Renkli Gelinlikler

Cıvıl cıvıl renkli gelinlik modellerini hemen incele!

Romantik V yaka
Vega
Merve Alkan Bridal

Model: Vega

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Straplez
Victoria
Atelier No.7

Model: Victoria

10.000 TL - 20.000 TL

Modern V yaka
SGE 8
SG Experience Wedding

Model: SGE 8

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Hakim yaka
UGB123S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB123S21

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Klasik V yaka
Buğlem
Büşra Tezel Modaevi

Model: Buğlem

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Cesur V yaka
NSC 6
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 6

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Kayık yaka
Filiz
Büşra Tezel Modaevi

Model: Filiz

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Tek omuz
GME 6
Gülten Moda Evi

Model: GME 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
VNW 12
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 12

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Eteği çıkabilen V yaka
GME 9
Gülten Moda Evi

Model: GME 9

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Romantik V yaka
Querido Lila
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: Querido Lila

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik V yaka
77006
Maxxen Angel Wedding Dress

Model: 77006

5.000 TL - 6.000 TL

Romantik Görkemli Boyundan bağlamalı
KRG 21
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 21

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
Lac An Fleurs
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Lac An Fleurs

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Tarlatansız Zayıf gösteren U yaka
UGB187S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB187S21

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik V yaka
HAN 13
Hanzade Altaylı

Model: HAN 13

19.890 TL

Görkemli İllüzyon yaka
Luxe
Mediha Cambaz

Model: Luxe

25.350 TL

Görkemli İllüzyon yaka
Luxe
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Luxe

25.350 TL

Tesettür Hakim yaka
PIB  70
Pınar Bent

Model: PIB 70

5.000 TL - 7.000 TL

Modern V yaka
YLD 16
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 16

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Düşük omuz
NSC 43
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 43

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Görkemli Bisiklet yaka
MEC 38
Mediha Cambaz

Model: MEC 38

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
NSG 36
Neşe Gelinlik

Model: NSG 36

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Düğününde beyaz gelinlik giymek istemeyen, sıra dışı gelinlerin tercihi renkli gelinlikler oluyor. Farklı renklerde gelinlikler farklı tarzdaki gelin adaylarına hitap ediyor.

Romantik Gelinler İçin Renkli Gelinlik Modelleri

Mavi, pudra, sarı gibi sort renklerde gelinlikleri romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına öneriyoruz.

Mavi Gelinlik Modelleri

Mavi gelinlik modelleri genellikle A ve düz kesim gibi fazla abartılı olmayan seçenekleriyle romantik gelin adaylarının tercih edebileceği tasarımlar arasında yer buluyor. Bu gelinlikleri mavi çiçek ya da süslemelerin kullanıldığı buketlerle kombinleyebilirsiniz.

Sarı Gelinlik Modelleri

Sarı gelinlik modelleri özellikle kır alanları ve çiftliklerde yapılacak düğünler için ideal tasarımlardan. Kır çiçeği gibi bir gelin görünümü isteyen gelinler sarı gelinlikleri tercih edebilir.

Pudra Pembesi Gelinlik Modelleri

Pudra pembesi, özellikle beyaz tenli gelin adaylarına etkileyici bir görünüm katıyor. Tarzınıza göre ister pudra astarlı, ister tamamı pudra pembesi modelleri tercih edebilirsiniz.

Renkli Çiçekli Gelinlik Modelleri

Renkli işlemelerin kullanıldığı gelinlik modelleri son yılların en trend tasarımları arasında. Çiçek desenleriyle süslenmiş romantik gelinlikler, kır düğünleri için çok hoş bir tercih olabilir. Bu tasarımlarla aksesuar kullanmaya ihtiyaç duymayacaksınız.

Minimalist Gelinler İçin Renkli Gelinlikler

Sade tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına önereceğimiz renkli gelinlikler ise bej, ekru, şampanya gibi soft tonlardaki modeller oluyor.

Krem Gelinlik Modelleri

Genellikle tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için ideal olan bu tasarımların, ten rengi çok açık ya da çok koyu olmayan gelinler için uygun olduğunu da söyleyelim.

Şampanya Gelinlik Modelleri

Şampanya veya mum ışığı da denilen bu renkler genellikle fildişinden daha kremsi tonlarda olur. Hatta tasarımcının zevki doğrultusunda beje kaçan tonlara da rastlanabilir. Bu renkte gelinlikler tarihi mekan ve otel düğünleri için ideal seçeneklerden.

