Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Firmaları Göster
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Büyük Beden Nikah Elbisesi - Sıkça Sorulan Sorular

 • Büyük beden nikah elbisesi fiyatları ne kadar?
  Büyük beden nikah elbisesi fiyatları 2.000 TL'den başlamaktadır.
 • En popüler büyük beden nikah elbisesi modelleri nelerdir?
  Büyük beden nikah elbisesi modelleri arasında rahat ve klasik modellerin gelinlerin favorisi olduğunu söylemek mümkün. Klasikten vazgeçmeyen gelinler büyük beden beyaz nikah elbisesi modellerine yöneliyor. Şıklığı ve rahatlığı bir arada sunması nedeniyle A kesim büyük beden nikah elbiselerinin de gelin adayları tarafından sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.
 • Büyük beden nikah elbisesi denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre büyük beden nikah elbisesi denildiğinde İstanbul 692, Kocaeli 160, Ankara 98, İzmir 39, ve Bursa 28 ürün ile öne çıkmaktadır.
 • Büyük beden nikah elbisesi denildiğinde hangi renkler öne çıkmaktadır?
  Düğün.com verilerine göre büyük beden nikah elbisesi denildiğinde beyaz 68, kırık beyaz 6, renkli 4 ve krem 4 ürün olduğu görülmektedir.

Büyük Beden Nikah Elbisesi Nasıl Olmalı?

Büyük beden nikah kıyafetleri, düğün için tercih edilen tasarımlara kıyasla daha sade olan modellerdir. Bu tasarımlar, samimi organizasyonlar olan nikah törenlerinde rahat hareket imkanı tanıması ve ortamla uyumlu olması için genellikle işlemesiz sade kumaşlardan ya da az kabarık veya kabarık olmayan etek kesimine sahip olur.

Büyük beden nikah elbiselerini araştırdığınızda farklı kesim, kumaş ve işlemelere sahip tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Tarzınız, vücut tipiniz, nikahınızın yapılacağı mevsim gibi kriterlere göre bu modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Hangi etek kesiminde nikah elbisesi büyük beden gelinlere uygundur derseniz ilk olarak vücut tipinize uygun modeli seçmelisiniz diyebiliriz. Farklı vücut tiplerine sahip kilolular için nikah elbisesi modellerini anlatalım:

A Kesim Büyük Beden Nikah Elbise Modelleri

A kesim büyük beden nikah kıyafeti modelleri her vücut tipine ve tarza uyum sağlasa da vücudun üst kısmını sararak, belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen bu tasarımları biz en çok armut vücut tipine sahip kilolu gelinlere öneriyoruz. Bu modellerin kullanımının rahat olması nikah için avantaj sağlarken gelinliğin modeli geniş basenleri kamufle ediyor.

Düz Kesim Büyük Beden Nikah Elbiseleri

Özellikle kabarık olmayan gelinlik bakan kilolu gelin adayları nikah için elbise seçimini düz kesim modeller arasından yapıyor. Düz kesim nikah elbise modelleri büyük beden gelinlerden özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için ideal. Bu modeller düz bel bölgenizi kamufle ederken nikah töreni için hoş bir görünüm ve konfor da sunuyor.

Balık Model Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

İddialı tarzınızı ve orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarmak istiyorsanız isteyen nikah kıyafeti olarak balık elbise modellerine yönelebilirsiniz. Ancak büyük beden balık nikah elbisesi modellerinin iki çeşidi bulunduğunu hatırlatalım. Tam balık gelinliklere kıyasla vücudu daha az sardığı için yarım balık gelinlik modellerinin kilolu kapalı gelin adayları tarafından nikahta daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Elbette vücut tipiniz gelinlik seçimi için tek kriter değildir. Vücut tipi kadar tarzınız da gelinlik seçiminde önemli bir faktördür. Farklı tarzlara uygun nikah elbisesi modellerini de firmaların ürün seçenekleri arasında bulabilmeniz mümkün. Minimalist, klasik, bohem ya da vintage… Bütün bu seçenekler arasında kafanız karışmasın. Sizin için farklı tarzlardaki büyük beden nikah kıyafetlerini sıralayalım.

Sade Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Sade nikah elbisesi kilolu gelinlerin en çok tercih ettiği modeller arasında. Düz ya da az kabarık etek kesimine sahip, işlemesiz ya da az işlemeli olan sade şık nikah elbiseleri büyük beden gelin adaylarının nikah töreninin yanı sıra evden çıkış merasiminde de tercih ettiği modeller arasında. Sade nikah elbisesi modellerini gösterişli aksesuarla da tamamlamak mümkün.

Dantelli Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Dantelli nikah elbisesi, romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan büyük beden gelinler için ideal. Bu modeller arasından seçim yaparken vücut tipinize göre, üstü, eteği, kolları ya da tamamı dantelli tasarımları değerlendirebilirsiniz. Dantellerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli göstereceğini de unutmayın. Bu nedenle vücut tipinize göre gelinliğinizin dantel detaylarının doğru yerlerde olduğuna emin olun.

Salaş Büyük Beden Nikah Elbiseleri

Salaş tasarımlı nikah elbiseleri tesettürlü retro ve bohem tarzda modelleri beğenen gelinlerin ilgisini çekiyor. Özellikle fazlalıkları kamufle etmek için avantaj sağlayan bu tasarımlar arasından seçim yaparken fazla bol modellere yönelmemeye de dikkat etmelisiniz. Çünkü fazla salaş modeller, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bol etek kesimine sahip İspanyol kollu gelinlikleri bu tasarımlar arasında sayabiliriz.

Pelerinli Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Güçlü bir silüet isteyen gelinlerin tercihi pelerinli büyük beden tasarımlar oluyor. Nikah için farklı ve iddialı bir görünüm istiyorsanız pelerinli nikah elbisesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Genellikle ince bir pelerinin kullanıldığı bu modelleri nikahta pelerinle, nikah sonrasında ise pelerini çıkararak giyebilirsiniz. Pelerinli nikah elbisesi modelleri vintage tasarımlar seven gelinler için ideal.

Büyük Beden Beyaz Nikah Elbisesi

Beyaz nikah elbisesi büyük beden gelin adaylarının favori tasarımlarından. Gelinlik dediğin beyaz olur diyen gelin adaylarındansanız siz de seçiminizi bu modellerden yana yapabilirsiniz. Farklı tarz ve kesimlerde büyük beden beyaz nikah elbisesi bulabilmeniz mümkün. Beyaz büyük beden nikah elbiseleri farklı etek kesimlerinde ve tarzlarda bulunabiliyor. Beyaz büyük beden nikah elbisenizi aksesuarla hareketlendirmek mümkün.

Renkli Kilolu Nikah Elbisesi Modelleri

Farklı tarzınızı ortaya koymak için tercih edebileceğiniz nikah elbisesi büyük beden renkli modeller de olabilir. Özellikle vintage ve bohem tarzdaki tasarımlarla ilgilenen gelin adayları ekru, kırık beyaz nikah elbisesi modellerini düşünebilir. Krem ve bej nikah elbisesi ise yine tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasında. Bohem tarzı seven gelinlerse nikah elbiselerinde minik renkli çiçek işlemeleri olanları tercih edebilir.

Büyük beden gelin adaylarının nikah elbiselerine ilişkin tarz, etek kesimi, aksesuar seçimi gibi detayları paylaştık. Şimdi sıra size en uygun büyük beden nikah elbisesini seçmekte! Size en uygun modeli bulabilmek için bulunduğunuz sayfadaki ürünleri istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.