Kaburga Gelinlikler

Gösterişli, ışıltılı, kabarık! Birbirinden şık kaburga gelinlik modellerini hemen incele!

Tesettür Hakim yaka
STK 9
Setr-i Nur Gelinlik Kayseri

Model: STK 9

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
BTM 9
Büşra Tezel Modaevi

Model: BTM 9

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
PIB  131
Pınar Bent

Model: PIB 131

10.000 TL - 15.000 TL

Görkemli Romantik Düşük omuz
2019 Oscar de la Renta Düşük Omuz Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Oscar de la Renta Düşük Omuz Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
AYW 20
Aygün Wedding

Model: AYW 20

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
AYW 17
Aygün Wedding

Model: AYW 17

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
AYW 16
Aygün Wedding

Model: AYW 16

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli İllüzyon yaka
NVM 11
Novias Moda

Model: NVM 11

10.000 TL - 15.000 TL

Görkemli V yaka
AYW 18
Aygün Wedding

Model: AYW 18

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Bisiklet yaka
AYW 15
Aygün Wedding

Model: AYW 15

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik İllüzyon yaka
ARW 10
Arus Weding

Model: ARW 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
MCH 14
Mahmure Çelik Hanımeli Moda Evi

Model: MCH 14

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
DVM 1
Deva Moda Tasarım

Model: DVM 1

4.500 TL - 5.500 TL

Tesettür Kışlık Hakim yaka
LMG 20
Lemoda Gelinlik

Model: LMG 20

3.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Tesettür Kışlık Hakim yaka
KSG 21
Kasr-ı Saadet Gelinlik

Model: KSG 21

3.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
FLG 8
Filinta Gelinlik

Model: FLG 8

2.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
GLD 5
Güldeniz Gelinlik Moda Evi

Model: GLD 5

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Tek omuz
GLD 8
Güldeniz Gelinlik Moda Evi

Model: GLD 8

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Görkemli Hakim yaka
ZRG 15
Zerafet Gelinlik

Model: ZRG 15

5.000 TL - 7.000 TL

Modern V yaka
FGB 7
Figen Bağzıbağlı

Model: FGB 7

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
TUV 13
Tuvanam Bridal

Model: TUV 13

10.000 TL - 20.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
ZRG 19
Zerafet Gelinlik

Model: ZRG 19

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Klasik Romantik Straplez
34017-111
Narin Moda

Model: 34017-111

3.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Klasik Romantik Düşük omuz
SAG 36
Sagaza Couture

Model: SAG 36

10.000 TL - 30.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Kaburga Gelinlik Nedir?

En gösterişli ve ihtişamlı gelinlikler kaburga gelinliklerdir. Arap gelinlik moda dünyasından sıçrayarak dünyaya yayılan kaburga gelinlikler kabarık etekleriyle ihtişamın zirve noktasıdır. Kaburga gelinlik de ismini etek bölgesinin hareketliliğinden alır. Gelinliğe hacim veren özel bir tarlatan üzerinden hazırlanır. Etek kısmı kaburga gibi şerit şerittir ve her pile birbiriyle orantılıdır.

Etek Tipine Göre Kaburga / Pileli Gelinlik Modelleri

Kaburga gelinlik modellerinin farklı vücut tiplerine uygun seçenekleri bulunuyor. Kabarık, dar ya da daha sade etek modeline sahip kaburga gelinlik modelleri arasından vücuduna göre seçim yapabilirsiniz. Armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun kaburga model gelinlikler belden etek ucuna çan formunda genişler. Kaburga prenses gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Katlı seçenekleriyle de farklı ve iddialı bir alternatif oluşturan bu modeller özellikle düşük omuzlarla kullanıldığında hoş bir görünüm yaratıyor. Yarım balık kaburga gelinlik modeli ise vücut hatlarına güvenen ve gösterişli gelinlik arayan gelin adayları için uygun. Vücudunuza güveniyorsanız, etek kısmı yarım kaburga, yarım balık olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı alanlarda bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Gelelim farklı görünümleriyle dikkat çeken asimetrik etekli kaburga gelinlik modellerine... Sıradan bir gelinlik istemiyorsanız asimetrik etek tasarımına sahip kaburga gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Bu tasarımlar bacakları açıkta bıraktığı için özellikle elma vücut tipine uygun gelinler için ideal. Bu modellerle dikkatleri bacaklarınıza çekerek hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kaburga Model Gelinliklerle En Çok Kullanılan Yaka Tipleri

