Evden Çıkış Elbisesi

Evden çıkış merasimi için hem rahatlık hem şıklık vadeden tasarımlar bir arada!

Modern V yaka
Spica Mini
Merve Alkan Bridal

Model: Spica Mini

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Straplez
Bellatrix
Merve Alkan Bridal

Model: Bellatrix

3.000 TL - 5.000 TL

Modern U yaka
Luna
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: Luna

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Sade Bohem Bisiklet yaka
ZMG  18
Ze Moda Gelinlik

Model: ZMG 18

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage V yaka
EMN 43
Emine Meral Moda Evi

Model: EMN 43

6.000 TL - 6.500 TL

Sade Straplez
ASK 51
Aslı Kırdar Moda Evi

Model: ASK 51

5.000 TL - 7.000 TL

Modern İki parça İllüzyon yaka
ASK 48
Aslı Kırdar Moda Evi

Model: ASK 48

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage Bohem V yaka
ASK 8
Aslı Kırdar Moda Evi

Model: ASK 8

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Vintage Bohem İki parça Kayık yaka
ASK 13
Aslı Kırdar Moda Evi

Model: ASK 13

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
GLŞ 3
Gülay Şengün Modaevi

Model: GLŞ 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Helen U yaka
TMM 9
Tailor Made Moda

Model: TMM 9

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem Bisiklet yaka
Jaqar Fatma Karakullukçu Şifon Tüy Detaylı Gelinlik
Fatma Karakullukçu

Model: Jaqar Fatma Karakullukçu Şifon Tüy Detaylı Gelinlik

1.000 TL - 3.000 TL

Modern Sade Halter yaka
Amelie
Begüm Salihoğlu

Model: Amelie

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Bohem Modern V yaka
Lara
Ju İstanbul

Model: Lara

2.900 TL

Modern Sade Straplez
ESO 4
Esra Özcan

Model: ESO 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Bohem V yaka
Weddies Voice
Weddies

Model: Weddies Voice

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Sade Kayık yaka
JUI 3
Ju İstanbul

Model: JUI 3

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Düşük omuz
Viola Chan 26
Oleg Cassini

Model: Viola Chan 26

500 TL - 1.000 TL

Romantik Modern Sade Bohem V yaka
Elif Aygün Atelier 70
Elif Aygün Atelier

Model: Elif Aygün Atelier 70

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem Bisiklet yaka
Jaqar Fatma Karakullukçu Volan Kol Dantel Gelinlik
Fatma Karakullukçu

Model: Jaqar Fatma Karakullukçu Volan Kol Dantel Gelinlik

1.000 TL - 3.000 TL

Bohem V yaka
OLC 45
Oleg Cassini

Model: OLC 45

500 TL - 1.000 TL

Sade Bohem Düşük omuz
Elif Aygün Atelier 88
Elif Aygün Atelier

Model: Elif Aygün Atelier 88

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Bohem V yaka
ESA 4
Esin Arıcan Haute Couture

Model: ESA 4

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Sade Bohem V yaka
Elif Aygün Atelier 79
Elif Aygün Atelier

Model: Elif Aygün Atelier 79

5.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Evden Çıkış Elbisesi Nedir?

Son yıllarda yükselen trendlerden biri evden çıkış elbiseleri! Gelin alma ritüeli olarak bildiğimiz merasimde beyaz ya da beyaza yakın tonlarda, sade gelinliğe benzer elbiselerle evden çıkmak artık trend haline geldi. Artık birçok gelin hem gelinliğini kirletmemek hem rahat etmek hem de gelinliğin sürprizi kaçmasın diye farklı bir elbise tercih ediyor. Vintage tarzda elbiseler, dantelli ya da güpürlü modeller, minimal tasarımlar... Her tarzda evden çıkma elbisesi modelleri bulman mümkün.

Etek Kesimine Göre Evden Çıkış Gelinliği Modelleri

Evden çıkış elbisenizi seçerken konforlu modeller arasından seçim yapmaya gayret etmelisiniz. Bunu yaparken vücut tipinizi de dikkate almanızda fayda var. Farklı etek kesimlerine sahip elbiselerle vücudunuzu istediğiniz formda gösterebilirsiniz.

A Kesim Evden Çıkış Elbisesi

Evden çıkış elbisesi modelleri arasında en çok tercih edilen modeller A etek kesimine sahip tasarımlar. Rahat hareket imkanı sunmasının yanı sıra her vücut tipine uyum sağlayan seçeneklerinin bulunduğu bu tasarımları en çok geniş basenli ince gövdeli armut vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz.

