İstanbul'da Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

İstanbul'da kır düğünü ile evlenmek isteyen çiftlerin dikkatini çekeceğini düşündüğüm bir yazı bu. İstanbul kır düğünü fiyatları ne kadar? Kır düğünü mekanlarının kapasiteleri ne? İstanbul'da kır düğünü yapılacak mekanların sundukları indirim ve kampanyalar neler? Bütün soruların cevabı burada!

Malum son yılların en popüler düğün tiplerinden biri olan kır düğünleri, 2015'te de düğün modasının başını çekecek. Çiftlerin kır düğünü mekanlarına olan ilgisi ortadayken ben de İstanbul kır düğünü fiyatları ve kır düğünü mekanlarının yaptığı indirimler ile ilgili bir araştırma yaptım. Sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kır düğünü mekanlarının kapasitesi ne?

İstanbul kır düğünü mekanları kapasite konusunda asla sorun yaşamayacağınız mekanlar diyebiliriz. Açık alanda- ki konumuz kır düğünü ise kapalı alanda düğün yapmanın bir manası olmadığını düşünüyorum- yemekli bir düğün yapmak istediğinizde kapasitesi 150 ile 3500, kokteyl düğün yapmak istediğinizde ise 200 ile 6000 arasında değişen mekanlar bulabiliyorsunuz.

Yani gelin ve damadın ailelerinin çok kalabalık olduğu ve dolayısıyla davetli sayısının fazla olacağı düğünler için kır düğünü mekanlarından daha iyisi olamaz.

wiblzkygtaclrl7o - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Standart paketlerde kişi başı fiyat ne kadar?

Gelelim kır düğünü fiyatları piyasasında İstanbul'daki kişi başı standart paket fiyatlarına. Fiyatlar elbette öncelikli olarak düğününüzü yemekli mi yoksa kokteyl mi yapacağınıza göre değişiyor. Standart yemekli pakette 40 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlar, kokteyl düğünlerde 20 TL ile 150 TL aralığına iniyor.

Paketlerin içinde genellikle menü, içecekler, süsleme, düğün pastası gibi temel hizmetler bulunsa da fiyat üst limite yaklaştıkça ışık, ses ve müzik hizmetleri, organizasyon, fotoğraf gibi ekstra kalemler de giriyor.

y8mj74hifxwz2ul1 - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Bakın İstanbul kır düğünü mekanları ve fiyatları arasında Düğün.com Çiftlerine özel tanımlanan kır düğünü mekanı indirimlerinden sizin için seçtiklerim:

Swissôtel The Bosphorus, İstanbul

Avrupa Yakasında Beşiktaş'ta bulunan Swissôtel The Bosphorus kır düğünü için olabilecek en görkemli ve konforlu seçeneklerden bir tanesi. Çünkü otel olamasının yanı sıra muhteşem orman manzarasına sahip yeşil bir bahçenin içinde yer alan kır düğünü alanı da var.

Açık hava kapasitesi 500 ile 750 arasında değişiyor. Yani oldukça geniş. Yemekli bir düğün mü yoksa kokteyl tipi bir davet mi yapacağınıza bağlı olarak davetli sayınızda oynama yapabilirsiniz. Minimum yemekli paketleri ise 200 -300 TL arasında değişiyor.

Şanslısınız ki Swissôtel The Bosphorus düğününüzde istediğiniz fotoğrafçı ve organizasyon firması ile çalışmanıza izin veriyor ve kendi anlaşmalı firmalarını dayatmıyor. Bu çiftler için en büyük esnekliklerden biri diyebilirim.

Bana kalırsa bu otelde düğün yapmanın en harika yönlerinden biri de o gece muhteşem Boğaz manzaralı odalarda konaklayacak olmanız!

gqzqw8vnbydranyt - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Event Garden

Avrupa yakası kır düğünü mekanları arasında popülerliği yıllardır çiftlerin gözünden düşmeyen Event Garden, Bahçeköy, Sarıyer'de yer alıyor. Şehir merkezine yalnızca 6 km uzaklıkta olmasına rağmen, size bambaşka bir dünyanın, huzurun, yeşilini mis kokuların, kuş cıvıltılarının kapısını açan bir cennet gibi. Düğün.com çiftlerine özel haftaiçi düğünlerde %20 indirim fırsatı sunuyorlar.

