Pelerinli Gelinlikler

İşte şıklığın ve zarafetin temsili pelerinli gelinlik modelleri!

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Modern V yaka
NSG 60
Neşe Gelinlik

Model: NSG 60

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Düşük omuz
CGB 5
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 5

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Uzun gösteren İllüzyon yaka
ELZ 18
Elza Moda Evi Gülten Türk

Model: ELZ 18

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Romantik Modern Görkemli Straplez
PIB  144
Pınar Bent

Model: PIB 144

15.000 TL - 250.000 TL

Romantik Modern İllüzyon yaka
VZJ 28
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 28

5.000 TL - 7.000 TL

Klasik Modern Sade Romantik V yaka
Agraf A2
Agraf Atelierr

Model: Agraf A2

4.500 TL - 6.000 TL

Vintage Romantik Straplez
SMR 36
Saraylı Moda

Model: SMR 36

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
Mia
Gülay Şengün Modaevi

Model: Mia

4.000 TL - 5.000 TL

Romantik Sade Bohem Kışlık Hakim yaka
Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik
Fatma Karakullukçu

Model: Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik

1.000 TL - 3.000 TL

Modern Cesur Straplez
Şebnem Sönmez 34
Şebnem Sönmez

Model: Şebnem Sönmez 34

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
KSG 16
Kasr-ı Saadet Gelinlik

Model: KSG 16

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern Straplez
Cory
Miry May Bridal

Model: Cory

3.500 TL - 5.000 TL

Romantik Helen V yaka
Çağla
Aşk-ı Ala

Model: Çağla

3.000 TL - 4.800 TL

Bohem Romantik Uzun gösteren Kışlık Tarlatansız Hakim yaka
Jaqar Fatma Karakullukçu Pelerin Detaylı Gelinlik
Fatma Karakullukçu

Model: Jaqar Fatma Karakullukçu Pelerin Detaylı Gelinlik

1.000 TL - 3.000 TL

Modern Cesur Straplez
19053
Pierre Cardin Wedding İstanbul

Model: 19053

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Romantik V yaka
Angeline
Vipgelinlik

Model: Angeline

 
Modern Sade Straplez
Cory
Miry May Bridal

Model: Cory

3.500 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
RSB 23
Raşit Bağzıbağlı

Model: RSB 23

10.000 TL - 30.000 TL

Sade Kare yaka
Hamel 1
Vakko Wedding

Model: Hamel 1

10.000 TL - 20.000 TL

Görkemli Romantik Straplez
The Renaissance Cellini
Dreamon Gelinlik

Model: The Renaissance Cellini

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Modern V yaka
BS00533
Aysira Gelinlik

Model: BS00533

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
1426
Ottoman Wedding

Model: 1426

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
20GLTS001056V01
Aysira Gelinlik

Model: 20GLTS001056V01

3.000 TL - 10.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Pelerinli Gelinlik Nasıl Olur?

Düğün günü güçlü bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi pelerinli gelinlik modelleri oluyor. Her boy ve tarzda seçenekleri bulunan pelerinlerle tamamlanan gelinlikler, özellikle duvak takmak istemeyen gelin adayları tarafından da tercih ediliyor.

Gelinliğe Eklenme Şekline Göre Pelerinli Gelinlikler

Pelerinler gelinliğe boyundan eklendiği gibi sırttan ve omuzdan pelerinli tasarımlar da en yeni gelinlik trendleri arasında yer alıyor. Omuzları olduğundan geniş gösterme imkan sunan tasarımlar, özellikle çok kabarık olmayan seçenekleriyle en moda gelinlikler arasında boy gösteriyor.

Gelinlik pelerinleri çıkarılabilir parçalar olabildiği gibi, tasarıma dikilmiş pelerinlerle de sıklıkla karşılaşıyoruz. Düğün günü iki farklı görünüm isteyen gelin adayları çıkarılabilir pelerinli gelinlik modellerini tercih edebilir.

Farklı Boylarda Pelerinli Gelinlikler

Pelerin denilince akla ilk olarak yere kadar uzanan aksesuarlar gelse de farklı boylarda pelerinlerin kullanıldığı tasarımların da bulunduğunu belirtelim.

Uzun Pelerinli Gelinlik Modelleri

İddialı bir silüet için pelerini yere kadar uzayan katta kuyruklu pelerinli tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken pelerinin gelinliğin tarzıyla uyumu olmalı. Sade bir gelinlikle çok kısa kuyruklu ya da kuyruksuz pelerinleri tercih edebilirsiniz.

