Robalı Gelinlikler

İnce, uzun ve zarif bir görünüm için bire bir robalı gelinlik modellerinin en şık örnekleri burada!

Klasik Romantik Straplez
LME 9
Loresima Moda Evi By Şennur Kosif

Model: LME 9

2.900 TL - 4.600 TL

Büyük beden V yaka
GME 19
Gülten Moda Evi

Model: GME 19

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Sade V yaka
Debora
Miry May Bridal

Model: Debora

3.500 TL - 5.000 TL

Romantik Vintage Straplez
M-0125
Neslihan Moda

Model: M-0125

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Sade Straplez
STL 38
Stil Gelinlik

Model: STL 38

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem Spor Tarlatansız Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
Cassandra Krep
Knight Bride

Model: Cassandra Krep

2.500 TL - 4.000 TL

Sade Bohem Uzun gösteren V yaka
Violetta
Knight Bride

Model: Violetta

2.500 TL - 4.000 TL

Bohem Romantik Tarlatansız V yaka
ESO 21
Esra Özcan

Model: ESO 21

3.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Glory
White or White

Model: Glory

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Romantik Helen V yaka
White & White Modaevi 5
White & White Modaevi

Model: White & White Modaevi 5

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Straplez
TMM 10
Tailor Made Moda

Model: TMM 10

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Cesur Straplez
2026
White or White

Model: 2026

1.000 TL - 3.000 TL

Sade Modern Straplez
Harper
Begüm Salihoğlu

Model: Harper

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Modern Düşük omuz
ESO 2
Esra Özcan

Model: ESO 2

3.000 TL - 7.000 TL

Vintage Modern Helen Kayık yaka
Camilla
Ju İstanbul

Model: Camilla

7.000 TL - 10.000 TL

Sade Romantik Modern Kare yaka
Enni
Miry May Bridal

Model: Enni

3.500 TL - 5.000 TL

Vintage Bohem V yaka
ZEY 17
Zeynep Güler Haute Couture

Model: ZEY 17

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem Helen Tek omuz
By İlkay Bayhan 21
By İlkay Bayhan

Model: By İlkay Bayhan 21

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Sade V yaka
Hayal Roya
Pronovias

Model: Hayal Roya

10.000 TL - 20.000 TL

Romantik Sade V yaka
DLS 8
Dilek Süslüer

Model: DLS 8

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Sade V yaka
SSH 23
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 23

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Straplez
Tadashi 3
Vakko Wedding

Model: Tadashi 3

10.000 TL - 20.000 TL

Sade Vintage Helen V yaka
Deisy
Pronovias

Model: Deisy

10.000 TL - 20.000 TL

Bohem Helen Tarlatansız V yaka
EMN 34
Emine Meral Moda Evi

Model: EMN 34

6.000 TL - 7.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Robalı Gelinlik Nasıl Olur?

Robalı gelinlik modelleri eteği göğüs altından başlayan tasarımlara deniyor. Bu gelinliklere empire kesim gelinlik adı da veriliyor. Çünkü bu tasarımların yarattığı silüet Empire State binasına benzetiliyor. Robalı gelinliklerin genellikle bol ve dökümlü tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak vücut hatlarını ortaya çıkaran seçeneklerinin de son yıllarda sıkça kullanıldığını da belirtelim.

Robadan Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Robadan gelinlik modelleri kalıp açısından eteğin nasıl dikildiğine göre çeşitleniyor. Kemerli, yüksek bel ve babydoll formlarının en bilinen çeşitleri olduğunu söylemek mümkün. Robadan kesim kemerli gelinlik modelleri, eteğin, göğsün hemen altından başlayan bir kemer ya da kuşakla gövdeye eklendiği tasarımlara deniyor. Özellikle bel kıvrımını vurgulamak isteyen gelinler için bu tasarımlar oldukça ideal.

Yüksek bel robalı gelinlikler ise en bilinen empire gelinlik çeşididir diyebiliriz. Bu modellerde etek direkt göğüs altından başlıyor. Bacaklarını olduğundan uzun göstermek isteyen, gövdesi uzun gelin adayları tarafından tercih edildiğinde fit bir görünüm yaratıyor. 60'ların en sevilen tasarımlarından olan babydoll formlu modeller de robalı gelinlik çeşitleri arasında yer alıyor.

Göğüs altından oturtmalı ya da boyundan direkt genişleyerek inen, çan etek formlu bu gelinlikler after parti, nikah gibi organizasyonlar için uygun modellerden diyebiliriz. Yarattığı nostaljik görünümle bu gelinlik etek kesimine sahip gelinliklerin sade düz seçeneklerinin ,nikah elbisesi olarak sıklıkla tercih edildiğini de eklemeden geçmeyelim.

