Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri ve Fiyatları

Kilolu gelinlerin zarafetini konuşturacağı birbirinden şık büyük beden nikah elbisesi modelleri burada!

Romantik Vintage V yaka
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Cesur İllüzyon yaka
Hellene
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Hellene

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Vintage V yaka
KRG 1
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Straplez
KYT 21
Kıymet Tülek Houte Couture

Model: KYT 21

5.000 TL - 7.000 TL

Tesettür Hakim yaka
Hilal
Tuna Dikimevi By Zehra Tuna

Model: Hilal

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: Aybük

7.000 TL - 10.000 TL

Klasik Romantik Straplez
YS-101
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YS-101

4.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Helen V yaka
BRM 1
Bridelymade

Model: BRM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
AVR 3
Avrupa Modaevi

Model: AVR 3

 
Bohem Romantik Klasik V yaka
MAF 2
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 2

7.000 TL - 10.000 TL

Tesettür Hakim yaka
NEG 1
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Bisiklet yaka
ZGM 13
Zümrüt Gelinlik Moda Evi

Model: ZGM 13

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
EVA 20
Evlilik Atölyesi

Model: EVA 20

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
ZMB 7
Zümra Bridal

Model: ZMB 7

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
NSG 1
Neşe Gelinlik

Model: NSG 1

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Bohem Romantik Cesur Hakim yaka
Belicia
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Belicia

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Sade Straplez
Vega
İsmira Gelinlik

Model: Vega

4.000 TL - 6.000 TL

Romantik Modern Straplez
MEH 1
Mehtap Moda Evi

Model: MEH 1

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern V yaka
WHM 1
White House Moda Evi

Model: WHM 1

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
NSG 2
Neşe Gelinlik

Model: NSG 2

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Büyük Beden Nikah Elbisesi Nasıl Olmalı?

Büyük beden nikah kıyafetleri, düğün için tercih edilen tasarımlara kıyasla daha sade olan modellerdir. Bu tasarımlar, samimi organizasyonlar olan nikah törenlerinde rahat hareket imkanı tanıması ve ortamla uyumlu olması için genellikle işlemesiz sade kumaşlardan ya da az kabarık veya kabarık olmayan etek kesimine sahip olur.

Büyük beden nikah elbiselerini araştırdığınızda farklı kesim, kumaş ve işlemelere sahip tasarımlarla karşılaşabilirsiniz. Tarzınız, vücut tipiniz, nikahınızın yapılacağı mevsim gibi kriterlere göre bu modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Hangi etek kesiminde nikah elbisesi büyük beden gelinlere uygundur derseniz ilk olarak vücut tipinize uygun modeli seçmelisiniz diyebiliriz. Farklı vücut tiplerine sahip kilolular için nikah elbisesi modellerini anlatalım:

A Kesim Büyük Beden Nikah Elbise Modelleri

A kesim büyük beden nikah kıyafeti modelleri her vücut tipine ve tarza uyum sağlasa da vücudun üst kısmını sararak, belden aşağıya doğru A harfi şeklinde inen bu tasarımları biz en çok armut vücut tipine sahip kilolu gelinlere öneriyoruz. Bu modellerin kullanımının rahat olması nikah için avantaj sağlarken gelinliğin modeli geniş basenleri kamufle ediyor.

Düz Kesim Büyük Beden Nikah Elbiseleri

Özellikle kabarık olmayan gelinlik bakan kilolu gelin adayları nikah için elbise seçimini düz kesim modeller arasından yapıyor. Düz kesim nikah elbise modelleri büyük beden gelinlerden özellikle dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için ideal. Bu modeller düz bel bölgenizi kamufle ederken nikah töreni için hoş bir görünüm ve konfor da sunuyor.

Balık Model Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

İddialı tarzınızı ve orantılı vücut hatlarınızı öne çıkarmak istiyorsanız isteyen nikah kıyafeti olarak balık elbise modellerine yönelebilirsiniz. Ancak büyük beden balık nikah elbisesi modellerinin iki çeşidi bulunduğunu hatırlatalım. Tam balık gelinliklere kıyasla vücudu daha az sardığı için yarım balık gelinlik modellerinin kilolu kapalı gelin adayları tarafından nikahta daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Elbette vücut tipiniz gelinlik seçimi için tek kriter değildir. Vücut tipi kadar tarzınız da gelinlik seçiminde önemli bir faktördür. Farklı tarzlara uygun nikah elbisesi modellerini de firmaların ürün seçenekleri arasında bulabilmeniz mümkün.Minimalist, klasik, bohem ya da vintage… Bütün bu seçenekler arasında kafanız karışmasın. Sizin için farklı tarzlardaki büyük beden nikah kıyafetlerini sıralayalım.

