Kaburga Gelinlikler

Gösterişli, ışıltılı, kabarık! Birbirinden şık kaburga gelinlik modellerini hemen incele!

Tesettür Hakim yaka
STK 9
Setr-i Nur Gelinlik Kayseri

Model: STK 9

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
BTM 9
Büşra Tezel Modaevi

Model: BTM 9

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
PIB  131
Pınar Bent

Model: PIB 131

10.000 TL - 15.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
2019 Oscar de la Renta Düşük Omuz Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Oscar de la Renta Düşük Omuz Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
AYW 20
Aygün Wedding

Model: AYW 20

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli İllüzyon yaka
NVM 11
Novias Moda

Model: NVM 11

10.000 TL - 15.000 TL

Görkemli V yaka
AYW 18
Aygün Wedding

Model: AYW 18

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Tek omuz
GLD 8
Güldeniz Gelinlik Moda Evi

Model: GLD 8

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Bisiklet yaka
AYW 15
Aygün Wedding

Model: AYW 15

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
ARW 10
Arus Weding

Model: ARW 10

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
AYW 17
Aygün Wedding

Model: AYW 17

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
AYW 16
Aygün Wedding

Model: AYW 16

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
GLD 5
Güldeniz Gelinlik Moda Evi

Model: GLD 5

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STN 3
Setr-i Nur Ümraniye

Model: STN 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
MCH 14
Mahmure Çelik Hanımeli Moda Evi

Model: MCH 14

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STN 2
Setr-i Nur Ümraniye

Model: STN 2

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
STN 13
Sultan Çelik Gelinlik Tasarım

Model: STN 13

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
DVM 1
Deva Moda Tasarım

Model: DVM 1

4.500 TL - 5.500 TL

Tesettür Kışlık Hakim yaka
LMG 20
Lemoda Gelinlik

Model: LMG 20

3.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tesettür Kışlık Hakim yaka
KSG 21
Kasr-ı Saadet Gelinlik

Model: KSG 21

3.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Klasik Romantik Straplez
34017-111
Narin Moda

Model: 34017-111

3.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
FLG 8
Filinta Gelinlik

Model: FLG 8

2.000 TL - 5.000 TL

Modern V yaka
FGB 7
Figen Bağzıbağlı

Model: FGB 7

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
TUV 13
Tuvanam Bridal

Model: TUV 13

10.000 TL - 20.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kaburga Gelinlik Nedir?

En gösterişli ve ihtişamlı gelinliklerin kaburga gelinlikler olduğunu söyleyebiliriz. Arap gelinlik moda dünyasından sıçrayarak dünyaya yayılan kaburga gelinlikler kabarık etekleriyle ihtişamın zirve noktasıdır. Kaburga gelinlik de ismini etek bölgesinin hareketliliğinden alır. Gelinliğe hacim veren özel bir tarlatan üzerinden hazırlanan etek kısmı kaburga gibi şerit şerittir ve her pile birbiriyle orantılıdır. Yani bu özel tarlatan gelinliğin eteğine bir nevi dalga görüntüsü verir. Bombeli tarlatan üzerine dökülen etek, tarlatanın şeklini alır ve ortaya ihtişamlı bir siluet çıkar.

Etek Tipine Göre Kaburga / Pileli Gelinlik Modelleri

Kaburga gelinlik modellerinin farklı vücut tiplerine uygun seçenekleri bulunuyor. Kabarık, dar ya da daha sade etek modeline sahip kaburga gelinlik modelleri arasından vücuduna göre seçim yapabilirsiniz.

Çan Etekli Kaburga Gelinlik Modelleri

Armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun kaburga model gelinlikler belden etek ucuna çan formunda genişleyen çan formunda etekli tasarımlardır. Katlı seçenekleriyle de farklı ve iddialı bir alternatif oluşturan bu modeller özellikle düşük omuzlarla kullanıldığında hoş bir görünüm yaratıyor.