Farklı Vücut Tiplerine Göre Empire Gelinlik Modelleri

Robadan gelinliklerin her vücut tipine uygun seçenekleri bulunuyor. Geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipine sahip gelin adayları göğüs altından çan formunda genişleyerek inen A açılımlı modelleri tercih edebilir. Bu tasarımların havuz başı, kır, kumsal gibi düğün mekanları için uygun olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İddialı hatlarını gizlemek istemeyen kum saati vücut tipindeki gelin adayları dar kesimli robadan gelinlikleri tercih edebilir. Bu tasarımlar balık gelinliklerde olduğu gibi tüm vücut hatlarını ortaya çıkarır. Etek kısmı da genişleyerek değil düz, balık ve yarım balık formlarda iner. Özellikle kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinler düz etekli robalı gelinlikleri tercih edebilir.

Kumaşına Göre Robalı Gelinlik Modelleri

Robadan gelinliklerde genellikle etek kısmındaki açılımı ve dökümlü görünümü vermek için şifon, tül hafif kumaşlar kullanılıyor. Daha sade ve modern bir görünüm için krep, ipek, mikado ve saten daha ağır kumaşlar da kullanılabiliyor. Özellikle vücudu saran modellerde ipek ve krep, babydoll gibi bol tasarımlarda ise tül, şifon kumaşlara yer veriliyor.

Yaka Tipine Göre Robadan Gelinlik Modelleri

V yaka tipleri robalı gelinliklerde en çok karşılaştığımız yaka modellerinden. Farklı derinlikte seçenekleri olan bu yaka tipinin derin olanlarını küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz. Daha iri göğüslere sahip gelinler ise çok derin olmayan V yakaları tercih edebilir. Spor ve zarif bir görünüm için halter yakalı robalı gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Özellikle düzgün omuzlarını öne çıkarmak isteyen gelin adayları halter yakalı robadan gelinlik modelleri arasından seçim yapabilir. Son yıllarda hakim yakalı robalı gelinlikleri en trend modeller arasında görebiliyoruz. Özellikle uzun kollu hakim yakalı robalı modeller, en moda tasarımlardan. Uzun boyunlu, küçük göğüslü gelinler hakim yakalı tasarımlarla hoş bir görünüm yakalayabilir.

Açık yakaları beğenen gelinler ise straplez yakalı robalı gelinlikler arasından seçim yapabilir. Düz straplez yakalar küçük göğüslü; öpücük straplez yakalı modeller ise orta göğüslü gelinler giyebilir. U, kare, bisiklet gibi farklı yaka tipleri de robadan etek kesimiyle oldukça uyumlu. Ancak silüet Empire State binasına benzediği için geniş yaka tipleri bu etek kesimiyle pek kullanılmıyor.

Farklı Tarzlara Uygun Robalı Gelinlikler

Vücudunuza göre size en çok uyabilecek robalı gelinlikleri artık biliyorsunuz. Tarzınıza da değinelim: Romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için ideal tasarımların başında dantelli ve güpürlü gelinlik modelleri geliyor. Bu işlemelerle hareketlendirilmiş, şifon ya da tül gibi uçuş uçuş kumaşlardan robalı gelinlikleri en çok kır ve kumsal düğünlerine yakıştırdığımızı da belirtelim.

Minimalist gelin adaylarının tercihi sade tasarımlı robalı gelinlikler oluyor. Fazla kabarık ve abartılı olmayan, işlemesiz ya da az işlemeli sade modeller kulüp ve davet alanları ile restoran düğünlerine çok yakışıyor. Dilerseniz bu tasarımları nikah töreninizde de giyebilirsiniz. Son yılların trend modellerinden az kabarık robadan gelinliklerin havuz başı düğünler için uygun olduğunu da not düşelim.

Robadan Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Robalı gelinlik fiyatları birçok farklı değişkene göre çeşitleniyor. Marka, gelinliğin kumaşı, işlemeleri ile işçilik ve dikim şekli gibi kriterler fiyatları etkiliyor. Öncelikle dikim şeklinden bahsedelim... Özel dikim robalı gelinlikler, hazır modellere kıyasla daha pahalı diyebiliriz. Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kumaş ve işlemeler de fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden... Eğer uygun fiyatlı bir robalı gelinlik modeli arıyorsanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Bu noktada ufak bir hatırlatma: Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Robalı gelinlik kiralama imkanı sunan firmalar da oldukça fazla. Ancak gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söyleyelim. Kiralık gelinliklerin, satılık gelinliklere kıyasla ortalama %30 oranında daha uygun oluyor. Robalı gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık empire gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!