Yalova Otel Düğünleri

Yalova'da düğün yapabileceğin tüm oteller Düğün.com'da! İncelemeye başla!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Yalova Düğün Otelleri

Yalova’nın hemen hemen her ilçesinde otel bulunuyor. Bu otellerin çoğunda düğünler ve diğer organizasyonlar için bir balo salonu ayrılmış durumda. Özellikle Yalova’nın merkezindeki oteller çiftler tarafından büyük ilgi görüyor.

Otelde düğün deyince aklınıza direkt kapalı bir salonda organizasyon yapmak gelmesin. Yalova otellerinin organizasyonlar için değerlendirdiği kapalı ve açık alanları bulunuyor. Özellikle yaz döneminde yapılan düğünlerde, otellerin bahçeleri ve havuz başı alanları tercih ediliyor.

Yalova düğün otellerinin kapasiteleri de değişiyor. Az kişi davet edeceğiniz organizasyonlar için de kalabalık düğünler için de uygun bir otel bulabiliyorsunuz. Bu mekanlarda 100 kişiden 750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Yalova’da butik otellerin yanı sıra 5 yıldızlı oteller de bulunuyor. Samimi bir ortamda düğün yapmak isteyen çiftler butik otelleri tercih ediyor. İhtişamından ödün vermek istemeyen çiftlerin tercihi ise 5 yıldızlı otellerden yana oluyor.

Otellerin bünyelerinde mutfakları ve aşçıları bulunuyor. Bu mutfaklarda çiftlerin taleplerine göre farklı lezzetler hazırlayabiliyorlar. Kokteyl ve yemekli menülerden dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Yalova’da otellerin neredeyse hepsinde otopark bulunuyor. Böylece kendi aracıyla gelecek olan davetlileriniz park yeri aramakla vakit kaybetmiyor.

Yalova küçük bir şehir olduğu için hangi ilçesinde düğün yaparsanız yapın, ulaşım sorunu yaşamıyorsunuz. Tabii yine de davetlilerinize en yakın noktadaki mekanlara bakabilirsiniz.

Yalova’da Otelde Düğün Yapmanın Avantajları

Otelde düğün yapmanın avantajlarının başında balayı odasında konaklama hizmeti geliyor! Yalova otelleri, çiftlere sundukları düğün paketinin içerisinde balayı odasını da dahil ediyorlar. Böylece düğün günü, o yorgunlukla bir de yol gitmek zorunda kalmıyor ve otelde konaklıyorsunuz.

Yalova, denize kıyısı olan bir şehir. E durum böyle olunca, otellerin çoğu da sahil tarafında konumlanmış oluyor. Yalova düğün otellerinden birini tercih ederseniz, organizasyon esnasında deniz manzarasının keyfini çıkarabiliyorsunuz. Deniz manzarası sunmayan oteller de bahçe manzarasıyla kendine hayran bırakıyor.

Otellerin en dikkat çekici özelliklerinden biri süslemeleri oluyor. Genelde ihtişam seven çiftler, otellerde düğün yapmayı tercih ediyor. Yani siz de Yalova otellerinden birinde düğün yaparsanız, davetlilerinizin mekan süslemelerini uzun süre konuşacağından emin olabiliriniz.

Yalova düğün otellerinin sundukları lezzetler, davetliler tarafından oldukça beğeniliyor. Bazı oteller, Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağından da yemekler hazırlayabiliyor. Bu da karşınızda birçok menü seçeneği olacağı anlamına geliyor.

Otelde düğün yapmayı tercih ederseniz, havuz başında organizasyon imkanınız olduğunu da unutmayın. Yalova’daki havuzlu düğün otellerinde çok şık ambiyanslar oluşturuluyor.

Yalova otellerinde after parti yapma imkanınız da bulunuyor. Düğün organizasyonunuz sona erdiğinde, arkadaşlarınızla beraber gecenin geç saatlerine kadar dans edebiliyorsunuz!

Bazı otellerin kendilerine ait kumsalları bulunuyor. Bu alanlarda dilerseniz iskele nikahı kıyabiliyorsunuz. Nikah kıyıldıktan sonra da düğün organizasyonuna geçiyorsunuz.

