Robalı Gelinlikler

Firmaları Göster
M-0125
Neslihan Moda
Romantik Vintage Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
Enni
Miry May Bridal
Sade Romantik Modern Kare yaka
6.000 TL - 8.500 TL
Helen
Pınar Bent
Romantik Helen V yaka
12.000 TL - 15.000 TL
PIB 51
Pınar Bent
Sade Helen V yaka
13.000 TL - 15.000 TL
ESO 21
Esra Özcan
Bohem Romantik Tarlatansız V yaka
5.500 TL - 12.000 TL
By İlkay Bayhan 21
By İlkay Bayhan
Sade Bohem Helen Tek omuz
5.500 TL - 8.500 TL
NSC 19
Nermin Saraylı Couture
Romantik Zayıf gösteren Uzun gösteren Tarlatansız V yaka
5.500 TL - 8.500 TL
ESO 2
Esra Özcan
Sade Modern Düşük omuz
5.500 TL - 12.000 TL
Harper
Begüm Salihoğlu
Sade Modern Straplez
12.000 TL - 17.500 TL
SSH 23
Songül Sarpbaş Haute Couture
Modern Sade V yaka
8.500 TL - 12.000 TL
Camilla
Ju İstanbul
Vintage Modern Helen Kayık yaka
12.000 TL - 17.500 TL
DLS 8
Dilek Süslüer
Romantik Sade V yaka
5.500 TL - 9.000 TL
Debora
Miry May Bridal
Romantik Sade V yaka
3.500 TL - 5.000 TL
Tadashi 3
Vakko Wedding
Sade Straplez
17.000 TL - 34.000 TL
Deisy
Pronovias
Sade Vintage Helen V yaka
17.500 TL - 34.500 TL
STL 38
Stil Gelinlik
Modern Sade Straplez
8.000 TL - 11.000 TL
Hayal Roya
Pronovias
Modern Sade V yaka
17.500 TL - 34.500 TL
Violetta
Knight Bride
Sade Bohem Uzun gösteren V yaka
4.500 TL - 6.500 TL
Cassandra Krep
Knight Bride
Sade Bohem Spor Tarlatansız Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
4.500 TL - 6.500 TL
2020 Temperley London Derin V Yaka Gelinlik
Cesur Bohem
2022 Costarellos Robalı Gelinlik
Sade Modern Uzun gösteren Tarlatansız Düşük omuz
Bisiklet Yaka Gelinlik Modeli
Bisiklet yaka
2022 Costarellos Kol Detaylı Gelinlik
Modern Vintage Tarlatansız Hakim yaka
2022 Costarellos Hakim Yakalı Gelinlik
Vintage Bohem Romantik Uzun gösteren Tarlatansız Hakim yaka
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Robalı Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

 • Robalı gelinlik fiyatları ne kadar?
  Robalı gelinlik fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler robalı gelinlik modelleri nelerdir?
  Robadan gelinlikler, ince ve uzun bir görünüm yaratması nedeniyle oldukça popüler. Vücudu saran gelinliklerle ilgilenen gelinler ipek ve krep robalı gelinlik modellerini tercih ediyor; babydoll gibi bol tasarımlarda ise tül, şifon kumaşlar ilgi görüyor. Robadan etek kesimine sahip gelinlikler arasında yaka tipine göre en çok tercih edilen modellerin V yakalı tasarımlar olduğunu da söyleyelim.
 • Robalı gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre robalı gelinlik denildiğinde İstanbul 259, İzmir 44, Ankara 28, Kocaeli 13, ve Muğla 13 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Robalı gelinlik denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre robalı gelinlik denildiğinde beyaz 26, kırık beyaz 6, krem 1 ve renkli 1 ürün olduğu görülmektedir.

Tüm Modeller

Robalı Gelinlik Nasıl Olur?

Robalı gelinlik modelleri eteği göğüs altından başlayan tasarımlara deniyor. Bu gelinliklere empire kesim gelinlik adı da veriliyor. Çünkü bu tasarımların yarattığı silüet Empire State binasına benzetiliyor. Robalı gelinliklerin genellikle bol ve dökümlü tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz ancak vücut hatlarını ortaya çıkaran seçeneklerinin de son yıllarda sıkça kullanıldığını da belirtelim.

Robadan Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Robadan gelinlik modelleri kalıp açısından eteğin nasıl dikildiğine göre çeşitleniyor. Kemerli, yüksek bel ve babydoll formlarının en bilinen çeşitleri olduğunu söylemek mümkün. Robadan kesim kemerli gelinlik modelleri, eteğin, göğsün hemen altından başlayan bir kemer ya da kuşakla gövdeye eklendiği tasarımlara deniyor. Özellikle bel kıvrımını vurgulamak isteyen gelinler için bu tasarımlar oldukça ideal.

Yüksek bel robalı gelinlikler ise en bilinen empire gelinlik çeşididir diyebiliriz. Bu modellerde etek direkt göğüs altından başlıyor. Bacaklarını olduğundan uzun göstermek isteyen, gövdesi uzun gelin adayları tarafından tercih edildiğinde fit bir görünüm yaratıyor. 60'ların en sevilen tasarımlarından olan babydoll formlu modeller de robalı gelinlik çeşitleri arasında yer alıyor.

