Kaburga Gelinlikler

Firmaları Göster
Wilma
İstanbul Gelinlik ve Moda Evi
Görkemli V yaka
27.000 TL - 30.000 TL
BTM 9
Büşra Tezel Modaevi
Görkemli Romantik İllüzyon yaka
7.000 TL - 10.000 TL
PIB  131
Pınar Bent
Görkemli Romantik V yaka
18.000 TL - 28.000 TL
AYW 20
Aygün Wedding
Romantik V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
GLD 8
Güldeniz Gelinlik Moda Evi
Görkemli Tek omuz
5.000 TL - 8.000 TL
NVM 11
Novias Moda
Görkemli İllüzyon yaka
15.500 TL - 23.000 TL
LMG 20
Lemoda Gelinlik
Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 12.500 TL
AYW 18
Aygün Wedding
Görkemli V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
AYW 15
Aygün Wedding
Görkemli Bisiklet yaka
5.000 TL - 8.000 TL
AYW 17
Aygün Wedding
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 8.000 TL
AYW 16
Aygün Wedding
Romantik V yaka
5.000 TL - 8.000 TL
KSG 21
Kasr-ı Saadet Gelinlik
Görkemli Tesettür Kışlık Hakim yaka
5.500 TL - 12.500 TL
GLD 5
Güldeniz Gelinlik Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
5.000 TL - 8.000 TL
FLG 8
Filinta Gelinlik
Tesettür Hakim yaka
3.500 TL - 8.000 TL
ZRG 15
Zerafet Gelinlik
Tesettür Görkemli Hakim yaka
8.000 TL - 11.000 TL
EVA 8
Eva Gelinlik Moda Evi
Görkemli Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 8.000 TL
MCH 60
Mahmure Çelik Hanımeli Moda Evi
Tesettür Hakim yaka
7.500 TL - 10.500 TL
STN 2
Setr-i Nur Ümraniye
Tesettür Hakim yaka
11.000 TL - 16.000 TL
SFK 5
Şafak Moda
Görkemli Düşük omuz
5.000 TL - 7.000 TL
FGB 7
Figen Bağzıbağlı
Modern V yaka
12.000 TL - 17.500 TL
ZRG 14
Zerafet Gelinlik
Görkemli Romantik Bisiklet yaka
8.000 TL - 11.000 TL
TUV 13
Tuvanam Bridal
Görkemli Romantik V yaka
16.000 TL - 31.500 TL
SAG 21
Sagaza Couture
Romantik Straplez
16.000 TL - 47.500 TL
SFK 7
Şafak Moda
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Kaburga Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

  • Kaburga gelinlik fiyatları ne kadar?
    Kaburga gelinlik fiyatları 3.500 TL'den başlamaktadır.
  • En popüler kaburga gelinlik modelleri nelerdir?
    Romantik ve görkemli gelinlikleri seven gelin adayları dantelli kaburga gelinliklere bayılıyor! Nostaljik modellerden hoşlanan kırık beyaz ve bej kaburga gelinliklere yöneliyor. İhtişamlı bir görünüm isteyen gelinlerse gold ve gümüş kaburga gelinliklere ilgi gösteriyor. Etekleri ağır kaburga etek kesiminde en çok karşımıza çıkan yaka tipleri arasında V, U ve kare yakaları sayabiliriz.
  • Kaburga gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
    Düğün.com verilerine göre kaburga gelinlik denildiğinde İstanbul 329, Bursa 101, Ankara 82, İzmir 65, ve Kayseri 26 ürün ile öne çıkmaktadır.

Kaburga Gelinlik Nedir?

En gösterişli ve ihtişamlı gelinlikler kaburga gelinliklerdir. Arap gelinlik moda dünyasından sıçrayarak dünyaya yayılan kaburga gelinlikler kabarık etekleriyle ihtişamın zirve noktasıdır. Kaburga gelinlik de ismini etek bölgesinin hareketliliğinden alır. Gelinliğe hacim veren özel bir tarlatan üzerinden hazırlanır. Etek kısmı kaburga gibi şerit şerittir ve her pile birbiriyle orantılıdır.

Etek Tipine Göre Kaburga / Pileli Gelinlik Modelleri

Kaburga gelinlik modellerinin farklı vücut tiplerine uygun seçenekleri bulunuyor. Kabarık, dar ya da daha sade etek modeline sahip kaburga gelinlik modelleri arasından vücuduna göre seçim yapabilirsiniz. Armut vücut tipine sahip gelin adayları için uygun kaburga model gelinlikler belden etek ucuna çan formunda genişler. Kaburga prenses gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Katlı seçenekleriyle de farklı ve iddialı bir alternatif oluşturan bu modeller özellikle düşük omuzlarla kullanıldığında hoş bir görünüm yaratıyor. Yarım balık kaburga gelinlik modeli ise vücut hatlarına güvenen ve gösterişli gelinlik arayan gelin adayları için uygun. Vücudunuza güveniyorsanız, etek kısmı yarım kaburga, yarım balık olan gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tarihi mekan ya da otel gibi ihtişamlı alanlarda bu tasarımları tercih edebilirsiniz.

