Evden Çıkış Elbisesi

Evden çıkış merasimi için hem rahatlık hem şıklık vadeden tasarımlar bir arada!

Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Model

: Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, Straplez

₺13.600

Spica Mini

Model

: Spica Mini

Özellikler

: Modern, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

GLŞ 3

Model

: GLŞ 3

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

Bellatrix

Model

: Bellatrix

Özellikler

: Sade, Straplez

₺3.000 - ₺5.000

Celine Balık Model Gelinlik

Model

: Celine Balık Model Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Cesur, Spor, Tarlatansız, İki parça, Eteği çıkabilen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

₺25.000 - ₺26.000

ASK 51

Model

: ASK 51

Özellikler

: Sade, Straplez

₺7.500 - ₺10.500

Lara

Model

: Lara

Özellikler

: Sade, Bohem, Modern, V yaka

₺5.000

TMM 9

Model

: TMM 9

Özellikler

: Romantik, Modern, Helen, U yaka

₺8.500 - ₺12.000

ASK 48

Model

: ASK 48

Özellikler

: Modern, İki parça, İllüzyon yaka

₺7.500 - ₺10.500

Luna

Model

: Luna

Özellikler

: Modern, U yaka

₺10.500 - ₺15.000

Jaqar Fatma Karakullukçu Volan Kol Dantel Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Volan Kol Dantel Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Bohem, Bisiklet yaka

₺2.000 - ₺5.500

Amelie

Model

: Amelie

Özellikler

: Modern, Sade, Halter yaka

₺12.000 - ₺17.500

ZMG  18

Model

: ZMG 18

Özellikler

: Romantik, Sade, Bohem, Bisiklet yaka

₺5.500 - ₺8.500

ESO 4

Model

: ESO 4

Özellikler

: Modern, Sade, Straplez

₺5.500 - ₺9.000

ASK 13

Model

: ASK 13

Özellikler

: Sade, Vintage, Bohem, İki parça, Kayık yaka

₺9.000 - ₺12.000

Jaqar Fatma Karakullukçu Şifon Tüy Detaylı Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Şifon Tüy Detaylı Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Bohem, Bisiklet yaka

₺2.000 - ₺5.500

JUI 3

Model

: JUI 3

Özellikler

: Modern, Sade, Kayık yaka

₺9.000 - ₺12.000

ESA 4

Model

: ESA 4

Özellikler

: Modern, Bohem, V yaka

₺9.000 - ₺12.000

OLC 43

Model

: OLC 43

Özellikler

: Romantik, Halter yaka

₺2.000 - ₺3.500

Viola Chan 26

Model

: Viola Chan 26

Özellikler

: Bohem, Düşük omuz

₺2.000 - ₺3.500

ASK 8

Model

: ASK 8

Özellikler

: Sade, Vintage, Bohem, V yaka

₺9.000 - ₺12.000

Elif Aygün Atelier 70

Model

: Elif Aygün Atelier 70

Özellikler

: Romantik, Modern, Sade, Bohem, V yaka

₺9.000 - ₺12.000

Elif Aygün Atelier 79

Model

: Elif Aygün Atelier 79

Özellikler

: Modern, Sade, Bohem, V yaka

₺9.000 - ₺12.000

Elif Aygün Atelier 88

Model

: Elif Aygün Atelier 88

Özellikler

: Sade, Bohem, Düşük omuz

₺9.000 - ₺12.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Evden Çıkış Elbisesi - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Evden Çıkış Elbisesi Nedir?

Son yıllarda yükselen trendlerden biri evden çıkış elbiseleri! Gelin alma ritüeli olarak bildiğimiz merasimde artık birçok gelin hem gelinliğini kirletmemek hem rahat etmek hem de gelinliğin sürprizi kaçmasın diye farklı bir elbise tercih ediyor. Vintage tarzda elbiseler, dantelli ya da güpürlü modeller, minimal tasarımlar... Her tarzda evden çıkma elbisesi modelleri bulman mümkün.

Etek Kesimine Göre Evden Çıkış Gelinliği Modelleri

Evden çıkış elbisenizin etek kesimine karar verirken dikkat etmeniz gereken ilk konu, rahatlığınız olmalı. Hareketlerinizi kısıtlamayacak, fazla kabarık olmayan modeller arasından seçim yapmaya gayret etmelisiniz. Bunu yaparken vücut tipinizi de dikkate almanızda fayda var. Farklı etek kesimlerine sahip elbiselerle vücudunuzu istediğiniz formda gösterebilirsiniz.

A Kesim Evden Çıkış Elbisesi

Evden çıkış elbisesi modelleri arasında en çok tercih edilen modeller, çok kabarık olmayan, sade A etek kesimine sahip tasarımlar. Rahat hareket imkanı sunmasının yanı sıra her vücut tipine uyum sağlayan seçeneklerinin bulunduğu bu tasarımları en çok geniş basenli ince gövdeli armut vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz.

Düz Kesim Evden Çıkış Elbiseleri

En popüler gelin alma elbiseleri arasında sade tasarımlarıyla düz kesim modeller de yer alıyor. Bu modelleri özellikle bel bölgesi kıvrımsız dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere tavsiye ediyoruz. Çünkü bu modellerin vücudu sarmayan, bol tasarımı, kıvrımsız bel bölgenizi kamufle ederek fit bir gelin görünümü yaratmak için oldukça ideal. Sağladığı konfor da cabası!

