Pelerinli Gelinlikler

Firmaları Göster
Balık Gelinlik
Pınar Bent
Modern Cesur Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Vintage Halter yaka
15.000 TL - 18.000 TL
Cory
Miry May Bridal
Sade Modern Straplez
6.000 TL - 8.500 TL
Frezya
Meryem Cicerali Haute Couture
Sade Vintage Bohem Romantik Zayıf gösteren Cesur Gotik Klasik Görkemli Düşük omuz
25.000 TL - 31.000 TL
Daniel
Miry May Bridal
Modern Straplez
6.000 TL - 8.500 TL
Şebnem Sönmez 34
Şebnem Sönmez
Modern Cesur Straplez
7.000 TL - 10.000 TL
Çağla
Aşk-ı Ala
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 4.800 TL
inci Şöleni
Güler Cer Gelinlik
Sade Modern Düşük omuz
10.000 TL - 14.000 TL
NSG 60
Neşe Gelinlik
Modern V yaka
7.500 TL - 10.500 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Romantik Sade Bohem Kışlık Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
19053
Pierre Cardin Wedding İstanbul
Modern Cesur Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
ELZ 18
Elza Moda Evi Gülten Türk
Görkemli Romantik Uzun gösteren İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Angeline
Vipgelinlik
Vintage Romantik V yaka
Mia
Gülay Şengün Modaevi
Romantik V yaka
4.000 TL - 5.000 TL
RSB 23
Raşit Bağzıbağlı
Romantik Modern V yaka
17.500 TL - 51.500 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Pelerin Detaylı Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Bohem Romantik Uzun gösteren Kışlık Tarlatansız Hakim yaka
2.000 TL - 5.500 TL
Eslem Moda 47
Eslem Moda
Romantik Modern V yaka
12.000 TL - 15.000 TL
KSG 16
Kasr-ı Saadet Gelinlik
Romantik V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerin Detaylı Şifon Gelinlik
Fatma Karakullukçu
Romantik Modern Hakim yaka
5.500 TL - 8.500 TL
Hamel 1
Vakko Wedding
Sade Kare yaka
17.000 TL - 34.000 TL
9531
Bijoux Abiye ve Gelinlik
Görkemli Romantik Straplez
9.000 TL - 12.000 TL
VZJ 28
Vizaje Gelinlik
Romantik Modern İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
The Renaissance Cellini
Dreamon Gelinlik
Görkemli Romantik Straplez
17.000 TL - 34.000 TL
BS00428
Aysira Gelinlik
Romantik Modern V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
BS00533
Aysira Gelinlik
Romantik Modern V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Pelerinli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

  • Pelerinli gelinlik fiyatları ne kadar?
    Pelerinli gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
  • En popüler pelerinli gelinlik modelleri nelerdir?
    İddialı ve güçlü bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları pelerinli gelinlik modellerine yöneliyor. Pelerin gibi güçlü aksesuarlar özellikle vücudu saran tasarımlarla çok yakışıyor. Bu nedenle pelerinli balık gelinliklerin, gelin adaylarının favori tasarımları arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yarım balık pelerinli gelinlikler de hem rahatlık hem de şıklık arayışındaki gelinlerin en sevdiği modellerden.
  • Pelerinli gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
    Düğün.com verilerine göre pelerinli gelinlik denildiğinde İstanbul 217, İzmir 90, Kocaeli 77, Ankara 40, ve Bursa 33 ürün ile öne çıkmaktadır.

Tüm Modeller

Pelerinli Gelinlik Nasıl Olur?

Gelinliğe omuzdan ya da boyundan eklenen, düz ve farklı boylarda kumaşlar pelerin olarak adlandırılıyor. Düğün günü güçlü bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi pelerinli gelinlik modelleri oluyor. Her boy ve tarzda seçenekleri bulunan pelerinlerle tamamlanan gelinlikler, özellikle duvak takmak istemeyen gelin adayları tarafından da tercih ediliyor.

Gelinliğe Eklenme Şekline Göre Pelerinli Gelinlikler

Pelerinler gelinliğe boyundan eklendiği gibi sırttan ve omuzdan pelerinli tasarımlar da en yeni gelinlik trendleri arasında yer alıyor. Omuzları olduğundan geniş gösterme imkan sunan tasarımlar, özellikle çok kabarık olmayan seçenekleriyle en moda gelinlikler arasında boy gösteriyor. Gelinlik pelerinleri çıkarılabilir parçalar olabildiği gibi, tasarıma dikilmiş pelerinlerle de sıklıkla karşılaşıyoruz.

