Balon Kollu Gelinlikler

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kol gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

Romantik Vintage Düşük omuz
Janset
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Janset

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage V yaka
MB003
Melis Bartu

Model: MB003

6.000 TL - 8.000 TL

Romantik Modern Tarlatansız Düşük omuz
CGB 5
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 5

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Straplez
MEC 7
Mediha Cambaz

Model: MEC 7

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Vintage İllüzyon yaka
BTM 1
Büşra Tezel Modaevi

Model: BTM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
Princess
Studio Bride

Model: Princess

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik Görkemli V yaka
PIB  141
Pınar Bent

Model: PIB 141

7.500 TL - 10.000 TL

Modern V yaka
YLD 16
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 16

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Helen V yaka
77001
Maxxen Angel Wedding Dress

Model: 77001

4.000 TL - 5.000 TL

Sade V yaka
Elenor
Studio Bride

Model: Elenor

2.000 TL - 4.000 TL

Bohem Helen V yaka
Sponsal
Studio Bride

Model: Sponsal

3.000 TL - 5.000 TL

Vintage Romantik Zayıf gösteren Uzun gösteren V yaka
Marny
Miry May Bridal

Model: Marny

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Düşük omuz
MEC 36
Mediha Cambaz

Model: MEC 36

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem İllüzyon yaka
PIB  135
Pınar Bent

Model: PIB 135

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Tarlatansız Uzun gösteren Straplez
NSC  16
Nermin Saraylı Couture

Model: NSC 16

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Straplez
Cole
Mediha Cambaz

Model: Cole

6.825 TL

Görkemli Modern Sade Romantik Helen Tarlatansız Zayıf gösteren Uzun gösteren Kare yaka
M-21
Studio Bride

Model: M-21

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Damla
Peri Kızı Gelinlik Ve Moda Evi

Model: Damla

3.800 TL - 4.600 TL

Vintage Romantik İllüzyon yaka
DSM 3
Dilara Sultan Modaevi

Model: DSM 3

5.000 TL - 6.500 TL

Sade Modern Straplez
Harper
Begüm Salihoğlu

Model: Harper

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Straplez
2021 Rue de Seine Balon Kol Gelinlik
 

Model: 2021 Rue de Seine Balon Kol Gelinlik

 
Modern Cesur Straplez
2021 Vera Wang Balon Kol Gelinlik
 

Model: 2021 Vera Wang Balon Kol Gelinlik

 

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Balon Kol Gelinlik Nasıl Olur?

Romantik ve gösterişli bir gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi balon kollu tasarımlar oluyor. Balon kol gelinlik modelinin birçok farklı formda seçeneği bulunuyor. Omuzdan aşağı bol inen ve alt kolu sımsıkı saran balon kol modellerinin yanı sıra bishop da denilen dirseğe kadar düz, dirsekten sonra genişleyen manşetli kol tasarımları da bu seçenekler arasında yer alıyor. Kısa kollu bir gelinlik tercih edeceklere de omuzdan kabarık başlayan, kısa ve kabarık kollu tasarımlar olan karpuz kollu modelleri önerebiliriz.

Bishop Kol Gelinlik Modelleri

Bishop kollar, balon kol tipinin en çok tercih edilen seçeneklerinden biri. Özellikle fazla çaba harcamadan kollarındaki fazlalıkları gizlemek isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği bishop kollu gelinlikler romantik ve vintage tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler için de ideal seçeneklerden.

Düşük Omuz Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Dünyaca ünlü tasarımcılar da balon kol gelinliklere en yeni koleksiyonlarında yer veriyor. Balon kolların son yıllarda en çok kullanılan seçenekleri düşük omuzlu formda olanlar diyebiliriz. Bu tasarımlar omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelin adayları için uygun. Ayrıca ihtişamlı düğünlere ayak uyduracak bir gelinlik modeli arıyorsanız düşük omuzlu, balon kol gelinlik modelleri aradığınız tasarım olabilir.

Kısa Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Balon kollu tasarımlar konusunda seçenekleriniz yalnızca uzun kollu modellerle sınırlı değil. Kısa balon kollu gelinlikleri de birçok markanın koleksiyonu arasında bulabilmeniz mümkün. Bu tasarımları özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelin adaylarına önerdiğimizi de söyleyelim.

Kolları Balon Gelinlikler Kimler İçin Uygundur?

Balon gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipiniz, düğün mekanınız gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Farklı etek kesimine sahip balon kol gelinlikler ve bu modellerin kimleri için uygun olduğuna dair detaylardan da bahsedelim:

Balık Kesim Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Vücudu saran balık kesim gelinlik modelleri, düğün günü iddialı vücut hatlarını ortaya koymak isteyen gelinler için ideal. Hareketli tasarımlardan hoşlanan zayıf gelin adayları tamamı işlemeli balon kol balık gelinlikleri tercih edebilir. İşlemesiz, sade kumaştan balık formlu bir gelinlikle de oldukça havalı görünmek mümkün. Uzun balon kollu balık kesim gelinlikleri kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz.