Yarım Balık Kesim Gelin Alma Elbisesi

Evden çıkış elbiselerinde konforun ön planda olması gerektiğini belirtmiştik. Bu nedenle kıvrımlı vücut hatlarına sahip gelin adaylarına hem iddialı vücut hatlarını ortaya koymak hem de rahat hareket edebilmek için balık modeller yerine yarım balık kesimli gelin elbiselerini gelin alma merasiminde tercih etmelerini öneriyoruz. Böylece hem şık görünmek hem de özgürce hareket etmek mümkün olabilir.

Çıkarılabilir Etekli Gelin Evden Çıkış Elbisesi

Eteği çıkabilen gelinlik modelleri düğün dışı merasimlerle düğünlerde pratik çözümler sunması amacıyla iki şekilde kullanılacak şekilde tasarlanmış. Sade bir gelinlik üzerine eklenen kabarık eteğin ek olarak takılmasıyla oluşturulan bu gelinlikler, gelin adaylarına hem iki farklı görünüm hem de konfor vadediyor. Bu tasarımları ek eteğiyle birlikte düğünlerde; katlı etekleri çıkarıldığında evden çıkış merasimine giyebilmek mümkün.

Farklı Tarzlara Uygun Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Romantik, iddialı, bohem ya da vintage… Her tarza uygun bir evden çıkış elbisesi modeli bulunuyor. Gelinin evden çıkışı için tercih edebileceği elbiseler arasında en çok tercih edilen modeller dantel ya da güpür detaylı tasarımlar oluyor. Bu detaylarla hoş bir görünüm kazanan modelleri özellikle romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına tavsiye ediyoruz.

Farklı tarzınızı yansıtacak bir evden çıkış elbisesi istiyorsanız renkli modellere yönelebilirsiniz. Bej, pudra, pembe, kırık beyaz gibi seçenekleri arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. En trend gelinlikler arasında karşımıza çıkan ışıltılı detaylı tasarımlar evden çıkış elbisesi olarak da tercih ediliyor. Tamamı ışıltılı modellerdense daha sade olan ince işlemeli pırıltılı modeller arasından seçim yapmanız, gelin alma merasiminin sadeliği ile daha çok uyum sağlayacaktır.

Sade tasarımlı beyaz elbiseler de evden çıkış merasiminde en çok kullanılan tasarımlardan. Özellikle minimal tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler, sade evden çıkış elbiselerini tercih edebilir. Tek omuz gelinlikler de en trend modeller arasında. Özellikle zarif omuz bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları bu modellere yönelebilir. Tek omuzlu elbiselerin Helenistik görünümü, vintage tarzda modellerden hoşlanan gelinler için de ideal.

Etek Boyuna Göre Gelin Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Evden çıkış merasiminde etek tasarımı, konfor sağladığı sürece her uzunlukta olabilir. Uzun, kısa ya da mini etekli gelin alma elbiseleri arasından vücudunuza ve tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Yalnızca kabarık ve kuyruklu modellerden uzak durmanızda fayda var. Çünkü bu modeller ayağınıza dolanarak rahatça hareket edebilmenizin önüne geçer.

Uzun Gelin Alma Elbiseleri

Kabarık olmayan, uzun sade gelinlik modelleri evden çıkış merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. En popüler seçenekleri fırfırlı, volanlı, dantelli ya da tamamı sade uzun elbise modelleridir. Bu tasarımlar arasından tarzınıza ve vücudunuza göre seçim yapabilirsiniz. Fazlalıklarınızın olduğu bölgelerde fırfır, volan gibi detayların bulunmadığı modeller sizin için uygun seçenekler arasında.

Mini Evden Gelin Çıkarma Elbisesi Modelleri

En yeni gelinlik trendleri arasında mini tasarımların da yer alması, gelin alma elbiseleri arasında bu boyda tasarımların sıklıkla karşımıza çıkmasını sağlıyor. Rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan bu modeller ile romantik ve iddialı bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz. İnce ve düzgün bacaklarınızı öne çıkarmanız da cabası!

Midi Boy Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Midi boyda evden çıkış gelinliği modelleri, minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin ilkbahar ve yaz aylarında yapılacak organizasyonlar için en popüler alternatifleri diyebiliriz. Uzun kollu, hakim yakalı, dekoltesiz midi boy gelinliklerin de son yıllarda evden çıkış elbisesi olarak sıklıkla tercih edildiğini de söyleyelim.

Evden Çıkış Elbisesi Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Evden çıkış elbisesi modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model evden çıkış elbiseleri özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekiyor bu da fiyatların artmasına neden oluyor.

Farklı kumaşlardan gelin alma elbiseleri arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı tasarımları ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli evden çıkış elbiselerinde Fransız danteli kullanılması, klasik dantelli modellerden daha yüksek fiyatlara neden oluyor.

Evden çıkış elbisenizi satın almanız ya da kiralamanız halinde de fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık modellerin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz. Evden çıkış elbisesi modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık ürünleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için de firmalarla iletişime geçebilirsiniz.