Farklı Boylarda Pelerinli Gelinlikler

Pelerin denilince akla ilk olarak yere kadar uzanan aksesuarlar gelse de farklı boylarda pelerinlerin kullanıldığı tasarımların da bulunduğunu belirtelim. İddialı bir silüet için pelerini yere kadar uzayan katta kuyruklu pelerinli tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken pelerinin gelinliğin tarzıyla uyumu olmalı. Sade bir gelinlikle çok kısa kuyruklu ya da kuyruksuz pelerinleri tercih edebilirsiniz.

Gelinlikte kullanılan pelerinler uzun olmak zorunda değil. Kısa pelerinli tasarımları da tercih edebilirsiniz. Kısa pelerinlerin dirsek ve kalça hizasında biten farklı seçenekleri olduğunu da ekleyelim. Kısa pelerinlerle duvak da takmak mümkün. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kısa pelerinlerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Kumaşına Göre Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik pelerinlerinde genellikle hafif kumaştan tasarımlar kullanılıyor. Kalın kumaştan pelerinli tasarımlar ise en şık kışlık gelinlikler arasında. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kumaşlardan pelerinlerin bulunduğu tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Sade, taş işlemeli ya da dantelli... Farklı kumaşlarda pelerinli gelinlik modellerinin farklı tarzlara hitap eden seçenekleri mevcut.

Sade Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik trendlerindeki sadeleşme akımının etkisi pelerinli modellerde de kendini gösteriyor. Tamamı işlemesiz, kalın ve parlak kumaştan pelerinlerle tamamlanan sade gelinlikler en moda tasarımlardan. Uçuş uçuş bir görünüm için tül pelerinli gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde pelerinini çıkarabilir, aynı gelinliği giyerek farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dantel Pelerinli Gelinlikler

Daha hareketli bir görünüm isteyen, romantik gelin adaylarının tercihi dantel pelerinli gelinlikler oluyor. Bu tasarımları şık bir otel ya da tarihi mekan düğününde giymeyi düşünebilirsiniz. Pelerin hareketli tasarıma sahip olduğu için saçlarınızı topuz, atkuyruğu gibi toplu gelin saçı modellerinden yaptırmanızda da fayda var. Aksesuar kullanımınızı da minimumda tutmalısınız.

İşlemeli Pelerinli Gelinlik Modelleri

Sade tasarımlı gelinlikler hareketli pelerinlerle de uyum sağlıyor. Tüy, taş, üç boyutlu aplike gibi işlemeleri bulunan gelinlikler arasından tarzınıza ve düğün mekanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelinler tüy detaylı, göz alıcı gelinlikleri beğenen gelinler taş işlemeli, romantik gelinler ise üç boyutlu pelerinli gelinlik modellerini tercih edebilir.

Etek Kesimine Göre Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli gelinlik modellerinin her tarz ve kesimde alternatiflerini bulabilmeniz mümkün. Ancak gelinliğe ihtişam katan bu aksesuarların çoğunlukla düz ve balık kesim gibi çok hacimli olmayan eteklerle sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Düz kesim gelinliklere hareket katmak için pelerinlerden yararlanmak mümkün. Bu modelleri özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz.

Balık kesim gelinlikler orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarmak için tercih edebileceğiniz tasarımlardan. Bu nedenle pelerin seçerken vücudunuzun kıvrımını gizlemeyecek, tül ve şifon gibi transparan kumaşlardan yapılan seçeneklerini düşünebilirsiniz. Kabarık etekli pelerinli gelinlik modellerini geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipindeki gelinlere öneriyoruz.

Pelerinli Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Pelerinli gelinlik modellerinin markası, dikim şekli, kumaş ve aksesuarları gibi detaylar fiyatlara etki ediyor. Öncelikle dikim şeklinden bahsedelim. Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kumaş ve işlemeler de fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerden. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı pelerinli gelinlikler, sentetik kumaşlı tasarımlara göre daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Ünlü markaların tasarımları da butik firmaların gelinliklerine kıyasla, marka bilinirliği ve kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle daha yüksek olabiliyor. Ayrıca gelinlik modellerini uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Son yılların en trend modellerinden olan pelerinli gelinlik modellerinden bahsettik. Bulunduğunuz sayfada yer alan en şık pelerinli gelinlikleri inceleyip size uygun olduğunu düşündüğünüz seçenekler için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.