Taş İşlemeli Gelinlikler

Farklı kesim ve tarzdaki taşlı gelinlik modellerini incele!

Helen V yaka
MB006 1
Melis Bartu

Model: MB006 1

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
MHM 1
Mehtap Moda Evi

Model: MHM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Cesur Tarlatansız Halter yaka
YLD 1
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern V yaka
MEC 1
Mediha Cambaz

Model: MEC 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik V yaka
BNB 2
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
NSG 1
Neşe Gelinlik

Model: NSG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Efracem
Setr-i Nur Bursa

Model: Efracem

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Luxury’19
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Luxury’19

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem V yaka
MB006
Melis Bartu

Model: MB006

4.000 TL - 6.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
Buğlem
Büşra Tezel Modaevi

Model: Buğlem

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik V yaka
Ece
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Ece

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
NSG 4
Neşe Gelinlik

Model: NSG 4

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Tesettür 1
Pınar Bent

Model: Tesettür 1

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 3
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
AVR 4
Avrupa Modaevi

Model: AVR 4

 
Romantik Düşük omuz
NSG 2
Neşe Gelinlik

Model: NSG 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Görkemli Düşük omuz
NSG 3
Neşe Gelinlik

Model: NSG 3

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern V yaka
SET 4
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 4

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Cesur V yaka
NSC  5
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 5

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik U yaka
Canace
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Canace

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Romantik Modern Düşük omuz
CGB 1
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 1

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Görkemli İllüzyon yaka
BNB 1
1001 Gecce Gelinlik Tasarım

Model: BNB 1

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Helen V yaka
Aqua
Miry May Bridal

Model: Aqua

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
ELP 1
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 1

1.000 TL - 3.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Taşlı Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

En sevilen işlemeli gelinlikler atasında taş işlemeli modeller de yer alıyor. Gelinliğe ışıltı katmak için kullanılan taş işlemeli kumaşlar, swarovski, inci, kristal gibi taş çeşitleriyle hareketlendiriliyor. Taş işlemeler gelinliğin tamamında kullanıldığı gibi, yalnızca kol, etek ya da gövde gibi kısımlarda da kullanılabiliyor.

Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Taş işlemelerin kullanıldığı gelinlik modelleri birçok düğün mekanı ile uyum sağlıyor. Tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı düğün mekanları bu tasarımları en yakıştırdığımız alanlar. Kulüp ve davet alanları ile restoranlar içinse fazla ihtişamlı olmayan, taş detaylarla hareketlendirilen gelinlikler uygun seçenekler arasında. Düğün salonları da taşlı gelinliklerin göz alıcı görünümüyle uyum sağladığı düğüm mekanları arasında yer alıyor.

Farklı Vücut Tiplerine Uygun Taşlı Gelinlik Modelleri

Gelin adayları taşlı prenses gelinlik modellerini çok sevse de düz, balık ve A kesim gibi farklı kesime sahip gelinlik modelleri taşlı seçenekleriyle gelinlerin beğenisine sunuluyor. Aralarında taş detayların da bulunduğu gelinlik süslemeleri, kullanıldığı bölgeye hacim katar. Bu nedenle vücut tipinizi bilmeniz, taşlı gelinlik modelleri arasından seçim yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Farklı etek kesimlerine sahip taşlı gelinliklere göz atalım:

Taşlı Balık Gelinlikler

Düğününde göz alıcı bir gelinlik giymek istiyorsan balık kesim taşlı gelinlikleri tercih edebilirsin. Bu tasarımların sahip olduğu dar kesimle kum saati vücut tipindeki gelin adayları için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

A Kesim Taşlı Gelinlik Modelleri

A kesim gibi kabarık etekli modellerde taş işlemelere sıklıkla yer veriliyor. Belden aşağı genişleyerek ilerleyen etek kesimine sahip gelinlikleri geniş basenlerini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına öneriyoruz.