Yarım Balık Kaburga Gelinlik Modelleri

Yarım balık kaburga gelinlik modeli, vücut hatlarına güvenen ve gösterişli gelinlik arayan gelin adayları için uygun. Vücudunuza güveniyorsanız, etek kısmı yarım kaburga, yarım balık olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı alanlarda bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Asimetrik Kesim Kaburga Gelinlik Modelleri

Sıradan bir gelinlik istemiyorsanız asimetrik kesim kaburga gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Bu tasarımlar bacakları açıkta bıraktığı için özellikle elma vücut tipine uygun gelinler için ideal. Bu modellerle dikkatleri bacaklarınıza çekerek hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kaburga Prenses Gelinlik Modelleri

Hem kabarık olsun hem de farklı olsun derseniz kaburga prenses gelinlikleri tercih edebilirsiniz. İhtişamlı tasarıma sahip bu modelleri görkemli düğün mekanlarında giyebilir, göz alıcı aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Kaburga Gelinliklerle En Çok Kullanılan Yaka Tipleri

Kaburga gelinlikler, sahip olduğu ihtişamlı etek yapısıyla çoğu zaman ağır modellerdir. Bu nedenle düğün günü rahatlıkla hareket edebilmeniz için güçlü bir yaka tipine ihtiyacınız olur. İnce askılı ya da straplez gelinlik modelleri bu tasarımlarla sıklıkla kullanılsa da rahat hareket imkanı sunması zor olduğu için gücünü omuzdan alan yakaların bu etek kesimi için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Kaburga etek kesiminde en çok karşımıza çıkan yaka tipi V, U ve kare yakalardır. Bu tasarımlar boyun bölgesini açıkta bırakarak fresh bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ayrıca illüzyon straplez yakalar da hem straplez görünümü hem de rahat hareket imkanı sunması nedeniyle en çok tercih edilen yaka tiplerindendir.

Farklı Tarzlara Uygun Kaburga Gelinlik Modelleri

İhtişamlı, vintage hatta bohem… Kaburga gelinlik modellerinin farklı tarzlara sahip seçenekleri bulunuyor.

Bohem Kaburga Gelinlik Modelleri

"Bohem kaburga gelinlik olur mu" demeyin! Özellikle iki parça, fazla kabarık olmayan tasarımlar sahip olduğu detaylarla bohem bir görünüm kazanabiliyor. Düşük omuzları, İspanyol kollar, güpür detaylar gibi modeller kaburga eteklere farklı bir hava katıyor.

Dantelli Kaburga Gelinlik Modelleri

Romantik ve görkemli gelinlikleri seven gelin adayları dantelli kaburga gelinliklere bayılıyor! Danteller, güpürler, üç boyutlu aplikeler gibi detaylarla hareketlendirilen gelinlik modelleri romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adaylarının tarihi mekan, otel gibi alanlarda tercih edebileceği tasarımlar arasında.

Tüylü Kaburga Gelinlik Modelleri

Hem romantik hem de nostaljik bir görünüm için tüylü kaburga gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinliklerle aksesuar olarak minimal takılara yönelmenizi öneriyoruz.

Renkli Kaburga Gelinlik Modelleri

Bej, kırık beyaz, pudra gibi farklı renklerde kaburga gelinlikler, farklı tarzını ortaya koymak isteyen gelin adayları için ideal. Nostaljik modellerden hoşlanıyorsanız kırık beyaz ve bej, romantik modeller ilginizi çekiyorsa pudra tonlarındaki kaburga gelinliklere yönelebilirsiniz. İhtişamlı bir görünüm için gold ve gümüş detaylardan yararlanabilirsiniz.

Modern Kaburga Gelinlik Modelleri

Özellikle saten, kalın mikado ve tafta kumaştan kaburga gelinlikler modern bir görünüm vadediyor. Bu tasarımların işlemesiz, sade kumaştan tasarlanan seçenekleriyle zarif ve modern tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Kaburga Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kaburga kesim gelinlik almadan önce fiyatlara dair bilmeniz gerekenlere de değinelim. Kaburga gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve işçiliği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor.

Kaburga kesim gelinlik modellerini özel olarak diktirmenizle markaların hazır model pileli gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde fiyatların farklı olacağını bilmelisiniz. Çünkü özel dikim gelinlikler, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kaburga gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Uygun fiyatlı kaburga gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların kaburga gelinliklerinin de yerel, butik markalara kıyasla daha yüksek olduğunu da söyleyelim.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama imkanı sunan firmaların ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da istediğiniz kaburga gelinliği bu firmalarda diktirerek kiralayabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına göre yüzde 20-30 oranında daha uygun olduğudur.

Kaburga gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi size uygun gelinliği bulalım! Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.