Düz Kesim Evden Çıkış Elbiseleri

En popüler gelin alma elbiseleri arasında sade tasarımlarıyla düz kesim modeller de yer alıyor. Bu modelleri özellikle bel bölgesi kıvrımsız dikdörtgen vücut tipine sahip gelinlere tavsiye ediyoruz. Çünkü bu modellerin bol tasarımı, kıvrımsız bel bölgenizi kamufle etmek için ideal.

Yarım Balık Kesim Gelin Alma Elbisesi

Kıvrımlı vücut hatlarına sahip gelin adayları, hem iddialı vücut hatlarını ortaya koymak hem de rahat hareket edebilmek için balık modeller yerine yarım balık kesimli gelin elbiselerini gelin alma merasiminde tercih ediyor. Yani şıklık ve konfor bir arada.

Çıkarılabilir Etekli Gelin Evden Çıkış Elbisesi

Eteği çıkabilen gelinlik modelleri düğün dışı merasimlerle düğünlerde pratik çözümler sunması amacıyla iki şekilde kullanılacak şekilde tasarlanmış. Bu elbiselerin katlı etekleri çıkarıldığında evden çıkış merasimi, uzun kullanıldığında ise düğünler için ideal.

Farklı Tarzlara Uygun Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Romantik, iddialı, bohem ya da vintage… Her tarza uygun bir evden çıkış elbisesi modeli bulunuyor.

Dantel Detaylı Gelin Alma Elbiseleri

Gelinin evden çıkışı için tercih edebileceği elbiseler arasında en çok tercih edilen modeller dantel ya da güpür detaylı tasarımlar oluyor. Bu detaylarla hoş bir görünüm kazanan modelleri özellikle romantik gelin adaylarına öneriyoruz.

Renkli Evden Gelin Çıkarma Elbisesi

Farklı tarzınızı yansıtacak bir evden çıkış elbisesi istiyorsanız renkli modellere yönelebilirsiniz. Bej, pudra, pembe, kırık beyaz gibi seçenekleri arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Parlak Detaylı Evden Gelin Çıkarma Elbisesi

En trend gelinlikler arasında karşımıza çıkan ışıltılı detaylı tasarımlar evden çıkış elbisesi olarak da tercih ediliyor. Tamamı ışıltılı modellerdense daha sade olan ince işlemeli pırıltılı modeller arasından seçim yapmanız, gelin alma merasiminin sadeliği ile daha çok uyum sağlayacaktır.

Sade Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Sade tasarımlı beyaz elbiseler de evden çıkış merasiminde en çok kullanılan tasarımlardan. Özellikle minimal tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler, sade evden çıkış elbiselerini tercih edebilir.

Tek Omuzlu Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Tek omuz gelinlikler de en trend modeller arasında. Özellikle zarif omuz bölgesini öne çıkarmak isteyen gelin adayları bu modellere yönelebilir. Tek omuzlu elbiselerin Helenistik görünümü, vintage tarzda modellerden hoşlanan gelinler için de ideal.

Etek Boyuna Göre Gelin Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Evden çıkış merasiminde her boyda elbiseleri giyebilirsiniz. Uzun, kısa ya da mini tasarımlar arasından vücudunuza ve tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Uzun Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Çok kabarık olmayan uzun sade gelinlik modelleri evden çıkış merasimlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Tarzınıza göre fırfırlı, volanlı, dantelli ya da tamamı sade uzun elbise modellerini değerlendirebilirsiniz.

Mini Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

En yeni gelinlik trendleri arasında mini tasarımların da yer alması, gelin alma elbiseleri arasında bu boyda tasarımların karşımıza çıkmasını sağlıyor. Rahat ve şık bu modeller romantik bir gelin görünümüne sahip olabilirsiniz.

Midi Boy Evden Çıkış Elbisesi Modelleri

Midi boy bu evden çıkış gelinliği, minimalist tarzdaki gelin adaylarına önerdiğimiz tasarımlar arasında. İp askılı, düşük kollu seçenekleri bu modellerin en popüler alternatifleri diyebiliriz.

Evden Çıkış Elbisesi Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

Evden çıkış elbisesi modellerinin fiyat aralığı oldukça geniş. Bunun sebebi ise gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenler olabiliyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır model evden çıkış elbiseleri özel dikime göre daha uygun fiyatlı oluyor. Çünkü hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken, özel dikim için ekstra zaman ve iş gücü gerekiyor bu da fiyatların artmasına neden oluyor.

Farklı kumaşlardan gelin alma elbiseleri arasında da fiyat farklılıkları olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı tasarımları ise uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Gelinliğin işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratan etkenlerden. Örneğin; dantelli evden çıkış elbiselerinde Fransız danteli kullanılması, klasik dantelli modellerden daha yüksek fiyatlara neden oluyor.

Evden çıkış elbisenizi satın almanız ya da kiralamanız halinde de fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık modellerin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz.

Evden çıkış elbisesi modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık ürünleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.