Kaburga gelinlikler, sahip olduğu ihtişamlı etek yapısıyla çoğu zaman ağır modellerdir. Bu nedenle düğün günü rahatlıkla hareket edebilmeniz için güçlü bir yaka tipine ihtiyacınız olur. İnce askılı ya da straplez gelinlik modelleri bu tasarımlarla sıklıkla kullanılsa da rahat hareket imkanı sunması zor olduğu için gücünü omuzdan alan yakalar, bu etek kesimi için daha uygundur.

Kaburga etek kesiminde en çok karşımıza çıkan yaka tipleri arasında V, U ve kare yakaları sayabiliriz. Bu yaka tipleriboyun bölgesini açıkta bırakarak fresh bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ayrıca illüzyon straplez yakalar da hem straplez görünümü hem de rahat hareket imkanı sunması nedeniyle en çok tercih edilen yaka tiplerindendir.

Farklı Tarzlara Uygun Kaburga Gelinlik Modelleri

Bohem tarzdaki kaburga etekli gelinlik modellerini anlatarak başlayalım. "Bohem kaburga gelinlik olur mu" dediğinizi duyar gibiyiz. Özellikle iki parça, fazla kabarık olmayan tasarımlar sahip olduğu detaylarla bohem bir görünüm kazanabiliyor. Düşük omuzlar, İspanyol kollar, güpür işlemeler gibi detaylar bu etek kesimindeki tasarımlara farklı bir hava katıyor.

Romantik ve görkemli gelinlikleri seven gelin adayları dantelli kaburga gelinliklere bayılıyor! Danteller, güpürler, üç boyutlu aplikeler gibi detaylarla hareketlendirilen gelinlik modelleri romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adaylarının tarihi mekan, otel gibi alanlarda tercih edebileceği tasarımlar arasında.

Bej, kırık beyaz, pudra gibi farklı renklerde kaburga gelinlikler, farklı tarzını ortaya koymak isteyen gelin adayları için ideal. Nostaljik modellerden hoşlanıyorsanız kırık beyaz ve bej, romantik modeller ilginizi çekiyorsa pudra tonlarındaki kaburga gelinliklere yönelebilirsiniz. İhtişamlı bir görünüm için gold ve gümüş detaylardan yararlanabilirsiniz.

Özellikle saten, kalın mikado ve tafta kumaştan kaburga gelinlikler modern bir görünüm vadediyor. Bu tasarımların işlemesiz, sade kumaştan tasarlanan seçenekleriyle zarif ve modern tarzınızı yansıtabilirsiniz. Hem romantik hem de nostaljik bir görünüm için tüylü kaburga gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikleri minimal takılarla tamamlayabilirsiniz.

Kaburga Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kaburga kesim gelinlik almadan önce fiyatlara dair bilmeniz gerekenlere de değinelim. Kaburga gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve işçiliği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor. Dilerseniz bu etkenlerin fiyatları nasıl değiştirdiğine dair detayları da paylaşalım:

Kaburga kesim gelinlik modellerini alırken iki seçeneğiniz var: Hazır almak ya da özel diktirmek... Özel olarak diktirmenizle markaların hazır model pileli gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde fiyatların farklı olacağını bilmelisiniz. Çünkü özel dikim gelinlikler, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kaburga gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Gelinlik kumaşları ipek ve sentetik oranına göre fiyatlandırılıyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Eğer bütçenizi aşmayacak, uygun fiyatlı kaburga model gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama imkanı sunan firmaların bu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmaların kiralık ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da istediğiniz kaburga gelinliği bu firmalarda diktirerek kiralayabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, gelinlik kiralama fiyatlarının, modeli satın alma fiyatlarına göre yüzde 20-30 oranında daha uygun olduğudur.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların kaburga gelinliklerinin de yerel, butik markalara kıyasla daha yüksek olduğunu da söyleyelim. Kaburga gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi size uygun gelinliği bulalım! Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.