İstanbul'da Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

İstanbul'da kır düğünü ile evlenmek isteyen çiftlerin dikkatini çekeceğini düşündüğümüz bir yazı bu. İstanbul kır düğünü fiyatları 2018'de ne kadar? Kır düğünü mekanlarının kapasiteleri ne? İstanbul'da kır düğünü yapılacak mekanların sundukları indirim ve kampanyalar neler? Bütün soruların cevabı burada!

Malum son yılların en popüler organizasyon tiplerinden biri olan kır düğünleri, bu sene de oldukça revaçta. Çiftlerin kır düğünü mekanlarına olan ilgisi ortadayken ben de İstanbul kır düğünü fiyatları ve kır düğünü mekanlarının yaptığı indirimler ile ilgili bir araştırma yaptım. Sonuçlarını seninle paylaşmak istiyorum.

Kır düğünü mekanlarının kapasitesi nedir?

İstanbul kır düğünü mekanlarının kapasite konusunda sorun yaşamayacağın yerler olduğunu söyleyebilirim. Açık alanda yemekli bir düğün yapmak istediğinde kapasitesi 150 ile 3500, kokteyl düğün yapmak istediğinde ise 200 ile 6000 arasında değişen mekanlar bulabiliyorsun.

Yani gelin ve damadın ailelerinin çok kalabalık olduğu ve dolayısıyla davetli sayısının fazla olacağı düğünler için kır düğünü mekanlarından daha iyisi olamaz.

wiblzkygtaclrl7o - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Standart paketlerde kişi başı fiyat ne kadar?

Gelelim kır düğünü fiyatları piyasasında İstanbul'daki kişi başı standart paket fiyatlarına. Fiyatlar elbette öncelikli olarak düğününü yemekli mi yoksa kokteyl mi yapacağına göre değişiyor. Standart yemekli pakette 40 TL ile 200 TL arasında değişen fiyatlar, kokteyl düğünlerde 20 TL ile 150 TL aralığına iniyor.

Paketlerin içinde genellikle menü, içecekler, süsleme, düğün pastası gibi temel hizmetler bulunsa da fiyat üst limite yaklaştıkça ışık, ses ve müzik hizmetleri, organizasyon, fotoğraf gibi ekstra kalemler de giriyor.

y8mj74hifxwz2ul1 - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

İstanbul kır düğünü mekanları ve fiyatları arasında Düğün.com çiftlerine özel tanımlanan kır düğünü mekanı indirimlerinden senin için seçtiklerim:

Swissôtel The Bosphorus, İstanbul

Beşiktaş'ta bulunan Swissotel Bosphorus kır düğünü için tercih edilebilecek en görkemli ve konforlu seçeneklerden bir tanesi. Çünkü otel olmasının yanı sıra muhteşem orman manzarasına sahip yeşil bir bahçenin içinde yer alan kır düğünü alanı da var. Yani kır düğünü mekanları Avrupa yakasında sandığından daha güzel manzaralar sunabilir.

Açık hava kapasitesi 500 ile 750 arasında değişiyor. Yani oldukça geniş. Yemekli bir düğün mü yoksa kokteyl tipi bir davet mi yapacağına bağlı olarak davetli sayısında oynama yapabilirsin.

Şanslısın ki Swissôtel The Bosphorus düğününde istediğin fotoğrafçı ve organizasyon firması ile çalışmana izin veriyor ve kendi anlaşmalı firmalarını dayatmıyor. Bu çiftler için en büyük esnekliklerden biri diyebilirim.