Gelelim farklı görünümleriyle dikkat çeken asimetrik etekli kaburga gelinlik modellerine... Sıradan bir gelinlik istemiyorsanız asimetrik etek tasarımına sahip kaburga gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Bu tasarımlar bacakları açıkta bıraktığı için özellikle elma vücut tipine uygun gelinler için ideal. Bu modellerle dikkatleri bacaklarınıza çekerek hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kaburga Model Gelinliklerle En Çok Kullanılan Yaka Tipleri

Kaburga gelinlikler, sahip olduğu ihtişamlı etek yapısıyla çoğu zaman ağır modellerdir. Bu nedenle düğün günü rahatlıkla hareket edebilmeniz için güçlü bir yaka tipine ihtiyacınız olur. İnce askılı ya da straplez gelinlik modelleri bu tasarımlarla sıklıkla kullanılsa da rahat hareket imkanı sunması zor olduğu için gücünü omuzdan alan yakalar, bu etek kesimi için daha uygundur.

Kaburga etek kesiminde en çok karşımıza çıkan yaka tipleri arasında V, U ve kare yakaları sayabiliriz. Bu yaka tipleriboyun bölgesini açıkta bırakarak fresh bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ayrıca illüzyon straplez yakalar da hem straplez görünümü hem de rahat hareket imkanı sunması nedeniyle en çok tercih edilen yaka tiplerindendir.

Farklı Tarzlara Uygun Kaburga Gelinlik Modelleri

Bohem tarzdaki kaburga etekli gelinlik modellerini anlatarak başlayalım. "Bohem kaburga gelinlik olur mu" dediğinizi duyar gibiyiz. Özellikle iki parça, fazla kabarık olmayan tasarımlar sahip olduğu detaylarla bohem bir görünüm kazanabiliyor. Düşük omuzlar, İspanyol kollar, güpür işlemeler gibi detaylar bu etek kesimindeki tasarımlara farklı bir hava katıyor.

Romantik ve görkemli gelinlikleri seven gelin adayları dantelli kaburga gelinliklere bayılıyor! Danteller, güpürler, üç boyutlu aplikeler gibi detaylarla hareketlendirilen gelinlik modelleri romantik tarzda tasarımlarla ilgilenen gelin adaylarının tarihi mekan, otel gibi alanlarda tercih edebileceği tasarımlar arasında.

Bej, kırık beyaz, pudra gibi farklı renklerde kaburga gelinlikler, farklı tarzını ortaya koymak isteyen gelin adayları için ideal. Nostaljik modellerden hoşlanıyorsanız kırık beyaz ve bej, romantik modeller ilginizi çekiyorsa pudra tonlarındaki kaburga gelinliklere yönelebilirsiniz. İhtişamlı bir görünüm için gold ve gümüş detaylardan yararlanabilirsiniz.

Özellikle saten, kalın mikado ve tafta kumaştan kaburga gelinlikler modern bir görünüm vadediyor. Bu tasarımların işlemesiz, sade kumaştan tasarlanan seçenekleriyle zarif ve modern tarzınızı yansıtabilirsiniz. Hem romantik hem de nostaljik bir görünüm için tüylü kaburga gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlikleri minimal takılarla tamamlayabilirsiniz.

Kaburga Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Kaburga kesim gelinlik almadan önce fiyatlara dair bilmeniz gerekenlere de değinelim. Kaburga gelinlik fiyatlarını araştırdığınızda geniş bir aralıkla karşılaşmanız mümkün. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve işçiliği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor. Dilerseniz bu etkenlerin fiyatları nasıl değiştirdiğine dair detayları da paylaşalım:

Kaburga kesim gelinlik modellerini alırken iki seçeneğiniz var: Hazır almak ya da özel diktirmek... Özel olarak diktirmenizle markaların hazır model pileli gelinlikleri arasından seçim yapmanız halinde fiyatların farklı olacağını bilmelisiniz. Çünkü özel dikim gelinlikler, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kaburga gelinliğin kumaşı ve işlemeleri de fiyatları doğrudan etkiliyor. Gelinlik kumaşları ipek ve sentetik oranına göre fiyatlandırılıyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükseliyor. Eğer bütçenizi aşmayacak, uygun fiyatlı kaburga model gelinlik arayışındaysanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz.

Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Kiralama imkanı sunan firmaların bu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Firmaların kiralık ürün seçeneklerini inceleyebilir ya da istediğiniz kaburga gelinliği bu firmalarda diktirerek kiralayabilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken, gelinlik kiralama fiyatlarının, modeli satın alma fiyatlarına göre yüzde 20-30 oranında daha uygun olduğudur.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların kaburga gelinliklerinin de yerel, butik markalara kıyasla daha yüksek olduğunu da söyleyelim. Kaburga gelinlik modellerine ilişkin detaylara değindik. Şimdi size uygun gelinliği bulalım! Bulunduğunuz sayfada birbirinden şık tasarımları size uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, inceleyip ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebilirsiniz.