Balon Kollu Gelinlikler

Son yılların en trend tasarımları arasında yer alan balon kol gelinlik modellerinin birbirinden şık örnekleri burada!

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

2.000 TL - 7.000 TL

BRP 4

Model

: BRP 4

Özellikler

: Vintage, Kare yaka

7.000 TL - 10.000 TL

Janset

Model

: Janset

Özellikler

: Romantik, Vintage, Düşük omuz

5.000 TL - 7.000 TL

Helenistik

Model

: Helenistik

Özellikler

: Vintage, Bohem, Romantik, Modern, Helen, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Straplez

6.500 TL - 8.000 TL

77020

Model

: 77020

Özellikler

: Sade, Vintage, V yaka

5.000 TL - 10.000 TL

Flora

Model

: Flora

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Romantik, V yaka

14.650 TL

SDY 21

Model

: SDY 21

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

BRP 2

Model

: BRP 2

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik

Model

: Balon Kol A Kesim Çiçekli Flora Gelinlik

Özellikler

: Vintage, Romantik, V yaka

14.600 TL

Balon Kollu Beyaz Alice Gelinlik

Model

: Balon Kollu Beyaz Alice Gelinlik

Özellikler

: Görkemli, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, V yaka

13.600 TL

BTM 1

Model

: BTM 1

Özellikler

: Romantik, Vintage, İllüzyon yaka

5.000 TL - 7.000 TL

77065

Model

: 77065

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

5.000 TL - 7.000 TL

77001

Model

: 77001

Özellikler

: Sade, Romantik, Modern, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

4.000 TL - 6.000 TL

SGE 3

Model

: SGE 3

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Diantus

Model

: Diantus

Özellikler

: Sade, Romantik, Modern, Cesur, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, V yaka

4.000 TL - 6.000 TL

Sorina

Model

: Sorina

Özellikler

: Görkemli, Modern, Cesur, V yaka

5.000 TL - 8.000 TL

Anais

Model

: Anais

Özellikler

: Tesettür, Helen, Hakim yaka

7.000 TL - 15.000 TL

UGB178S21

Model

: UGB178S21

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Flumen

Model

: Flumen

Özellikler

: Romantik, Modern, Straplez

24.115 TL

UGB018S21

Model

: UGB018S21

Özellikler

: Romantik, V yaka

5.000 TL - 7.000 TL

Saten gelinlik

Model

: Saten gelinlik

Özellikler

: Sade, Klasik, Uzun gösteren, Straplez

18.000 TL - 22.000 TL

Sponsal

Model

: Sponsal

Özellikler

: Bohem, Helen, V yaka

3.000 TL - 5.000 TL

Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Model

: Şifon Balon Kollu Düz Kesim Gelinlik

Özellikler

: Sade, Vintage, Romantik, Uzun gösteren, Straplez

13.600 TL

L-23006

Model

: L-23006

Özellikler

: Tesettür, Hakim yaka

15.000 TL - 19.000 TL

Sayfa 1 / 5
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Balon Kollu Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm modeller

Balon Kol Gelinlik Nasıl Olur?

Romantik ve gösterişli bir gelinlik arayan gelin adaylarının tercihi balon kollu tasarımlar oluyor. Balon kol gelinlik modelinin birçok farklı formda seçeneği bulunuyor. Omuzdan aşağı bol inen ve alt kolu sımsıkı saran balon kol modellerinin yanı sıra bishop da denilen dirseğe kadar düz, dirsekten sonra genişleyen manşetli kol tasarımları da bu seçenekler arasında yer alıyor.

Bishop Kol Gelinlik Modelleri

Bishop kollar, balon kol tipinin en çok tercih edilen seçeneklerinden biri. Özellikle fazla çaba harcamadan kollarındaki fazlalıkları gizlemek isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği bishop kollu gelinlikler romantik ve vintage tarzda tasarımlardan hoşlanan gelinler için de ideal seçeneklerden. Tarihi mekanlarda yapılacak düğünlere bishop kollu gelinlikleri çok yakıştırdığımızı da söyleyeli.

Düşük Omuz Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Dünyaca ünlü tasarımcılar da balon kol gelinliklere en yeni koleksiyonlarında yer veriyor. Balon kolların son yıllarda en çok kullanılan seçenekleri düşük omuzlu formda olanlar diyebiliriz. Bu tasarımlar omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyen gelin adayları için uygun. Ayrıca ihtişamlı düğünlere ayak uyduracak bir gelinlik modeli arıyorsanız düşük omuzlu, balon kol gelinlik modelleri aradığınız tasarım olabilir.

Kısa Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Balon kollu tasarımlar konusunda seçenekleriniz yalnızca uzun kollu modellerle sınırlı değil. Kısa balon kollu gelinlikleri de birçok markanın koleksiyonu arasında bulabilmeniz mümkün. Bu tasarımları özellikle ilkbahar ve yaz aylarında evlenecek gelin adaylarına önerdiğimizi de söyleyelim. Bohem gelinliklere de kısa balon kolları çok yakıştırıyoruz. Kır düğünü planlayan gelinler için de bunu da önermiş olalım.

Kolları balon gelinlikleri seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Peki kolları balon gelinlikler kimler için uygundur? Balon gelinlik modelleri arasından seçim yaparken vücut tipiniz, düğün mekanınız gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Farklı etek kesimine sahip balon kol gelinlikler ve bu modellerin kimleri için uygun olduğuna dair detaylardan da bahsedelim:

Balık Kesim Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Vücudu saran balık kesim gelinlik modelleri, düğün günü iddialı vücut hatlarını ortaya koymak isteyen gelinler için ideal. Hareketli tasarımlardan hoşlanan zayıf gelin adayları balon kol balık gelinlikleri tercih edebilir. İşlemesiz, sade kumaştan balık formlu bir gelinlikle de oldukça havalı görünmek mümkün. Uzun balon kollu balık kesim gelinlikleri kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına öneriyoruz.

A Kesim Balon Kol Gelinlik Modelleri

Fazla hacimli tasarımlardan hoşlanmıyorsanız tercihinizi kolları ve etekleri az kabarık A kesim balon kol modelleri arasından yapabilirsiniz. A kesim balon kol gelinlikler birçok düğün mekanına da uyum sağlıyor. Kır, otel, havuz başı gibi alanlarda yapılacak düğünlerde bu gelinlik modelleriyle çok hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saç aksesuarlarıyla da gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Balon Kollu Prenses Gelinlik Modelleri

Masallardaki prenseslerin romantik görünümüne balon kollu, kabarık gelinliklerle ulaşabilirsiniz. Bu ihtişamlı tasarımları tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için tercih edebilirsiniz. Gelinlik hacimli olduğu için, kollarda tül veya şifon gibi kumaşlar kullanılarak tenin biraz görünmesi, fresh bir görünüm için düşünebileceğiniz önerilerimizden. Bu model gelinliklere topuz saç modellerini yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Düz Kesim Balon Kollu Gelinlik Modelleri

Seçiminizi sade ve zarif balon kol gelinlik modelleri arasından yapmak istiyorsanız düz kesim tasarımları düşünebilirsiniz. Uçuş uçuş salaş tasarımlı, balon kollu şifon gelinlikleri kır düğünlerine yakıştırdığımızı da eklemeden geçmeyelim. Dikdörtgen vücut tipine sahip gelinler, düz bel bölgelerini kamufle etmek için bu etek kesimine sahip modeller arasından seçim yapabilir.

Vücut tipine göre balon kollu gelinlik modellerinden seçmeyi öğrendiğimize göre bir diğer önemli konuya geçebiliriz: Tarza Göre Balon Kol Gelinlikler. Balon kol gelinlikler birbirinden farklı tarzları yansıtabilirler. Balon kol gelinlik modellerinin farklı tarzlara hitap eden seçeneklerini markaların koleksiyonları arasında bulabilmeniz mümkün. Peki hangi gelinlik hangi tarza uygun? İşte yanıtları:

Renkli Balon Kol Gelinlik Modelleri

Masallardaki prenseslerin romantik görünümüne balon kollu, kabarık gelinliklerle ulaşabilirsiniz. Pembe, pudra gibi tonlardaki balon kol gelinliklerin tarihi mekan ve otel gibi gösterişli alanlarda yapılacak düğünler için, ihtişamlı tasarımlardan hoşlanan gelinler uygun olduğunu söyleyelim. Renkli işlemeleri olan balon kollu gelinlik modelleri de son trendlerin arasında yer aldığını söylemeden geçmeyelim.