Bana kalırsa bu otelde düğün yapmanın en harika yönlerinden biri de o gece muhteşem Boğaz manzaralı odalarda müstakbel eşinle konaklayacak olman! Mekanın fiyatları ise şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 150-200 TL 200-300 TL
Yemekli 200-300 TL 300-400 TL

gqzqw8vnbydranyt - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Event Garden

Avrupa yakası kır düğünü mekanları arasında popülerliği yıllardır çiftlerin gözünden düşmeyen Event Garden, Bahçeköy Sarıyer'de yer alıyor. Kır düğünü Sarıyer'in müthiş doğasına çok yakışıyor. Şehir merkezine yalnızca 6 km uzaklıkta olmasına rağmen Event Garden düğüne gelen davetlilere bambaşka bir dünyanın, huzurun, yeşilin ve kuş cıvıltılarının kapısını açan bir cennet gibi. Düğün.com çiftlerine özel hafta içi düğünlerde %20 indirim fırsatı da sunuyorlar.

Event Garden düğün fiyatları şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

hphjebruestaahya - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Garden Fiesta

İstanbul Avrupa Yakası kır düğünü mekanları ve fiyatları arasında dikkatimi çeken yerlerden biri de Sarıyer'de bulunan Garden Fiesta oldu. Açık hava kapasitesiyle sınırları zorlayan Garden Fiesta düğün organizasyonlarında; yemekli düzende 3.500, kokteylde ise 6.000'e kadar davetli ağırlayabiliyor.

Garden Fiesta düğün fiyatlarını da buraya bırakıyorum:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 30-50 TL 50-80 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

uahntchhxwc1lk5h - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Bu mekanlar da ilgini çekebilir: İstanbul’da 300-400 Kişilik Düğün Mekanları

Ada Beach Club

Ada Beach Club, Heybeliada'da, Camlimanı Koyu'nda yer alıyor. Kır, deniz, orman manzarasının bir araya geldiği mekanın kapasitesi ise oldukça fazla.

Ayrıca Ada Beach Club düğün günü çiftleri Bostancı'dan alınıp, özel ve keyifli bir tekne gezisiyle mekana getiriyor ve aynı şekilde tekrar Bostancı'ya ulaştırıyor. Ada Beach Club düğün fiyatları da yemekli ve kokteylli etkinlikleri için şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

u4hnswbyz3rxfkpk - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Bahar Country

İstanbul kır düğünü denince akla gelen ilk adreslerden bir tanesi de elbette Bahar Country! Sarıyer'de olması tabi ki bizi şaşırtmıyor. Çünkü böylesine yeşil bir alan tabii ki de Sarıyer'de olacaktı. Bahar Country düğün organizasyonları için bol oksijenli ortamda dans etmek isteyen çiftleri bekliyor!

Bahar Country düğün fiyatları tablosu da burada:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 80-100 TL
Yemekli 100-150 TL 100-150 TL

denb2ewxtcta7wx0 - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Qubbe Bahçe

En popüler İstanbul kır düğünü mekanları arasında yer alan Qubbe Bahçe, Sarıyer'de Bahçeköy Surları karşısında yer alan bir harikalar diyarı... Kokteyl kapasitesi 2.000, yemekli düzen kapasitesi 1.200 kişi olan Qubbe Bahçe düğün fiyatları şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 80-100 TL 80-100 TL

aifopo6e7opeadaq - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Primero Garden

İstanbul Anadolu yakası kır düğünü mekanları arasında fiyatlarıyla öne çıkan Primero Garden, Marmara Eğitim Köyü bölgesinde yer alıyor. Açık ve kapalı alanı bulunan Düğün Çiftliği orman manzaralı geniş bir çim alana sahip. Alkol servisi yapılmayan mekanda, yemek servisi ve organizasyon hizmetleri var. Açık alanda 1.000 kişiye kadar davetlinin katılacağı kalabalık düğünler için son derece uygun.

