KRG 51
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Kare yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Wilma
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Görkemli V yaka
27.000 TL - 30.000 TL
Şebnem Sönmez 39
Şebnem Sönmez
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Diamond
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Begonya
Madame Amour
Sade Vintage V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-019
Hayal Moda Evi
Romantik Tarlatansız Uzun gösteren Klasik V yaka
3.500 TL - 7.000 TL
Diana
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Modern Helen Zayıf gösteren Straplez
29.000 TL - 37.000 TL
Holly
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Klasik Görkemli V yaka
25.000 TL - 31.000 TL
Helen gelinlik
Pınar Bent
Vintage Romantik Helen Zayıf gösteren Uzun gösteren Straplez
15.000 TL - 17.000 TL
Adel
Madame Amour
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
79040
Maxxen Angel Wedding Dress
Görkemli Helen V yaka
35.000 TL - 40.000 TL
Cory
Miry May Bridal
Sade Modern Straplez
6.000 TL - 8.500 TL
H-23006
Meryem Cicerali Haute Couture
Romantik Straplez
15.000 TL - 19.000 TL
Pileli Prenses Gelinlik
Pınar Bent
Görkemli Vintage Kayık yaka
20.000 TL - 25.000 TL
16-017
Hayal Moda Evi
Romantik Kışlık Hakim yaka
3.500 TL - 7.000 TL
LA-23009
Meryem Cicerali Haute Couture
Vintage Romantik Hakim yaka
16.000 TL - 20.000 TL
H-23004
Meryem Cicerali Haute Couture
Görkemli V yaka
26.000 TL - 34.000 TL
H-23014
Meryem Cicerali Haute Couture
Modern Romantik Kare yaka
26.000 TL - 34.000 TL
Buse
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
22.000 TL - 25.000 TL
L-23006
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
15.000 TL - 19.000 TL
Linda
Meryem Cicerali Haute Couture
Vintage Romantik Zayıf gösteren Klasik Görkemli Düşük omuz
26.000 TL - 32.000 TL
Boncuk
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Klasik V yaka
7.500 TL - 8.500 TL
Carla
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Helen Uzun gösteren Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Düşük omuz
25.000 TL - 31.000 TL
İ-23005
Meryem Cicerali Haute Couture
Tesettür Hakim yaka
29.000 TL - 37.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Simli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Simli gelinlik fiyatları ne kadar?
  Simli gelinlik fiyatları 3.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler simli gelinlik modelleri nelerdir?
  Tamamında ya da bir kısmında simli ipler ya da pullar kullanılan tasarımlar özellikle romantik gelinlerin tercihi oluyor. Kolları simli gelinlikler, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu simli gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Yakası ya da gövdesi simli kumaş kullanılan tasarımlar da gelinlerin favorilerinden.
 • Simli gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre simli gelinlik denildiğinde İstanbul 615, Samsun 440, Bursa 382, Adana 308, ve Ankara 251 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Simli gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre simli gelinlik denildiğinde beyaz 101, kırık beyaz 75, krem 18 ve renkli 6 ürün olduğu görülmektedir.

Kullanıldığı Bölgeye Göre Simli Gelinlik Modelleri

Düğün günü göz alıcı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi simli gelinlik modelleri oluyor. Tamamında ya da bir kısmında simli ipler ya da pullar kullanılarak ışıltı katılan tasarımlar, her model ve tarzda seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Bu tasarımlarda simli tüller gibi kendinden desenli kumaşların da kullanıldığını ekleyelim.

Tamamı Simli Gelinlik Modelleri

Romantik ve iddialı gelin adaylarının tercihi olan sim detaylar, gelinliğin tamamında kullanılabiliyor. Simli işlemelerle ilgili öncelikli olarak bilmeniz gereken, bu işlemelerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli gösterdiğidir. Bu nedenle tamamı simli gelinlik modellerini, olduğundan daha kilolu görünmek isteyen, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Bu tasarımlar ihtişamlı mekanlarda yapılacak düğünler için için ideal.

Kolu Simli Gelinlik Modelleri

Kolları simli gelinlikler, gelin adayları tarafından en çok tercih edilen tasarımlar arasında. Özellikle uzun kollu simli gelinlikler, sonbahar ve kış aylarında evlenecek gelinlerin tercihi oluyor. Kolları ince gelin adaylarının rahatlıkla giyebileceği bu tasarımlar, kalın kolları olduğundan daha iri göstereceği için kollarında fazlalıkları olan gelin adaylarına pek önermediğimizi de ekleyelim.

