Taş İşlemeli Gelinlikler

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Tüm Modeller

Taşlı Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

En sevilen işlemeli gelinlikler arasında taş işlemeli modeller de yer alıyor. Gelinliğe ışıltı katmak için kullanılan taş işlemeli kumaşlar, swarovski, inci, kristal gibi taş çeşitleriyle hareketlendiriliyor. Taş işlemeler gelinliğin tamamında kullanıldığı gibi, yalnızca kol, etek ya da gövde gibi kısımlarda da kullanılabiliyor. Bu detayların kullanıldığı tasarıma ihtişam kattığını da ekleyelim.

Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Taş işlemelerin kullanıldığı gelinlik modelleri birçok düğün mekanıyla uyum sağlıyor. Tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı düğün mekanları bu tasarımları en yakıştırdığımız alanlar. Kulüp ve davet alanları ile restoranlar içinse fazla ihtişamlı olmayan, taş detaylarla hareketlendirilen gelinlikler uygun seçeneklerden. Düğün salonları da taşlı gelinliklerin uyum sağladığı düğüm mekanları arasında.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Taşlı Gelinlik Modelleri

Gelin adayları taşlı prenses gelinlik modellerini çok sevse de düz, balık ve A kesim gibi farklı kesime sahip gelinlik modelleri taşlı seçenekleriyle gelinlerin beğenisine sunuluyor. Taş, dantel gibi gelinlik süslemeleri, kullanıldığı bölgeye hacim katıyor. Bu nedenle vücut tipinizi bilmeniz, taşlı gelinlik modelleri arasından seçim yaparken işinizi kolaylaştırır.

Taşlı Balık Gelinlikler

Düğününüzde göz alıcı bir gelinlik giymek istiyorsanız balık kesim taşlı gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bu tasarımların sahip olduğu vücudu saran dar kesim ve ışıl ışıl taş işlemelerin ihtişamlı, tüm bakışları üzerinizde toplamanıza yardımcı olacaktır. Tabii dar kesimli bu modellerin kum saati vücut tipindeki gelin adayları için uygun olduğunu da söyleyelim.

A Kesim Taşlı Gelinlik Modelleri

A kesim gibi kabarık etekli gelinlik modellerinde taş işlemelere sıklıkla yer veriliyor. Hem hacimli hem de ışıltılı bir gelinlik istiyorsanız bu tasarımları siz de düşünebilirsiniz. Belden aşağı genişleyerek ilerleyen etek kesimine sahip A gelinlikleri geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adayları rahatlıkla tercih edebilir.

Düz Kesim Taşlı Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinliklerde yoğun olarak kullanılan taşlar görünümü etkiler. Bu nedenle taş işlemelerin fazla sık olmayan şekilde etek ya da gövdede kullanıldığı düz kesim modelleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim gelinlikleri kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim. Özellikle düz kesim incili gelinlik modellerinin, bu tasarımların en popüler seçenekleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Taşlı Prenses Gelinlik Modelleri

Taşlı prenses gelinlikler hem ihtişamlı hem de romantik bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal. Genellikle gövdenin tamamında, aralara serpiştirilmiş görüntüsü verilen taşların kullanıldığı prenses gelinlik modelleri en popüler kabarık tasarımlar arasında. Tarihi mekan ve otel gibi alanlar, bu tasarımların uyum sağlayacağı düğün mekanları arasında.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri

Taş işlemeler, gelinliğin tamamında olduğu gibi bir bölümünde de kullanılabiliyor. Firmaların koleksiyonlarını incelerken yakası, eteği ya da gövdesi taşlı gelinlik modelleriyle karşılaşabileceğiniz gibi sadece manşetleri ya da beli taşlı tasarımları da özellikle son yıllarda sıkça gördüğümüzü de ekleyelim. Farklı bölgelerde taş süslemelerin kullanıldığı gelinlik modellerine yakından bakalım.

Yakası Taşlı Gelinlik Modelleri

Dünyaca ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarını incelediğimizde, taş işlemeleri özellikle sade gelinliklere hareket katmak için kullandıklarını görüyoruz. Sade gelinliklerin bütünlüğünü bozmamak için kol ve yaka gibi bölgelerde bu süslemelere yer veriliyor. Yakası taşlı gelinlik modellerini özellikle boynu uzun gelin adaylarına öneriyoruz. Boğucu bir görünüme sahip olmamak için açık yakalı, taşlı modellere yönelebilirsiniz.

Gövdesi Taşlı Gelinlik Modelleri

Üst bedenini vurgulamak isteyen gelinler için ideal tasarımlar arasında gövdesi taşlı gelinlik modelleri de yer alıyor. Özellikle armut vücut tipindeki gelin adayları gibi üstü zayıf gelinlere önerdiğimiz, gövdesi hareketli tasarıma sahip bu modellerle karmaşık bir görüntü yaratmaması için aksesuar kullanmamanızda fayda var.

Eteği Taşlı Gelinlik Modelleri

Gelinlikte kullanılan taş detaylara çoğunlukla eteklerde yer verildiğini söyleyebiliriz. Eteği taşlı gelinlik modellerini özellikle alt bedenine dikkat çekecek, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Etek kısmının tamamında taş işlemelerin kullanılmasını fazla abartılı bulan gelinler ise etek uçları taşlı gelinlik modellerine yönelebilir.

Tamamı Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri

İddialı bir görünüm isteyen gelin adayları tamamı taşlı gelinlik modellerini tercih edebilir. Bu detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığını düşünürsek tamamı taşlı modeller, incecik bir vücut gerektirecektir. Bu nedenle bütünü taşlı gelinlikleri en çok zayıf ve minyon gelin adaylarına önerdiğimizi de ekleyelim.

Taş İşlemeli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Taşlı gelinliklerin fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır dikim taşlı gelinlikler, özel dikimlere göre çok daha uygun fiyatlı oluyor. Hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken; özel dikimler için ekstra zaman harcanması gerekiyor.

Taşlı gelinliğin kumaşı, fiyatları etkileyen diğer bir konu. Gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı gelinlikler ise uygun fiyatlara sunuluyor. Gelinliğin taş işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratıyor. Swarovski taşlı gelinlikler kristal taşlı modellere. göre daha yüksek fiyatlara satılıyor.

Gelinliğinizi satın mı alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Buna karar vermeniz şart. Çünkü satılık ve kiralık gelinlikler arasında fiyat farkı bulunuyor. Ancak bu farkın yaklaşık yüzde 20-30 oranında olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Taş işlemeli gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilir, beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.