Mekanın fiyatları da şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 50-80 TL 50-80 TL

fbaqmyea1rpb2lom - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Le Parc De Mariage By Çağteks Düğün Salonu

İstanbul kır düğünü mekanları arasında Zeytinburnu'nda bulunan Le Parc De Mariage by Çağteks, oturmalı düzende 850, kokteyl düzeninde yaklaşık 1.500 kişilik kapasiteye sahip bir mekan. Düğün.com çiftlerine dönem dönem kaçırılmayacak indirimler sunuyorlar. Firma sayfasını takip etmende fayda var. Ortalama fiyatları da şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 80-100 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

2k2qd4oyt3saeage - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Atapark

Avcılar düğün mekanları arasında yer alan Atapark, güzelim bir bahçenin içinde, deniz manzarasıyla taçlanmış kırların üzerinde bir mekan. Kır düğünü deniz kenarında yapılınca bir başka güzel oluyor!

Kır düğünü Avcılar'da da oldukça yaygın ve Atapark bu mekanların en popülerlerinden biri. Atapark düğün yapacak olan çiftlerle ve davetlilerle büyük bir özenle ilgileniyor.

Atapark düğün fiyatları ise:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 10-30 TL 30-50 TL
Yemekli 30-50 TL 50-80 TL

r25mcgmbrxakpa0h - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Mihrabat Korusu

Yeşilliğin ortasında Boğaz manzarasıyla büyüleyen bir noktada yer alıyor Mihrabat Korusu. Kır düğünü Beykoz'da yapılınca güzel manzaralar da kaçınılmaz oluyor. Mihrabat Korusu düğün organizasyonlarında yaklaşık 800 kişiyi açık alanında ağırlayabiliyor. Ayrıca dilersen kapalı alanını da değerlendirebilirsin. Ancak orada daha az sayıda davetli ağırlanabiliyor.

Mihrabat Korusu düğün fiyatları da tablodaki gibi:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 80-100 TL 80-100 TL
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

vygdcygxpadflqh9 - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Riva's Club Sırapınar

Riva’s Club Kır Düğünü Çekmeköy’de yer alıyor. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan Riva’s Club düğünlerde yaptığı birbirinden şık süslemeleriyle ön plana çıkıyor. Hem bir kır düğünü mekanı hem de havuzuyla ortama güzel bir hava katılmış. Kır düğünü alanlarının yanı sıra kapalı salonu da mevcut. Yani herhangi bir yağmur yağma durumunda endişe etmen gerekmiyor.

Ayrıca düğününü burada yapan çiftlere balayı odası ücretsiz olarak tahsis ediliyor! Yeşillikler arasında bir mekanda düğün yorgunluğunu atmak çok iyi gelecek.

Bak fiyatlar da burada:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 80-100 TL 100-150 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

v0in6e9t67n9jlut - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Aktivitem Park - La Fontaine Garden

"Kır düğünü Anadolu yakasında nerede yapılır" diye düşünüyorsan cevaplarının arasında mutlaka Beykoz’a yer vereceksindir. Aktivitem Park - La Fontaine Garden, Beykoz Polonezköy’de yer alıyor. Yüzyıllık meşe, kestane ve çam ormanlarının ortasında konumlanmış olan mekanda oksijene doyacağını söyleyebilirim. Mekanda birbirinden farklı 3 konsept uygulanıyor. Bunlar; modern köy, modern elite ve vintage.

Düğününe kaç kişi çağıracaksan, ona en uygun bahçede organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Birden fazla alan seçenekleri mevcut. Fiyatları da kişi başı:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 80-100 TL 80-100 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

w7k3a9lsiot8z3rp - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Mio Giardino

Beykoz’daki bir diğer kır düğünü mekanı da Mio Giardino! Cumhuriyetköy bölgesinde yer alan Mio Giardino düğün mekanı, kendine hayran bırakan cinsten. Etrafı tamamen yüksek ve sık ağaçlarla çevrili durumda. Mekanda yuvarlak ve dikdörtgen masalarla güzel bir düzen oluşturulmuş. Hava kararınca ortamı şenlendiren ışıklandırmalarını da çok beğendiğimi belirteyim. Eğer burada düğün yapmak istersen fiyatları şöyle:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 80-100 TL
Yemekli 80-100 TL 100-150 TL

