Simli Gelinlikler

Göz alıcı bir görünüme sahip olmak istiyorsan simli gelinlik modellerini tam senlik! Birbirinden şık örnekleri de burada!

Romantik V yaka
TND 20
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: TND 20

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
ERM 20
Ekru Moda Evi

Model: ERM 20

50.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
IMN 18
İmza Novia

Model: IMN 18

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
VNW 12
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 12

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli V yaka
ARW 12
Arus Wedding

Model: ARW 12

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Bohem V yaka
HKW 36
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: HKW 36

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ASA 7
Aşk-ı Ala

Model: ASA 7

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
ERM 10
Ekru Moda Evi

Model: ERM 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kare yaka
KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 51

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 17
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
Diamond
Madame Amour

Model: Diamond

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
IMN 17
İmza Novia

Model: IMN 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ARW 8
Arus Wedding

Model: ARW 8

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Modern Düşük omuz
CGB 1
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 1

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Uzun gösteren Hakim yaka
16-018
Hayal Moda Evi

Model: 16-018

3.500 TL - 7.000 TL

Görkemli Klasik Romantik Straplez
34017-111
Narin Moda

Model: 34017-111

3.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
ARW 10
Arus Wedding

Model: ARW 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Kışlık Hakim yaka
16-017
Hayal Moda Evi

Model: 16-017

3.500 TL - 7.000 TL

Bohem Modern Straplez
BNB 51
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 51

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 29
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 29

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
SNM 16
Setr-i Nur Moda Tasarım

Model: SNM 16

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ERM 17
Ekru Moda Evi

Model: ERM 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
BNB 47
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 47

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage V yaka
Begonya
Madame Amour

Model: Begonya

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kullanıldığı Bölgeye Göre Simli Gelinlik Modelleri

Düğün günü göz alıcı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi simli gelinlik modelleri oluyor. Tamamında ya da bir kısmında simli ipler ya da pullar kullanılarak ışıltı katılan tasarımlar, her model ve tarzda seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Bu tasarımlarda simli tüller gibi kendinden desenli kumaşların da kullanıldığını ekleyelim.

Tamamı Simli Gelinlik Modelleri

Romantik ve iddialı gelin adaylarının tercihi olan sim detaylar, gelinliğin tamamında kullanılabiliyor. Simli işlemelerle ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu işlemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı simli gelinlik modellerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Bu tasarımlar ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünler için için ideal.

Kolu Simli Gelinlik Modelleri

Kolları simli gelinlikler, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu simli gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımlar, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelin adaylarına pek önermediğimizi de ekleyelim.

Simli kol gelinlik modelleri uzun kollu olmak zorunda değil. Truvakar, karpuz hatta kap kolları simli kumaştan birçok gelinlik seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada tarzınıza göre seçim yapmalısınız Örneğin; romantik bir tarzınız varsa uzun ya da truvakar kolu simli gelinlikler sizin için uygun olabilir. Bohem tarz içinse kolları simli İspanyol kol tasarımlar uygun diyebiliriz.

Gövdesi Simli Gelinlik Modelleri

Yakasında ya da gövdesinin tamamında simli kumaş kullanılan tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü simli işlemeli, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Simli işlemelerin kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü sim detaylı gelinlik modellerini üst bedeni ince gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Simli Gelinlik Modelleri

Üst kısmı sade, etek kısmı dantelli gelinlik modellerinden de bahsedelim. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken dikkat etmeniz, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimi seçmektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade ve etek kısmı dantelli, düz kesim bir gelinlik giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün.

Etek Kesimine Göre Simli Gelinlik Modelleri

Eteği simli gelinlik modelleri arasından doğru seçimi yapabilmeniz için vücut tipinizi tanımanız önemlidir. Çünkü olduğunuzdan daha kilolu gösterecek ya da size uymayan bir model seçmek istemezsiniz. Farklı etek kesimlerindeki gelinliklerin hangi vücut tiplerine uygun olduğunu bilirseniz, gelinlik alışverişinizde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sizin için ipuçlarını verelim:

Simli Balık Gelinlik Modelleri

Balık simli gelinlik modelleri, her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği tasarımlardır. Çünkü bu gelinlikler sahip olduğu hareketli ve dar yapıdaki tasarımıyla fit bir vücut gerektirir. Bu nedenle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları tamamı simli balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Eğer göğüsleriniz küçükse yalnızca üstü simli balık gelinliklerden giyebilirsiniz.

A Kesim Simli Gelinlik Modelleri

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı kabarık gelinlik modelleridir diyebiliriz. A kesim simli gelinlikler, bu vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenini öne çıkarabilir. Göğüslerinizi olduğundan iri göstermek için üst kısmında da simli kumaş kullanılan modellere yönelebilirsiniz.

A ncak göğüsleriniz orta büyüklükteyse, üstü simli gelinlikler, ince gövdenizi de olduğundan kalın gösterebileceği için üstü sade, eteği simli gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız daha doğru olabilir. Bu kesimdeki gelinlikler birçok düğün mekanıyla uyum sağlıyor. Otel, tarihi mekan ya da kır düğünü yapacaksanız A kesim simli gelinlikler uygun seçim olacaktır.

Simli Prenses Gelinlik Modelleri

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları arasında kabarık modellerin yanı sıra simli ve taş işlemeli gelinlikler gibi ışıltılı modeller de var. Hem kabarık etekler hem sim, taş gibi detaylar bir araya gelince ise ortaya etkileyici bir görünüm çıkıyor. Prenses etek kesimine sahip simli gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz.

Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonunda evlenecekseniz de bu modellerin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü simli prenses gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mevsime göre uzun ya da kısa kollu, kolları simli prenses gelinlik modelleriyle hem romantik hem de göz alıcı bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz.

Düz Kesim Simli Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinlikler kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Bu sade tasarımlara hafif bir ışıltı katmak için sim detaylar oldukça ideal. Birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan bu gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz.

Simli gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.