Tarlatansız Gelinlikler

Düz, balık, kabarık... Tarlatan gerektirmeyen gelinlik modellerini burada!

77020

Model

: 77020

Özellikler

: Sade, Vintage, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Modern, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

Jasmine

Model

: Jasmine

Özellikler

: Bohem, Romantik, Modern, Helen, Tarlatansız, Uzun gösteren, Spor, Zayıf gösteren, V yaka

₺21.900

Banu

Model

: Banu

Özellikler

: Romantik, Tarlatansız, Düşük omuz

₺7.000 - ₺10.000

UGB185S21

Model

: UGB185S21

Özellikler

: Modern, Cesur, Spor, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Straplez

₺5.000 - ₺7.000

CGB 5

Model

: CGB 5

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, Düşük omuz

₺7.000 - ₺10.000

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, Spor, Tarlatansız, İki parça, Eteği çıkabilen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

₺25.000 - ₺26.000

Spica

Model

: Spica

Özellikler

: Sade, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Modern, Boyundan bağlamalı

₺5.000 - ₺7.000

VZJ 5

Model

: VZJ 5

Özellikler

: Romantik, Tarlatansız, Straplez

₺5.000 - ₺7.000

UGB187S21

Model

: UGB187S21

Özellikler

: Görkemli, Tarlatansız, Zayıf gösteren, U yaka

₺5.000 - ₺7.000

CGB 6

Model

: CGB 6

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, Bisiklet yaka

₺7.000 - ₺10.000

77067

Model

: 77067

Özellikler

: Sade, Görkemli, Klasik, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

₺6.000 - ₺8.000

77001

Model

: 77001

Özellikler

: Sade, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

₺4.000 - ₺6.000

77005

Model

: 77005

Özellikler

: Sade, Klasik, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

₺3.000 - ₺6.000

GLŞ 1

Model

: GLŞ 1

Özellikler

: Modern, Tarlatansız, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

MDY 10

Model

: MDY 10

Özellikler

: Modern, Bohem, Tarlatansız, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

ASA 18

Model

: ASA 18

Özellikler

: Sade, Klasik, Spor, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Tarlatansız, Kare yaka

₺3.000 - ₺5.000

77061

Model

: 77061

Özellikler

: Sade, Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

NEW 4

Model

: NEW 4

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

BRM 15

Model

: BRM 15

Özellikler

: Sade, Bohem, Tarlatansız, Uzun gösteren, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Lotus

Model

: Lotus

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

₺10.000 - ₺13.000

ELP 28

Model

: ELP 28

Özellikler

: Sade, Helen, Tarlatansız, Spor, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

UGB151S21

Model

: UGB151S21

Özellikler

: Romantik, Tarlatansız, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

ELW 11

Model

: ELW 11

Özellikler

: Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

SRM 26

Model

: SRM 26

Özellikler

: Romantik, Helen, Tarlatansız, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Tarlatansız Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Tarlatansız Gelinlik Nedir?

Tarlatanlar, gelinliklere kabarıklık vermesi ve yürürken ayağa dolanmaması amacıyla kullanılıyor. Ancak daha sade modeller arayan gelinlerin tercihi tarlatansız gelinlikler oluyor. Bunun için önce tarlatansız gelinlik sorusunu yanıtlamakta fayda var. Tarlatansız gelinlikler denince aklınıza sade, düz kesim gelinlikler geliyor olabilir. Bu doğru fakat kabarık gelinlikleri de tarlatansız giyebileceğinizi de söyleyelim.

Gelinlere rahat yürüme imkanı sunan tarlatanları kullanmadığınızda tarlatansız gelinlik rahat mı diye geliyor olabilir. İnceliklerini bildiğinizde istediğiniz modeli tarlatansız gelinlik giymek sandığınız kadar zor bir durum değil. Örneğin; Tarlatansız kabarık gelinlik modelleri için alternatif, kabarık tülden yapılan iç etek olabilir.