Mekan hakkında daha detaylı bilgi de bu yazımızda: Salkım Söğütlerin Arasında Bir Mekan: Mio Giardino

xgj7czqdx0seuef8 - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Güzelbahçe Davet

Ağaçların arasında bir kır düğünü Büyükçekmece’de de gayet yapılabiliyor. Güzelbahçe Düğün Salonu, Büyükçekmece E-5 Karayolu üzerinde Güzelce mevkiinde konumlanmış. Kolaylıkla ulaşım sağlanabilen bir yerde ve özel aracıyla gelen davetlilerin için otopark hizmeti de var. Mekanın açık alanının yanı sıra kapalı balo salonu da bulunuyor. Yağmur yağma durumuna karşı da aldıkları son teknoloji önlemler mevcut. Kır düğünü için mekanların sunduğu şık konseptlere burada da tanık oluyoruz.

Burada yemekli bir düğün yapmak istersen fiyatları ortalama şu şekilde:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 30-50 TL 50-80 TL
Yemekli 50-80 TL 80-100 TL

khnko50cfuvcrccd - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Beyler Garden Paradise Kır Düğünü

Beyler Garden Paradise Kır Düğünü Pendik’te yer alıyor. Mekanın 1.500 kişilik kapasitesi olan bahçesinin yanı sıra 250 kapasiteli havuz başı restoranı da bulunuyor. Yağmurda kullanılan devasa şemsiyeleri, çocuk oyun alanları ve geniş araç kapasiteli otoparkı da dikkat çeken diğer özelliklerinden bir kısmı. Kır düğünü alanının oldukça geniş bir dans pisti var. Ayrıca mekandaki yapay şelale de davetlilere doğayla iç içe olduklarını hatırlatan güzel bir detay.

Mekanı sen nasıl istersen öyle süsleyebiliyorlar. Dilersen samanlarla ve ahşaplarla süslenmiş rustik konsept bile oluşturulabilir. Beyler Garden’ın fiyatları:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 30-50 TL 30-50 TL
Yemekli 80-100 TL 80-100 TL

j8na9pu5kjqkpj8x - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Likapa Garden

Beykoz’da meyve ağaçlarının arasında yer alan bir kır düğünü mekanından bahsedeceğim şimdi. Burası kalabalık düğünler için ideal bir alan. 1.000 kişiden fazla davetli kapasitesi mevcut. Ayrıca daha az kapasiteli bir after parti alanı da bulunuyor. Likapa Garden yetkilileri, çiftlerin istedi her süslemeyi yapabiliyor. Mekan görsellerine baktığımızda da limonlu, ahşap ağırlıklı, çiçeklerle bezenmiş, geometrik aksesuarların kullanıldığı birçok konsept görebiliyoruz.

Likapa Garden düğün fiyatları da gayet uygun:

Menü (Kişi Başı) Hafa İçi Hafa Sonu
Kokteyl 50-80 TL 50-80 TL
Yemekli 50-80 TL 50-80 TL

krtakzqdem2oadhz - istanbul'da kır düğünü mekanları ve fiyatları

Bu kır düğünü mekanları arasında beğendiklerin olursa firmalarla iletişime geçmeyi unutma! Düğün tarihine karar verdiğin andan itibaren firmalarla görüşmeni öneririm. Kır düğünleri yaz ve bahar döneminde gerçekleşen organizasyonlar olduğundan talepler de yoğun oluyor. İstediğin tarihi alabilmek için erken rezervasyon yaptırman önemli.

Şehrindeki 1230 Düğün Mekanı Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (11)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

ZG Zerrin Güler

benim düğünüm varda kır düğünü yapmayı planlıyoruz fiyatlarını e mail adresime yazarsanız sevinirim.. saygılarımla..........

