Glamour Bridal 42

Özellikler

: Görkemli, Gotik, Cesur, Hakim yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Sayfa 1 / 9
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Romantik Gelinler İçin Renkli Gelinlik Modelleri

Düğününde beyaz gelinlik giymek istemeyen, sıra dışı gelinlerin tercihi renkli gelinlikler oluyor. Farklı renklerde gelinlikler farklı tarzdaki gelin adaylarına hitap ediyor. Mavi, pudra, sarı gibi soft renklerde gelinlikleri romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına çok yakıştırdığımızı söyleyerek başlayalım.

Mavi Gelinlik Modelleri

Mavi gelinlik modelleri genellikle A ve düz kesim gibi fazla abartılı olmayan seçenekleriyle romantik gelin adaylarının tercih edebileceği tasarımlar arasında yer buluyor. Bu gelinlikleri mavi çiçek ya da süslemelerin kullanıldığı buketlerle kombinleyebilirsiniz. Kış düğünlerinin karlı ve soğuk havasına da uyum sağlayacak bu renkte gelinliklerle kar tanesi formunda aksesuarları kullanabilirsiniz.

Sarı Gelinlik Modelleri

Sarı gelinlik modelleri özellikle kır alanları ve çiftliklerde yapılacak düğünler için ideal tasarımlardan. Kır çiçeği gibi bir gelin görünümü isteyen gelinler sarı gelinlikleri tercih edebilir. Papatyalar, ayçiçekleri, güller gibi sarı renk gelinliklerle çok yakışacak çiçeklerden bir buket yaptırarak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bukette kullanılan çiçeklerden gelin tacı da yaptırabilirsiniz.

Pudra Pembesi Gelinlik Modelleri

Pudra pembesi, özellikle beyaz tenli gelin adaylarına etkileyici bir görünüm katıyor. Romantik gelin adaylarının sıklıkla tercih ettiği tasarımların son yıllarda iki farklı seçeneği öne çıkıyor: Tarzınıza göre ister pudra astarlı, ister tamamı pudra pembesi modelleri tercih edebilirsiniz. Bu gelinlikleri tamamlayacağınız aksesuarları rose gold tonlarda seçebilir, uyumlu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Renkli Çiçekli Gelinlik Modelleri

Renkli işlemelerin kullanıldığı gelinlik modelleri son yılların en trend tasarımları arasında. Beyazın tonlarında sade gelinlik modellerinin, renkli, çiçek formlu işlemelerle hareketlendirildiği gelinlik modelleri son yıllarda birçok tasarımcının koleksiyonları arasında yer buluyor. Kır düğünlerine çok yakıştırdığımız bu romantik ve bohem gelinliklerle aksesuar kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Minimalist Gelinler İçin Renkli Gelinlikler

Sade tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına önereceğimiz renkli gelinlikler ise bej, ekru, şampanya gibi soft tonlardaki modeller oluyor. Genellikle tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için ideal olan krem rengi gelinliklerin, ten rengi çok açık ya da çok koyu olmayan gelinler için uygun olduğunu söyleyelim.

Şampanya veya mum ışığı da denilen bu renkler genellikle fildişinden daha kremsi tonlarda olur. Hatta tasarımcının zevki doğrultusunda beje kaçan tonlara da rastlanabilir. Şampanya gelinlik modellerini tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünleri için ideal seçeneklerden. Kırık beyaz ise ten renginizi ısıtır ve özellikle soluk tenli gelin adaylarında hoş bir görünüm sağlar. Bu renkteki gelinlikler tüm düğün mekanlarına uyum sağlar.

İddialı Gelinler İçin Renkli Gelinlik Modelleri

Düğün günü farklı tarzını ortaya koymak isteyen gelin adaylarının tercihi canlı renklere sahip sıra dışı gelinlikler oluyor. İddialı gelin adaylarının sıklıkla tercih ettiği bu gelinlik modelleri arasında siyah, kırmızı, yeşil, gold gibi tonlarda tasarımlar yer alıyor. Siz de bir gelin görünümüne sahip olmak isterseniz bu iddialı gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kırmızı Gelinlik Modelleri

Beyaz tenlilerin rengi olan kırmızı gelinlikler ihtişamlı düğünler için sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle Osmanlı temalı, tarihi mekan ve otel düğünlerine kırmızı renkte tasarımlar çok yakışıyor. Son yılların trend tasarımları arasında yer alan renkli çiçekli modellerin kırmızı çiçekli seçeneklerini de bu renkte tasarımlar arasında sayabiliriz.

