Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Nikahta giyilecek tesettürlü elbise modelleri nasıl olur diye düşünüyorsan, birbirinden şık seçenekler burada!

Anais

Model

: Anais

Özellikler

: Tesettür, Helen, Hakim yaka

7.000 TL - 15.000 TL

Max

Model

: Max

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

14.625 TL

RNT 8

Model

: RNT 8

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.500 TL - 12.500 TL

Jaqar Fatma Karakullukçu Puantiyeli Kat Kat Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Puantiyeli Kat Kat Gelinlik

Özellikler

: Tesettür, Kışlık, Hakim yaka

5.500 TL - 8.500 TL

Jaqar Fatma Karakullukçu  Volanlı Romantik Gelinlik

Model

: Jaqar Fatma Karakullukçu Volanlı Romantik Gelinlik

Özellikler

: Romantik, Bohem, Kışlık, Tesettür, Hakim yaka

2.000 TL - 5.500 TL

LLY 14

Model

: LLY 14

Özellikler

: Tesettür, Bisiklet yaka

8.500 TL - 12.000 TL

STG 12

Model

: STG 12

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

8.500 TL - 12.000 TL

Viola Chan 13

Model

: Viola Chan 13

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

12.000 TL - 17.500 TL

Derya Çelebi 55

Model

: Derya Çelebi 55

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.500 TL - 12.500 TL

MNC 45

Model

: MNC 45

Özellikler

: Tesettür, Kışlık, Uzun gösteren, Hakim yaka

8.500 TL - 12.000 TL

10GLTS003109V01

Model

: 10GLTS003109V01

Özellikler

: Tesettür, Eteği çıkabilen, Hakim yaka

12.000 TL - 17.000 TL

LMG 8

Model

: LMG 8

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.500 TL - 12.500 TL

10GLTS003121V01

Model

: 10GLTS003121V01

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.500 TL - 17.500 TL

BT00577

Model

: BT00577

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.500 TL - 17.500 TL

20GLTS001056V01

Model

: 20GLTS001056V01

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.500 TL - 17.500 TL

Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Tesettür Nikah Elbisesi - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Tesettür Nikah Elbisesi Nasıl Olur?

Tesettür nikah kıyafetleri, düğünlerde giyilen gelinliklere kıyasla daha sade tasarımlardır. Nikah ve düğünü ayrı ayrı yapacaksanız ayrıca bir gelinlik giyeceğiniz için sade elbiseleri tercih edebilirsiniz. Az kabarık ve az işlemeli tasarımlar tercih edebileceğiniz modeller arasında. Tesettür nikah kıyafeti modellerini araştırdığınızda farklı kesim, kumaş ve işlemelere sahip tasarımlarla karşılaşabilirsiniz.

Etek Kesimine Göre Tesettür Nikah Elbiseleri

Nikah elbisesi alışverişinizde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri vücut tipinize uygun bir model seçmek olmalı. Çünkü en güzel tesettür gelinlikler vücudunuza uygun olanlardır. Elma, armut, kum saati, ters üçgen ve dikdörtgen vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirleyip seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Farklı vücut tiplerine sahip kapalılar için nikah elbisesi modellerini anlatalım:

A Kesim Tesettür Nikah Elbise Modelleri

A kesim tesettür gelinlikler de nikah kıyafeti olarak her vücut tipine uyum sağlıyor. Belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen bu tasarımlar türbanlı gelinler tarafından da sıkça tercih ediliyor. A kesim nikah elbiseleri her vücut tipine uyum sağlasa da biz en çok geniş basenlere ve ince üst bedene sahip olan armut vücut tipine sahip gelin adaylarına bu etek kesimini öneriyoruz.

Düz Kesim Türbanlı Nikah Elbiseleri

Özellikle kabarık olmayan gelinlik bakan gelin adayları nikah için tesettür elbise seçimini düz kesim modeller arasından yapıyor. Düz kesim nikah elbise modelleri tesettürlü gelinlerden özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için ideal. Bu modeller düz bel bölgenizi kamufle ederken nikah töreni için hoş bir görünüm ve konfor da sunuyor.

Balık Model Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri

İddialı tarzını ve orantılı vücut hatlarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının nikah kıyafeti tesettür balık elbiseler oluyor. Uzun veya midi boy balık model tesettür nikah elbisesi modelleri iddialı gelinlerin seçenekleri arasında sayılabilir. Tesettür balık nikah elbisesi modellerinin tam ve yarım balık olmak üzere iki çeşidi bulunuyor.

Balık model tesettür gelinliklerden tam balık tasarımlar en belirgin özelliği vücudu dizlere kadar sımsıkı sarmaları. Yarım balık gelinlikler ise vücudu dize kadar değil, kalçanın bitişine kadar saran tasarımlardır. Tesettür balık gelinliklere kıyasla vücudu daha az sardığı ve rahat hareket imkanı sağladığı için yarım balık gelinlik modellerinin kapalı gelin adayları tarafından nikahta daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Hangi Mevsimde Hangi Nikah Elbiseleri Tesettürlü Gelinler İçin Uygundur?