hphjebruestaahya - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Garden Fiesta

İstanbul Avrupa Yakası kır düğünü mekanları ve fiyatları arasında dikkatimi çeken isimlerden biri de Sarıyer'de bulunan Garden Fiesta oldu. Açık hava kapasitesiyle sınırları zorlayan mekan, yemekli düğünlerde 3500, kokteylde ise 6000'e kadar çıkıyor. Fiyatlar açısından uygun seçenekler sunan mekanın minimum yemekli paketi 100-150 TL arasında.

pmvov4sbtuihtqbp - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Ada Beach Club

İstanbul açık hava düğün mekanları arasında değerlendirilebilecek en iyi seçeneklerden birinin de adalardaki düğün mekanları olduğunu unutmayın. Ada Beach Club, Heybeliada'da, Camlimanı Koyu'nda yer alıyor. Kır, deniz, orman manzarasının bir araya geldiği mekanın kapasitesi ise oldukça fazla.

Ayrıca mekanın Bostancı'dan alınıp, özel ve keyifli bir tekne gezisiyle mekana getirilmesi ve aynı şekilde tekrar Bostancı'ya ulaştırılması hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Minimum yemekli paketleri ise 150-200 TL arasında değişiyor.

u4hnswbyz3rxfkpk - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Bahar Country

İstanbul kır düğünü denince akla gelen ilk adreslerden bir tanesi de elbette Bahar Country! Sarıyer'de olması tabi ki bizi şaşırtmıyor çünkü öylesine yeşillik bir alanı malesef İstanbul'un başka bölgelerinde bulmak bir hayli zor. Minimum yemekli fiyat ise kişi başı 100 - 150 TL arasında.

denb2ewxtcta7wx0 - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Qubbe Bahçe

En popüler İstanbul kır düğünü mekanları arasında yer alan Qubbe Bahçe, Sarıyer'de Bahçeköy Surları karşısında yer alan bir harikalar bahçesi... Kokteyl kapasitesi 2000, yemekli düzen kapasitesi 1200 kişi olan Qubbe Bahçe’de minimum yemekli paket 80-100 TL arasında.

aifopo6e7opeadaq - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Primero Garden

İstanbul Anadolu yakası kır düğünü mekanlar fiyatları arasında olarak öne çıkan Primero Garden, Marmara Eğitim Köyü bölgesinde yer alıyor. Açık ve kapalı alanı bulunan Düğün Çiftliği orman manzaralı geniş bir çim alana sahip. Alkol servisi yapılmayan mekan, yemek servisi ve organizasyon hizmetleri var. Açık alanda 1000 kişiye kadar kalabalık düğünler için son derece uygun. Üstelik Haziran sonuna kadar yapılan düğün organizasyonu anlaşmalarında %15 indirimli

fbaqmyea1rpb2lom - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Le Parc De Mariage By Çağteks

İstanbul kır düğünü mekanları arasında Zeytinburnu'nda bulunan Le Parc De Mariage by Çağteks, oturmalı düzende 850, kokteyl düzeninde yaklaşık 1500 kişilik kapasiteye sahip bir mekan. Kaçırılmayacak bir fırsat sunmuşlar Düğün.com çiftlerine. Minimum yemekli paketi ise 100-150 TL aralığında.

2k2qd4oyt3saeage - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Atapark

Avcılar düğün mekanları arasında yer alan Atapark, güzelim bir bahçenin içinde, deniz manzarasıyla taçlanmış kırların üzerinde bir mekan. Açık hava kapasitesi bir hayli yüksek olan Atapark'ta minimum yemekli paket 50-80 TL aralığında.

r25mcgmbrxakpa0h - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Mihrabat Korusu

Yeşilliğin ortasında Boğaz manzarasıyla büyüleyen bir noktada yer alıyor Mihrabat Korusu. Yaklaşık 800 kişilik bir açık alan kapasitesi var. Ayrıca dilersen kapalı alanını da değerlendirebilirsin, ancak orası daha az sayıda davetli kabul edebilir.