Bordo Gelinlik Modelleri

En sevilen renkli gelinlikler arasında bordo tasarımlar da yer alıyor. Bordo renkli astarı üzerine ince tüllerin kullanıldığı renkli gelinlikler sonbaharda gerçekleşecek kır düğününde kullanılabilecek modellerden. Aynı renklerde çiçekler ve aksesuarların kullanıldığı gelin buketleri bu tasarımları kombinlemek için tercih edilebilir. Dilerseniz tamamı bordo gelinlikleri de bu mevsimde yapılacak düğünde giyebilirsiniz.

Yeşil Gelinlik Modelleri

Özellikle tül ve şifon kumaşlardan yeşil gelinlikler son yılların trend tasarımları arasında yer alıyor. Kır ve çiftlik düğünlerine çok yakışan bu modellerin mint yeşili seçenekleri ile yeşil çiçekli işlemeli alternatifleri en popüler tasarımlardan. Çiçekli ya da da gelinliğinizin tonlarına uygun yeşil renkte aksesuarlarla bu farklı tasarımı tamamlayabilirsiniz. Yeşil gelinliklerle nude tonlarda ayakkabıları çok yakıştırdığımızı da söyleyelim.

Gold Gelinlik Modelleri

Göz alıcı renkli gelinlik modellerini araştıran gelin adaylarına son yılların trend tasarımlarından gold tonlardaki gelinlikleri öneriyoruz. Tamamı gold tonlarda ya da beyaz kumaş üzerine gold işlemelerle hareketlendirilen gelinlikleri ihtişamlı bir düğünde tercih edebilirsiniz. Tamamı gold renkte, mini ve midi gelinlikleri ise after partide giyebilirsiniz.

Gümüş Gelinlik Modelleri

Işıl ışıl bir görünüm için tercih edebileceğiniz renkli gelinlik modelleri arasında gümüş tonlardaki tasarımlar da yer alıyor. Tarihi mekan ya da otel gibi görkemli düğün mekanlarında tamamı gümüş tonlarda ya da gümüş detayları bulunan uzun gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Nikah sonrası yemeği ya da düğün sonrası after partide de gümüş tonlardaki kısa gelinliklerle hoş ve eğlenceli bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Renkli Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken unutmamanız gereken en temel kural, vücut tipinize uygun gelinliği seçmek olmalı. Bu nedenle öncelikle vücut tipinize uygun gelinlikleri denemelisiniz. Bu sayede sizin için ideal olan etek kesimini, yaka tipini, kumaş türlerini ve işlemeleri keşfetmeniz mümkün.

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim ve prenses kesim renkli gelinlikler sizin için uygun diyebiliriz. Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı renkli gelinlikler sizin için ideal. Kum saati vücut tipi için balık kesimler, dikdörtgen vücutlar için ise iki parça renkli gelinliklerin uygun seçenekler olduğunu da ekleyelim.

Nasıl bir mekanda düğün yapacağınız, gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara hacimli, ışıltılı, gold ve gümüş gibi parlak detayları olan renkli gelinliklerini tercih edebilirsiniz. Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; sonbaharda bordo, ilkbaharda yeşil detayları olan gelinlik modellerini kullanabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi düşünmelisiniz. Mesela 20’ler temalı, vintage tarzda bir düğün yapacaksanız, bu dönemin ruhunu yansıtacak püsküllü, gümüş detaylı tasarımları tercih edebilirsiniz. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Beyaza alternatif tasarımlar olan renkli gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi sıra size uygun gelinliği bulmaya geldi. Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık ve farklı renkli gelinlik modellerini bulabilir, bu tasarımları istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsiniz. Beğendiğiniz tasarımları detaylı bir şekilde inceleyebileceğinizi ve bu modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.