Sade Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Sade nikah elbisesi kilolu gelinlerin en çok tercih ettiği modeller arasında. Düz ya da az kabarık etek kesimine sahip, işlemesiz ya da az işlemeli olan sade şık nikah elbiseleri büyük beden gelin adaylarının nikah töreninin yanı sıra evden çıkış merasiminde de tercih ettiği modeller arasında. Sade nikah elbisesi modellerini gösterişli aksesuarla da tamamlamak mümkün.

Dantelli Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Dantelli nikah elbisesi, romantik tarzda tasarımlardan hoşlanan büyük beden gelinler için ideal. Bu modeller arasından seçim yaparken vücut tipinize göre, üstü, eteği, kolları ya da tamamı dantelli tasarımları değerlendirebilirsiniz. Dantellerin kullanıldığı bölgeyi olduğundan daha hacimli göstereceğini de unutmayın. Bu nedenle vücut tipinize göre gelinliğinizin dantel detaylarının doğru yerlerde olduğuna emin olun.

Salaş Büyük Beden Nikah Elbiseleri

Salaş tasarımlı nikah elbiseleri tesettürlü retro ve bohem tarzda modelleri beğenen gelinlerin ilgisini çekiyor. Özellikle fazlalıkları kamufle etmek için avantaj sağlayan bu tasarımlar arasından seçim yaparken fazla bol modellere yönelmemeye de dikkat etmelisiniz. Çünkü fazla salaş modeller, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. İspanyol kollar ve bol etek kesimine sahip gelinlikleri bu tasarımlar arasında sayabiliriz.

Pelerinli Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Güçlü bir silüet isteyen gelinlerin tercihi pelerinli büyük beden tasarımlar oluyor. Nikah için farklı ve iddialı bir görünüm istiyorsanız pelerinli nikah elbisesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Genellikle ince bir pelerinin kullanıldığı bu modelleri nikahta pelerinle, nikah sonrasında ise pelerini çıkararak giyebilirsiniz. Pelerinli nikah elbisesi modelleri vintage tasarımlar seven gelinler için ideal.

Büyük Beden Beyaz Nikah Elbisesi

Beyaz nikah elbisesi büyük beden gelin adaylarının favori tasarımlarından. Gelinlik dediğin beyaz olur diyen gelin adaylarındansanız siz de seçiminizi bu modellerden yana yapabilirsiniz. Farklı tarz ve kesimlerde büyük beden beyaz nikah elbisesi bulabilmeniz mümkün. Beyaz büyük beden nikah elbiseleri farklı etek kesimlerinde ve tarzlarda bulunabiliyor. Beyaz büyük beden nikah elbisenizi aksesuarla hareketlendirmek mümkün.

Renkli Kilolu Nikah Elbisesi Modelleri

Farklı tarzınızı ortaya koymak için tercih edebileceğiniz nikah elbisesi büyük beden renkli modeller de olabilir. Özellikle vintage ve bohem tarzdaki tasarımlarla ilgilenen gelin adayları ekru, kırık beyaz nikah elbisesi modellerini düşünebilir. Krem ve bej nikah elbisesi ise yine tercih edebileceğiniz diğer seçenekler arasında. Bohem tarzı seven gelinlerse nikah elbiselerinde minik renkli çiçek işlemeleri olanları tercih edebilir.

Büyük beden gelin adaylarının nikah elbiselerine ilişkin tarz, etek kesimi, aksesuar seçimi gibi detayları paylaştık. Şimdi sıra size en uygun büyük beden nikah elbisesini seçmekte! Size en uygun modeli bulabilmek için bulunduğunuz sayfadaki ürünleri istediğiniz özelliklere göre filtreleyerek inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken modeller için firmalarla iletişime geçebileceğinizi de unutmayın.