Göğüs altından oturtmalı ya da boyundan direkt genişleyerek inen, çan etek formlu bu gelinlikler after parti, nikah gibi organizasyonlar için uygun modellerden diyebiliriz. Yarattığı nostaljik görünümle bu gelinlik etek kesimine sahip gelinliklerin sade düz seçeneklerinin ,nikah elbisesi olarak sıklıkla tercih edildiğini de eklemeden geçmeyelim.

Farklı Vücut Tiplerine Göre Empire Gelinlik Modelleri

Robadan gelinliklerin her vücut tipine uygun seçenekleri bulunuyor. Geniş basenlerini kamufle etmek isteyen armut vücut tipine sahip gelin adayları göğüs altından çan formunda genişleyerek inen A açılımlı modelleri tercih edebilir. Bu tasarımların havuz başı, kır, kumsal gibi düğün mekanları için uygun olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İddialı hatlarını gizlemek istemeyen kum saati vücut tipindeki gelin adayları dar kesimli robadan gelinlikleri tercih edebilir. Bu tasarımlar balık gelinliklerde olduğu gibi tüm vücut hatlarını ortaya çıkarır. Etek kısmı da genişleyerek değil düz, balık ve yarım balık formlarda iner. Özellikle kıvrımsız bel bölgesini kamufle etmek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelinler düz etekli robalı gelinlikleri tercih edebilir.

Kumaşına Göre Robalı Gelinlik Modelleri

Robadan gelinliklerde genellikle etek kısmındaki açılımı ve dökümlü görünümü vermek için şifon, tül hafif kumaşlar kullanılıyor. Daha sade ve modern bir görünüm için krep, ipek, mikado ve saten daha ağır kumaşlar da kullanılabiliyor. Özellikle vücudu saran modellerde ipek ve krep, babydoll gibi bol tasarımlarda ise tül, şifon kumaşlara yer veriliyor.

Yaka Tipine Göre Robadan Gelinlik Modelleri

V yaka tipleri robalı gelinliklerde en çok karşılaştığımız yaka modellerinden. Farklı derinlikte seçenekleri olan bu yaka tipinin derin olanlarını küçük göğüslü gelin adaylarına öneriyoruz. Daha iri göğüslere sahip gelinler ise çok derin olmayan V yakaları tercih edebilir. Spor ve zarif bir görünüm için halter yakalı robalı gelinlikleri düşünebilirsiniz.

Özellikle düzgün omuzlarını öne çıkarmak isteyen gelin adayları halter yakalı robadan gelinlik modelleri arasından seçim yapabilir. Son yıllarda hakim yakalı robalı gelinlikleri en trend modeller arasında görebiliyoruz. Özellikle uzun kollu hakim yakalı robalı modeller, en moda tasarımlardan. Uzun boyunlu, küçük göğüslü gelinler hakim yakalı tasarımlarla hoş bir görünüm yakalayabilir.

Açık yakaları beğenen gelinler ise straplez yakalı robalı gelinlikler arasından seçim yapabilir. Düz straplez yakalar küçük göğüslü; öpücük straplez yakalı modeller ise orta göğüslü gelinler giyebilir. U, kare, bisiklet gibi farklı yaka tipleri de robadan etek kesimiyle oldukça uyumlu. Ancak silüet Empire State binasına benzediği için geniş yaka tipleri bu etek kesimiyle pek kullanılmıyor.

Farklı Tarzlara Uygun Robalı Gelinlikler

Vücudunuza göre size en çok uyabilecek robalı gelinlikleri artık biliyorsunuz. Tarzınıza da değinelim: Romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için ideal tasarımların başında dantelli ve güpürlü gelinlik modelleri geliyor. Bu işlemelerle hareketlendirilmiş, şifon ya da tül gibi uçuş uçuş kumaşlardan robalı gelinlikleri en çok kır ve kumsal düğünlerine yakıştırdığımızı da belirtelim.

Minimalist gelin adaylarının tercihi sade tasarımlı robalı gelinlikler oluyor. Fazla kabarık ve abartılı olmayan, işlemesiz ya da az işlemeli sade modeller kulüp ve davet alanları ile restoran düğünlerine çok yakışıyor. Dilerseniz bu tasarımları nikah töreninizde de giyebilirsiniz. Son yılların trend modellerinden az kabarık robadan gelinliklerin havuz başı düğünler için uygun olduğunu da not düşelim.

Robadan Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Robalı gelinlik fiyatları birçok farklı değişkene göre çeşitleniyor. Marka, gelinliğin kumaşı, işlemeleri ile işçilik ve dikim şekli gibi kriterler fiyatları etkiliyor. Öncelikle dikim şeklinden bahsedelim... Özel dikim robalı gelinlikler, hazır modellere kıyasla daha pahalı diyebiliriz. Özel dikim gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model gelinlik fiyatlarına göre daha yüksek oluyor.

Kumaş ve işlemeler de fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden... Eğer uygun fiyatlı bir robalı gelinlik modeli arıyorsanız, firmaların sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modellerine göz atabilirsiniz. Bu noktada ufak bir hatırlatma: Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan materyallerin kalitesi nedeniyle tasarımcı gelinlikleri de en pahalı gelinlikler oluyor.

Robalı gelinlik kiralama imkanı sunan firmalar da oldukça fazla. Ancak gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söyleyelim. Kiralık gelinliklerin, satılık gelinliklere kıyasla ortalama %30 oranında daha uygun oluyor. Robalı gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık empire gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!