Kırık Beyaz Gelinlik Modelleri

Beyazın daha kremsi tonları, en yaygın gelinlik renklerinden. Kırık beyaz ise ten renginizi ısıtır ve özellikle soluk tenli gelin adaylarında hoş bir görünüm sağlar. Bu renkteki gelinlikler tüm düğün mekanlarına uyum sağlar.

İddialı Gelinler İçin Renkli Gelinlik Modelleri

Canlı renklere sahip gelinlikler iddialı gelin adaylarının tercihi oluyor. Farklı tarzınızı bu tasarımlar ile ortaya çıkarabilirsiniz.

Siyah Gelinlik Modelleri

Marjinal gelin adayları siyah gelinlik modellerini çok seviyor. Gotik gelinlik modelleri arasında da gösterebileceğimiz bu gelinliklerin en çok kullanılan seçenekleri katlı tüllerden etek kesimine sahip tasarımlar diyebiliriz.

Kırmızı Gelinlik Modelleri

Beyaz tenlilerin rengi olan kırmızı gelinlikler ihtişamlı düğünler için sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle Osmanlı temalı, tarihi mekan ve otel düğünlerine kırmızı renkte tasarımlar çok yakışıyor.

Bordo Gelinlik Modelleri

Bordo renkli astarı üzerine ince tüllerin kullanıldığı renkli gelinlikler sonbaharda gerçekleşecek kır düğününde kullanılabilecek modellerden. Aynı renklerde çiçekler ve aksesuarların kullanıldığı gelin buketleri bu tasarımları kombinlemek için tercih edilebilir.

Yeşil Gelinlik Modelleri

Özellikle tül ve şifon kumaşlardan yeşil gelinlikler son yılların trend tasarımları arasında yer alıyor. Kır ve çiftlik düğünlerine çok yakışan bu modellerin mint yeşili seçenekleri ile yeşil çiçekli işlemeli alternatifleri en popüler tasarımlardan.

Gold Gelinlik Modelleri

Göz alıcı gelinlik modellerini araştıran gelin adaylarına son yılların trend gelinliklerinden gold tonlardaki tasarımları öneriyoruz. Gold işlemeli gelinlikleri ihtişamlı bir düğünde, tamamı gold gelinlikleri ise after partide giyebilirsiniz.

Gümüş Gelinlik Modelleri

Işıl ışıl bir görünüm için tercih edebileceğiniz renkli gelinlik modelleri arasında gümüş tonlardaki tasarımlar da yer alıyor. Tarihi mekan ya da otel gibi görkemli düğün mekanlarında ya da düğün sonrası partide bu gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Renkli Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gelinlik modelleri arasında seçim yaparken unutmamanız gereken en temel kural, vücut tipinize uygun gelinliği seçmek olmalı. Bu nedenle öncelikle vücut tipinize uygun gelinlikleri denemelisiniz. Bu sayede sizin için ideal olan etek kesimini, yaka tipini, kumaş türlerini ve işlemeleri keşfetmeniz mümkün.

Eğer ince bir beliniz, küçük göğüsleriniz, geniş basenleriniz varsa armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Bu durumda A kesim ve prenses kesim renkli gelinlikler sizin için uygun diyebiliriz. Büyük göğüslü ve ince bacaklı yani elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, V yakalı yırtmaçlı renkli gelinlikler sizin için ideal. Kum saati vücut tipi için balık kesimler, dikdörtgen vücutlar için ise iki parça renkli gelinliklerin uygun seçenekler olduğunu da ekleyelim.

Nasıl bir mekanda düğün yapacağınız, gelinlik seçiminizi etkileyen kriterler arasında. Örneğin; tarihi mekan ya da otel gibi gösterişli alanlara hacimli, ışıltılı, gold ve gümüş gibi parlak detayları olan renkli gelinliklerini tercih edebilirsiniz.

Gelinlik alırken, düğün yapacağınız mevsimi de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin; sonbaharda bordo, ilkbaharda yeşil detayları olan gelinlik modellerini kullanabilirsiniz.

Gelinliğinizi seçerken düğün konseptinizi düşünmelisiniz. Mesela 20’ler temalı, vintage tarzda bir düğün yapacaksanız, bu dönemin ruhunu yansıtacak püsküllü, gümüş detaylı tasarımları tercih edebilirsiniz. Tüylü saç aksesuarları, kafes duvaklar, saç bantları gibi aksesuarlarla da konsepte uygun görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.