Kısa Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlikte kullanılan pelerinler uzun olmak zorunda değil. Kısa pelerinli tasarımları da tercih edebilirsiniz. Kısa pelerinlerin dirsek ve kalça hizasında biten farklı seçenekleri olduğunu da ekleyelim. Kısa pelerinlerle duvak da takmak mümkün. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kısa pelerinlerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Kumaşına Göre Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik pelerinlerinde genellikle hafif kumaştan tasarımlar kullanılıyor. Kalın kumaştan pelerinli tasarımlar ise en şık kışlık gelinlikler arasında. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kumaşlardan pelerinlerin bulunduğu tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Sade Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik trendlerindeki sadeleşme akımının etkisi pelerinli modellerde de kendini gösteriyor. Tamamı işlemesiz, kalın ve parlak kumaştan pelerinlerle tamamlanan sade gelinlikler en moda tasarımlardan. Zarif bir topuzu, bu modelle yakıştırdığımızı da belirtmeden geçmeyelim.

Dantel Pelerinli Gelinlikler

Daha hareketli bir görünüm isteyen, romantik gelin adaylarının tercihi dantel pelerinli gelinlikler oluyor. Bu tasarımları şık bir otel ya da tarihi mekan düğününde giymeyi düşünebilirsiniz. Pelerin hareketli tasarıma sahip olduğu çin saçlarını toplu modellerden yaptırmanızda da faya var.

Tül Pelerinli Gelinlik Modelleri

Uçuş uçuş bir görünüm için tül pelerinli gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde pelerinini çıkarabilir, aynı gelinliği giyerek farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

İşlemeli Pelerinli Gelinlik Modelleri

Sade tasarımlı gelinlikler hareketli pelerinlerle de uyum sağlıyor. Tüy, taş, üç boyutlu aplike gibi işlemeleri bulunan gelinlikler arasından tarzınıza ve düğün mekanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelinler tüy detaylı, göz alıcı gelinlikleri beğenen gelinler taş işlemeli, romantik gelinler ise üç boyutlu pelerinli gelinlik modellerini tercih edebilir.

Etek Kesimine Göre Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli gelinlik modellerinin her tarz ve kesimde alternatiflerini bulabilmeniz mümkün. Ancak gelinliğe ihtişam katan bu aksesuarların çoğunlukla düz ve balık kesim gibi çok hacimli olmayan eteklerle sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz.

Düz kesim gelinliklere hareket katmak için pelerinlerden yararlanmak mümkün. Bu etek kesimini dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere kıvrımsız bel bölgesini kamufle edebilmeleri için öneriyoruz. Ancak kalçaya kadar uzayan gelinlik pelerinli yarım balık gelinliklerle de bu bölgenizi kamufle edebilirsiniz

Balık kesim gelinlikler orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarmak için tercih edebileceğiniz tasarımlardan. Bu nedenle pelerin seçerken vücudunuzun kıvrımını gizlemeyecek, tül ve şifon gibi transparan kumaşlardan yapılan seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Kabarık etekli pelerinli gelinlik modellerini geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipindeki gelinlere öneriyoruz. Eğer eteği hacimli bir gelinliği pelerinlerle kombinlemek istiyorsanız, fazla kabarık etekler yerine az kabarık modellere yönelebilirsiniz.

Pelerinli Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Pelerinli gelinlik modellerinin markası, dikim şekli, kumaş ve aksesuarları gibi detaylar fiyatlara etki ediyor. Öncelikle dikim şeklinden bahsedelim. Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kumaş ve işlemeler de fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerden. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı pelerinli gelinlikler, sentetik kumaşlı tasarımlara göre daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Ünlü markaların tasarımları da butik firmaların gelinliklerine kıyasla, marka bilinirliği ve kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle daha yüksek olabiliyor.

Pelerinli gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. Özel diktirdiğiniz ya da markaların hazır ürünleri arasından seçtiğiniz tasarımları satılık fiyatlardan yüzde 20-30 oranında daha uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Son yılların en trend modellerinden olan pelerinli gelinlik modellerinden bahsettik. Bulunduğunuz sayfada yer alan en şık pelerinli gelinlikleri inceleyip size uygun olduğunu düşündüğünüz seçenekler için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.