Pelerinli Gelinlikler

İşte şıklığın ve zarafetin temsili pelerinli gelinlik modelleri!

SMR 36

Model

: SMR 36

Özellikler

: Vintage, Romantik, Straplez

5.000 TL - 7.000 TL

78027

Model

: 78027

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

10.000 TL - 19.000 TL

Innocent

Model

: Innocent

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

17.731 TL

Balık Gelinlik

Model

: Balık Gelinlik

Özellikler

: Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Vintage, Halter yaka

15.000 TL - 18.000 TL

Şebnem Sönmez 34

Model

: Şebnem Sönmez 34

Özellikler

: Modern, Cesur, Straplez

7.000 TL - 10.000 TL

CGB 5

Model

: CGB 5

Özellikler

: Romantik, Modern, Tarlatansız, Düşük omuz

7.000 TL - 10.000 TL

Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerinli Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, Kışlık, Hakim yaka

2.000 TL - 5.500 TL

19053

Model

: 19053

Özellikler

: Modern, Cesur, Straplez

9.000 TL - 12.000 TL

KSG 16

Model

: KSG 16

Özellikler

: Romantik, V yaka

8.500 TL - 12.000 TL

Mia

Model

: Mia

Özellikler

: Romantik, V yaka

4.000 TL - 5.000 TL

Jaqar Fatma Karakullukçu Pelerin Detaylı Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Pelerin Detaylı Gelinlik

Özellikler

: Bohem, Romantik, Uzun gösteren, Kışlık, Tarlatansız, Hakim yaka

2.000 TL - 5.500 TL

Angeline

Model

: Angeline

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

RSB 23

Model

: RSB 23

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

17.500 TL - 51.500 TL

Cory

Model

: Cory

Özellikler

: Modern, Sade, Straplez

3.500 TL - 5.000 TL

NSG 60

Model

: NSG 60

Özellikler

: Modern, V yaka

7.500 TL - 10.500 TL

ELZ 18

Model

: ELZ 18

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Uzun gösteren, İllüzyon yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Hamel 1

Model

: Hamel 1

Özellikler

: Sade, Kare yaka

17.000 TL - 34.000 TL

9531

Model

: 9531

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Straplez

9.000 TL - 12.000 TL

Dcey Alexandra Grecco-Armida Gelinlik

Model

: Dcey Alexandra Grecco-Armida Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Modern, Bohem, V yaka

17.000 TL - 34.000 TL

1426

Model

: 1426

Özellikler

: Tesettür, Uzun gösteren, Hakim yaka

5.500 TL - 9.000 TL

Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerin Detaylı Şifon Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Dantel Pelerin Detaylı Şifon Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Modern, Hakim yaka

5.500 TL - 8.500 TL

The Renaissance Cellini

Model

: The Renaissance Cellini

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Straplez

17.000 TL - 34.000 TL

BS00533

Model

: BS00533

Özellikler

: Romantik, Modern, V yaka

12.000 TL - 17.000 TL

1426

Model

: 1426

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

9.000 TL - 12.000 TL

Sayfa 1 / 2
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Pelerinli Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Pelerinli Gelinlik Nasıl Olur?

Gelinliğe omuzdan ya da boyundan eklenen, düz ve farklı boylarda kumaşlar pelerin olarak adlandırılıyor. Düğün günü güçlü bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi pelerinli gelinlik modelleri oluyor. Her boy ve tarzda seçenekleri bulunan pelerinlerle tamamlanan gelinlikler, özellikle duvak takmak istemeyen gelin adayları tarafından da tercih ediliyor.

Gelinliğe Eklenme Şekline Göre Pelerinli Gelinlikler

Pelerinler gelinliğe boyundan eklendiği gibi sırttan ve omuzdan pelerinli tasarımlar da en yeni gelinlik trendleri arasında yer alıyor. Omuzları olduğundan geniş gösterme imkan sunan tasarımlar, özellikle çok kabarık olmayan seçenekleriyle en moda gelinlikler arasında boy gösteriyor. Gelinlik pelerinleri çıkarılabilir parçalar olabildiği gibi, tasarıma dikilmiş pelerinlerle de sıklıkla karşılaşıyoruz.

Farklı Boylarda Pelerinli Gelinlikler

Pelerin denilince akla ilk olarak yere kadar uzanan aksesuarlar gelse de farklı boylarda pelerinlerin kullanıldığı tasarımların da bulunduğunu belirtelim. İddialı bir silüet için pelerini yere kadar uzayan katta kuyruklu pelerinli tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken pelerinin gelinliğin tarzıyla uyumu olmalı. Sade bir gelinlikle çok kısa kuyruklu ya da kuyruksuz pelerinleri tercih edebilirsiniz.