A Kesim Balon Kol Gelinlik Modelleri

Fazla hacimli tasarımlardan hoşlanmıyorsanız tercihinizi kolları ve etekleri az kabarık A kesim balon kol modelleri arasından yapabilirsiniz. A kesim balon kol gelinlikler birçok düğün mekanına da uyum sağlıyor. Kır, otel, havuz başı gibi alanlarda yapılacak düğünlerde bu gelinlik modelleriyle çok hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Balon Kollu Prenses Gelinlik Modelleri

Masallardaki prenseslerin romantik görünümüne balon kollu, kabarık gelinliklerle ulaşabilirsiniz. Bu ihtişamlı tasarımları tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz. Gelinlik hacimli olduğu için, kollarda tül veya şifon gibi kumaşlar kullanılarak tenin biraz görünmesi, fresh bir görünüm için düşünebileceğiniz önerilerimizden.

Düz Kesim Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Seçiminizi sade ve zarif balon kol gelinlik modelleri arasından yapmak istiyorsanız düz kesim tasarımları düşünebilirsiniz. Uçuş uçuş şifon ya da tül kumaştan salaş tasarımı ve balon kolları ile bohem bir havaya sahip seçeneklerini çok beğendiğimiz bu modelleri kır düğünlerine yakıştırdığımızı da eklemeden geçmeyelim. Dikdörtgen vücut tipine sahip gelinler, düz bel bölgelerini kamufle etmek için bu etek kesimine sahip modeller arasından seçim yapabilir.

Tarza Göre Balon Kol Gelinlikler

Balon kol gelinlik modellerinin farklı tarzlara hitap eden seçeneklerini markaların koleksiyonları arasında bulabilmeniz mümkün. Peki hangi gelinlik hangi tarza uygun? İşte yanıtları:

Renkli Balon Kol Gelinlik Modelleri

Masallardaki prenseslerin romantik görünümüne balon kollu, kabarık gelinliklerle ulaşabilirsiniz. Pembe, pudra gibi tonlardaki balon kol gelinliklerin tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için, ihtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelinler uygun olduğunu söyleyelim.

Kalp Yakalı Balon Kol Gelinlik Modelleri

Kalp yaka tipi, balon kollu gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle düşük balon kol tipi ile kullanılan bu modeller, omuzlarını geniş göstermek isteyen, ince kol yapısına sahip küçük göğüslü gelin adayları için ideal. Genişleyen kolları ile daha kalın kollu görünürken kalp yaka kesimi ile bir beden büyük görünen göğüslere sahip olabilirsiniz.

Balon Kollu Helen Gelinlik Modelleri

Tek omuzlu ya da drapeli kalın askıları olan, uçuş uçuş kumaşlardan Helenistik balon kollu gelinlikler, vintage ve bohem tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercih edebileceği modellerden. Bu tasarımları kır, kumsal ve havuz başı gibi açık hava düğünlerinde giyebilirsiniz.

Balon Kol Balık Gelinlik Modelleri

İddialı tarza sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için balık kesim gelinlikler en uygun modeller arasında. Özellikle son yıllarda hakim yakalı balon kollu balık gelinliklerin trend modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Tarihi mekan ve otel düğünlerinde balon kol balık gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Balon Kol Kabarık Gelinlik Modelleri

İhtişamlı bir silüet isteyen gelin adayları balon kollu prenses gelinlikleri tercih edebilir. Omuzlarınız genişse bishop kol, darsa da düşük omuz balon kol gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Tarihi mekan, oteller, düğün salonları bu tasarımların en çok yakıştığı mekanların başında geliyor.

Dantelli Balon Kol Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımları beğenen gelinlerin tercihi dantelli modeller oluyor. Vücut yapınıza göre farklı bölgelerinde dantellerin kullanıldığı modelleri değerlendirmeniz gerekebilir. Örneğin; üst vücudunuz kalınsa üstü sade eteği dantelli tasarımlar sizin için uygun olabilir. Kollarınızdaki fazlalıkları kamufle etmek isterseniz gövdesi dantelli kolları bol ve işlemesiz kumaşlardan tasarımlara yönelmelisiniz. Basenleri geniş gelin adayları ise etek kısmı sade, üst kısmı dantelli balon kol gelinlikleri tercih edebilir.

Balon Kollu Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Balon kollu gelinlik fiyatları gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenlere göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Özel dikim ekstra zaman ve işçilik gerektirdiği için hazır model balon kol gelinlikler daha uygun fiyatlı oluyor.

Balon kol tasarımlarda kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatlarda değişikliğe neden oluyor. İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı tasarımlar, sentetik oranı yüksek kumaşlardan tasarlanan gelinliklere göre daha pahalı. İşlemelerin maliyeti oranında gelinliğin fiyatı da değişiyor. Örneğin; dantelli balon kol gelinliklerde; Fransız danteli kullanılan tasarımlar klasik dantelli modellere kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor.

Balon kol gelinliğinizi satın almanız ile kiralamanız arasında da fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada kiralık gelinlik modellerinin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz.

Balon kol gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık balon kol gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.