Kalp Yakalı Balon Kol Gelinlik Modelleri

Kalp yaka tipi, balon kollu gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle düşük balon kol tipi ile kullanılan bu modeller, omuzlarını geniş göstermek isteyen, ince kol yapısına sahip küçük göğüslü gelin adayları için ideal. Genişleyen kolları ile daha kalın kollu görünürken kalp yaka kesimi ile bir beden büyük görünen göğüslere sahip olabilirsiniz.

Balon Kollu Helen Gelinlik Modelleri

Tek omuzlu ya da drapeli kalın askıları olan, uçuş uçuş kumaşlardan Helenistik balon kollu gelinlikler, vintage ve bohem tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarının tercih edebileceği modellerden. Bu tasarımları kır, kumsal ve havuz başı gibi açık hava düğünlerinde giyebilirsiniz. Helen tarz balon kollu gelinlik modellerini gümüş veya altın rengi saç aksesuarları ile tamamlayabilir, saçınızı dağınık topuz yaptırabilirsiniz.

Balon Kol Balık Gelinlik Modelleri

İddialı tarza sahip kum saati vücut tipindeki gelin adayları için balık kesim gelinlikler en uygun modeller arasında. Özellikle son yıllarda hakim yakalı balon kollu balık gelinliklerin trend modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Tarihi mekan ve otel düğünlerinde balon kol balık gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Otel düğünlerine bslon kol balık gelinlik modellerini çok yakıştırdığımızı söylemeden geçmeyelim.

Balon Kol Kabarık Gelinlik Modelleri

İhtişamlı bir silüet isteyen gelin adayları balon kollu prenses gelinlikleri tercih edebilir. Omuzlarınız genişse bishop kol, darsa da düşük omuz balon kol gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Balon kol kabarık gelinlikler peri masalı gibi düğün hayal edenlerin gözde modellerinden diyebiliriz. Tarihi mekan, oteller, düğün salonları bu tasarımların en çok yakıştığı mekanların başında geliyor.

Dantelli Balon Kol Gelinlik Modelleri

Romantik tarzda tasarımları beğenen gelinlerin tercihi dantelli modeller oluyor. Vücut yapınıza göre farklı bölgelerinde dantellerin kullanıldığı modelleri değerlendirmeniz gerekebilir. Örneğin; üst vücudunuz kalınsa üstü sade eteği dantelli tasarımlar sizin için uygun olabilir. Kollarınızdaki fazlalıkları kamufle etmek isterseniz gövdesi dantelli kolları bol ve işlemesiz kumaşlardan tasarımlara yönelmelisiniz.

Balon Kollu Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Balon kollu gelinlik fiyatları gelinliği alım şeklinizden malzemesine, işlemelerinden markasına kadar farklı etkenlere göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlara etki eden kriterlerin başında dikim şekli geliyor. Özel dikim ekstra zaman ve işçilik gerektirdiği için hazır model balon kol gelinlikler daha uygun fiyatlı oluyor. Balon kol tasarımlarda kullanılan kumaş ve işlemeler de fiyatlarda değişikliğe neden oluyor.

İpek oranı yüksek kumaşların kullanıldığı tasarımlar, sentetik oranı yüksek kumaşlardan tasarlanan gelinliklere göre daha pahalı. İşlemelerin maliyeti oranında gelinliğin fiyatı da değişiyor. Örneğin; dantelli balon kol gelinliklerde; Fransız danteli kullanılan tasarımlar klasik dantelli modellere kıyasla daha yüksek fiyatlı oluyor. Balon kol gelinliğinizi satın almanız ile kiralamanız arasında da fiyat farklılıklarıyla karşılaşabilirsiniz.

Bu noktada kiralık gelinlik modellerinin, satılık tasarımlara kıyasla yüzde 20-30 oranında daha düşük fiyatlı olduğunu bilmelisiniz. Balon kol gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Size uygun tasarımı bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık balon kol gelinlikleri inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.