Yalova otellerinin birçoğu, giriş kısmına kokteyl alanı oluşturmuşlar. Böylece size önce kokteyl verip, sonrasında düğüne başlama imkanı tanıyorlar.

Otel Düğününde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yalova’da bir düğün oteliyle anlaşmadan önce dikkat etmeniz gereken konular bulunuyor. Öncelikle davetli sayınızı belirlemelisiniz. Sonrasında bu davetli sayınıza uygun kapasitesi olan Yalova otellerini filtreleyebilirsiniz. Seçeceğiniz otelin kapasitesi, ne davetli sayınızdan çok fazla olmalı ne de davetli sayınızdan az olmalı.

Otellerin birbirinden farklı süsleme tarzları bulunuyor. Bazıları masalarda şamdanlara yer verirken bazıları sadece çiçekler kullanmayı tercih edebiliyor. O nedenle siz, tarzınıza en yakın olan mekanı seçmelisiniz. Otel yetkilileriyle görüşürken size süsleme konusunda alternatif sunup sunmadıklarını öğrenebilirsiniz. Çünkü mevcut konsepti beğenmezseniz, düğününüz esnasında kendinizi mutlu hissetmeyebilirsiniz.

Bir otelin süslemesi ne kadar önemsenmeliyse, ses ve ışık sistemleri de o kadar ciddiye alınmalı! DJ/orkestra ile güzelce eğlenebilmeniz için ses sisteminin kaliteli olması gerekiyor. Hatta anlaşmadan önce sesleri duymak isteyebilirsiniz. Işık sisteminin de ilk çıkış anınızda, dans esnasında nasıl planlanacağını öğrenmenizde fayda var.

Eğer otelin kapalı alanında düğün yapacaksanız, salonun yüksek tavanlı olmasına özen göstermelisiniz. Yüksek tavanlı salonlar, sizin ve davetlilerinizin bunalmaması açısından önemli. Ayrıca salonda kolon olmaması da dikkat etmeniz gereken bir diğer detay. Kolon varsa bile davetlilerinizin gelin-damat masasını ve dans pistini görmesini engellememeli.

Yalova’daki otellerle yemekli bir düğün için görüşecekseniz, öncesinde mutlaka menü tadımı yapmalısınız. Davetlilerinize sunacağınız lezzetleri önceden tatmanız çok önemli.

Yalova Düğün Otellerinin Fiyatları

Yalova’da düğün yapacak olan çiftlere, oteller kişi başı fiyatlandırma yapıyor. Seçeceğiniz menüye göre size kişi başı fiyat veriyorlar. Bu fiyatı, davetli sayınızla çarparak toplam rakama ulaşabiliyorsunuz.

Yalova otellerinde yemekli menülerin fiyatları kokteyllere göre daha yüksek fiyatlı oluyor. Yemekli menülerde de ana yemek seçimi fiyatları etkiliyor. Beyaz et seçerseniz, kırmızı ete göre daha az bir rakam ödüyorsunuz.

Otellerden talep ettiğiniz ekstra süslemeler ayrıca ücretlendiriliyor. Mesela mekanda kullanılan çiçeklerin yerli değil de ithal olmasını isterseniz, çiçekler için ayrı bir ücretlendirme yapılacağını bilmelisiniz. Ayrıca düğününüzde çalmasını istediğiniz orkestranın seçimi bile fiyatları değiştirecektir.

Yalova’da otel düğünü yapacak çiftlerin bütçesini planlarken dikkat etmesi gereken bir diğer konu da tarih! Oteller, yaz döneminde çok yoğun oluyorlar. Daha sakin olan kış döneminde ise çiftlere özel indirimler sunabiliyorlar. Ayrıca hafta içi yapılan organizasyonlar da hafta sonu yapılanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor.

Yalova otelleriyle ilgili size bahsetmek istediklerimiz bu şekilde. Size en uygun düğün otelini bulmak için kriterlerinize göre filtreleme yapmayı, mekanların fotoğraflarını incelemeyi ve beğendiğiniz yerlerden fiyat teklifi almayı ihmal etmeyin!

Tüm İlçeler Otel Düğünleri

Tüm Şehirler Otel Düğünleri

Yalova Oteller - Sıkça Sorulan Sorular