Düz Kesim Taşlı Gelinlik Modelleri

Düz kesim gelinliklerde yoğun olarak kullanılan taşlar görünümü etkiler. Bu nedenle taş işlemelerin fazla sık olmayan şekilde etek ya da gövdede kullanıldığı düz kesim modelleri tercih edebilirsiniz. Düz kesim gelinlikleri kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim. Özellikle düz kesim incili gelinlik modellerinin, bu tasarımların en popüler seçenekleri arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Taşlı Prenses Gelinlik Modelleri

Taşlı prenses gelinlikler hem ihtişamlı hem de romantik bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adayları için ideal. Genellikle gövdenin tamamında, aralara serpiştirilmiş görüntüsü verilen taşların kullanıldığı prenses gelinlik modelleri en popüler kabarık tasarımlar arasında.

İşlemenin Kullanıldığı Bölgeye Göre Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri

Taş işlemeler, gelinliğin tamamında olduğu gibi bir bölümünde de kullanılabiliyor. Farklı bölgelerde taş süslemelerin kullanıldığı gelinlik modellerine de değinmeden geçmeyelim.

Yakası Taşlı Gelinlik Modelleri

Dünyaca ünlü tasarımcıların en yeni koleksiyonlarını incelediğimizde, taş işlemeleri özellikle sade gelinliklere hareket katmak için kullandıklarını görüyoruz. Sade gelinliklerin bütünlüğünü bozmamak için kol ve yaka gibi bölgelerde bu süslemelere yer veriliyor. Yakası taşlı gelinlik modellerini özellikle boynu uzun gelin adaylarına öneriyoruz. Boğucu bir görünüme sahip olmamak için açık yakalı, taşlı modellere yönelebilirsiniz.

Gövdesi Taşlı Gelinlik Modelleri

Üst bedenini vurgulamak gelinler için ideal tasarımlar arasında gövdesi taşlı gelinlik modelleri de yer alıyor. Gövdesi hareketli tasarıma sahip bu modellerle karmaşık bir görüntü yaratmaması için aksesuar kullanmaya da ihtiyaç duymayacaksınız.

Eteği Taşlı Gelinlik Modelleri

Gelinlikte kullanılan taş detaylara çoğunlukla eteklerde yer verildiğini söyleyebiliriz. Eteği taşlı gelinlik modellerini özellikle alt bedenine dikkat çekecek, zayıf gelin adaylarına öneriyoruz. Etek kısmının tamamında taş işlemelerin kullanılmasını fazla abartılı bulan gelinler ise etek uçları taşlı gelinlik modellerine yönelebilir.

Tamamı Taş İşlemeli Gelinlik Modelleri

İddialı bir görünüm isteyen gelin adayları tamamı taşlı gelinlik modellerini tercih edebilir. Bu detayların kullanıldığı bölgeye hacim kattığını düşünürsek tamamı taşlı modeller, incecik bir vücut gerektirecektir. Bu nedenle bütünü taşlı gelinlikleri zayıf gelin adaylarına öneriyoruz.

Taş İşlemeli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Taşlı gelinliklerin fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında dikim şekli geliyor. Hazır dikim taşlı gelinlikler, özel dikimlere göre çok daha uygun fiyatlı oluyor. Hazır gelinlikler, birkaç küçük tadilatla satın alınabilirken; özel dikimler için ekstra zaman harcanması gerekiyor.

Taşlı gelinliğin kumaşı, fiyatları etkileyen diğer bir konu. Gelinlikte kullanılan kumaşın ipek oranı arttıkça, fiyatı da yükseliyor. Sentetik oranı yüksek olan kumaşların kullanıldığı gelinlikler ise uygun fiyatlara sunuluyor. Gelinliğin taş işlemeleri de fiyatlarda değişiklikler yaratıyor. Swarovski taşlı gelinlikler kristal taşlı modellere. göre daha yüksek fiyatlara satılıyor.

Gelinliğinizi satın mı alacaksınız yoksa kiralayacak mısınız? Buna karar vermeniz şart. Çünkü satılık ve kiralık gelinlikler arasında fiyat farkı bulunuyor. Ancak bu farkın yaklaşık yüzde 20-30 oranında olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Taş işlemeli gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilir, beğendiğiniz modeller için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.