Simli kol gelinlik modelleri uzun kollu olmak zorunda değil. Truvakar, karpuz hatta kap kolları simli kumaştan birçok gelinlik seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. Bu noktada tarzınıza göre seçim yapmalısınız Örneğin; romantik bir tarzınız varsa uzun ya da truvakar kolu simli gelinlikler sizin için uygun olabilir. Bohem tarz içinse kolları simli İspanyol kol tasarımlar uygun diyebiliriz.

Gövdesi Simli Gelinlik Modelleri

Yakasında ya da gövdesinin tamamında simli kumaş kullanılan tasarımlara da birçok markanın ürün seçenekleri arasında denk gelebilirsiniz. Bu tasarımların genellikle üstü simli işlemeli, etek kısmı ise sade görünümlüdür. Simli işlemelerin kullanıldığı bölgeye hacim kattığı bilgisini hatırlarsak, üstü sim detaylı gelinlik modellerini üst bedeni ince gelin adaylarına önerdiğimizi söyleyebiliriz.

Eteği Simli Gelinlik Modelleri

Üst kısmı sade, etek kısmı dantelli gelinlik modellerinden de bahsedelim. Bu tasarımlar arasından seçim yaparken dikkat etmeniz, vücut tipiniz ve buna uygun bir etek kesimi seçmektir. Örneğin; elma vücut tipine sahipseniz üst kısmı sade ve etek kısmı dantelli, düz kesim bir gelinlik giyerek dengeli bir görünüm yaratmanız mümkün.

Etek Kesimine Göre Simli Gelinlik Modelleri

Eteği simli gelinlik modelleri arasından doğru seçimi yapabilmeniz için vücut tipinizi tanımanız önemlidir. Çünkü olduğunuzdan daha kilolu gösterecek ya da size uymayan bir model seçmek istemezsiniz. Farklı etek kesimlerindeki gelinliklerin hangi vücut tiplerine uygun olduğunu bilirseniz, gelinlik alışverişinizde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sizin için ipuçlarını verelim:

Simli Balık Gelinlik Modelleri

Balık simli gelinlik modelleri, her gelin adayının kolay kolay giyemeyeceği tasarımlardır. Çünkü bu gelinlikler sahip olduğu hareketli ve dar yapıdaki tasarımıyla fit bir vücut gerektirir. Bu nedenle özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adayları tamamı simli balık gelinlik modellerini tercih edebilir. Eğer göğüsleriniz küçükse yalnızca üstü simli balık gelinliklerden giyebilirsiniz.

A Kesim Simli Gelinlik Modelleri

Armut vücut tipine sahip gelin adaylarının kurtarıcısı kabarık gelinlik modelleridir diyebiliriz. A kesim simli gelinlikler, bu vücut tipine sahip gelin adaylarının geniş basenlerini kamufle ederken ince üst bedenini öne çıkarabilir. Göğüslerinizi olduğundan iri göstermek için üst kısmında da simli kumaş kullanılan modellere yönelebilirsiniz.

A ncak göğüsleriniz orta büyüklükteyse, üstü simli gelinlikler, ince gövdenizi de olduğundan kalın gösterebileceği için üstü sade, eteği simli gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız daha doğru olabilir. Bu kesimdeki gelinlikler birçok düğün mekanıyla uyum sağlıyor. Otel, tarihi mekan ya da kır düğünü yapacaksanız A kesim simli gelinlikler uygun seçim olacaktır.

Simli Prenses Gelinlik Modelleri

İhtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının favori tasarımları arasında kabarık modellerin yanı sıra simli ve taş işlemeli gelinlikler gibi ışıltılı modeller de var. Hem kabarık etekler hem sim, taş gibi detaylar bir araya gelince ise ortaya etkileyici bir görünüm çıkıyor. Prenses etek kesimine sahip simli gelinlikleri armut ve kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz.

Tarihi bir mekan ya da bir otelin balo salonunda evlenecekseniz de bu modellerin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü simli prenses gelinliklerle mekanın ambiyansıyla uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mevsime göre uzun ya da kısa kollu, kolları simli prenses gelinlik modelleriyle hem romantik hem de göz alıcı bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz.

Düz Kesim Simli Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinlikler kabarık tasarımlardan hoşlanmayan gelin adaylarının kurtarıcısı oluyor. Bu sade tasarımlara hafif bir ışıltı katmak için sim detaylar oldukça ideal. Birçok farklı tarza hitap eden seçenekleri bulunan bu gelinlikleri özellikle bel bölgesindeki kıvrımsız görünümü kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz.

Simli gelinlik nereden alınır ya da kiralanır diye düşünüyorsanız bulunduğunuz sayfadaki birbirinden şık tasarımları incelemenizde fayda var. Firmaların gelinlik modellerini size uygun kriterlere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçerek detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.