Gelinlikte kullanılan pelerinler uzun olmak zorunda değil. Kısa pelerinli tasarımları da tercih edebilirsiniz. Kısa pelerinlerin dirsek ve kalça hizasında biten farklı seçenekleri olduğunu da ekleyelim. Kısa pelerinlerle duvak da takmak mümkün. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kısa pelerinlerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Kumaşına Göre Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik pelerinlerinde genellikle hafif kumaştan tasarımlar kullanılıyor. Kalın kumaştan pelerinli tasarımlar ise en şık kışlık gelinlikler arasında. Tarzınıza göre işlemeli ya da sade kumaşlardan pelerinlerin bulunduğu tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz. Sade, taş işlemeli ya da dantelli... Farklı kumaşlarda pelerinli gelinlik modellerinin farklı tarzlara hitap eden seçenekleri mevcut.

Sade Pelerinli Gelinlik Modelleri

Gelinlik trendlerindeki sadeleşme akımının etkisi pelerinli modellerde de kendini gösteriyor. Tamamı işlemesiz, kalın ve parlak kumaştan pelerinlerle tamamlanan sade gelinlikler en moda tasarımlardan. Uçuş uçuş bir görünüm için tül pelerinli gelinlik modellerini düşünebilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde pelerinini çıkarabilir, aynı gelinliği giyerek farklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dantel Pelerinli Gelinlikler

Daha hareketli bir görünüm isteyen, romantik gelin adaylarının tercihi dantel pelerinli gelinlikler oluyor. Bu tasarımları şık bir otel ya da tarihi mekan düğününde giymeyi düşünebilirsiniz. Pelerin hareketli tasarıma sahip olduğu için saçlarınızı topuz, atkuyruğu gibi toplu gelin saçı modellerinden yaptırmanızda da fayda var. Aksesuar kullanımınızı da minimumda tutmalısınız.

İşlemeli Pelerinli Gelinlik Modelleri

Sade tasarımlı gelinlikler hareketli pelerinlerle de uyum sağlıyor. Tüy, taş, üç boyutlu aplike gibi işlemeleri bulunan gelinlikler arasından tarzınıza ve düğün mekanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Nostaljik tasarımlardan hoşlanan gelinler tüy detaylı, göz alıcı gelinlikleri beğenen gelinler taş işlemeli, romantik gelinler ise üç boyutlu pelerinli gelinlik modellerini tercih edebilir.

Etek Kesimine Göre Pelerinli Gelinlik Modelleri

Pelerinli gelinlik modellerinin her tarz ve kesimde alternatiflerini bulabilmeniz mümkün. Ancak gelinliğe ihtişam katan bu aksesuarların çoğunlukla düz ve balık kesim gibi çok hacimli olmayan eteklerle sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Düz kesim gelinliklere hareket katmak için pelerinlerden yararlanmak mümkün. Bu modelleri özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere öneriyoruz.

Balık kesim gelinlikler orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarmak için tercih edebileceğiniz tasarımlardan. Bu nedenle pelerin seçerken vücudunuzun kıvrımını gizlemeyecek, tül ve şifon gibi transparan kumaşlardan yapılan seçeneklerini düşünebilirsiniz. Kabarık etekli pelerinli gelinlik modellerini geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipindeki gelinlere öneriyoruz.

Pelerinli Gelinlik Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Pelerinli gelinlik modellerinin markası, dikim şekli, kumaş ve aksesuarları gibi detaylar fiyatlara etki ediyor. Öncelikle dikim şeklinden bahsedelim. Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kumaş ve işlemeler de fiyatları doğrudan etkileyen faktörlerden. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı pelerinli gelinlikler, sentetik kumaşlı tasarımlara göre daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Ünlü markaların tasarımları da butik firmaların gelinliklerine kıyasla, marka bilinirliği ve kullanılan materyallerin kalitesi gibi nedenlerle daha yüksek olabiliyor. Ayrıca gelinlik modellerini uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Son yılların en trend modellerinden olan pelerinli gelinlik modellerinden bahsettik. Bulunduğunuz sayfada yer alan en şık pelerinli gelinlikleri inceleyip size uygun olduğunu düşündüğünüz seçenekler için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de hatırlatalım.