Mekanın minimum yemekli fiyatı ise 150 - 200 TL'den başlıyor. Kokteylli bir düğün düşüneceksen bu fiyat düşecektir tabii.

vygdcygxpadflqh9 - İstanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Şehrindeki 1432 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (11)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

ZG Zerrin Güler

benim düğünüm varda kır düğünü yapmayı planlıyoruz fiyatlarını e mail adresime yazarsanız sevinirim.. saygılarımla..........

D Düğün.com

Zerrin Hanım, Öncelikle mutluluklar. Beğendiğiniz kır düğünü mekanını bu sayfadan seçip, sağ tarafta çıkan fiyat teklif formunu doldurarak mekanlardan fiyatlarını ve hizmetlerini öğrenebilirsiniz.

HG Hande Güler

merhabalar bende bursada kır düğünü yapmayı düşünüyorum fiyatları nedir öğrenebilir miyim barbie_hande_14@hotmail.com

D Düğün.com

Hande Hanım, Bursa'daki Kır Düğünü Mekanlarını burdan inceleyebilir, yanda çıkan fiyat bilgi formunu doldurarak fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

BK Büşra Karahacı

merhaba, Ben kır düğünümü Le Parc De Mariage da gerçekleştirdim çok güzel bir düğün oldu. her şey tam olarak istediğim gibiydi. Mekanın yetkilisi Senay Hanım'a da ayrıca teşekkür ederim,çok ilgili anlayışlı ve elinden geleni yapıyor. Düğün.com sayesinde bütün firmalara ulaşmak gerçekten çok kolay ellerinize sağlık

DP Demet Pınarbaşı

Ankarada eylül ayında 250-300 kişilik kokteyl tarzında düğün istiyoruz.Bize uygun teklif verecek yerler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

BS Büşra Satır

Ben kır düğü yemekli ve alkollü istiyorum 25 tl neresi olur

D Düğün.com

Merhabalar Büşra Satır, Şehrinizdeki kır düğünü mekanlarını buradan seçerek beğendiğiniz mekanlara beklentileriniz doğrultusunda form gönderebilir ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

KS Kubra Sadeci

Merhabalar istanbulda kir dugunu yapmak istiyorum. Sarıyer taraflarinda olmasi tercihim. 500 kisi icin fiyat alabilir miyim? Yemeksiz de olabilir.

GA Gökhan Avcı

Ortalama max 1000 kişiyi yemek ve koktyl olmak üZere maliyetler nedir yani ve en önemlisi ulaşım insanların sorunsuz gele bilmesi bu yüzden genel çevre istanbul avrupa yakasında bir yer olmalı Eğer uygun bir yer varsa kesinlikle iletişime geçe biliriz, Şimdiden ilginiz için teşkkür ederim .

D Düğün.com

Sevgili Gökhan Bey ve Kübra Hanım, Linki tıklayarak İstanbul'da bulunan kır düğünü mekanlarını inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz mekanlardan teklif isteyerek, fiyat ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. İstanbul Kır Düğünü Mekanları için tıklayın!

MC Mehmet Can

gebze kocaelinde kır düğünü yapan uygun yer varmı

OU Orçun Uray

fotoğrafta resmi olan yeri merak ettim sizin kapak sayfası yaptığınız yerden bahsediyorum teşekkür ederim.

D Düğün.com

Orçun Bey, kapak fotoğrafımız İstanbul kır düğünü mekanlarımızdan Saklı Deniz'e ait.

HA Habib Aslankaya

yerler cokıyı fıyatlarda fena degıl bakalım hangısıyle anlasıcaz...

B Buguv

İstanbulda sadece kiralamak için kır alanları yok mudur? Düğünüm başka şehirde olacak nikahım istanbulda ama evlendirme dairesinde olsun istemiyorum, kır düğünü mekanları içerisinde kokteylsiz yemeksiz nikah yapan bir mekan yok mudur?

D Düğün.com

Merhabalar, Bunun için kır düğünü mekanları ile iletişime geçip sorman gerekecek. Eğer olumsuz yanıt alırsan Riva, Ağva, Polonezköy gibi doğa ile iç içe lokasyonlarda haftasonu için kiralayabileceğini bahçeli evler mevcut. Pek çok kişi bu tür evleri kiralayarak bahçesinde nikah merasimi yapıyor. Dilersen bir catering firması ile de anlaşıp davetlilere ikram sunabilirsin.