Vücut Tipine Göre Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Tarlatansız gelinliklerin farklı etek kesimine sahip seçeneklerini görebilmeniz mümkün. Bu tasarımlar arasından seçim yapılırken vücut tipinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Peki hangi etek kesimine sahip tarlatansız gelinlik hangi vücut tipiyle uyumlu? Hemen yanıtlayalım:

Tarlatansız Balık Gelinlik Modelleri

Tarlatansız balık gelinlik modelleri orantılı vücut hatlarına sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için bire bir! Vücudu saran, tepeden tırnağa tüm vücut hatlarını öne çıkaran balık gelinliklerin fazla kabarık olmayan seçeneklerini tarlatansız modeller arasında sayabiliriz. Ayrıca katlı tüllerden iç etekle verilmiş hacimli balık etekli gelinlikler de ihtişamlı tarlatansız gelinliklerden. Tarihi mekan, otel gibi ihtişamlı düğün mekanlarında bu gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Tarlatansız Prenses Model Gelinlikler

Özellikle ihtişamlı bir silüet arayan gelinlerin tercihi olan prenses model gelinlikler de balık gelinlikler gibi gösterişli düğün mekanlarında tercih edilebilecek tasarımlardan. Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının tercih edebileceği tarlatansız prenses gelinliklere istediğiniz ölçüde iç etek kullanarak hacim verdirebilirsiniz.

A Kesim Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Kabarık tarlatansız gelinlik modelleri arasından rahat hareket etme imkanı sunan bir seçenek arayan gelin adayları A kesim gelinliklere de yönelebiliyor. Havuz başı, kır gibi açık hava düğün mekanlarına yakıştırdığımız bu tasarımlar tarlatansız olarak prenses gelinliklerden daha rahat hareket etme imkanı sunuyor. Geniş basenleri kamufle etme özelliği de cabası!

Düz Kesim Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Tarlatansız gelinliklerin en bilinenleri düz kesim modeller. Bu tasarımların fazla kabarık olmayan etek kesimi ile tarlatan yardımı olmaksızın rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Düz gelinlikler, ince vücut yapısına sahip, özellikle bel bölgesi düz dikdörtgen vücut tipindeki gelin adayları için ideal. Bu tasarımlarla belinizin kıvrımsız görünümünü kamufle edebilirsiniz.

Farklı Tarzlara Uygun Tarlatansız Gelinlik Modelleri

Tarlatansız dantelli gelinlikler en çok karşımıza çıkan tasarımlar arasında. Özellikle romantik tarzda gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi dantel detaylarla süslenen tasarımlardan yana oluyor. Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini tarlatansız, düz, sade gelinlik modelleri arasından yapıyor. Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlik arayan gelinlerin tercih edebileceği modeller arasında yer buluyor.

İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş tarlatansız gelinliklere şans veriyor. İç etekle hacim verilmiş kabarık etekli tarlatansız gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışıyor! Tarlatansız gelinliklerin bohem tarzda seçenekleri de var. Salaş düz ve A kesim tarlatan gerektirmeyen gelinliklerle bohem tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Tarlatansız Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Bir gelinliğin üretim açısından iki seçeneği var: Özel dikim ve hazır modeller. Markaların hazır model tarlatansız gelinlikleri arasından seçim yapılması, özel olarak diktirmeye kıyasla, işçilik ve süre gibi nedenlere bağlı olarak daha uygun fiyatlıdır. Özellikle tarlatansız kabarık gelinliklerde iç eteğin hazırlanması hem malzeme hem işçilik açısından daha maliyetlidir.

Tarlatansız gelinlik modellerinin fiyatları hangi markaya ait olduklarına göre de değişiyor. Dünyaca ünlü bir markanın koleksiyonu arasında yer alan gelinlikler, yerel markalara kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip oluyor. Marka değeri, kullanılan kumaş ve işlemelerin kalitesi gibi etkenler bu değişime neden oluyor.

Kumaş ve işlemeler fiyatları etkileyen temel faktörlerden. Sentetik karışımlı kumaşlar ipek ağırlıklı olan kumaşlara kıyasla daha uygun fiyatlı. İşlemeler arasında da fiyat farklılıklarına yol açan çeşitlilik hakim. Örneğin; ipek mikado bir gelinlik tül bir gelinlikten, Fransız dantelli bir model klasik dantelli modellerden daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Tarlatansız gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık gelinlik modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, beğendiğiniz tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz. Firmaların yoğunluğunu da göz önünde bulundurarak vakit kaybetmeden harekete geçmenizde fayda var!