Gelelim mevsime göre nikah elbisesi seçimine! Hangi mevsime hangi nikah elbisesi daha uygun olur diye düşünüyorsanız, gelinlik kumaşlarından bahsetmemiz yerinde olacaktır. İlkbahar ve yaz mevsiminde evlenecek kapalılar için nikah elbisesi modelleri saten, şifon ya da tül gibi kumaşlarla tasarlanmış sade tasarımlardır diyebiliriz. Kışın ise tafta, mikado kumaştan gelinklikler daha uygun olacaktır.

Sonbahar gelinlerine ise saten, tafta, ipek kumaştan gelinlikleri öneriyoruz. Kışın evlenecek kapalı gelin adayları için ise tesettür saten nikah elbisesi modelleri, saten kumaşın kattığı göz alıcı görünümle mevsim için uygun bir seçim olabilir. Mevsime uygun nikah elbisesi modellerinden bahsetmişen farklı tarzlardaki kapalı nikah elbisesi modellerinden de bahsedelim:

Zarif Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri

Sade nikah elbisesi tesettürlü gelinlerin en çok tercih ettiği modeller arasında. Düz ya da az kabarık etek kesimine sahip, işlemesiz ya da işlemesiz olan sade şık nikah elbiseleri tesettürlü gelin adaylarının nikah töreninin yanı sıra evden çıkış merasiminde de tercih ettiği modeller arasında. Saten nikah elbisesi modelleri de gelinlerin tercih edebileceği zarif tesettür nikah elbisesi modellerinden.

Dantelli Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri

Dantelli nikah elbisesi tesettürlü romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler için ideal. Bu modeller arasından seçim yaparken vücut tipinize göre, üstü, eteği, kolları ya da tamamı dantelli tasarımları değerlendirebilirsiniz. Dantellerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli göstereceğini de unutmayın. Bu nedenle büyük beden nikah elbisesi tesettür modellerine göz atarken dantelli modellerden uzak durabilirsiniz.

Şapkalı Tesettür Nikah Elbiseleri

Şapkalı nikah elbiseleri tesettürlü retro ve bohem tarzda modelleri beğenen gelinlerin ilgisini çekiyor. Gelin başınızı yaptırırken vücut tipinize göre şapka modelinizi seçebilirsiniz. Kısa boylu gelinler küçük ya da orta boy şapkaları tercih ederken büyük tasarımlardan kaçınmalı. Uzun boylu gelinler ise uzun şapkalar yerine geniş modellere yönelebilir.

Tesettür Pelerinli Nikah Elbisesi Modelleri

Güçlü bir silüet isteyen gelinlerin tercihi pelerinli türbanlı gelinlikler oluyor. Nikah için farklı ve iddialı bir görünüm istiyorsanız pelerinli tesettür nikah elbisesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Genellikle ince bir pelerinin kullanıldığı bu modelleri nikahta pelerinle, nikah sonrasında ise pelerini çıkararak giyebilirsiniz. Ayrıca balık model tesettürlü nikah elbisesi modelleri ile pelerinli modelleri kombinlemek oldukça trend.

Beyaz Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri

Beyaz nikah elbisesi tesettürlü gelin adaylarının favori tasarımlarından. Farklı tarz ve kesimlerde tesettür beyaz nikah elbisesi bulabilmeniz mümkün. Tesettür beyaz elbise nikah için sade formu nedeniyle en çok tercih edilen modellerden. Vücut tipinize ya da tarzınıza dikkat ederek seçebileceğiniz beyaz nikah elbiseleri tesettürlü gelin adaylarına hizmet veren markaların ürün seçenekleri arasında yer alıyor.

Renkli Tesettür Nikah Elbisesi Modelleri

Farklı tarzınızı ortaya koymak için tercih edeceğiniz nikah elbisesi tesettür renkli modeller de olabilir. Özellikle vintage ve bohem tarzdaki tasarımlarla ilgilenen gelin adayları ekru tesettür nikah elbisesi modellerini düşünebilir. Krem nikah elbisesi ise tesettürlü gelinlerin tercih edebileceği bir diğer seçenek. Pelerinli tesettür nikah elbiseleri de renkli tasarımlardan seçilebilir.

Tesettürlü gelinlerin tercih edebileceği beyaz nikah elbiselerine ilişkin tarz, etek kesimi, boy gibi detayları paylaştık. Size en uygun modeli bulunduğunuz sayfadaki ürünler arasından bulabilirsiniz. Tesettürlü nikah elbisesi modellerini ayrıntılı olarak inceleyebilir, tesettürlü nikah elbisesi fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bunun için istediğiniz özelliklere göre ürünleri filtreleyebileceğinizi ve ilginizi çeken firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.