D Düğün.com

Zerrin Hanım, Öncelikle mutluluklar. Beğendiğiniz kır düğünü mekanını bu sayfadan seçip, sağ tarafta çıkan fiyat teklif formunu doldurarak mekanlardan fiyatlarını ve hizmetlerini öğrenebilirsiniz.

HG Hande Güler

merhabalar bende bursada kır düğünü yapmayı düşünüyorum fiyatları nedir öğrenebilir miyim barbie_hande_14@hotmail.com

D Düğün.com

Hande Hanım, Bursa'daki Kır Düğünü Mekanlarını burdan inceleyebilir, yanda çıkan fiyat bilgi formunu doldurarak fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

BK Büşra Karahacı

merhaba, Ben kır düğünümü Le Parc De Mariage da gerçekleştirdim çok güzel bir düğün oldu. her şey tam olarak istediğim gibiydi. Mekanın yetkilisi Senay Hanım'a da ayrıca teşekkür ederim,çok ilgili anlayışlı ve elinden geleni yapıyor. Düğün.com sayesinde bütün firmalara ulaşmak gerçekten çok kolay ellerinize sağlık

DP Demet Pınarbaşı

Ankarada eylül ayında 250-300 kişilik kokteyl tarzında düğün istiyoruz.Bize uygun teklif verecek yerler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

BS Büşra Satır

Ben kır düğü yemekli ve alkollü istiyorum 25 tl neresi olur

D Düğün.com

Merhabalar Büşra Satır, Şehrinizdeki kır düğünü mekanlarını buradan seçerek beğendiğiniz mekanlara beklentileriniz doğrultusunda form gönderebilir ve fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

KS Kubra Sadeci

Merhabalar istanbulda kir dugunu yapmak istiyorum. Sarıyer taraflarinda olmasi tercihim. 500 kisi icin fiyat alabilir miyim? Yemeksiz de olabilir.

GA Gökhan Avcı

Ortalama max 1000 kişiyi yemek ve koktyl olmak üZere maliyetler nedir yani ve en önemlisi ulaşım insanların sorunsuz gele bilmesi bu yüzden genel çevre istanbul avrupa yakasında bir yer olmalı Eğer uygun bir yer varsa kesinlikle iletişime geçe biliriz, Şimdiden ilginiz için teşkkür ederim .

D Düğün.com

Sevgili Gökhan Bey ve Kübra Hanım, Linki tıklayarak İstanbul'da bulunan kır düğünü mekanlarını inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz mekanlardan teklif isteyerek, fiyat ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. İstanbul Kır Düğünü Mekanları için tıklayın!

MC Mehmet Can

gebze kocaelinde kır düğünü yapan uygun yer varmı

OU Orçun Uray

fotoğrafta resmi olan yeri merak ettim sizin kapak sayfası yaptığınız yerden bahsediyorum teşekkür ederim.

D Düğün.com

Orçun Bey, kapak fotoğrafımız İstanbul kır düğünü mekanlarımızdan Saklı Deniz'e ait.

HA Habib Aslankaya

yerler cokıyı fıyatlarda fena degıl bakalım hangısıyle anlasıcaz...

B Buguv

İstanbulda sadece kiralamak için kır alanları yok mudur? Düğünüm başka şehirde olacak nikahım istanbulda ama evlendirme dairesinde olsun istemiyorum, kır düğünü mekanları içerisinde kokteylsiz yemeksiz nikah yapan bir mekan yok mudur?

D Düğün.com

Merhabalar, Bunun için kır düğünü mekanları ile iletişime geçip sorman gerekecek. Eğer olumsuz yanıt alırsan Riva, Ağva, Polonezköy gibi doğa ile iç içe lokasyonlarda haftasonu için kiralayabileceğini bahçeli evler mevcut. Pek çok kişi bu tür evleri kiralayarak bahçesinde nikah merasimi yapıyor. Dilersen bir catering firması ile de anlaşıp davetlilere ikram sunabilirsin.